Drama op opgespoten land SCHIEDAMSCHE COURANT D'66 breekt met linkse Gas, water en broeders Honden redden Vrien Na iveigeren milieubelasting 2 kranten voor één prijs Trams en bussen op feestdagen Geen woord over Schiedam KNNV maakt voorjaars wandeling School] eugd bezoekt Stadskwekerij rijkste, rapeneden lüt dte.br leven Voor op êeh vergadering van de fractie van D'66. Schiedam Twee honden hebben gistermiddag het leven gered van een Schiedams meisje^ maar kwamen te Iaat om een vriendinnetje van haar te kun nen redden. Dit dransa speelde zich gistermiddag ai op een stuk opgespoten land aan de Kievitslaan in Kethel. De twee vriendinnetjes de elf jarige Anneke van de Berg en de negenjarige Blanca Osté beiden wonend aan de Kievits laan hadden in het zand een kuil gegraven om te schuilen tegen de gestaag neerstromende regen, Zij deden dat bij een afwate ringssleuf. Toen de steile oever in elkaar stortte, raakten de twee meisjes bedolven onder het zand. Juist op dat moment liet de 46- jarige Schiedammer A. Jansen de honden Nora en Spikkel op het zandland uit. Hij vertelt: „Ik merkte ineens dat-- ze vreemd deden". De beide honden renden naar de plaats waar de kinderen onder het zand lagen begraven. Toen de beer Jansen daar aankwam* zag hij alleen een plukje blond haar van Anneke boven het zand uitsteken. GRAVEN „Ik begon als een gek te graven", herinnert hij zich. „Het hoofd van het meisje had ik in enkele seconden vrij. Ze leefde nog". „Het eerste wat zij zei was: „Bianca ligt rechts van mij. Terwijl ik begon met Bianca uit te graven, is Anneke hulp gaan halen". Voor Bianca Osté kwam hulp ech ter telaat. Eer zij uit hét zand was bevrijd, waren de levens geesten geweken. De heer Jan sen heeft nog mond-op-mond beademing bij haar toegepast. Het mocht niet baten. GEEN ZIN „Het heeft geen enkele zin om er hekken of prikkeldraad om heen te gaan zetten. Daar kruipen de kinderen toch door- of over heen", vertelt de politie op de vraag of er naar aanleiding van dit tragische ongeluk maatrege len zullen worden genomen. „De ouders moeten hun kinderen voortdurend voorhouden dat je op dit soort terreinen niet moes spelen. Overigens stonden er waarschuwingsborden"* Dif is de plaats waar de ne genjarige Bianca Ofstee uit Schiedam de dood vond, toen de in het zand gegraven schuilhut Instortte. Haar elfja rige vriendinnetje Anneke van den Betrg icon worden gered. Dit hondenduo, dat In de na bijheid werd uitgelaten, ont dekte de onder het zand be dolven kinderen en alarmeer de zijn eigenaar. 4 pagina's Donderdag 19 april J?1 -w «s -«w- 99ste jaargang no. 24696 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kïachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een van de meest opvallende dingen in het zojuist verschenen jaarverslag van de Ver enigde Bedrijven Bredero NV is dat Schiedam er niet met name ln wordt genoemd. Dat lijkt wat merkwaardig als wordt bedacht dat een onderdeel van Bredero de BV Maatschappij voor Projectontwikkeling Era- peo zich bezig houdt met de toekomstige sane ring van de Schiedamse binnenstad. Citaat uit het jaarverslag: „De aandacht van deze dochteronderneming blijft voortdurend gericht op het ondermeer in team verband voorbereiden en realiseren van bouwpro jecten van grote om vang". „Bij het m exploitatie bren gén van Hoog Catharijne ïn Utrecht werden belang rijke ervaringen opge daan, die in soortgelijke projecten elders van nut zijn". De voorbereidingsportefeuil le, zo blijkt uit het jaar verslag, bestond op 31 de cember 1972 wat betreft de stadsreconstructies uit 87 miljoen gulden. Een ander voor Schie dam belangrijk - citaat uit het verslag: „Het be leid, dat slechts terreinen worden gekocht of in op tie worden genomen, waarvan de bebouwings- mogeiijkheden voldoende vaststaan, is onverkort gehandhaafd". Schiedam Het bestuur van de afdeling Schiedam van D'66 heeft brieven gestuurd aan de besturen van de „hevriende" partijen PvdA, PPR en CPN, waaruit te lezen valt dat geen prijs wordt ge steld op verdere samenwerking. ProRtaer nü van ést unlefca aanbod 2 kranten to ontvangen voor tfo jifijs varvl één; de Schiedamis Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en hstï RotterdamKh Nieuwsblad met hot 'laatslo tinner»- en buitenlandse nieuws. I Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting. I de 5C en rn te bezorgen en on[dek zelf de vela pluspunten. Deze bon in open envetop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamse!» Nieuwsblad, antwoordnummsr B34, Rotterdam stuur m.t.v.:de SC en RN 14 dagen gratis naar. naam Blraal woonpl......1.. telefoon Schiedam „Bij mensen die weigeren de milieubelasting Daar zou ln komen te staan dai te betalen, izal niet het gas, water en elektriciteit worden afgesneden." Wethouder G. Kaptein heeft dat gisteravond gezegd op een Fractievergadering van D '66. Hij deed dat, nadat kort daarvoor een delegatie van bewo ners uit de Gorzen onder leiding van de voorzitter van het Centraal Aktiekomitee Rijnmond Ger Breukelaar een petitie had overhandigd aan zijn collega-wethouder B. e; coiié. Tn die petitie protesteerden de Gorzenaren „tegen de overlast die Tanker Cleaning veroor zaakt in Schiedam-Zuid". Daar bij kreeg de wethouder een lijst met 841 handtekeningen. Tijdens de daarop aansluitende vergadering van D'66 werd wet houder Kaptein er op opmerk zaam gemaakt, dat onlangs een inwoonster van Schiedam door een ambtenaar van de gemeen te werd „gechanteerd". helemaal als onredelijk. Ger Breukelaar: „Een van de groot ste vervuilers. Tanker Cleaning, betaalt niets. De kleine mensen worden gepakt". Naar aanleiding daarvan merkte het D'56 raadslid A. G. Wieg man op, dat overwogen wordt op de raadsvergadering van aanstaande dinsdag een motie in te dienen. Schiedam aan het Rijk moet la ten weten, dat de gemeente on der druk het totaalbedrag voor de milieubelasting betaalt, maar dat wordt geprotesteerd tegen de onevenredige verdeling der lasten. Bij het gesprek met wethouder Collé drongen de bewoners van Schiedam-Zuid er op aan h:ar dezelfde maatregelen te nemen als in Rotterdam en Viaardin- gen om Tanker Cleaning aan banden te leggen. Wethouder Collé zei toe de zaal: te zullen onderzoeken en wil daar dan over enige tijd rog een gesprek over hebben met de delegatie van de bewoners. Wethouder B. E. Collé (links) krijgt de petitie met 841 handtekeningen. Naast hem zit Ger Beuke laar van het Centraal Akfliecomlfé Rijnmond en het lelegaföe-tid J. Meijer. Schiedam De afdeling Schie- dam-Viaardingen van de KNNV maakt op Tweede Paasdag een vroege voorjaarswandeling in het PRinses Beatrixpark. Op deze manier wil de afdeling het fraaie park, dt rijk is aan vo gels en waar het groen staat te ontluiken, verkennen. De wnadelgroep, waar ook uiet-le den zich bij kunnen aansluiten, start om acht uur vanaf de kin derboerderij. Specialisten op het gebied van flora en fauna zullen de toch leiden. Bij eventueel on gunstig weer wordt de wnade- ling verschoven naar Konininne- dag. Schiedam - Ongeveer duizend leerlingen leerlingen van ia het tafaal 26 lagere scholen bren gen binnekort een bezoek aan de Stadskwekerij in de An- .hony Fokkerstraat. Hierdoor wil de afdeling Plantsoenen van üe dienst Gemeentewerken bij de schooljeugd een beter begrip üweken voor de grote zorg, die de Plantsoenendienst besteed aan de groenvoorzieningen in de stad. Donderdag 26-april om negen uur wordt de eerste school verwacht en tot en met donderdag 10 mei zullen op elke werkdag leerlin gen. in kleine groepjes ver deeld, onder deskundige leiding gedurende een uur over het 25.000 m2 grote terrein dwalen Zowel de boomkwekerij, waar de circa vierduizend elders gekoch te boompjes worden opgekweekt tot ze in de stad worden uitge zet, als de drie bloemenkassen zulien door de jomgelui worden bezocht. De periode, waarin de schoolbezoeken zullen plaatsheb ben, is zo gekozen, dat de zo- merplanten en -bloemen, die in de tweede heift van mei in de stad worden neergezet, nog in de kassen te zien zijn. O Schiedam De RET heeft in verband met de komende feest dagen een aantal maatregelen genomen. Zo rjden op Koninin- nedag (maandag 30 april) de trams, bussen en de metro als op zaterdag. Op Goede Vrijdag rijden de trams en bussen normaal. De metro daarentegen rijdt als op zater dag. Op Eerste en Tweede Paasdag wordt de gewone zondagsdienst geredEn. De voorzitter van D'66, H. Huis man, las gisteravond de belang- De inwoonster weigerde aanvanke lijk. de milieubelasting te beta len. Omdat deze belasting ech ter op dezelfde nota staat als de verschuldigde bedragen voor gas, water e^. elektriciteit, zei de ambtenaar dat deze drie voorzieningen dan zouden wor den afgesloten. Wethouder Kaptein deed op de vergadering de toezegging, dat dat in de toekomst niet meer zal gebeuren. Zo nodig zal hij de desbetreffende ambtenaren daar instructies voor geven. ONREDELIJK 5e delegatie uit Schiedam-Zuid zag de milieubelasting trouwens Dat was ondermeer het geval bij erikele in de gemeenteraad be handelde zaken, zoals de initia tiefvoorstellen, de stemming voor de sociale adviescommissie en de gang van zaken rond de commissie ad hoe. In -de laatste raadsvergadering liep de rapporteur van de com missie ad hoe D'66-fractie- voorzitter V. Broeke weg, na dat gebleken was dat in de raad de meerderheid niet achter het rapport van de commissie stond. MEDEDELING i AAN ONZE ABONNEES Morgen 20 april (Goede Vrij dag) zijn onze kantoren om 15.00 uur gesloten. Directie I De Tanker Cleaning aan de WiWielrninohoven, Volgensbewoners ycm de nabijgelegen wijk de Gorzen een grote verveer, die echter geen ntflieubetasting betaalt. Daaruit bleek dat het bestuur ver bolgen was over het feit dat ln de andere partijen in het verle den zaken intern waren, bedis seld, zodat het daarna niet oneer mogelijk was een gemeen schappelijk standpunt in te ne men. Op die dag zal de Schiedamsche Courant niet verschijnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1