SV Schiedam degradeert niet VSV in actie ODI en Schiedam ten onder SW naar Roda JC Sneldaminen Sjaak Verhoeven: gewestelijke titel SPSV kampt met spelers probleem Johaii Kijne weer eerste Atletiek Refoba haalt wereldtop naar sporthal Schiedamsche Courant DINSDAG 17 APRIL 1973 Schiedam Het damkampioenschap van Schiedam 1973 is •/gewonnen door Hars Willemse. Veroverde hij daarmee /..voor de eerste keer ii zijn damcarrière deze titel, Willem - Vrijland moest als kampioen van vorig jaar daardoor te- -rug naar de tweede plaats, vóór J, C. Onink, al vele ja ren achtereen Schiedams sterkste dammer. Hans "Willem- se heeft een zeer goed toernooi gespeeld, waarin hij in feite reeds in de tweede ronde een beslissing forceerde "door titelhouder Vrijland te verslaan. Na een openings- score van de volle honderd procent uit de eerste vier par- ...tijen, volgden twee remises, een winstpartij, een remise en tenslotte nog een wïnstpartïj. Waarmee de nieuwe kampioen dus ongeslagen de titel veroverde. Slechts de 'directe concurrenten bleken in staat hem een punt afhan dig te maken. •3"iny Mous heeft zich, ira een zeer matige start 2 punten uit vier wedstrijden toch nog kunnen handhaven door in de laatste vijf partijen evenzo vele punten te scoren. Ook de remise tussen Boersma en Vrijland vorige week resulteerde in het behoud yain Boersma in de hoogste klasse. Hierdoor degradeeiden Quist, De Rond en Van de Cpek, allen met vijf punten, naar de eereie Masse. Uit die eerste klasse promoveer den Piet Bastiasnse, Cees den ^Boer en. Peter Bakker- Den „J3oer stelde door een zege tegen ^pauw zijn tweede plaats veilig. ^In deze klasse viel het spel van vast Kuyk (voor intimi „Ome Koos") pp door zijn frisse wijze "van. -aanvallen. Van Kuyk ""gehuwde de moeilijkheden niet. maar kwam tenslotte één punt -~te kort voor promotie naar de '"hoogste klasse, terwijl hij toch —slechts één partij verloor. De» -gradant-en zijn hier C. Korpel, -J.v.tf. Schalk en F. Pauw. De --beslissingen in deze groep vie len eigenlijk reeds in de eerste ronde, toen Den Boer onno dig van Bastiaanse verloor en Pauw zijn punten cadeau gaf aan Van Erkel. In de tweede klasse A werd Dik van Schaik de nieuwe kam pioen, die na een lichte inzin king halverwege het toernooi, toch weer sterk terugkwam, Theo Vrijland, drie weken gele den nog op de voorlaatste plaats, kon dankzij een formida bele eindspurt nog als tweede eindigen vóór Den Houtï'ng, die echter weer gevolgd wordt door drie spelers op slechts één punt achterstand. In de tweede klasse B heeft P.Metzger de titel voor zich op geëist na reeds vorige week de beslüssmig te hebben geforceerd. Vis werd tweede, terwijl R. van Dorp zich bij dit jeugdige twee tal aansloot en promoveerde naar de eerste Masse, Oe eindstand van het damkam pioenschap van Schiedam 1973 luidt: Hoofdklasse: H. Willemse 9—15, Hons WTllemse {midden) met Peter Lansbergen (links) en Willem Vrijland. W. J. Vrijland 9-14, J. C. Onink 9—13, J. Breman. 9—11, P. Lansbergen 910, Chr. J. Mous 9—7, R. Boersma 9—5, B. Quist 9—5, W, de Rond a—5, D. van de Spek 9—5. Eerste klasse: P.H. Bastïaanse 9—17, C. den Boer 9—12, P. Bakker 912, J.J. vait Kuyk 9 —11, J. de Wilde 9-9, M. van Erkel 9—8, T.A. Tilman 9—6, C. Korpel 96, J. van der Schalk 9—5, F. Pauw 94, Tweede Masse A: D. van Schak 9—13, Th. Vrijland 9—11, M. den Houting 9—11, C.W. Sleeu- wenhoek 9—19, C.A. Habermehl 910, A. Risseeuw 9—10, C. Lindeboom 9—9, J. Sla 9—6, M. van Dijk 96, J. Keij 9-—4. Tweede klasse B: P. Metzger 9— 16, J.J. Vis 915, B. van Dorp 914, W. Cordemarts 9—12, G. Tegelaar 912, B. Bastiaanse S—8, H. de Vette 9—6, H. Tege laar 9—5, B. Niemeyer 9—2, J. Bakkers 9—0. Schiedam Het volleybal team van de Schiedamse politie kampt thans met grote problemen omtrent aanvulling Cn uitbreiding van de selectïegroep. Een van de betere spelers, Maliepaard, vertrekt en door ongeregelde diensten blijkt het vaak onmoge lijk onj te kunnen trainen. Weliswaar hoopt SPSV op korte termijn op een op lossing door bijvoorbeeld de komst van een volley ballende politieambte naar, maar coach briga dier De Vette erkent dat deze kans erg gering is. Ook tegen Animo, een van de titelkandidaten in de tweede klasse, verscheen SPSV weer incompleet. Reden waarom het zonder steunpilaar Ed Batenburg geen schijn van kans had op succes. De politieman nen werden volledig weg gespeeld door het supe rieure Animo. En dat ter wijl SPSV korte tijd gele den de andere kampioens kandidaat, Libanon, nog tot uiterste krachtinspan ning dwong. Schiedam Het eerste team van dc schaakvereniging „Schie dam" heeft in de laatste twee ronden van de competitie een uitstekende prestatie geleverd: een vrijwel zekere degradatie uit de promode-klasse is met het kleinst mogelijke verschil voorkomen. Het vierde team is kampioen geworden en promo veert! naar de derde klasse. Bij het 2e en 3e team is de promo tie net niet gelukt. In de voorlaatste ronde had Schie dam 1 gewonnen van Europoort 2, dat hierdoor zijn promotie kon vergeten. Schiedam had zijn degradatie weer in eigen hand. De laatste ronde moest Sch:edam 1 weer tegen een pro motiekandidaat nu Messemaker 1 uit Gouda. Het begon slecht voor Schiedam. Planken, Har- manny en Dekker verloren, maar Vrijland scoorde tegen. Ook van Zessen leverde een uit stekende prestatie. Toen zijn te genstander in tijdnood was, of ferde Van Zessen een stuk. Zijn tegenstander moest snel beslis sen en dacht het stuk wel te kunnen slaan, maar dat viel erg tegen. Dit bracht de achter stand van Schiedam terug tot 3—0. Hierna verloor Brand. Met deze 4—2 achterstand werd afgebro ken. Analyse, gaf aan dat 5—5 mogelijk was. Hierdoor zou Schiedam evenveel wedstrijd- punten krijgen als do andere de gradatiekandidaat, maar Schie dam zou een bordpunt meer hebben en dit zou voidoende zijn om degradatie te ontlopen. Zonder verder spelen werd de partij van Reitsma gewonnen gegeven door Messemaker en de partijen van Den Uyl en Groeneweg remise. Noordegraaf had toen de taak zijn partij te winnen, wat na 2 uur spelen ge lukt was, zodat teamleider Maas weer verlicht kon adem halen. Het vierde team moest spelen te gen Ashtapada 3, de voornaam ste concurrent. Schiedam zo« aan een gelijkspel (4genoeg hebben. De Graaf won in de opening een stuk en daarmee de partij. Roggeveen sloeg en pas sant, waarna z>]n tegenstander kon opgeven. IVIet de remises van C. Groeneweg en Huyzer werd het 31. Iedereen verwachtte toen dat D. v. Loenen met voordeel van dame tegen toren wel snel voor het beslissende punt zou zorgen. Maar Els Riksen bracht haar tegenstander toch eerder tot op gave, hoewel zij een stuk achter stond. Vermeulen haalde door taai verdedigen remise, J.' v. Loenen bereikte dit resultaat door een cadeautje van zijn te genstander. Tot slot verloor tot ieders verrassing D. v. Loe nen, maar dat gaf toen al niet meer: Schiedam 4 was kam pioen. Van onze sportredactie VlaardÊngen Het voetbalelftal vdn de Vlaardfergse Scheïdspech- tersVeranlgiog, dat in de kó- jnefade maanden zal uitkomen tegen vertegenwoordigende teams van vwetbalverenigatgejn kbje ais donateurs bij de VSV zijn aangesloten, heeft inmid dels de derste oefenwedstrijd gespeeld. •lp het terrein aan de Van Vian- destraat werd tegen een selec- tie-elftal van Wilton Fijenoord het seizoen geopend. De arbi ters namen een 2—Q voor sprong, die vlak voor het rust- sïgnaa! werd verkleind tot 2—1. \n de tweede helft keerde de spanning volledig terug nadat W, F. de gelijkmaker had ge maakt. Wel was de bal daarbij van achter de Kjn voorgezet, maar dat was de fluitist ont- Wel betekende dit dat de lende arbiters fel ten aarwal to gen, hetgeen twee doelpunten tot gevolg had zodat de eind stand. 4—2 voor VSV werd na een prettig en sportief gespeelde ontmoeting. Schiedam De korfbalteams van ODI en Schiedam verzuimden beide om de volle winst te grij pen. ODI verloor met 2—4 van RWR, terwijl Schiedam even eens op eigen grond met 3—5 van WION verloor. Twee recht vaardige uitslagen, want zowel ODI als Schiedam speelden geen beste wedstrijd. ODI toon de weinig inzet en het doorzet tingsvermogen Ontbrak volledig. Reden waarom RWR. al snel een voorsprong nam, maar door bet missen van twee strafwor- pen en een afgekeurde treffer verzuimde het de voorsprong te vergroten. Ook na rust scoorde RWR qua techniek en spelin zicht zwakker dan ODI de eerste, treffer vla een doorloper. Docr aanwijzingen van trainer Van de Geest ging ODI echter wat beter draaien, met enkele serieuze kansen voor Els van 't Hoff en Costlck Toussalnt, ech ter zonder het gewenste resul taat. JOH AN KIJNE weer goud jlaardingen Naast de Gouwe joop heeft Vlaardingse Johan Kijne ook de vijfde Spanders- woudloop op zijn naam ge- bracht. Hetgeen gebeurde In •Hilversum over een afstand van 20 km. De tijd van de atleet ■van het Rotterdamse Me*ro was 63.21.2 min. Tweede was Fortu- na-atleet Hans van Kasteren in $5.42 rond. Aat van der Water -van av Fortuna deed er 77.3 min. over. Clubgenoot Aat van Dorp 88 min. Hennie Smit van Metro, die als vijfde finishte, ïiep er*65„2G min. over. Schiedam In tegenstelling tot andere berichten speelt SVV niet zaterdagmiddag, maar morgenavond in Kerkrade de inhaalwedstrijd tegen Roda JC« Een duel waarin voor SVV geen belangen meer op het spel staan, want de wedstrijd geldt nog voor de derde, reeds beslis te periode. Voor Roda 3 C is de volle winst echter nog steeds pure noodzaak, want de forma tie van trainer Hentty Holldnk werpt zich meer en meer op als de favoriet voor de titel. Voor SVV wordt pas het due! van ko mende maandag, tweede Paas dag, weer echt interessant ge zien de ontwikkelingen ïn de vierde en laatste periode. Reden waarom beide clubs vlot ak koord kwamen om het duel dat oorspronkelijk op zaterdag ge pland stond, te verschuiven naar morgenavond. Vla ardngen In het clublokaal van de Viaardkngse Damvereni ging aan de Emmastraat 116 zal donderdag een sneldamtoer- ana&i worden gehouden, aanvang 19.30 uur. Er zal worden gespeeld in een tempo van 10 minuten per spe ler per partij, waarbij gebruik wordt gemaakt van de wed strijd klokken. Omdat in groepen van ongeveer acht personen wordt gespeeld, zal iedere deelnemer zeven par tijen moeten spelen. In verband met pasen bestaan de prijzen uit eieren en daarvoor zuilen ruim vijfhonderd eieren aan het einde var. de avond te vendelen ziijn. Iedere daefinemer begint met vier eieren en ontvangt voor ieder behaald punt ëen ei extra. Halverwege de avond zal een tombola worden gehouden om het spel even tet onderbreken. Werd het spel zonodig nog mi toen bleek dat scheidsrec mevrouw Baks het duel meer in de hand kon hout ODI miste zelf een paar or legde, vrije kansen. RWR dt dat niet en scoorde prompt i een niet terecht toegekem. strafworp: 0—3. Toch kwam ODI weer wat dichterbij door dat eerst Eis van 't Hoff de nul wegveegde en Ineke van de Waal de achterstand verkleinde tot 2—3. Tenslotte was het toch weer RWR dat scoorde en de eindstand op 24 bepaalde. 's Avonds beleefde ODI prettiger uren door in het kader van het 55-jarig bestaan een boottocht te gaan maken op het Haringvliet. Maar ook daar werden dö Odia- nen met korfbal geconfronteerd door de film „Man, vrouw, bal". Pas rond twaalf uur was ODI weer in Schiedam terug. Ook Schiedam ging rechtvaardig tenonder. Vooral in. de tweede helft sloeg het Rotterdamse WION toe en veroverde eerst nog een 0—4 voorsprong. Daar stond echter weer tegenover dat Schiedam duidelijk minder speelde dan het niveau van de laatste weken. Toch duurde het nog tot ver in de tweede helft voordat WION voor het eerst kon scoren. Had Bertbold van de Heide met zijn vele afstand schoten geen geluk, WION had Terwijl de WION-speler er ogenschijnlijk de brui aan geeft, zorgt zijn teamgenote voor problemen voor de Schie damse aanvatster. Hier heeflde WION-spelerwei nig moeilijkheden meer, maar de Schiedamse totale afweer bleek toch niet afdoende. dat wel en bepaalde van forse afstand de score op 0—2. Maar Schiedam bleef halstarrig weigeren enkele fraaie kansen te benutten waardoor zelfs strafworpen geen resultaat ople verden. WION trok zich weinig aan van deze Schiedamse im productiviteit en via een fraai vrij gespeelde aanval werd het dan ook 04. Bleven beide teams duidelijk be neden hun normale niveau, voor Schiedam bleek dit fataal. Wel iswaar werd uit een strafworp de achterstand verkleind tot 1 —4, ook Arie Jansen's treffer, 2—4, bood weinig uitzicht op een ommekeer. Want WION verdedigde bekwaam de opge bouwde voorsprong en nam zelfs via een fraaie treffer ver der afstand: 2—5. Berthold van de Heide maakte tensione de nederlaag nog enigszins draag lijk door uit een doorloper te scoren: 3—5. Aan kop gaat thans weer KOAG met 2 punten voorsprong op Schiedam. Als derde volgt WION op 4 punten van de koploper. Vlaardingen Het jaarlijk se toernooi van Refoba (voor de derde maal) heeft een sterk Internatio naal karakter nu de jonge Vlaardingse vereniging erin Is geslaagd om de wereldtop naar Vlaardin gen te halen. Waardoor men kan spreken van een zg. vijflandentoernooi tus sen Denemarken, Enge land, Ierland, Zweden en Nederland. Niet minder dan de natio nale kampioen Joke van Beusekom is eerste Paas dag (22 april) concurren te van onder andere de Deense Fleming Delfs, ErJand Kops en Tage Nielsen, de Zweedse Sture Johnson en Eva Twed- berg. Voor Engeland zijn dat Derk Talbot, EUiot Stuart, Ray Stevens, Mike Tredgett, Sue Whetnall, Margaret Boxall, Barbara Gules en Nora Gardner en voor Ierland Barbara Beckett, Plaats van handeling Is de sporthal in de Westwijk, waar tussen 10 en 12 uur de voorronden worden ge speeld en vanaf 14.30 uur de finalepartijen. Er tussendoor organiseert Refoba het C-toernooi met als speciale attractie de strijd om de vereni gingsbeker. Dat gedeelte wordt gespeeld tussen 32 en 14.30 uur. De toer nooien op eerste Paas dag worden georganiseerd in het kader van het V-7 feest. SJAAK VERHOEVEN Onder grote span ning is de Vlaardingse biljarter Sjaak Verhoeven van b.v. De Gouden Leeuw gewestelijk kam- iplcfcn drie banden klein tweede klas geworden. De Vlaardinger bereikte dit resultaat in Gouda vooral voor de wijze waarop hij in de finale zijn zenuwen in be dwang wast te houden. Weliswaar haalde P. Warmendam van De Sluis de districtstitel, maar omdat de Schiedammer vorig jaar reeds de maximale xnoyennegrens te boven ging, werd nummer twee van de d> strictsfiist, Sjaak Verhoeven, af gevaardigd. De eindstand van het district was: 1. P. Warmendam De Sluis 10 145 245 0.591 6, 2. S. Verhoeven DGL 8 141 282 0.500 4. 3. H. Stiefel De Sluis 8 336 313 0.434 5. 4 A. Weeland De Sluis 6 131 294 0.445 4, 5. L. Ver hoeven F1 ardinglia 4 Li* 2S5 0.480 4. 6. M. van Hattem M'iviek 4 1)9 295 0.403 5, 7. M. Poot Molenwiek 2 119 267 0.445 nieuwe ampioen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4