Eén treffer te wankele basis m DHS OP RESULT SFC GAAT DOOR hwh Excelsior kan BMT niet houden- Van Bochove even terug WF mentaal te zwak aandringen s jar PCN op jolige toer Eindhoven beslist vanavond Schledamscbe Courant DINSDAG 24 APRIL 1973 SVV door simpele missers 'uitgeteld' Schiedam Evert Theunls- sen, FC Den Haag's bif SVV „relaxende" trainer, raakte met zijn vraag aan René van Eek: „Moet ik je nu eigenlijk feliciteren of niet?" de kern van de zaak. Want Helmond Sport's trainer, reageerde met een alleszeggend: „Nee", waarmee hij de to tale sfeer uitstekend karak teriseerde. Want SW— Helmond Sport, sleutelduel in de vierde periode, ein digde „onbeslist" en daar mee konden de beide oe- fenmeesters geen vrede hebben. Zeker Rinus Go- sens niet, want SW ver overde zich door een tref fer van Rinus Steenbergen een fraaie uitgangspositie, maar evenals tegen PEC/Zwolle bleek de voor sprong een te wankele ba sis. Een herhaling van de teleurstelling van enkele weken geleden, hetgeen aan Rinus Gosens bet com mentaar ontlokte: „Nou moet je toch eens kijken het missen van twee kan sen beslist over het wel dan niet slagen van de vierde periode". gevaarlijk worden, maar voor „goochelaar" Vardic kon uitha len herstelde de Schiedamse goalie de situatie voortreffelijk. Het betekende de inleiding tot een nadrukkelijker aandringend SW, dat meer greep kreeg op het middenveld en vla de ■weer voortreffelijke Leen Wamaar en uitblinker Wim Mulder eindelijk de beus aanwezige zwakte In de Helmond Sport-defensle ging aantonen. door Xh Hans Soeters Met als „voorbode" een Schie damse aanval door net cen trum, waarbij Jos Zoetmulder laconiek „overstapte" maar Wim Mulder in kansrijke positie te lang treuzelde om doelman Honings te kunnen verschalken. In de 51e minuut was het dan ein delijk raak. Een hoekschop op links van Jan Rijkuiteir beland de hoog voor doel, waar Rinus Steenbergen boven de vertwij feld reagerende Honings raak kopte: 1—G. Een treffer die on derstreepte dat SW slechts op winst kan azen, mits de voor rust zo angstvallig bewaakte de fensieve stelling cp het juiste moment werd ingeruild voor of fensieve acties. ■Daarom ook overheersten juist die niet verzilverde kansen, want kon na SWs - in do °P. J**» momenten want hot in KWETSBAAR deze competitie bleek de 1—0 voorsprong een te wankele ba sis. Voor de zoveelste keer was het weer een Invaller die SVV's hoop de bodem in kon slaan, want uit een voorzet van Co Prins scoorde de voor Beek mans ingevallen Van de Putten In de 63e minuut langs Van der Velden r I—I. Een treffer waar SW slechts zwakjes tegen pro testeerde, al vestigde de wijze waarop Van de Putten de bal „opvicg" Inderdaad de Indruk dat een „handigheidje" voor de juiste balcontrole zorgdroeg. Met later zeventien minuten voor het einde Wout van Meeteren op de plaats van Jan Groeneweg, bleef SW drukken voor die zo fel begeerde treffer. Defensief kende SW toen weinig problemen meer, want naast het nu voortreffelijk samenwerken de middenveld, beheerste Van de Korput en Van Beek de si tuatie op de vleugels, terwijl het centrum resoluut werd aange pakt door het duo Steenbergen- Osterholt. Een keer nog mocht SW aanspraak maken op de zege, maar de door een pass van Wim Mulder in vrfje positie ge manoeuvreerde Zoetmulder werd door Van Melis met beide handen van de bal gezet. Maar met het „wegwuiven" van de Schiedamse protesten door arbi ter Weerink verdween ook de laatste kans op een beslissing. Simpel door het missen van handvol andere, betere kan sen.:» tweede helft verkregen voor sprong leek Helmond Sport rijp voor en duidelijke nederlaag. Een tweede helft die onder streepte dat SW qua inzet 45 minuten te afwachtend was ge weest. Steeds zocht SW op links naar succes, bleef vooral ook het middenveld nadrukke lijk in het bezit van Helmonds Sport. SW voetbalde in die eerste helft, die overigens slechts matig kon boeien, volgens de „formule" voor een uitwedstrijd; voorzich tig, zonder al te veel overtui ging in de aanval. Fysiek sterk Helmond Sport, risicoloos voet ballend beet zich dan ook gretig vast op het door SW „verwaar loosde" middenterrein. En op diesporadische momenten dat SW dan wel even „drukte" Im poneerde altijd nog de trapvaste wijze waarop de Helmondse de fensie de Schiedamse opmars tot staan bracht. Krachtvoetbal bijna, maar zeker in de eerste helft door talloze vaak via Co Prins geleidde acties niet on aantrekkelijk. Maar de echte overtuiging, die ongeremde wil om te zegevieren etaleerde SW toch pas in de tweede helft. Ger Bakkes was in die tweede helft vervangen door John van der Spek. Beoogde Gosens daar mee de roodgroenen aanval meer stootkracht mee te geven, het openingsoffensief van Hel mond Sport drukte de aanvals drift van SW aanzienlijk. Een hoekschop op links van Kree kels werd door Jan van der Vel den verkeerd beoordeeld, maar Maarten van Beek kopte de in- Nog had Jan Groeneweg's misser zet van de doellijn. Nogmaals aan waarde kunnen Inboeten, vanaf links kon Helmond Sport maar voor de zoveelste keer in die periode langdurig drukkende SW bleek zonder steunpilaren Steenbergen en Osterholt vaak opgerukt tot In de voorste linies kwetsbaar. Want te recht profiteerde Helmond Sport door via snelle counters deze Schiedamse numerieke minder heid uit te bulten. Zo'n snelle tegenstoot resulteerde In een gele kaart aan het adres van Kreekels, die Steenbergen reeds gepasseerd was, maar geïrri teerd door diens vasthouden onbestraft gelaten door scheids rechter Weerink een vuist- stoot in de richting van zijn be lager plaatste. Uitingen van een formatie die dui delijk was aangeslagen en slechts moeizaam de achter stand kon verwerken. Een pe riode waarin SW resoluut af stand had moeten nemen van de Helmondce ploeg, maar Jan Groeneweg verwerkte een pass van Rljkuiter uitstekend maar faalde alleen voor doelman H> nings. En met die kans miste SW eindelijk de zege, een we tenschap die ook op Groeneweg drukte. Terwijl de sporen van een aantal harde confrontaties hij werd later vervangen door Wout van Meeteren nog zichtbaar waren, maakte hij van zijn falen geen geheim: „Ik kwam alleen voor die keeper, maar wilde nog een stapje doen, want dan had ik de bal er zo in kunnen hangen. Nou ja, wat ik fout deed heeft iedereen kunnen zien, dat ene pasje hè...." INVALLER d AVivX Terwijl de Joegoslaaf Vardac toekijkt, bezweert Van de Heuvel (3) deze keer we! het gevaar van de opkomende flinus Steenbergen. Den Haag BMT, do Haagse te genstander van Excelsior 20» -■» had ilu de laatste wedstrijd vanu het seizoen de beide winstpun ten nodig om er zeker van te zijn dat het via een beslissings wedstrijd tegen Flamfrjgo's n»g een kans zou behouden om in de vierde klasse te blijven. Voor trainer Monshouwer was het een eer om te zorgen dat zijn jongens hun sportieve plicht zouden vervullen om BMT zo goed mogelijk partij te geven. Moeilijk voor hem was ook dat hij niet over zijn normale eerste team kon beschikken en naar Den Haag invest met een com binatie van één en twee. Toch had hij het voor elk aar ge kregen dat het team met de vol le inzet speelde en zich voor meer dan 100% inzettte. Toen dan ook Excelsior de eerste heift afsloot met een voorsprong van gaf niemand meer iets voor het te angstig spelende BMT. De eerste twintig minuten van de tweede helft leek het er nog al lerminst op dat de thuisclub het duel zou gaan winnen, totdat in de 65ste minuut bij een goede voorzet de lange Franken met een goede kopstoot de stand op 1—1 bracht. Dat gaf het in feita moe gestreden BMT vleugels en bet ging zlfs in de aanval. Kort voor tijd maakte de verdedi ging van Excelsior de fout de buitenspeivaS open te zeten. Dat Jukte vijf minuten voor het einde één keer niet. De val klapte te Iaat dicht eo Kruit kon de bal voor het doel brengen waar Van Aken klaar stond om dit alles af te ronden tot grote vreugde van heel BMt. Schiedam FCN is verleden week kampioen geworden en voor Vierpbfders Ls er ook geen eer meer te behalen. Daarom was de wedstrijd FCN—Vierpol- ders er een die mi eenmaal ge speeld moest worden omdat de competitie normaal moet eindi gen. Trainer darijs had al eens a tegen zijn jongens m een vrolij ke bui gezegd, de laatste wed strijd mogen jullie zelï het elftal opstellen en spelen waar je wilt. Dan moet echter het kampioen schap binnen zijn. Dat kampioenschap was binnen dus speelde het team gisteren zoals het zelf graag wilde. Zo was de verdediging in de aan val gekomen en aanvallers wer den verdedigers. Het is daarom niet vreemd dat FCN niet ver der kwam dan 11 en zover kon komen omdat het na de rust tot een strafschop kwam welke door Korporaal in een doelpunt werd omgezet. Schiedam He* was op Harga's tribune, wat op de achtergrond van het treffen tussen SVV en Helmond Sport, een weerzien van oude bekenden. Onbetwist hoofdfiguur wars echter Gerrit van Boehove (57) na 21 jaar weer eens temg in Nederland en uiteraard bij SW, de club waar hij hi vroeger jaren triom fen vierde als linksbuiten. De momenteel in Adelaide (Austra lië) woonachtige oud-SVV'er was duidelijk in zijn schfk met de vele hernieuwde kennisma kingen. "Het ls echt leuk weei eens terug te zijn, maar het voetbal is me toch niet meege vallen. Ze houden de bal zo fang bij zich, terwijl er steeds Wn gat valt op het midden veld", luidde zijn kritische visie op het door SW geëtaleerde spel. Schiedam DHS heeft op eigen terrein een winstpunt behaald op het bezoekende ODS In een meer spannend dan fraai voet balduel. De strijd Is voornamelijk op bet middenveld gestreden en het leek er wel op, dat beide trai ners hetzelfde concept aan hun pupillen hadden meegegeven. Voetballen vanuit de verdedi ging met ruimte op het midden veld. Daarom ook was het vertoonde spel (zeker van DHS) minder dan normaal. Spanning was er echter voldoende en dat maakte weer veel goed. In tegenstelling tot andere wed strijden had trainer Bouquet nu eens niet in de beginopstelling gebruik gemaakt van Nol Roo zen. Ab Weber stond er in en Roozen werd in de tweede helft pas ingezet. Het leek er op, dat DHS na een kwartier spelen de leiding zou gaan nemen, maar Hans Ver meer zag zijn schot op de doel lijn gekeerd door de kleine Ten Braak die zijn reeds gepasseer de doelman Van de Ham te hulp moest snellen. Er kon nog een kans voor Weber worden genoteerd, net naast, maar daar bleef het dan in die eerste helft wel bij voor DHS. Kort voor de rust kroop DHS door het spreekwoordelijke oog van de naald. Uit een voorzet van Engels nam Jansen, de beste man in de voorhoede van ODS, de bal ineens op zijn schoen en doelman Burger moet de ba! al leen maar hebben horen „flui ten". Gelukkig voor de Schie damse goalie ging het leer net naast de paal achter. CONDITIE Kort na het begin van de tweede helft barstte het onweer los en Pluvlus maakte het veld bijna onbespeelbaar. Wellicht mede daardoor werd het spel er niet beter op, hoewel de conditie van belde teams boven alle lof ver heven bleek. DHS kreeg al direct na het begin enkele goede kansen om tot een doelpunt te komen, Paul Nijs schoot uit een voorzet van Koe- khbakker rakelings naast en kort daarop moest doelman Van de Ham zijn talenten weer to nen bij een schot, ook al weer van de voet van Paul Nijs. Ook doelman Burger moest in ak- tie komen toen Jansen alleen voor hem verscheen. Het schot dat Jansen loste kon maar net met de voet door Burger wor den gestopt. Spanning en sensa tie volop dus. Roozen werd in gezet voor Weber maar dat bleek toch geen versterking om dat Roozen na zijn beenbreuk nog steeds niet „terug" ls. Er werd aan beide kanten wat „gebreid" op het middenveld, totdat een kwartier voor tijd Jansen weer eens uit zijn slof schoot en doelman Burger met een meesterlijke save een doel punt kon voorkomen door de bal tot hoekschop te verwerken. Vijf minuten voor tijd leek DHS de overwinning toch nog te gaan pakken. Een combinatie tussen Hans Vermeer en Bertie Hees bracht de bal voor het ODS-doel. Daar stond Paul Nijs klaar. Deze stapte echter listig over de bal heen omdat Roozen In een nog betere positie stond. Helaas voor DHS presteerde Roozen het om drie meter voor het doel staand het leer toch nog naast te knallen. Het doelpunt was ook te veel ge weest. De 00 stand gaf de verhoudingen in het veld uitste kend weer. Jan Groeneweg, tussen Van Melis (links) en doelman Ho nings, Is uitgeschakeld wan! de Helmond-goalie onder schept de inzet. Op de ach tergrond houdt Van Lint £5J de situatie in de gaten. Schiedam Voor SW trainer Ri nus Gosens valt vanavond de beslissing, omtrent ee® eventue le verbintenis met eerste dfvisie- dbb Eindhoven. Zaterdag was de demissionaire trainer getuige van de wedstrijd Fortuna VL— Eindhoven, maar hoewel de ge ruchten willen dat Eindhoven inderdaad de keuze op Gosens tesat vallen, word de definitieve beslissing uitgesteld. Reeds vo- week woensdag vergaderde "ge het bestuur van Eindhoven over de diverse kandidaten, maar Gosens zelf verwacht dat er op korte termijn nog een tweede plaatshebben. m Rotterdam SFC had verleden week beneden het kunnen gespeeld, daar was een ieder het over eens. Vrijdag jl, is er met de selectie- ploeg een gesprek geweest en dat lijkt wel geholpen te hebben want gisteren in de uitwedstrijd tegen Activitas werd er bijzonder goed gevoetbald. De overwinning van 1—0, broodnodig om de kampioens kans te behouden, was dan ook volkomen verdiend en is na rust niet meer in gevaar geweest. Het werd tussen Activitas en SFC een bijzonder prettig voetbal duel. Van beide kanten werd er goed gespeeld en het publiek zag goede en vloelende combi naties. Net als in de thuiswed strijd was de doelman van Acti vitas, Tito de held van de dag en dankzij hem hebben de Rot terdammers het verlies beperkt kunnen houden tot 1—0. Activitas wilde de huid zo duur mogelijk verkopen. De eerste vijf minuten oefende het een be hoorlijke druk uit op het doel van SFC maar doelman Brus- saard wist aan de niet onge vaarlijke aanvallen het hoofd te bieden. Zn kon het Schiedamse team die eerste vijf minuten on geschonden doorkomen. Lang zaam maar zeker zag het kans het spel te verplaatsen. Koel be rekenend zette het aanval na aanval op en Activitas werd toch wel wat in de verdediging gedrukt Na een half uur spelen had SFC succes. De goed opgekomen rechterverdediger Hans Verha gen gaf een dieptepase naar de sprintende André Kouwenhoven en deze maakte geen fout. Be heerst plaatste hij de bal in de rechter hoek en doelman. Tita had daarop geen schijn van kans: 6—1. Het laatste kwartier van de eerste helft bleef voor SFC ïonder dat het echter kans zag dit alles in een doelpunt uit te drukken. Ook na de rust bleef SFC de toon aangeven. Het combineerde dat het een lieve lust was, maar doelman Tito bleef een onover komelijk struikelblok. Aan de andere kant bleef de verdedi ging baas bij de soms bliksem snelle uitvallen van de thuis club. Zo bleef het tot het einde een boeiend en spannend duel. Het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter maakte aan dit alles een einde en zo spelend als gisteren kan SFC met een gerust hart de, misschien beslis- sende, strijd tegen Schiedamse Boys tegemoet 2ien. Rotterdam WH ton heeft de competitie niet af kwmen slui ten met een overwinning. Het incest in Rotterdam het hoofd bulgen voor The Harvards. Het stond al na vijl minuten met 1 0 achter en klapte kort daarna r" volledig jn elkaar, toen de scheidsrechter de Schiedam" mers een strafschop onthield. Jan Verdam was doorgebroken en-# de Rotterdamse doelman kon., alleen maar 'n doelpunt voorko- - men door de Schiedammer aan beid* hfmea te trekken. Verdam ging tegen de grond maar de scheidsrechter zag daar geen strafschop m. Wellicht leidde hij J wel eens een "rugbymatch" en vond hij het een prachtige tac-' kle. Nog voor rust werd het 20, toen"' bij een voorzet doelman Groot-" veld niet van de grond kon ko-^ men. Hij bleef steken in de ,- modderpoel en de bal ging dan1' ook over hem heen in het doek-- Na de rust was er niet veel goeds meer te zien bij WF en het was dan ook niet verwon derlijk dat het uiteindelijk nog 30 voor de thuisclub werd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3