SCHIEDAMSCHE COURANT Raad gaat akkoord Schiedam blubber pakt aan Brand op Prinsendam NIEUW Dierenbe- ver Sloop panden in Zeestraat bespoedigen Bouwterrein hard nodig' IN DOK BIJ WILTON Ombuds- team wil positie huurders ver sterken ..Druk en moeilijk 1972" Auto met vijf mensen uit bocht i 'S Vragen over kerncentrale j op Maasvlakte Wethouder Bohners over stads ontwikkeling Zes landmijnen opgebaggerd Bewoners schrijven raad: li m II Woensdag 25 aprii 1973 4 pagina's -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262568 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 99ste jaargang no. 24899 tschiedam - „Geen gemodder ïn Kethel". Een spandoék in de raadzaal gaf de stemming weer onder het publiek, dat aanmerkelijk veel belangstelling toonde voor de behande ling van de gemeenteraad over opspuiting van gronden In Ketheï met blubber uit de Rotterdamse haven. De blub- J6»?10!!. e700r zorSen« dat binnen vijf jaar de gronden in woudhoek en Spaland bouwrijp zij'n gemaakt. De be woners van Kethel vrezen vooral een sterk overlast van de stank die zal ontstaan bij de opspuiting. Schiedam - Het huurombuds- team van de PvdA en de PPR in Schiedam wil een onderzoek instellen naar de werkzaamheden van Bouw en Woningtoezicht. Dit om maatregelen te treffen te gen de vele klachten over slecht onderhouden wonin gen die naar voren zijn ge komen tijdens de dit en vo rig jaar gehouden spreeku ren van het team. Uit de gesprekken is gebleken, dat huiseigenaren te vaak kans zien om van goed onderhoud af te komen of dat op z'n minst te vertragen. Ook komen allerlei ongunstige bepalingen regelma tig voor in de huurcontracten, volgens het ombudsteam, dat van mening is, dat een woning „eer. "sociaal goed moet zijn en niet in de eerste plaats iets is om winst op te maken". Het team wijst er op, dat de huurders vaak de dupe zijn van hun onwetendheid wat betreft de mogelijkheden die ze hebben om zich tegen de huiseigenaren te verzetten, als dat nodig is. Daardoor kunnen intimidatiepo- gmgen als huisuitzetten succes hebben. Ook accepteert men als gevolg daarvan zonder meer huu i verhogingen. Voorlopig heeft het ombudsteam een streep gezet ondr de spreek uren. Naar schatting hebben zestig mensen er in de afgelo pen maanden gebruik van ge maakt. Voor het merendeel wa ren zij afkomstig uit Schiedam- West en Oost. Opvallend was het geringe aantal bezoekers uit Zuid als gevolg van het door de Bewonersver- enigrng Schit dam-Zuid ingestel de spreekuur. Het ombudsteam hoopt, dat meer huurdersvereni gingen tot het houden van spreekuren overgaan. ACTIES In 1971 zijn de afdelingen van de PvdA en de PPR begonnen met huuracties. Er werden adressen beschikbaar gesteld van advi seurs over huuraangelegenhe- den, maar toen het aantal aan vragen niet meer te verwerken was, zijn de afdelingen met een spreekuur begonnen in 1972. Hiervoor is in 1973 een speciaal team van vijf mensen samenge steld. Wie vragen heeft over huurproble- men kan elke dinsdagavond van zever» tot acht uur telefonisch contact opnemen met het team via de nummers 237131 en 267233. Ook kan men schrijven naar de PvdA, postbus 71 en de PPR, postbus 100, belde in Schiedam. Die overtiming werd ook gedeald, door C. P. M. Lansbergen <KVP), die echter de stank net ale voornaamste argument naar veren bracht om opspuitng te gen -te gaan. „Waarom moet ee» sföuk (natuurschoon voor al tfjd vernietigd worden zo vroeg bij zich af, „Ik wil U al ten uStWodigen dit landschap mat de ffets te bekijken", stelde hij zijn mede-raadsleden voor. „Tegenwoordig denkt men al- teem maar am het géld', wat men kan besparen'. In dit -geval 23 miljoen gulden". De heer1 Lansbergen li-e® zich ook <uit over de bedrijven, die nog üu bet gebied zijn gevestigd: „Ik vraag U de betreffende mensen dilt róefc goed1 voorstel betrof: „Regeren vooruitzen", zo onderstreepte hij dat .Binnen vfjf jaar heb ben wij -did» bouwterrein hard no- Hij vond de terugloop van de be volking efen (tijdelijke zaak. Over de sr'ank was bij kort: „Br zullen heus wel luchtjes zijn, maar die zullen zoveel roo- geliijk worden beperkt". atam ite doen. U moet be reid berreld zijn het brood aan deze bedrijven niet te ontne men'" Onder luifde bijval vanaf de pu- Wüek-e tribune diende hij daarop een amandemewt 5n om geen. verdere stappen te ondernemen Voor ops-piatittg van de gronden in Kethel, Een «mandement, dat overtgteas laier werd Stage- De raad besloot, het voorstel aan trekken. Ook vond hij het uit te geven geld voor heft gepflande recreatiege- bited goed' besteed: „Veel men se-ru It-rekken nu weg omdatt er vrijwel geen recreatietooigeiEjk- 'heden in Schiedam bestaan". He nemen. Brandweermannen gaan over de loopbrug de Prinsendam op AANTREKKELIJK De heer P. Poert, fractieleider PCG, -vomjf het voorstel van het gemeentebestuur aasrtrekkelfjk. Hij „vSte!" edhtetr over de huur van de toekomstige wommgen, die volgens hein zeer waar schijnlijk rond de honderd gul den) per week zoude» komen te liggen. ,,Da» moet men een jaarinkomen van dertigduizend gu&de» hebben om voor deze woningen ib atanwierkimg te ko men. En dtear hebben wij geen behoefte aan". Ook drong Hij 'aan. de risico's van de werkzaamheden, die op het land .plaats zouden vind era, zo veel mogelijk door middel van vcorlirihtnng te vermijden). Dit ongetwijfeld naar aanleiding van de gebeuri-ert-hsen, die de afgelopen week het leven van. de negenjarige BHanca Oste heb bent 'gekost. D'66-raadslid Wiegman vroeg zich tuf wat voor consequenties dat p%n op de investerimgsplarmien van de gemeente zou hebben. Ook over de zekerheden van de pachters en de mogelijkheid van een dijkdoorbraak - de be drijven zouden na opspulting va» het Is-nd tussen het hoge land opgesloten liggen - was hij nöet -genist VOORUITZIEN Wethouder Bohners bleef bij zjn standpunt dat- het een- bijzonder Bijna klaar is het nieuwe groepshurs van de Sekliedarrtse scoafirvg-groep De Schakel aan de Sdhiedamseweg. Wethouder Kapfein zal aanstaande zaterdag om drie uur "De Oase", zoals het nieuwe onderkomen is gedoopt, openen. Schiedam - Op het Wilton-Feijenoord in Schiedam ïn dok liggende cruise-schip Prinsendam is gisteravond brand uitgebroken. Een deel van het schip liep daarbij schade op. Het juiste schadebedrag is nog niet bekend. Het vuur ontstond in een bar van de Prinsendam. Nadat het blauwwitte schip van de Hol- land-Amerika Lijn gistermiddag dok 6 was binneugevarren, is in die bar nog gewerkt. De brand ging gepaard met een forse rocken twikkeling. Op de werf (kwamen ondermeer Burge meester Roelfsema en enkele wethouders zidh op de hoogte stellen. De Prinsendam is nog niet Opge leverd. Dat zou binnenkort heb ben moeten gebeuren. Daarna zou het schip vertrekken voor cruises m de Caraïhische Zee. Het is mogelijk dat dit door de brand uitgesteld zal worden. De zware rook dwong de brand weermannen om-met perslucht maskers op het schip binnen te gaan. Die rook werd veroor zaakt door het in de bar ge bruikte materiaal. Nadat om half elf de melding bij de Schiedamse brandweer was binnengekomen, werd „middel groot" alarm gegeven. Onge veer veertig brandweermannen bestrede* met 2es stralen het vuur. De bedrijfsbrandweer van Wilton gebruikte vier stralen. Binnen het uur was -men de brand meester. De bar brandde vrij wel uit. Schiedam - De PvdA/PPR-raads» leden J. H. M. Voorwald en D. J. Rensman hebben aan het col lege van burgemeester en wet houders van Schiedam vragen gesteld over een kernenergie centrale op de Maasvlakte. Zij vragen of het college een uit nodiging heeft gehad van de ge meente Rotterdam om te komen praten over de consequenties van het in gebruik stellen van zo'rt centrale op de Maasvlakte. Verder willen zij weten als het college een uitnodiging heeft ge had of daar op is gereageerd en. of reeds een datum voor het ge sprek is vastgesteld. Als de gemeente Schiedam geen uitnodiging heeft gehad, willen de heren Voorwald en Rensman dat het college probeert alsnog een uitnodiging te krijgen, om dat andere gemeenten in de Rijnmond die ook hebben ge had. Schiedam - In één van de zaaltjes van het oude stadhuis aan de Grote Markt zal donderdagmid dag om twee uur wethouder Bolmers spreken over stadsont wikkeling en -uitbreiding. De middag is georganiseerd door het Vrouwenkontakt. Rockanje Op het Rockanjese strand zijn zes landmijnen van Duitse makelljk onschadelijk gemaakt. De explosieven waren bij baggerwerkzaamheden aan de Strypsedijk omhoog geko-- mei. Daar in de buurt heeft tij dens de Tweede Wereldoorlog een complex bunkers gestaan. De Explosieven Opruimings dienst van de Koninklijke Land macht uit Gorinchem ontfermde zich ovwr het oorlogstuig. Schiedam - De Bewonersvereni ging Schledam-Zutd adviseert de gemeenteraad in een brief zo spoedig mogelijk de onbewoon baar verklaarde panden in de Zeestraat te laten .slopen. De vereniging doet de raad In haar schrijven vervolgens de suggestie aan de hand, op de don ontstane ruimte een speel plaats te creëren, en or voor de nodige groenvoorzieningen te zorgen. Dit naar aanleiding van een on derhoud van de vereniging met de bewoners van de aan de Zee straat grenzende WUhetmina- straat over hun woonsituatie. De bewoners beklaagden zich over het zeer grote brandge vaar, dat de leegstaande wonin gen opleveren. Bovendien wezen ze op het ongedierte, vooral rat ten, en vallend puin In en or» de betreffende panden in de Zeestraat, waardcor deze ook een voortdurend gevaar voor kinderen betekenen. Schiedam - De plaatselijke afdeling van de Dierenbescher ming houdt dinsdag 1 mei haar jaarlijkse vergadering in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. Op de dertien punten tellende agenda staat onder andere een bestuurs verkiezing. Deze openbare avond, die om acht uur begint, wordt besloten met een vertoning van de Walt Disney-film „De onvoorstelbare tocht", waarin twee honden en een kat de Verenigde Staten doorkruisen om bun baas te zoe ken. De leegstaande paoden in de Zeestraat Op de vergadering zullen als be stuurslid aftreden voorzitter J. B. Renskers en de heren C A. Zuid wijk en J. Giesselbach. Al leen de heer Renskers stelt zich herkiesbaar. Als nieuw be stuurslid wordt de heer H. Bij loo voorgedragen. De afdeling beeft volgens het ver- Oostvoome Zondagavond is op het Schrijversdijkje in Oostvoor- ne een auto met vijf inzittenden uit de bocht gevlogen en in een sloot gereden. De bestuurster, de achtienjarige M. T. uit Oost voome, verklaarde de macht over het stuur te hebben verlo- ren. Zij werd lichtgewond. De andere inzittenden moesten naar een ziekenhuis worden gebracht. Zij konden later naar huis terugke ren. Het zijn J. Poldervaart, A. Mol, L. Varekamp en G. Broet- serhuize. Deze laatste hadden gekneusd been en een gebroken sleutelbeen. De auto werd ern stig beschadigd. I' slag over 1972 een druk en moeilijk jaar achter de rug, vooral wat betreft het dierente huis in de Sint Anna Zuster straat waar men voortdurend met vernielingen te kampen had. In het tBhuis werden in to taal 30$ honden opgenomen, waarvan 112 zwerfdieren. Van deze groep werd bijna de helft weer teruggehaald door de res pectievelijke eigenaren. Anders was het gesteld met de katten. Van de 394 zwerfkatten gingen er slechts zes terug naar hun oude tehuis. De Direnbe- scherming nam in het totaal 754 katten op. PENSION i 1972 zijn er 47 honden en 78 katten in het dierentehuis in pension geweest. Daar verble ven zij in het totaal respectieve lijk 609 en 997 C De Dierenbescherming spant zich momenteel in voor het vinden van een nieuw dierentehuis, aanggezien het huidige op in storten staat. De vereniging wordt daarbij geholpen door het comité „Vrienden van het Die rentehuis", dat met geldinzame- llngan en ledenwerf-acties pro- - paqanda maakt voor de zo noodzakelijke nieuwbouw, Cok de jaarlijkse collecte, die rond Dierendag in oktober wordt gehouden, is in voorberei ding. Hiervoor zoekt de Dieren bescherming nog collectanten. ■J| /s*l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1