SCHIEDAMSCHE COURANT m Praatpaal voor de mensen Be woners vereniging West van de grond; Open dag Tech. Sch succes m Minder de pijp vuil uit I* Automobilist dacht dat de politie wel soepel voor 'hem was Kamerhreed-hmst Wekelijks spreekuur huurproblemen GS keuren besluiten raad goed Over spanning Rijksweg 20 in aanleg 2 kranten voor één prijs PEKING* Stormschade aan 127 bomen Herdenking in Plantage Rondvaart voor bejaarden Bromfietser na vai in ziekenhuis Blijspel de klompen barones Versleten band veertig gulden boete Gé Krommenhoek voorzitter DHS J- 4V Twee jeugdkoren in Opstandigsfcerk Woensdag 2 mei 1973 i pagina's 89ste jaargang no. 24704 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 2SS091 - redactie 262566 - klachtendïenst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam— De bewonersvereniging Schïedam-West is een feit. Deze is gisteravond tijdens een vergadering in ge bouw Irene aan de Nieuwe Haven opgericht. Het doel er van is, activiteiten te ontplooien om het leefmilieu in de wijk te verbeteren. Een van de belangrijkste taken va de vereniging zal zijn het optreden als praatpaal voor bewoners en huiseigena ren met problemen. Dit in navolging van de bewonersver- eniging Schiedam-Zuid, die al enkele maanden als zoda nig fungeert. I Het oprichtingscomité. Op de voorgrond mevrouw Krikke- -Hein van de „zustervereni ging" Zuid. Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun fiat gegeven aan het besluit van de Schiedams e gemeenteraad om een krediet van( 9-114.457 beschikbaar te stellen voor dar bouw van 143 woningwetwonin gen In Woudhoek-Zuid. De hul zen worden neergezet door de woningbouwvereniging -Vfllkifc- huisvesting;. Voorn hebben GS de volgende kredieten goedgekeurd: ƒ25.977, voor de aanschaf van 260 leer lingensets en acht bureaus voor de openbare school aan de Dr. Schaepmansingel 2.350 voor de aanschaf van leermiddelen voor de roomskatholieke lagere school aan het Bachplein en f 300 ten behoeve van een voor schot als vergoeding van het vakonderwijs van het buitenge woon lager onderwijs over 1973. Schiedam -De totale schade, die da zware storm van 2 april jongstleden aand e Schiedamsc bom ens tand heeft aangericht, bedraagt volgens een o van de Plantsoenendienst hon derdzevenentwintig „slachtof fer". Twintig stuks hiervan heeft men nog kunnen redden, door het aanbrengen van steu- nene n dergelijke. De gesneuvelde bomen, over de hele stad verspreid, waren meest oudere en dus kostbare bomen. De Plantsoenendienst Is no steeds bezig de 'Schade, die door de storm as aangericht, te herstellen. Zo zal van een aantal bom ai langsd e singel van de Stadhou derslaan en in het Juilanapark een aantal takken moeten wor den verwijderd. Door de storm zijn namelijk takken afgerukt, waardoor andere takken de steun hebben verloren. Dit kan gevaar opleveren voor voorbij gangers. Ook van bomen m de Plantage en op het Emmapiedn worden takken v erwïjderd. fchiedam - Bij het monument in de Plantage wordt vrijdagavond een korte herdenkingsplechtig- hetd gehouden. Het staat aan ie dereen vrij, hieraan deel te ne men door bloemen of een krans te leggen. Men wordt verzocht om tien voor acht bij het monu ment aanwezig te zijn. Het har monie-orkest Hape Davind zorgt voor de muzikale omlijsting. thiedam -Dev loot van de wa tersportvereniging De Schie vaart op 16 juni uit om eenr els je te maken met Sdredamse bejaarden. Momenteel zij» reeds tachtig van de honderd beschikbare plaatsen ^.veerd. Schiedam De open dag, die de Technische School aap de Mgr. Nolenslaan gisteren heeft gehou den, is een succes geworden. De bezoekers 's^middags vooral jongeren, de ouderen kwamen meest 's-avonds konden ken nismaken met diverse activitei ten. Zowel op schoolgebied als daar ibuiten kwam men aan zijn trekken. De grootste belangstelling ging wel uit naar de zogenaamde „workshop". Hier konden de geïnteresseerden hun kunnen zelf uittesten onder leiding van ...epnlecaar^^ggasgjsteerd^-dgor, vijf van zijn leerlingen." Vooral de jeugdigen- hadden daar wel zin in. Ze mochten zelf een stukje metaal (koper) glad schuren om vervolgens verschil lende kleuren .poeder daarop te deponeren. Dat alles werd dan In een oventje verhit tot ongeveer achthonderd graden en dan was het geëmail leerd stukje metaal in de vorm van bijvoorbeeld „een kruisje eert schitterend werk stuk geworden. Veel belangstelling genoot ook de houtbewerkafdeling. Men kon zien, hoe de leerlingen allerlei dingen van hout vervaardigden, zoals een sierlijke b1oemembak en een zitbankje. Met behulp van een home-trainer werd in de gymnastiekzaal veel vuldig gebruik gemaakt van het testen van het hart. Vdör en na het gebruik van de home-trainer werd de hartslag opgemeten, zo dat men een goede vergelijking kon maken. De bezoekers werden door middel van plattegronden en een ge luldslnstallatle deskundig naar de diverse activiteiten geleid. Schiedam - De vijftigjarige bank werker K. van H. uit Schiedam iso p de 's Gravelandseweg met zijn bromfiets gevallen. De man brak daarbij een sleutel been en liep een hersenschud ding op. Hij Is in het Nolet-zxe- kenhuis opgenomen. Het is niet duidelijk, waardoor hij kwam te vallen. Schiedam -De afdeling Schiedam vand e N, C. V. B.v oert op 9 mei voor haar leden het blijspel „De Klompenbaron es" op. Aan dit toneelstuk doen mee me vrouw M. Ligthart-Koolwijk, Mevrouw A. Bijlsma-Wagenaar, mevrouw E. Vermaas-Bakker, de heer J. Meulendijk, mevrouw M. Lagendijk-Looije en me vrouw H. Sleeuwenhoek-Stam. De regie is in handen van X Meulendijk. Voor de aanvang van dit blijspel zal mevrouw Schotting dit jaar feest openen. Ook wordt er een gezelschapsspel onder leiding van mevrouw Smits gehouden, evenals de jaarlijkse verloting. De avond wordt gegeven in de Opstandingskerk, Burgemeester I Honnerlage Gretelaan. Aanvang j 20,00 uur. Schiedam Verontwaardigd prik te cfficier vart justitie tnr. A. C. 't Hart woensdagmorgen uit te gen de Vlaardinger P. H. van 't H.: „Als we alles wat aan on deugdelijk materiaal op de weg verschijnt, direct in beslag zou den namen, zouden morgen half Schiedam, Vlaacdatgcn «in Maassluis op het Binnenhof staan om te protesteren". De jongen, voor wie de woorden bedoeld waren, had namelijk zijn afkeuring uitgesproken over depolitie, die hem met «a ver- De 0(ficto. sleten voorband naar Rotterdam kerkant van de weg geparkv-rd staande auto. De oorzaak van zijn vreemde gedrag was vol gens S. oververmoeidheid, „Die morgen had ik mijn vrouw naar het ziekenhuis gebracht, 's middags was ik wat gaan ten nissen en 's avonds had ik nog even wat kennissen aangedaan. Het was eng laat toen ik tenslot te naar huis reed en eigenlijk was ik te moe om de auto goed in mijn macht te houden", leg de S. aan de kantonrechter uit. had laten rijden. De nog jeugdi ge automobilist begreep dan ook niet, waarom hij woensdagmor gen op de strafzitting moest verschijnen. „Die band zal heus niet zo erg slecht geweest zijn, anders had ik niet mogen door rijden. Bovendien had ik een .prima reserveband bij rhe". .Wees blij, dat de politie zo soe pel is geweest", bracht mr. 't Hart er tegen in. De Vlaardin ger was op de Marathorsweg in zijn woonplaats aangehouden. Kantonrechter mr. W. E. van Vloten' veroordeelde hem tót veertig gulden boete. Het Schledamse kantongerecht veroordeelde woensdagmorgen de heer P. C. S. uit Krimpen aan den IJssel tot een boete van 75 gulden. De politie had hem in Vlaardingen met 2:jn auto op de Verkadesingel aan getroffen, terwijl hij n et in staat was naar behoren te rij den. S. was plotseling naar links ge zwenkt en daarna tot stilstand gekomen tegen eeri aan de lin- begrip voor de situatie opbren gen, maar wees de heer S. met nadruk op de gevaarlijke com binatie van pils en vermoeid heid. S. had 'tussen de bedrijven door ook nog wat glazen pils ge dronken. „Zeer onverstandig", ■meende de officier, die zijn eis daarom overigens niet ver zwaarde. S. werd veroordeeld tot 75 gulden boete. Schiedam Op de buitengewone ledenvergadering van DHS op 15 met a.s. zal de heer X Boer aftreden als voorzitter. Kandl daat voor deze functie is be stuurslid Gé Krommenhoek d.~ til ons reeds des! uit maakt var he'. bestuur ven DHS. De "C vach.lrg Is del di leden de vociuracht zulicr. cnJer„.i^. Belangrijk punt op de iiegp.i punten tellende agenda is het voorstel tot contributieverho ging. Maassluiseweg afgesloten Maasland Volgende week worden de overspannin gen voor het nieuwe via duct in rijksweg 20 aan gebracht. Het karwei duurt van zeven tot en met vijftien mei. De over spanningen komen boven de Maassluiseweg te han gen. Het verkeer op de Maas sluiseweg is gedurende die periode onmogelijk. De weg is afgesloten, voor fietsers, bromfiet sers en auto's. Alleen voetgangers kunnen van de doorgang gebruik ma ken. Het rijdend verkeer moet een omweg maken via de Kortebuurt en een lus langs de Boonervliet, omdat ook het pad tussen de beide vlieten zal zijn afgesloten. Het autoverkeer kan dezelf de omleldingsroute volgen of via het kruispunt in de rijksweg rijden. De r.eas- sluiseweg is tijdens het weke'-de van 12 on '3 mei tijdelijk open. De omvangrijke werk aan rijksweg 20 gaan daarna verder. De opkomst op de vergadering was enigszins teleurstelend. Van de honderd bewoners in West, die positief gereageerd hadden op het voorstel om een vereniging op te richten was slechts de helft aanezig. Wel kwam de behoefte aan een der gelijke" instelling ai gauw tot ui ting. Het PvdA raadstd Mevrouw J. Krikke-Hem, dine als voorzitt va de bewonersveremging Schiedam-Zuid oen' korte inlei ding hield over het werk in „haar" wijk, kreeg na uiteen zetting al direct vragen op zich afgevuurd door huurders In moeilijkheden. SPREEKUUR .Het'is de bedoeling, datode nieu we vereniging door middel van een aantal samen te stellen commissies gaat werken'. Een ervan zal wekelijks spreek uur houden voor mensen met huur problemen. De contributie gisteravond vastgesteld, op tien gulden per lid per jaar. Daarbij komt 1,50, wanneer de vereniging zich aansluit bij de landelijke bond van bewoners. Bejaarde leden 'kunnen na over leg met het bestuur -kortin krij gen op het contributiegeld. D? heer D. X van Vooren van het Frans Halsplein 3A is tot voor zitter van de Vereniging be noemd. Voorts maken van het bestuur deel uit: de heren H. X Geeratz, Alexander Naman straat 22c, X Kteneker, West- frankelandsestraat 66b, X M. C. A. van der Ven, Potgieterstraat 17 b, A. van Loenen, - Nieuwe Haven 157 d en G. K. Gootjes, Burgemeester Kiïappertlaan 246 a, en de dames T. Visser, Pau- lus Potterstraat 41 b en A. AI- blas, Kortlandstraat 30 b. De overige bestuursfuncties zullen in onderling overleg verdeeld worden. De nieuwe voorzitter sloot de vergadering met een korte toespraak. Profiteer nfl van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs vartl één: de Schiedamae Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en hetl Rotterdamsch Nieuwsblad met het "laatste bïnnem en buitenlandse nieuws. I Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting. de SC en RN te bezorgen en ontdek zel f de vela pluspunien. Daza bon open envelop, zonder postzegel, sturen naar Ratterdamach Nieuwsblad, antwoordnummer S34, Rotterdam de SC en RN 14 dagen grata OMR stuur mJ.v woonpr telefoon Vlaardingen Een forse roetpluim, een schoorsteen waar heel wat rommel uit komt Volgens Windmill wordt dat allemaal stukken minder. De kunstmestfabriek, die begin,dit jaar een flinke aanval op het milieu deed, kondigt aan dat een stel nieuwe voorzieningen de stof-emissie sterk terug zal brengen. Na herhaalde aansporingen van gedupeerden is nu een aanvul lende stofvanginstallatie in de zg. Beitafabriek in gebruik ge nomen. De installatie is een hal ve maand in werking en voldoet volgens Windmill aan de ver wachtingen. Bovendien staat het aanbrengen van een nieuwe va cuüm indamper in Fosforzuur- fabriek 2 op het programma. Blijkens een mededeling van de fabriek zou deze indamper geen „afgassen" meer produceren en dus geen luchtverontreiniging geven. Als deze damper is geïnstal leerd kunnen twee oude indam- pers, die thans zijn aangesloten op de 80 meter hoge schoor steen, buiten werking worden ge steld. „De pluim" belooft Wind mill, „kan zo kleiner worden en de fluoremissie wordt lager." Vlaardingen, en vooral de West- wijk en Zuidbuurt, helpt het de fabriek hopen. De bewoners vin den dat er al meer dan genoeg „viezigheid" uit de pijp is geko men. CHJN. IND. RESTAURANT 11 "lif* mei afzonderlijke gelegenheid voor afhalen van diners. Volop parherruimte aan voor- en ach ter zijde. TELEFOON 70 7542 NIEUWLANDPLEIN 19 Schiedam -In de Opstandingskerk aan de Burgemeester Honnerla ge Grethetaan treden opz ondag 5 mei om vijf uur twee jeugdko ren op. In samenwerking met een jeugd koor uit Vlaardingen, verleent het jeugdkoor uit Schiedam on der ledding van organist A. vam Leeuwen haar medewerking bij een extra kerkdienst. Predikant is ds. W. W. Verhoef uit Vlaar dingen. In de Middelbaar Technische School aan de Gas laan in .en Kaag is gistermiddag een kunst werk onthuld van de Schiedamse kunstenaar Diet Wiegman. Het is een roestvrij-stalen wand, bespo len met verf. Het kunstwerk van de Schiedammer, volgens kenners een van de grootste kunstenaars van deze stad, heeft de gigantische afmetingen van vijftien bij twee meter. Kamerbreed-kunst dus. 4 v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1