Volop KNNV activiteiten Meisje botst tegen vracht auto Hoofd wond na val fr Polle De avonturen van Old Shatter- hand Stankgolf WATERWEGAGENDA ALARMNUMMERS Catharina de Grote SCHIÉDAMSGHE COURANT Archeologie (II) Kerkdiensten Geen voorrang: gewond en blikschade Beenbreuk duopassagier ran Ivt BEcrw wem VAN ECK Wolcken Zn 2 SCHIEDAMS CHE COURANT ZATERDAG 12 MEI 1973 om OOReeSCHEföMERSZ/JM PRECIES GOED -HIU HOORIKZEIrFS M1ET MEER MIJN EISEN EESWUfiK' HÈ IêëROB, HOèT VResEWK! SKHES MSHU1EHARD \i WAT IS MT MN? TIKT, WEET «WEE EEN DPCöSSING GflATHcTMETJE VANNACHT GE6M NIEUWE WEKKERa OOSNCKTEEDRRNi «C^ *z}6 2 WAAQ BLUFT CAJcQC ACT DIE RADIO...? OVER *N) HALVE MINUUT RO/ViT 'T NIEUWS-MOET HCKEMWATZEOLEE 2EG- GErO...| HIER IS-IE, HUGO-HEB JE DAT DING NOS WlET UITGETIKT? HUGO ...EN HIER KOMT HET NIEUWS. 55: Zorgvuldig hield Old Shatter- hand Davy's regenjas voor Win- netous revolver. Hierachter en onder schoot de Apache twee kogels af. De rotswanden weer kaatsten het geluid meermalen, zodat de Sboshonsn niet konden bepalen waar de schoten van daan kwamen. Toen dezen na de kreet „vijand, vijand", opge sprongen waren, liepen enigen het eerst naar de tent van het opperhoofd. Deze was echter leeg. „De Dappere Buffel heeft zijn tent natuurlijk verlaten, om de sch ildwacht te vragen, wat er aan de hand was. „Dat is uitgesloten. Dan hadden wij hem de tent moeten 2ien veria ten", „Hoe het ook zij, hij is verdwenen". „Dan heeft Wa- kon-Tonka, de boze geest, de hand in het spel". „De boze geest mag in staat zijn te do- den, maar hij kan iemand niet doen verdwijnen", zei de oudste krijger. Hij ging naar buiten en liep om de tent heen waar hij dadelijk de sporen zag, „De twee vijanden, die ontsnapten hebben ons opperhoofd ont voerd", stelde hij vast. Juist op dit ogenblik klonken de schoten van Winnetou. „Maak het vuur uit", gelastte de oudste. Snel werd het vuur gedoofd. Onder leiding van de oudste beraad slaagden zij gejaagd. „Laten we eerst de wachtposten ondervra gen", besloot de aanvoerder. Enige Shoshonen verlieten de kring en keerden even later te rug. De begeerte om nog meer stuk ken van het ongelukkige land te annexeren, wakkert haar reak- tionuire bedrijvigheid tot vurige gloed aan. In hartstochtelijke memoranda roept ze alle hoven op tot de gemeenschappelijke strijd tegen de Jakobïjnen. „Ik stel alle mogendheden voor de Griekse godsdienst aan te ne men om zich te behoeden tegen de goddeloze, zedeloze, misdadi ge, anarchistische, duivelse pestEr staat haar inder daad tijdelijk een algemene Eu ropese kruistocht der legitimi teit onder haar eigen leiding voor de geest. Dat zijn koorts dromen. De gezonde reële politï- kus die ze is, bekent aan haar sekretaris Chrapowitzki: „Ik wil het Ween se en het Berlijnse hof bezighouden om mijn ellebogen vrij te hebben. Begrijpt u me? Ik moet bepaalde ondernemin gen voltooien en wil daarbij niet gestoord worden". Inderdaad stuurt ze niet één man naar Frankrijk: ze heeft er al de handen vol aan om het Jakobij- nendom in Polen onder de duim te houden. Terwijl de Pruisen in Champagne en de Oostenrijkers in België worden varslagen, rukt Soewarow zegevierend Warschau binnen en dwingt Sta nislaus tot verraad aan zijn volk en tot volledige onderwer ping aan de Russische wil. Fre- derik Willem heeft de Poolse onafhankelijkheid gegarandeerd en Leopold II heeft alle reden om die te wensen, maar daar de kosten van de verloren veld tocht slechts kunnen worden ge dekt door een nieuwe plunde ring van Polen, Is de eerste be reid zijn woord te breken en de tweede van mening te verande ren. Maar Catharina Is nog altijd niet tevreden, ze heeft „haar onder nemingen" nog altijd niet vol tooid. Het ouder ze wordt, des te ongeremder en onverbloem- der treedt haar veroverings zucht aan de dag. Onverdroten blijft ze de strijd tegen Frank rijk aanwakkeren. De plotselin ge dood van de Oostenrijkse keizer, de moord op Gustav van Zweden zijn voor haar daden van de Jakobïjnen, ze beweert dat haar eigen leven voortdu rend wordt bedreigd door afge zanten van die afschuwelijke Robespierre. Ze overlaadt het Berlijnse hof met beschimpin gen omdat het onderhandelt met „moordenaars en oproerlingen" en ze is ziedend over de Vrede van Bazel. „Met koningsmoor denaars verdragen sluiten is niets anders dan -nieuwe ko ningsmoordenaars aanmoedi gen", schrijft ze. Als ook Oos tenrijk de oorlog tegen Frank rijk wil opgeven, spreekt ze van de „Jakobfjner Goedzak" en blijft ze erbij dat met de Fran sen hetzelfde gedaan moest wor den als haar generaals destijds met Poegatsjews roverbenden hadden gedaan: iedereen neer slaan die met wapens in de hond wordt aangetroffen. Twintigdui zend Kozakken, beweert ze, zou den genoeg zijn om de rebellen tot rede te brengen en het ko ningschap in Frankrijk te her stellen. Maar ze stuurt noch haar Kozakken noch haar gene raals naar Frankrijk. Ze moet het laatste opflakkeren van het Poolse patriotisme, de opstand van Kosciusko neerslaan. Dit is haar hartstochtelijk bestreden, want Kosciusko die de geweld dadige verbrokkeling van zijn vaderland wil tegengaan, is een onbaatzuchtige en populaire held, maar vanuit het standpunt van de keizerin gezien is hij een rebel en wel dubbel gevaarlijk in deze tijd, nu alles in Europa wat niet onmiddellijk bij het an cien régime geïnteresseerd is, met rebellen sympathiseert. Haar verontrusting is ongetwij feld oprecht ook al is ze stel lig heel tevreden dat ze een aan leiding tot verontrusting heeft gekregen. In naam der orde voor de handhaving waarvan Stanis laus te zwak gebleken is, wordt deze tot troonsafstand gedwon gen, in naam der orde wordt Polen als zelfstandige staat van de landkaart geveegd. UITGAVE SIJTHOFF PERS B.V. Deze krant Is uitsluitend verkrijgbaar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. REDACTIE: _J Algemeen chef-redactie: M. de Jong. De redactie van de Schïedamsche Courant'is gevestigd aan deBroersvest 3a, telefoon 262566. Berichten voor da redactie kunnen per telex worden doorgegeven. Telexnummer; 32177. BEZORGING: Klachten over bezorging van de Schïedamsche Courant kan men 's avonds van 18.30 tot 20 uur telefonisch opgeven via num mer 376792 (zaterdag' van 17 tot 19 uur). ADMINISTRATIE EN ABONNEMENTEN: De administratie van de Schïedamsche Courant Is gevestigd In de bookshop, Broersvest 3a en is geopend van 9ri8 uur. Op dinsdagen gesloien. Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men dan terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 144144, Rotterdam. ADVERTENTIES Advertenties kunnen worden opgegeven in de bookshop, Broersvest 3 a. Advertentietarieven (excl.4% BTW): Gewone advertenties; ƒ0,15 per mm Ingezonden "mededelingen: ƒ0.37 per m.m.( voor voorpagina: 0.75 per mm. Kleintjes (rubriekadvertenties): in combinatie met het Vlaardings Dagblad ƒ0,17 per mm. Regelkleintjes: ƒ0,20 per mm. (Driemaal plaatsen, tweemaal betalen). NABESTELLEN FOTO'S Inlichtingen over het nabestellen van geplaatste foto's kunnen tussen 14 en 15.30 uur worden verkregen onder telefoon nummer 070-624562, toestel 326 of 327. - Nu ir. H. g. de Block, directeur g-emeentewerken Schiedam meent een „kromme gang van zaken" met vermelding van mijn naam en die van de heer Wiegman, over het terrein aan de Breedstraat te moeten „rechtp raten", wil ik enige kanttekeningen maken. De geschiedenis begon net door mij gestelde vragen in een raadsvergadering, waarin ik vroeg om bij het egaliseren van het terrein aan de Breedstraat waar de nieuwe brandweer kazerne moet komen zorgvul dig te werk te gaan. Ik wist dat daar op archeologisch gebied in teressante vondsten verwacht konden worden. De wethouder aan wie ik de vra gen stelde, zei mij dat toen toe. Ongeveer een jaar later bij het behandelen van de definitieve raadsstukken over de nieuwe brandweerkazerne is dat weer gevraagd en weer toege- - zegd. De Dienst Gemeentewerken, die deze vragm en antwoorden via - de wethouder kende. Het daarna door een dragline het terrein omploegen en egaliseren. Zonder enig toezicht de heer De Block spreekt dus ten on- r- rechte over voortdurend toezicht werden daarbij potten, tegels en andere archeologisch interes sante voorwerpen kapot ge walst. Daar heb ik zelf bij ge staan. De resten werden nadien met een vrachtauto afgevoerd. Dat zou ik zinloze vernieling, zon der enig overleg, willen noe men. Enige kleine potjes en wat andere voorwerpen, waaronder plavuizen en wat botten, heb ik in de stromende regen uit een der hopen weten te redden .Ik heb dat aan een archeoloog ge geven. Daarna hebben de heerr Wiegman (raadslid voor D'66) en ik schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. Daarin vroegen wij de eerder gedane toezeggin gen waar fee maken. Hoewel het antwoord van het col lege noch helemaal juist, noch bevredigend was, hebben de heer Wiegman en ik het toen daarbij geleten, omdat het zou uitmonden in a?eu welles-nietes gesprek. bovendien meenden wil ons doel aandacht van de Dienst Ge meentewerken voor ds archeolo gie te hebben bereikt. Maar ik kan me nog steeds niet aan de indruk onttrekken dat er wat angst leefde voor archeologische vondsten van -vaarde. Want dat zou mogelijk vertraging kunnen betekenen bij de bouw van de nieuwe brandweerkazerne. Na onze herhaalde vragen is er wel door èn met de Dienst Ge meentewerken uitvoering gege ven aan zorgvuldige onderzoe ken en opgravingen. Niettemin zal er nog heel wat moeten ge beuren voor men bij een Dienst zegt: „Jammer, we waren fout, we zullen ons leven beteren." De heer De Block, die deze juiste gang van zaken zeker kont, had mijns inziens beter gedaan in plaats van te schrijven over ge dane zaken die toch geen keer nemen, er voor te zorgen dat de Dienst in de toekomst zorgvul digheid blijft betrachten. Nu de heer De Block blijk geeft een en ander niet begrepen te hebben, vrees ik voor de „ver borgen schatten" bij de bouw van de buïttenwaterkermg, de reconstructie van de binnenstad en de werken bij de Poldervaart. E. de Brabander, Raadslid Schiedam In de vorm van een gedicht wil Ik reageren op de recente stank- golven in Vlaardingen en omge ving: Handenwringend machtelozer, sta je tegen 't stankgeweld en de wereld wordt steeds bozer door de zorg die ons omknelt. Zo gaat Vlaardingen ten onder, plus nog een groot woongebied, en de sfeer wordt ongezonder en berokkent ons verdriet En bedolven onder klachten spoeden wij ten ondergang; steeds meer slapeloze nachten', want de stanksfeer Is in zwang, Mensen zouden willen vluchten, maar ze weten niet waarheen. Vlaardingen de brug der zuch ten raakt steeds moeilijker ter been. Ieder mens ontvangt een dreig brief, ïn de vorm van nog meer stank, want de stank is als een dagdief met een hatelijke klank. Men vertrapt de idealen van ons menselijk geslacht en men moet de tol betalen van een SUPER-overmacht. En de mens wordt weggespoten als een nutteloos insect. Uit de stank is iets ontsproten, dat alleen maar afschuw wekt. Moeten wij dit nu aanvaarden, als wat feiten zonder meer? Waarom is een mens op aarde, stellen wij ons niet teweer? Neen... Wij moeten blijven vech ten tegen öl wat ondermijnt. Neen... Wij laten ons niet knech ten, als de stankgolf weer verschijnt. Waarom al die wetenschappen, als de mens dit niet benut? Want ze willen ons vertrappen tot in de diepste put. Stel U op bij al diegenen, die de stank bestrijden gaan, Laten wij het oor verlenen, aan een NIEUW en BLIJ bestaan, S. Cohen sneldichter, Delfshaven. Vlaardingen/Schiedam De agenda van de KNNV afdeling Vlaardingen/Schiedam vermeldt deze maand weer tal van Inte ressante activiteiten voor de pure natuurliefhebbers. Op zon dag 13 mei is er een excursie naar Hoek van Holland met als natuurgidsen de heren Van Oos ten en Amsterdam. De KNNV'ers maken een wandeling door de Hoekse bosjes en langs de pier en het strand. De reis naar de Hoek gaat per trein. Het vertrek uit Schiedam is om 7.45 uur; Vlaardingen-Oost 7.39 uur; Vlaardingen 8.02 uur en Vlaardingen-West 8.05 uur. Deelnemers uit Maassluis kun nen hier vijf minuten later In stappen. De strandwerkgroep van. de KNNV komt op 14 mei bijeen in de Van Hogendorpschool. Er wordt die avond het nodige ver teld over de paalwormen en zeewieren, Woensdag 16 mei maakt de plantenwerkgroep een wandeling door wat er nog over is van het Schiedamse Sterrebos en in het Volkspark. In dit laat ste park is de Schiedamse terrarmde Kerk: Grote kerk. 10.00 uur. ds. M. c. Baart, Open Deur Dienst. J7.00 uur, ds. L, Trouwborst, Oud Beijerland. Heilig Avondmaal, Bethelkerk. 10.00 uur, ds. H. J. Grocnewegen, dienst van Schrift en Tafel. Onstandingskerk 10.00 uur, ds. D. J. Speling; Magnalia Det- kerk, 17.00 uur. ds. D. j. Speling, gezamenlijke dienst met gerefor meerden; Aula. (Pinasplein) 10.00 uur. ds. S. Tijmstra, Dorpskerk (ke- tfielj. 10,00 uur, ds. S. C. B. .Kok uit Sp Ijken! sse, 19.00 uur. ds. S. Gerbrendy, St, MurtlnuskiTk, 9.30 uur, ds. S. Gerbrandy, Sehepphuis, 30.00 uur, jongerendlenst c.l.v. de heer F. van Rhijn. >*ed. I'rot. BondWestvest. 30.30 uur, ils. A. D. KI aas sen. Daarvan wordt een uitzending gegeven Jn het zie kenhuis. O ad Katholieke Kerk: Dam 28, pas toor F. Smil. 30.30 uur en 19.00 uur dienst Bratig-, Llth. Gemeente: L. NieuW- straat 1O.00 uur, ds. F. J. B. van der Chljs uit Deventer, Jeugdkerk. Le«er de* Hells: Lange Haven 27. lei ding majoor G. Brinkman «n luite nant J. Wittenbol, samenkomst om 30.00 uur. dienst om 19,30 uur, sa menkomst eveneens- woensdagavond 20.00 uur. Apostolisch Genootschap: Undeyer- su-aat, 9.30 uur, dienst. Oir. Geref, Kerk: Warande, m%/& uur dienst. Gcbedsaktie Schiedam: Iedere donder dagavond, 19.30 uur In de kapel van de Broeders. Warande 165. Baptisten Gemeente: Warande 30, dienst 9.3Ö uur en 30.30 uur. Oeret. Kerk (vrijgemaakt); Westvest, 0,30 uur en 16.30 uur, ds. j. D. Jen- se. Geref. Kerk (vrijgemaakt); Schie- dam-Overschie, gebruik gebouw Bran;;. Unie, Oranjestraat 8.15 uur en 15.00 uur, ds. G. Spijker. ft'ed. Herv. Brengelisfttie: Gebouw Ire ne, Nieuwe Haven, IG.OO uur, ds. H. Blnnenkamp uit Monster, 17.00 uur. Grote kerk, ds. L. Trouwborst uit Oud-Beljerland. Zevendedag* Adventisten: Lutherse kerk. Westvest. zaterdag van 10— 33.00 uur bljvelstudle, dienst om 11.00 uur. plantsoenendienst al geruime tijd bezig met renovatie met de bedoeling de stad weer een echt bos te schenken met een assor timent waardevolle bomen en heesters. Vertrekpunt is het Rubenspl-eiin, gelegen op de grens van. Vlaar dingen en Schiedam. De wande ling begint om 19 uur. Degenen die het gebied van de Nieuwkoopse plassen met zijn flora en fauna beter willen leren kennen, kan zich aansluiten bij de op zondag 20 mei te houden excursie- De leiding berust bij P.W.Groep. Schiedam Het twaalfjarige meisje M. M. heeft op de krui sing vao de Troelstralaan met de Schaeperlaan met haar fiets geen voorrang verleend aan een vrachtauto. Bij de botsing liep het meisje al leen maar een hersenschudding op. Zij is in het gemeentezieken huis opgenomen. Schiedam De twintigjarige Vlaardingse C. B. is in de Oran jestraat in Schiedam gevallen. Waardoor zij kwam te vallen is niet achterhaald. Bij haar val liep zij een hoofd wond en een hersenschudding op. Zij is in het Holyziekenhuis in Vlaardingen opgenomen. Vlaardingen De 53-jarige Vlaardingse automobilist J. E- heeft gisterochtend bij een aan rijding een hersenschudding, sleutelbeenfractuur en een ge broken enkel opgelopen, Op de kruising Lepelaarsingel Dillenburgsingel verleende de sonenauto geen voorrang aan de 34-jarige H. A. Pé met zijn per auto van J. L. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Vlaardingen Op het kruslpunt Soendafaan-Insuündesingel ver leende de 16-jarige bromfietser A. K, uit Maassluis gistermid dag geen voorran aan een per sonenauto. Bij és aanrijding, die volgde, liep een 15-jarige duo-passagier een linkerbeen breuk op. „Wilhclmina" Van onze sportredactie Vlaardingen Uitslagen schiet wedstrijden Wilhelm ina; Klasse I: 1. B. Baggerman 96-91 pnt., 2, P. Maat 90-89 pnt„ 3, I. M. Verhulst 77pnt, Klasse II: 1. J. Mak 97-89, 2. S. de Waard 93-90, 3. J. G. Voile- bregt 92-90, 4. W. Bezemer 92- 84, 5. W. v. Slingerland 90-87, 6. G. v.d. Boom 89-82, 7. F. D, Moerman 86, 8, C.M. v. Dalen 85-84. Klasse HI: I. A. L. Vuljk 92-74, 2, M. v.d. Most 88, 3. J. Boender 86-75, 4. K. C. Meijer 84-78, 5. P. Broek 82-38, 7. M. v.d. Schaft 78-65. 8. A, Bijl 77 6. H. Lïï V. Gogh 81-70, 9. Mej. W. Groene- veld 68, 10.- J. B. Kempe 55. EXPOSITIESIN SCHIEDAM Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, expositie „Het nieuwe wereld beeld", Dagelijks geopend van 10—17 uur, op zondag van 12.39—17 uur en op vrijdag avond van 20—22 uur. Tot 4 juni. VANDAAG Grote Kerk, 20. GO uur: Herden kingsbijeenkomst; herdenkings rede door prof. mr. B. de Goe de; muzikale omlijsting door het Nederlandse Kamerkoor en het Nederlandse Kamerorkest. Dr. Albert Plesmanschool, Am- boniaan 101, 2022 uur: repeti tie Het bevrijdingskoor. Maranathakerk, 20—22 uun repe titie christelijke koorverenigin gen Progeza. Havenstraat 92a, 20—22.30 tntrt repetitie accordeonvereniging Concertino. De Oude Markt 20.00 uun cluba vond klaverjasveremgïng DOM, Van Aerssenstraat 30d, 20.00 uur baha'i fire side. Ichtuskerk, 18.45—19.45 uur: repe titie Jong Progeza. Geesteskerk, 18.30 uur: repetitie Vlaardings begeleidingsorkest. Groen v. Prinstererlyceum, 20.00 uur: repetitie Gloria-Toonkunst, De Heipaal, 20—21 en 21—22 uur: Yoga. Stadhuis, 16.00 uur: aanbieding kuipertjesbruin. MORGEN Reedershuys, Westhavenkade 45, 20.15: opening tentoonstelling Nederlandse Vereniging van Modelbouwers. Harmonie, 20.00 uur: ledenverga dering PvdA. Stadhuis, 1.9^0—20.09 uur: Spreek uur commissie personeelszaken en sociale werkvoorziening in de B en W-kamer. Ontmoetingscentrum West, 20,00 uur: vergadering wijkgroepen Zuidbuurt en Westdijk over mi lieu. De Heipaal, 20—23 uur: klaverjas- club; 20—21 en 21—22 uur: Yoga, Zaal Middelhuyse, 18.45—19.45 uur: repetitie kinderkoor Holy; 20—22 uur: repetitie ge mengd koor Holy. Zaal Excelsior, 20—22 uur: repeti tie mannenkoor Orpheus. Havenstraat 7, 20.00 uur: repetitie Van Dijk's amusementsorkest. Maassluis: Grote kerk: 20.15 uur: orgelconcert Dirk Jansz Zwart. Kerk Ned. Prot, Bond, 29 uur: Concert leerlingen Charlotte van Os-Eybergen. Alle werkdagen 's avonds 19- 19,30 uur 3e klas, 19-20 uur 2e klas. Kinderafdeling 14-14.30 uur en 18-18.30 uur. Gem. ziekenhuis Schiedam, Bur gemeester Knappertlaan 25, tel. 269126, Zeal 13.30-14 u. en 19- 19.30 uur» Klas 13.30-15 u. en 19- 20.30 uur. Kraamafdeling 13.30- 14.30 u. en 19-19.30 uur. Dr. Nolets tichtmg, Stadhouders laan 98, ikhledam, tel. 26O0BO. Derue klas 13.30-14 uur en 19- 19.30 uur, tweede klas 13.30-14.30 uur en 19-20 uur, eerste klas 12.30-14.30 uur en 19-20 uur. Kin derafdeling zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag 13.30-14 uur en maandag ea don derdag 18-18.30 uur. VtAARDIWGEM Politie, Delftseveer 6, telefoon 342355. Brandweer, Hof)aan 13, telefoon 343099. GG en GD, Hoflaan 7, telefoon 342541. Gemeentearchief, Plein Emaus S, telefoon 342972, Gemeentelijk voorlichtingsbureau, Veerplein 118, telefoon 342410. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg Noord, Van Slin- gelandstraat 25, telefoon 705300. Gemeentelijk bureau voor huls vesting, Hoogstraat 220, tel. 344544. Gemeentelijke energie- en water leidingbedrijven, Hoflaan 25, tel. 354444. Woningbedrijf. Emaus 31, telefoon 2 VVV» Westhavenkade 12, telefoon 346171. Reinfglngs- «n ontsmettfngadiensf Hoflaan 3, telefoon 342212. Interkerkelijk bureau voor maat schappelijk werk, Emmastraat 71, telefoon 351022. Stichting Centrale Hulpdienst, te lefoon 349161. Stichting Hulp aan buitenlandse werknemers. Binnensingel 3. telefoon 351993. Actie Moeder® voor Moeder®, B o erha avestraat 124, telefoon 346030. Jongeren Advies Centrum, P, K. Drossaertstraat 201. tel. 344713. Dr. J. Rutgershuis» dr. Abraham Kuyperstraat 4, tel. 347450. Burgerraadsman, S, de Ligt, Oosthaveukade 31, tel. 344459. Spreekuur maandag van 2 tot 4, donderdag van 9 tot 12 uur. Op dinsdag spreekuur van 9 tot 12 uur in Ontmoetingscentrum West, Floris de Vijfdelaan 2. ÜBEriTNSCH'EPAM VW, Proveniershuis, Overschie* sestraat 1. tel. 266000. Gemeentelijke Sociale Dienst. Broersveld 142, tel. 264816. Actie Moeders voor Moeders, Die* penbrockstraat 8, tel. 702646. Woningdienst, Emmastraat 1, tel. 26.95.00. Reinïgings- en ontsmettlngsdienst, Buitenhavenweg 154, tel. 264895, GG en GD. Tuinlaan 80, tel. 269290. Sociaal raadsman C. Bijl, Spreek uur op dinsdag van 9—11 uur in centrum De Ark, Hargapleln 101, tel. 708276. Spreekuur op vrijdag van 9—11 uur in het in formatiecentrum Broersvest 95, tel. 269957. Gemeentelijke technische bedrij ven, Dwarsstraat 42, telefoon 264980. Gemeentearchief, Oude Kerkstraat 5, tel. 266727. Stichting Gezinsverzorging Schie dam, Lange Haven 145, tel. I IAASSLU1S Gemeentelijke sociale Fransenstraat 31, 350244. Politie, Westlandseweg tel. 13444. WV, Zuiddijk 11, telefoon 13339. dienst. Gemeentebedrijven, gas, water en telefoon elektriciteit, Havenstraat 2, tele foon 12117. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN r, t - VLAARDINGEN Holyziekenhuis, Holysingel 3, p0jitie en GG en GD: 344444, Brandweer 343333. Vlaardingen, tel. 345665, 14-14.30 uur 3e kL, 14-15 uur, 2e klas. r.*,, Zondag 14-15 uur alle klassen, p ffi voor PLASTIC DIEPVRItSZAKKEN in diverse maten. Roderdamsedijk 407 Schiedam, tel. 26S383 Exclusieve maatkleding en confectie Rotterdamsedijk. 409a Stalen op aanvraag verkrijgbaar. Tel. 268164-Schiedam Politie: 264666, brandweer: 269123, GG en GD MAASSLUIS Politie, brandweer en GG en GD: 13333. MAASLAND Politie: 12375, Brandweer: 12326, GG en GD: 12639. HOEK VAN HOLLAND Politie: 2133, Brandweer; 2345, GG en GD: 2133. RIJNMOND Meld- en Regelkamer, klachten vuile lufht en irriterend geluid 150.000.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 2