SCHIEDAMSCHE COURANT WERKLOOS- HEID NEEMT AF Prachtig Mozarleoneert door Toonkunst koor St. Martinusschooi als derde over eindstreep SCHIEDAM SPANT KROON 2 kranten voor één prijs PEKIHG* Personeel de Oudenhof ontslagen „Licht herstel op arbeidsmarkt" Wissehng directie in Nolet- ziekenhnis o „De Rinkel- EO-reportage over Vlaardingen kwast" w eer in Massale demonstratie ScMedam Voorlichtingsdag voor ex-LTS-ers IN FINALE „KLASSEWERK": Vlaardingen Ook de EO werpt zich op Vlaardingen. Volgende week dinsdag zendt de evangeli sche omroep, va kwart over twe tot vijf over drie via Hilversum 1 een radio-reportage over de 700-jarige stad uit. Commenta tor Bert Pol heeft hiervoor een aantal interviews gemaakt, on dermeer met burgemeester Heusdens. Een schril contrast. De stompe vormen van de Vrijheid aan hel Naordvest steken af tegen een rijtie nieuwbouwhuizen aan de Parkweg. Afsteken zal het al tijd we! blijven, maar aan de stompe vorm veranderde van daag waf- Een grote kraan bracht vanmorgen de roeden op de molen. Aan die roeden werden daarna de wieken be vestigd, waardoor Schiedam er weer een complete molen bij heeft. Profiteer nü van tiet unieke aanbod 2 kranten te ontvang an voor da prijs v één: de Schiedamse Courant met nieuws uit uw atad en omgeving, en t Rotterdamse!» Nieuwsblad met het 'taatsle bttmen- en buitenlandse nieuws. I Gaaf ons nu opdracht ook bil u 14 dagen gratis, zonder emge verplichting,! de SC en RN te bezorger» en ontdek zelf de veie pluspunten. stuur m.l.v.:de SC en RN 14 dagan gratis naar: Schiedam/Vlaardingen Door het Toonkunstkoor met jeugd- en kinderkoor werd onder leiding van Aad van der Hoeven dinsdagavond in de Grote of St. Janskerk een con cert gegeven, dat geheel was gewijd aan werken van Wolfgang Amadeus Mozart. Medewerkenden waren het Kamerorkest Arcangelo Corelli, dirigent Bernard Weijts, Marry Stegenga, sopraan, Frieda van Engelenburg, alt, de tenor Jouke Krediet en de bas Chris Verhoog. Tijn van Eijk begeleidde op het portatief. „Jeugd- en kinderkoor" opende het programma met een vijftal werkjes, w.o. het bekende „Schlaïe, mein Pr.nzchen" en „Piu non si trovane" uit „Cosi fan Tutti", welk laatste w-rkje meest werd gebisseerd. De zang van de kinderen was bijzonder mooi en werd door Tijn van Eijk uitstekend begeleid, tiet grote koor zong voor de pau ze behalve het aan Mozart toe geschreven ,,Adoramus te" van Gasparini en „Ave Ver"-", Mozarts ,,Te Deum" (KV IJl) waax'bij in laatstgenoemde com positie het solistenkwartet de prachtige zang van „Toonkunst- koor" voortreffelijk afwisselde v in team-verband. Met de „Ves- perae solennes de confessere" (KV 339) die na de pauze werden uitgevoerd vormde heti„Te Deum" zek~r het vo caal-instrumentale hoogtepunt van de avo Van de „Vcspo- rae" noem ik het prachtige po lyfone „Laudate Pueri" (Psalm 112), 't bs/,e..de „Laudate po- mlnum", v.uar.n de sopra'ar Marry St eg sr. ga zulk een suc cesvol aandeel had en het „Magr.'.hcax", paar e ge lij!, zou ai'e zns o ^.-.'.!en e kun en r.oencn wa*t ze deden qua uitvoering afgezien van een enkele temposchommeling niet voor elkaar onder. En voor al niet te vergeten de sublieme begeleiding van het kamerorkest dat zich voor de pauze afzonder lijk had laten horen onder lei ding van Bernard Weijte in twee sonates (in F en D) en het ballet uit „Le petits riens", dat in de zes onderdeeltjes fijnzinnig werd gerealiseerd. Het spel van „Arcangelo Corelli" vertoonde evenals de zang van „Toon- kunstkoor" een grote souplesse en een prima nuanceringsver- jnoger., mede waardoor deze Mozartavond een onvergetelijke is geworden. W. P. VERHEUL CHIN IND RESTAURANT met afzonderlijke gelegenheid voor afhalen van dmers. f" Volop parkcrruimtc /gj aan voor- en achter zijde. _Jiï TEUEFOON 70 75 42 NIEUWLANDPLEIN 19 Schiedam Het tehuis voor jongens met opvoedingsmoei lijkheden, De Lindenhof, staat op het punt dicht te gaan. Een groa! deel van het personeel is al ontslagen. De „medewerkers van het laat ste uur" hebben gisteravond met elkaar feegeten om af scheid tc n.mcn. Nadat eind vorig jaar de beslis sing was gevallen, dat het te huis op l juli dicht moest, zijn op 1 apri' de ee-ste medewer- op 1 april de eerste medewer kers ontslagen. Er zijn. nu nog vijf mensen aan het werk in de L"nder.hof. De laatste daarvan gaat 1 sep- tembe- w.g. D Co >r dis. A. J. Wijnar.ds: „We zijn nu nog enkele zaken aan het afwikke len." Dat betekent dat van de vijftig mensen die in de Lindenhof werkten, ai dan niet met een vollc-dge dagtaak, er 45 zijn ontslagen. Een deel van de Lindenhof zal worden gesleept. Het oudste deel aan de Lsnge Achterweg trit.r At: an. B:j de re el w. rperr.cn voor de b nr. tas tad zal dat waarschijn lijk een culturele bestemming krijgen. Donderdag 10 mei 1973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no. 24711 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL De zesde klos van de Sf. Mar tinusschooi: derde prijs. toeschouwers was het toneel stukje, dat moest worden opge voerd. De St. Martinusschooi had hiervoor een variatie geko zen op het verhaal van Heems kerk en Barendszoon, die op Nova Zambia overwinterden. Schiedam Met ingang van 1 mei heeft het Noletziekenhuls een nieuwe directeur. Het Is dokter C. J. V, Vlootman. De arts A. L. J. Kunze is daarmee vervangen als directeur-genees heer. Hij blijft echter in dienst als adviserend directeur. Over de redenen van de vervan ging wilde men in het zieken huis nog niets meedelen. Vlaardingen Het zit er in dat zeer binnenkort een massale (althans, dat is de bedoeling van de initlatïe/nemers) demon stratie door Vlaardingen zal trekken, uit protest tegen de niet aflatende stank en vooral tegen de volgens sommigen veel te voorzichtige aanpk van de stankverwekkers. De oproep tot zo'n demomstratie ^.zal worden gedaan door-het Centraal Akslekomlté Rijmond CAR, die de mogelijkheden daarvoor aan het peilen is. Er wordt nog steeds over een der gelijke openbare uiting van „on vrede" gepraat met mensen in de wijken. Zeker is er nog niets. „Indien er geen strafvervolging tegen de verantwoordelijken van de stankgolven wordt Inge steld zal er gedemonstreerd worden", kondit het CAR aan. „Tegen de lakse houding van onze overheid en de weigering om tegen de ekonoische gigan ten de wet te hanteren", nogmaals de opstelling van de ondernemers aan. „Daarom zal ook een eventuele demomsrtatie direkt gericht zijn tegen de mis dadige produktiemethoden van de Rijnmondindustriën". De organisatievorm vooreen deo- monstratie is nog niet duidelijk. Het CAR heeft de suggestie ont vangen met nam kinderen en huisvrouwen te laten demonstre ren. Vlaardingen De werkloosheid is gedaald. Maar gezien de ontwikkelingen kan, aldus de waarnemend directeur van het GAB H.J. Steehouwer, nog slechts worden gesproken van een gematigd optimisme voor licht herstel van de si tuatie op de arbeidsmarkt. Op die arbeidsmarkt spant Schiedam van de gemeenten Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Rozenburg en Hoek van Holland nog altijd de kroon. De buurgemeente van Rotterdam heeft de bedenkelijke eer bijna de helft van het totaal aantal werklozen in dit gebied te bezit ten. De cijfers voor Schiedam zijn 687 werkloze mannen en 144 werkloze vrouwen. In 1972 was dat resp. 593 en 107. Voor Vlaardingen zijn de cijfers 526 tegen 484 in '72 en 107 bij de vrouwen tegen 71 in '72. Maassluis telt 118 werklozen en 26 vrouwe lijke. Maasland kent in totaal dertien werklozen, Rozenburg 53 man nen en 18 vrouwen en Hoek van Holland 22 werkloze mannen en 5 vrouwelijke. Alle cijfers vertonen ten opzichte van vorig jaar een stijging. Bij de vrouwelijke beroepsbevolking in Maassluis trad zelfs een verdubbeling van het werkloosheidscijfer op. Het geringe herstel thans komt tot uiting in de werkloosheidscijfers bij de mannelijke en vrouwelijks beroepsbevolking, die beide afna men. Het totaal geregistreerde aanbod daalde bij de mannen van 1436 naar 1414 en bij de vrouwen, van 311 naar 305. Het aanbod bleef echter nog 260 hoger dan in eind april van het vorig jaar. Het aanbod daalde. En dat voornamelijk in de metaal, bouw en scheepvaartsector en bij kantoorpersoneel. Zo steeg onder meer bij de groep minder geschikten (+6) en huishoudelijk personeel (3) Het toenemen van de vraag naar personeel betrof vooral bij de mannen de houw, metaal, kantoorpersoneel en handelspersoneel. De situatie op de markt van uitzendbureaus ziet er niet zo florissant uit, aldus Steehouwer. Bij de mannen bleef het aanbod gelijk (7), maar bij de vrouwen daalde het aanbodscljfer van 237 naar 213, terwijl de vraag In april met één toenam. Volgens de waarnemend directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg- Noord kan dat betekenen dat de bedrijven toch maar liever norma le dagmensen In dienst hebben. „Ze zeggen „sorry" ik hoef geen part-time mensen te hebben", aldus Steehouwer. De poppenspeler Otto van der Mieden komt weer naar Schiedam. Zaterdag middag geeft hip in hel Zoldertheater in de Teer- stooE een voorstelling voor de kinderen; het op te voeren stuk heet „de Rinkelkwast". Met slechts heel eenvoudige middelen geeft Otto van der Mie- den de plaats van hande ling aan en een speciaal voor dit spel gemaakte koker vormt de achter grond. Het stuk gaat over koning Rinkel en zijn dochter Rinkeitje. Zij beleven za terdagmiddag vele avon turen in het Koperenbel- ler.paieis en bij het Echo beest. Natuurlijk ver wachten zij wel hulp van de kinderen bij hun avon turen. Alleen al de pop pen van dit spel zijn reeds de moeite van het bekijken waard. Zij wer den dan ook tentoonge steld in het Tonee (mu seum in Amsterdam en in de „Prinsetün" in Leeu warden. Zaterdagmiddag, half drie, Zoldertheater in de Teer- stoof, Nieuwstraat 12, poppentheater Otto van der Mieden. „De Rinkel kwast". In de ogen van het jurylid Hans Tiemeijer was deze opvoering als idee een acht waard, wat het hoogste cijfer was, dat hier voor werdgegeven. De uitvoe ring met zelf vervaardigde decors was voor hem een zes waard. Tussen alle onderdelen door tra den er, naast Casey en de Pres sure Group, een aantal bekende artiesteii op. Zo gaf het duo Greenfield and Cook acte-de- présence, alsmede zanger Eu- son. De grootste ovatie ging echter naar het duo Mouth and McNeal. De winnaar, de school uit Veldho ven kreeg dus de eerste prijs toebedeeld. Deze bestaat uit een reisje naar Belg'ë, met daaraan vastgekoppeld het maken van eeit tv-programma voor de Bel gische tv. De scholen uit Schiedam en Em- men kregen naar verkiezing een beker of een kunstwerkje aan geboden. De datum van uitzer»djng is aan staande zaterdag om 16.25 uur, Nederland 1. Vlaardingen LTS-ers, die na hun examen niet meer door wil len studeren, kunnen zich bin nenkort uitvoerig laten inlichten over de mogelijkheden in het bedrijfsleven. Bij wize van proef wordt voor de ex-LTS-ers een bemïddeljngsdag gehouden in de Harmonie in Vlaardingen. Datum 22 juni. De dag is georganiseerd in over leg met de vijf directeuren van de in dit gewest gevestigde Technische scholen. Consulenten van het leerlingenwezen en be- drien, die krachten nodig heb ben, zuilen aanwezig ijn. De be drijven wordt de mogelijkheid verstrekt voorlichting te geven over de aard van de onderne ming. De in aanmerking komen de bedrijven krijgen binnenkort bericht van. het GAB. De bemiddelingsdag wordt een ar beidsmarkt in de ware zin des woords. Het GAB geeft in ieder geval de verzekering dat het niet tot een "slavenmarkt" zal leiden. horen dat zij present waren. De diverse spelletjes bestonden ondermeer uit net onderdeel „Couachewerk" waarin met be hulp van afgedarikja auto-onder delen drie schitterende abstrac te werken werden vervaardigd. In „Meesterwerk" werden vra gen op allerlei gebied aan drie leerlingen en één leraar gesteld. Wat helaas de Schiedamse ver tegenwoordiging niet goed af ging: zij werd laatste op dit on derdeel. TONEEL Hoogtepunt voor deelnemers en Voorburg De Schiedamse vertegenwoordiger in het KRO tv-spelletje „Klassewerk", de St. Martinusschooi uit Ke- thel is gistermiddag in de Vliegermolen in Voorburg eer vol als derde geëindigd. De zesde klas, die de school vertegenwoordigde, finishte zestien punten achter de winnaar, de Protestantse school uit Veldhoven, maar slechts vier punten ach'ter nummer twee, de Pius X-school uit Emmen- ec ouders gaven de nodige rug gesteun. Spandoeken, toeters en niet in het minst de overweldi gende toejuichingen zorgden voor een sfeervolle sporthal. De tv-opnamen verliepen evenals de repetities erg vlot. Presenta- tors Eveline Vel sen en Bram van Erkel hielden de kinderen uitstekend in de hand. Dat de zesde klas als derde over de eindstreep ging, lag in ieder gevalniet aan hun aanhang. Liefst 200 leerlingen, leraren Een doodse stilte was er voor het begin van de opn'amen. Maar daarna lieten de scholen zien én

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1