SCHIEDAMS! E E COURA\l Geluidsarm maken spoor- viaduct kost veel geld inn Geen celstraf, wel hoge boete Duits koor in Ik Geest kerk Overleg tussen gemeente en NS SlSl^K Schiedam moet betalen mmm Bomen- markten, op school pleinen Scholier door ruit Dames strijden om de RN- trofee 2 kranten voor één prijs Esslingerkoor in Schiedam en Vlaardingen Bewoners- vereniging in West yan de «rond MmmmÈ Bingo en ruilbeurs in Nieuwland Winkels diclit Zaterdag 28 april 1873 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's 9§ste Jaargang no. 24702 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Tussen de gemeente Schiedam en de Neder landse Spoorwegen wordt een nauwgezet overleg gevoerd over het spoorwegviaduct in het verlengde van de Park weg. Dat is gebeurd nadat de bewoners van de daarbij gelegen straten hadden geklaagd over het lawaai dat treinen op de spoorlijn Schiedam—Hoek van Holland veroorzaken. Uit dat overleg is gebleken dat volgens een in het verleden gesloten overeenkomst tussen de Spoorwegen en de ge meente, Schiedam eventuele verbeteringen aan het via duct zal moeten betalen. een "brie! naar het college van burgemeester en wet houders, waarin, hij snel om maatregelen verzocht. Die verbetering is noodzake lijk, omdat over het via duct rijdende treinen een resonance veroorzaken, iit het ijzeren gevaarte. De omwonenden hebben daar Hij herinnerde het cellege er veel hinder van. Op 26 maart van dit jaar stuurde een van hen, de Van Oldenhameveitstraat, daarbij aan dat in de zomer van 1972 de bewoners van de Van Oldenhameveitstraat ook al hadden geklaagd over het via duct. Er werd toen 'de toezegging' ge daan dat er maatregelen zouden worden genomen. Tot nu toe zijn die echter uitgebleven. JURIDISCH Aan de te nemen maatregelen zit ten verscheidene juridische haken en ogen. Dat komt door een overeenkomst die tussen de Spoorwegen en Schiedam is ge sloten. Daardoor was het niet zonder meer duidelijk wie voor de fi nanciële gevolgen van de verbe tering aan het viaduct moet op draaien. Het is echter langza merhand wel duidelijk gewor den dat dat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid de gemeente Schiedam zal zijn. Het geluidsarmer maken von het spoorviaduct in hel verleng de van de Parkweg, dal de omwonenden veel hinder be zorgt, zal veel geld kosten. De financiële gevolgen zullen niet gering zijn. Hoewel men zich nog niet aan schattingen durft te wagen, menen dat deskundigen dat met het geluidsarmer ma ken van het viaduct een zeer aanzienlijk bedrag ge moeid zal zijn. Schiedam - Het vanmiddag gear riveerde Esslingerkoor uit Duitsland geeft vanavond om kwart over acht een concert in de Vtótatiekerk aan de Dr. Scfoaepmansingel 3, Onder leiding van Hetxmit Gram- lich brengt het koor werken van Brahma, met begeleiding van de pianisten Regine Vogel en Carl David. Vooraf gaat een concert door het ^Schiedams Vrouwenkoor onder leiding van Ria Borgrneijer met werken van Brahms, Strategies Pouienc en Bridge. Het Esslingerkoor verzorgt zon dagmorgen het muzikale gedeel te van de Eucharistieviering irt de H. Hartkerk aan de Lek straat. Aanvang half twaalf. Het koor treedt zondagavond In Vlaardingen op. Dit ter gelegen heid van de ingebruikname van liet nieuwe orgel in de H. Geest kerk aan de Van Hogendorp- laan. Organist is Henk Go- vaart- Er worden wenken uitge voerd van Bruckner, Liszt en Mendelssohn. Aanvang kwart over acht. Schiedam De bewonersvereni- ging Schiedam-West komt van de grond. In zaal Irene aan de Nieuwe Haven I5S wordt op woensdag 2 mei de oprichtings- vergaderiong gehouden, die om acht uur begint Op de agenda van deze vergadering staan on der andere een toelichting over bewonersverenigingen door een lid van de vereniging, in Schie- dam-Zuid en een bestuursver kiezing. Ook wordt er een rond vraag gehouden. Inlichtingen over de bewonersver eniging in oprichting kan men verkrijgen bij mevrouw Alblas. Kortlandstraat 3Gb, de heer F Breederveld, Mariastraat 12b, te lefoon 268229, de familie De Vis ser, Paulus Potterstraat 41b, de heer P. Rook, Jan Vermeer straat 30b, telefoon 262222 en bij de heer J. Zagwijn, Gordon- straat 31b, telefoon 262385. •jL' BW# If&ÉitéL HÉ ilisl fektTsk? Schiedam In het kolt volgen hier nog de evenementen die °p koninginnedag zullen plaatsvin den. Het Schiedam-se Politie Muziek Gezelschap geeft om 8.30 uur een concert. Om 9.00 utir zu-ien leerlingen van. de scholen K«- thel Groenoord op het plein van de kerk aan het Noordeïnde ©en aubade brengen. Diverse nvu- z ekkorpsen zullen omstreeks die t.jd de verschel lende bejaar dentehuizen en ziekenhuizen be zoeken. Om 1€.Q0 uur bespeelt stadsbeiaardier Cor Don het ca rillon van de St Janskerk. Op het parkeerterrein aan de Broersvest geven de Gezamen lijke Schiedamse Padvinders cm 10.00 uur een demonstratie. Twee uur *3 middags zullen daar de brandweerwedstrijden voor de jeugd plaatsvinden. Voor de bejaarden is er *s mid dags om half drie een speciale voorstelling m het Passage-thea ter. Daar treedt het muz'etkge- zelschap O.B.K, en een geva rieerd cabaretgezelschap op. Om 20.30 uur geven de gezamen lijke Schiedamse muziekkorpsen en drumbands op het parkeer terrein aan de Broersvest een De kermis Is er weer. Deze fro- dttie wordt voortgezet op hef parkeerterrein achter het Oude Kerkhof. Ballen gooien, scherp- sdiiefen en al het andere ver maak; heit is te beleven "op za terdag van 14.00-24.00 uur, op zondag van 13.00-17.00 u. en na 19.00 uur, op koningin nedag de hele dag, op dins dag vanaf ló.OO uur en op woensdag vanaf 14.00 uur. taptoe. Ook zullen om die tijd de verscheidens oranjebals be ginnen. Voor de kinderen worden er in de vèrsoh llende wijken spelen georganiseerd, zoals ballonprik- kea, was-ophaitgrace en kelner race. De winnaars zullen 16 mei aanslaande om het kampioen schap van Schiedam spelen. De wedstrijden zullen in de wijken over de hele dag verspreid plaatsv nden. Ook worden er weer straatteken en kleurwedstr.'iden in de wij ken gehouden. Ook hier liggen de aanvangrüjden over de gehe le dag verspreid. Schiedam De wijkverenigïng Nieuwland organiseert op 4 mei aanstaande de laatste bingo avond van dit seizoen. Aanvang 20.00 uur. De maandelijkse ruilbeurs vindt op 2 mei aanstaande plaats, aanvang 18.00 uur (voor de kin deren) en voor volwassenen 19.30 uur. Beide avonden worden gehouden in het wijkcentrum op het Dr. Wibautplem. 'Q Schiedam Op twee schoolterrei nen In Schiedam-Noord zal op zaterdag 5 mei een bomenmarkt worden gehouden. Dat wordt georganiseerd door de gemeen schappelijke scholen in Kethel en Groenoord. Op elk schoolplein komen vijf kramen te staan, waar de men sen bomen kunnen kopen. Elke boom kost vijftig gulden. De bo men zitten In potten. De kopers zullen de bomen niet mee naar huis mogen nemen, want ze zullen ergens in Schie dam-Noord worden geplant. Op de twee bomenmarkten zullen ook plantjes te koop zijn. De ei genaars mogen dia wel meene men. Tekeningen van kinderen met „de boom" als onderwerp zullen de markt verlevendigen. De op brengst van de markt gaat naar de wijkvereniging Groenoord, die er de wijk „groener" mee gaat maken. De markten zullen worden gehou den tussen 10.00 en 12.DO uur op het terrein van de drie scholen aan het Bachplein en op dat van de mgr. Bekkersschool aan de Eduard van Beinumlaan. Verwacht wordt dat zo'n tweedui zend schoolkinderen met hun ouders de markten zulen bezoe ken. Schiedam In het volkstuinen complex Thurlede viel de 15-ja- rige scholier R. R. B. van een trapje bij een tuinhuisje en schoot met zijn linkerarm door een ruit. Hij liep daarbij een slagaderlijke bloeding op. Nadat de politie eerste hulp had geboden, werd hij in het Gemeenteziekenhuis verder behandeld. Schiedam Op Koninginnedag zullen ?Ue winkels in na een uur 's middags gesloten zijn. In verband met de maandagslui ting rijn trouwens een groot aantal zaken de hele dag dicht. h Schiedam Uit angst om weer in de gevangenis terecht te komen, had de Vlaardinger K. L. een valse naam opgege ven. Hij was in een in slechte staat verkerende, onverze kerde auto op de Deltaweg in Vlaardingen aangehouden, terwijl hij bovendien geen rijbewijs had. De politie was echter toch achter zijn ware naam gekomen, waardoor hij woensdagmorgen terecht moest staan voor de kanton rechter in Schiedam. Als stok achter de deur voegde •mr. 't Hart aan dat laatste bo vendien twee weken hechtenis met een proeftijd van twee jaar toe. „Het publiek mag tooh nog wel een beetje beschermd wor den tegen zulke praktijken, en dan nog in zo'n wrak," meende bij. De kantonrechter veroordeelde de Vlaardinger tenslotte tot 360 gulden in het totaal, plus de geëiste twee weken. "Ik weet, dat ik fout ben maar ifc had er alles voor over, om me niet weer te laten pak ken. Ik kom net uit de gevange nis in Scheveningen, waar ze me eeft paar maanden gratie hebben verleend, verklaarde L. aan kantonrechter mr. W. E. van Vloten. "Maar u hebt u toch schuldig ge maakt aan feiten, die er niet om liegen," protesteerde offi cier van justitie mr. A. C. 't Hart. Hij eiste dan ook de ge bruikelijke geldboetes: 100 gul den voor het onbevoegd rijden, 50 gulden voor respectievelijk de ondeugdelijke rem, de door geroeste carrosserie en 't opge ven van een valse naam en 150 gulden voor het ontbreken van de verzekeringspapieren. Schiedam Op het terrein van de voetbalvereniging DRZ aan de Schiedamseweg in Schie- dam-Kethe! vindt op koninginne dag een damesvoetbaltoernooi plaats. De dames strijden voor de tweede keer om de jaarlijkse wisselbe ker, ter beschikking gesteld door het Rotterdamsch Nieuws- blad/Schtedamsche Courant, De wedstrijden duren twee maal tien minuten, aanvang negen uur. De prijsuitreiking is om on geveer vier uur gepland. Naast DRZ en de kampioen van het vorig jaar Bloemhof treden de elftallen van DOZ, RKAW, DOTO, Hekelingen en'Rijmnond Vlaardingen In de Heilige Geestkerk aan de Van Hogen- dorplaan geeft zondagavond het Phllharmontsche Chor uit het Duitse Essllngen een eenmalig concert voor Vlaardingen. De Zuid-Duitsers vormen een van de beste koren van West-Duits- land. Tijdens het concert bespeelt Henk Goovaart het nieuwe Johannes- orgel van de H. Geestkerk. Ver dere begeleiding wordt verzorgd door de hoboïste Ineke Har- dink-Keijzer. Kaarten kosten 2,50 gulden. Het koorconcert be gint om kwart over acht. Profiteer nü van het unfeke aanbod 2 kranten la ontvangen voor do prïja vanl één: do Schiedemsa Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het B Rotterdamsch Nieuwsblad met het 'laatste binnen- en buitenlands® nieuws. Geef ons nu opdracht ook brj u 14 dagsn gratis, zonder enige verplichting,! de SC en RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. Ooze bon In Open envelop, zonder postzegel, sturen npar Roiterdaitiach Nieuwsblad, antwoordnummer 834. Rotterdam stuur m.i.v.tde SC an RN 14 dagen gratis naar: naam straat woanpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1