JEUGD MOET DE GRENS OVER I JUBILEUM EXCELSIOR Fit voor een 'piek' Jgr Pax Christiscliool winnaar m mmmmm - Voorlichtings dag voor ex-LTS-ers mm 3 pi SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 12 MEr U73 Wiin van der Sloot: 'baas' tussen jong crickettalent WIM VAN DPR SLOOT Schiedam Wim van der Sloot is chef-inkoper van de SHV, afdeling haven - transport. Hïj zit op een eigen kamer in het indrukwekkende gebouw aan de Westerkade te Rotter dam met veel beslommeringen, maar hij is altijd bereid de paperassen opzij te schuiven voor een uurtje cricket. En Hermes DVS. Want Wim van der Sloot is één van die Schiedammers, die al met een blauw-wit hart werden ge boren en die toen hij nog in de wieg lag al met 'n bal speel de. Een neel klein balletje, uiteraard en misschien is daaruit de liefde ontstaan voor het zevenvachtertje boven <het bruitre monster, dat hij in het eerste elftal van Her mes toch ook ettelijke jaren achterna heeft gelopen. Wat? Wim van der Sloot beeft nog betaald voetbal ge speeld, van *54 tot '60. „Betaald voetbal" Wim van der Sloot moet wel even grinniken als hïj het uitspreekt. Een geel tje voor een overwinning en drie knaken voor een nederlaag tegen Sïttardia bijvoorbeeld, als Wim het drievoudige aan de ober betaalde, want hij was een liefhebber van een goede maal tijd en een eh een goed glas. „Het was kruimelwerk en daarvoor moest je nog minstens drie avonden in de week trainen, voor de somma van f 50,— per maand. Kun je je voorsteilen dat ik er de brui aan gaf toen ik het te druk kreeg met mijn werk?". door Bart in 't Hout Nauwelijks dertig jaar oud is Wim van der Sloot dan ook met voetballen gestopt. Dat was toen Jong, want Wim zat goed in elkaar en kon heus nog wel tegen een stootje. Dat kan hij nu nog, bijna vier en veertig Maar. zijn concientieus te gaan trai nen. Want kijk, hier zit (dik wijls) des Pudels Kern. Terwijl het bij voetballers de gewoonste zaak van de wereld is, dat zij zoveel uren per week naar de oefenplaats worden geroepen, hebben cricketers veelal de ge dachte dat zij zö wel een dagje op de mat kunnen staan. „En nu mag cricket een hee] andere sport zijn een sport, die je ook tot vrij hoge leeftijd kunt uitoefenen maar met alleen maar 'n paar diepe kniebuigin gen kom je er ook niet". jaar, van tijd tot tijd laat hij zich nog verleiden om een vete ranen-wedstrijd mee te spelen. ,,Ais je dat maar laat staan". En hïj wijst naar een doos met sigaren. „Roken is funest. Om er onmiddellijk gastvrij aan toe te voegen: „Maar Iaat je niet weerhouden..." Gerookt of niet gerookt, met cric ket ligt het toch een beetje an ders. Is Wim van der Sloot een voetbal-veteraan, een cricket- veteraan is hij nog geenszins. Getuige zijn prestaties in het eerste elftal van Hermes, ge tui- GELD training kost geld, want om te trainen heb je een trainer nodig. Toen echter een erelid met een gift van vijfhonderd pop de stoot had gegeven raakte het balletje aan het rollen. Er kon, zoganaamd uit „de pot" een coach worden aangetrok ken: mister Cook. Deze Engels man heeft de blauwwitter? twee jaar onder zijn hoede gehad. Toen keerde hij terug naar Al bion - om. .weer eens wat te verdienen, want wie denkt dat crlekettrainers astronomische bedragen ontvangen, vergist zich. een stuk BeMewerK bij, blauw-witten. Maar dat is eigen lijk ook een toevallige samen loop van omstandigheden, want de bal had hij al naast de voet balschoenen in de wilgen gede poneerd toen hij aan de praat kwam met zijn oude vriend Frans van der Burg, die zei; „Willem, je moet er eens wat aan gaan doen. Dat „er iets aan gaan doen" bete kende het slaghout uit de wilgen halen en het cricketteam van Hermes DVS tot nieuwe geest drift inspireren. Willem wilde het „bij wijze van proef" wel doen onder één voorwaarde: dat zijn teamgenoten bereid zouden dat Hermes nu weer heeft ge vonden bij een Zuid Afrikaanse Nederlander Cees Verburg. Vier maanden geleden om onbe kende redenen uit Zuid Afri ka vertrokken heeft deze Cees Verburg eerst met vrouw en twee kinderen door Europa ge toerd in een VW-busje. Toen, in Nederland teruggekeerd, las hij toevallig' in een Nederlandse krant iets over cricket» Hij is gaan praten met Jan de Wolf, de wedstrijd-secretaris van de Nederlandse Cricketbond en die Hermes-DYS, nog meü oude trainer Keith Cook (staand eerste van Rnfcs) voor het fraaie scorebord» Captain Wim van der Stoof (staand vijfde van JlwksJ. ,,En nu is het geen wet van Me den en Perzen dat elke Zuid Afrikaan (net als elke Engels man) a priori verstand heeft van cricket, maar deze Cees Verburg heeft het wel, Hij is een week geleden met de jon gens naar Zeist geweest voor een weekendje in het KNVB Sportcentrum en de jongens waren enthousiast", gaf hem de raad eens contact Het probleem is nu nog voor de op te nemen met Hermes. En Zuid Afrikaan een passende baan zo is het gegaan. te vinden, want Cricket is geen „living", maar daarover maak te Wim van der Sloot zich geen zorgen, JONG TEAM Wim van der Sloot (bijna 44) is captain van een jong team. Hij Is geneigd te zeggen: daarom Want, al wordt cricket zeer de mocratisch gespeeld, er moet een baas zijn. En dat is Willem. Dat wordt door de jongens ook zonder morren aanvaard. „Als je wel eens bij andere vereni gingen het oor te luisteren legt zijn wij op de goede weg. Wij hebben een vrij grote groep, die zich ahtief met cricket bezig houdt. Het is alleen wel eens moeilijk voor alle jongens te genstanders te vinden. Er wordt gelukkig in Schie dam, door Asvlon, Spirit, Ex celsior en Hermes, heel wat ge cricket, maar op een gegeven ogenblik ben je ook op elkaar uitgekeken. Dan moet je over de grens kunnen gaan. Maar zelfs een club als Sparta heeft geen jeugd, Geluk kig is er in. Dordrecht weer een opleving gekomen, bij DMHC, darik zij de in Schiedam legen darische Arie Molenaar, die vroeger als hij speelde, drom men Schiedammers naar de Damlaan trok. NIET MOPPEREN ,Maar we mogen nog niet moppe ren", zegt Wim van der Sloot. „Vijftienhonderd man bij de wedstrijd tegen Excelsior is toch een mooie pluk pnbliek". De Hermesklanten mogen ook niet mopperen over Harga, waar, dank zij de gemeente, op twee velden het voetbal is stil gelegd, terwijl andere vereni gingen nog met het dilemma worstelen: King Soccer of de King of Sports, zoals cricket in Engeland wordt genoemd. EngelandJa, dan wordt Wim van der Sloot wei even lyrisch. „Dkèr heb ik wedstrijden ge speeld, om de tranen van fn je ogen te krijgen. Zo fijn. Alleen ai het sfeertje. Om te zoenen,- „Wim van der Sloot gaat cofc, als het maar effe kan, naar dg testmatch. „Onvergelijkelijk^ grandioos Maar' de Engelsen, krijgen het cricket ook met da- paplepel ingegoten. •EN TOCH En toch Is Wim van der Sloot niet' ondankbaar. Harga mag dan niet te vergelijken zijn met" Engelse cricketvelden, met een' vaak nog Victoriaanse sfeer Harga heeft toch maar en Van der Sloot zegt het met trots een scorebord. „Dat heeft niet eens het Feyenoordstadion" Weliswaar een eenvoudig score bord, door vaardige leden en voor weinig geld in elkaar ge knutseld, maar het staat er toch en bezoekers kijken hun ogen uit. Hetgeen niet wil zeggen, dat het bord er daarom staat. Want? cricket is, zegt Wim van de» Sloot, nog een echte vrienden- sport. Want cricket is nog één van de weinige sporten, die niet afgelopen 2ijn wanneer de strijd op het veld gestreden is. Want dan verzamelen de cricketers zich bij, Wat zij noemen „de derde innings", wordt er een stevig glas gedronken en soms 's avonds heel laat nog een bal; letje nageslagen. „Ha-ha LAKONIEK Zo enthousiast Wim van der Sloot over cricket in het algemeen en Hermes In het bijzonder spreekt, zo schaars wordt hij In zijn bewoordingen als het over hem zelf gaat. Nou ja hij is op zijn twaalfde jaar lid gewor den van Hermes, maar dat was niets bijzonders. „Zijn c£ zoveel in Schïdam Hij stond ook al jong in het eerste elftal voetbal en cricket -» maar hij heeft meer gecricket dan gevoetbald, want zijn plaats was nogal eens vacant. Welke plaats? In de halflinie en in de verdediging. „Ik was oor spronkelijk een voorhoedespeler, maar je weet hoe het gaat. Een voetbalier is net een kreeft. Hij gaat van voren naar achteren. Zelden andersom. „Onvergete lijke prestaties?" Wim van'der Sloot denkt een ogenblik na. „Ja. toen ik samen met Pe ter van Akel (HCC) op dezelfde dag de eerste honderd sloeg. Dat was nog aan de Damlaan". „Nooit meer herhaald?" „Ja wel. Nog een paar keer". „Meer herinneringen?*' „Ja, toen ik tegen de Krekels 5 voor 0 heb gebowld. Hoe? Dat is me nog een raadsel. Af fijn, die din gen blijven je bij. Om later aan je kindskinderen te vertellen". Schiedam In de tweede helft van mei lopen de festiviteiten rond de viering van een halve eeuw Excelsior Gymnastiek met enkele hoog tepunten naar het einde. Dinsdag krijgen de tieners onder de leden een feest in eigen sfeer. Een grote Drive-In-DIsco show met achter de microfoon, de dee-jee Karei van de Graaf. Bovendien een Excelsior disk-jockey-wedstrijd en de samenstelling van een eigen „top tien". Dit alles gaat zich af/peln tv de grste xaal van gebouw Irene, aanvang 20.00 uur. Vlaardlngen LTS-ers, die na hun examen niet meer door wa len studeren, kunnen zich bin nenkort uitvoerig laten inlichten over de mogelijkheden in het bedrijfsleven. Bij wijze van proef wordt voor de ex-LTS-ers een bemiddeüugsdag gehouden ïn de Harmonie in Vlaardingen. Datum 22 juni. De dag is georganiseerd in over leg met de vijf directeuren van de in dit gewest gevestigde Technische scholen. Consulenten van het leerlingenwezen en be drijven, die krachten nodig heb ben, «zullen aanwezig zijn. De hedpjven wordt de mogelijkheid verstrekt voorlichting te geven over de aard van de onderne ming. De in aanmerking komen de bedrijven krijgen binnenkort bericht van het GAB. De bemiddelingsdag wordt een ar beidsmarkt in de ware zin des woords. Het GAB geeft in ieder geval de verzekering dat het -niet tot een „slavenmarkt" zal leiden. De zaterdag daarop volgde in Sporthal Margriet een jeugd-fes- tijn waarbij Hans Borghardt als gangmaker zal fungeren bij spel. zang en veel vrolijkheid. De gehele technische leiding van Excelsior trekt 's avonds naar Rotterdam om in het kegel-cen trum Engels een onderlinge ke gelwedstrijd te houden met als inzet „De Gouden Kegel". Hier mee wordt de aloude kegelsport weer eens alle eer aangedaan. Als sluitstuk volgt dan op zater dag 26 mei een gemeenschappe lijke Eucharistieviering in De St. Martinuskerk (11.00 uur) met vocale medewerking van het Martienerkoor. Van 15.00 tot 17.M uur geeft de Jubileum-commissie in gebouw „De Rank" een receptie. Naast vele leden en oud-leden zullen hier ook afgevaardigden van het gemeentebestuur en officials uit het plaatselijke sportleven en van de NKGV het bestuur ko men complimenteren met het reiken van deze belangrijke mijlpaal. ffWB-SsggBSi - Jxt Schiedam Eindelijk groeit het begrip. Terecht, want trimmen is bijzonder belangrijk. Een van de bewijzen: naast de vele trim banen die tegenwoordig in het hele land verrijzen, biedt ook de Nederlandse Hartstichting aan diverse gemeenten Cooperbanen t aan. Daar blijft het echter niet Daan>JiMt Smeit óe groep van re- bij. Op 26 mei staat ook weer creattesp or ters, _de trimmers, klein deel topsporters. Niet ie dereen is een Ard Schenk, Wim Ruska of Atje Keulen Deelstra. Veel groter is de groep, van ge wone wedstrijdsporters, die ie dere week hun wedstrijdje spe len. een trim-dag voor de deur, als vervolg op de trim-wandeldag onder auspiciën van de Neder landse Sport Federatie. Veel landen zijn bewegingsarm. De mensen eten teveel, roken teveel en de spieren worden te weinig gebruikt, waardoor de mensen zich vaak een beetje moe en in ieder geval niet fit voélen. Nederland vormt daarop Daarom ook de trimdag op geen uitzondering. Nuchtere fei- me3 n" ten bewijzen het iedere keer weer. de ontzaglijk hard. De sporthonden hebben inmiddels ook begrepen dat het van het grootste belang is om de nodige aandacht te be steden aan de recreatiesport. Zij begrijpen dat er iets gedaan moet worden voor de mensen, die prestaties minder belangrijk vinden, maar die gewoon een stuk plezier en ontspanning vin den in het sporten. 26 vaardigheid getest worden op de 200 meter, waarbij enige een voudige hindernissen overwon nen moeten worden. Dit kan een ware zwem-happening bete kenen voor het hele gezin. Veel mensen lopen tegenwoordig te weinig, hoewel bewegen toch bij het leven hoort. Het gebruik van bus, tram en auto bevor dert de bewegingsarmoede, ter wijl het hier noodzakelijk is in conditie te blijven. De KNAU begrijpt dat ook en houdt daar om op 26 mei een trim-loop van 2% of 5 km. Geen wedstrijd, maar een test voor het lichaam. De bedoeling is een gulden neer te tellen en dan in eigen tempo een fijn stuk fa de natuur hard te Jopen. Nederland kan men op die dag itt actie komen voor slechts één Daarom la zo'n trimdag voor allo recreatiesporters van groot be- lang. De Nederlandse Sport Fe- Naast de 250 zwembaden, zijn er Van onze sportredactie Vlaardingen Gisteravond zijn op het terrein van Fortuna de finalewedstrijden gespeeld voor basis scholen van het schooivoetbaltoemaoi 1973. Aan gemoedigd door met spandoeken en toeters opge komen supporters leverden de finalisten vinnig strijd voor een gunstige klassering. In de aid. D. I. vormde de basis-cup de voornaam ste inzet, vorig jaar gewonnen door het stan daard-team van de Gerbrandyschool. Nu kamp ten de elftailen van de Wielewaal en Pax Christi voor deze fel begeerde ere-trofee en KNVB-be- ker. Na vijf minuten spelen nam Pax Christie door Ton de Groot een voorsprong om deze niet meer af te staan. De Wielewalen waren kort hierop dicht bij de gelijkmaker. Een afstandschot van de links buiten deed de bovenlat trillen. Pax Christi zag verder geen kans de hechte verde diging nog in moeilijkheden te brengen en won verdiend met I0 waarmee het ongeslagen kam pioen werd van dit toernooi. Het duel om de tweede en derde plaats tussen Juliana en Eras mus werd door Juliana gedecideerd met 41 ge wonnen. Interessant was ook de finale-wedstrijd voor lagere eiftaiien. Hier betwistten Open Venster II en Kraanvogel III elkaar de eerste plaats. Het werd een nipte overwinning voor Open Venster door een doelpunt van Benny Hardebol, gescoord in de eerste helft. Door met 2 0 van Telder III te winnen verzekerde Govert Maan III zich van de derde plaats. Cup en overige prijzen werden na afloop uitgereikl door de Inspecteur Lager Onderwijs, de heer C. ijfcuRsfeer laaide weer op toen de Pax Christi-ploeg zijn ere-rondje liep waarin de grote cup triomfantelijk werd meegevoerd. deratie coördineert op 26 mei de activiteiten van de Koninklijke 'Nederlandse Atletiek Unie, de Nederlandse Rijwiel Toer Unie, de Nederlandse Culturele Sport bond en van de'Koninklijke Ne- 100 startplaatsen, waar begon nen kan worden aan de 2 of 5 km hardlopen in eigen tempo. Tenslotte zijn er nog 60 par- coursen uitgezet met een lengte van 30 km voor een fietstocht. derlandse Zwem hond. Met liefst je^eiLvan de „iedere 5.000 medewerkers staan deze •■T-J bonden klaar om de slappe spie ren en de te dikke buikjes te lijf te gaan. ,r?im 400 Plaatsen in Naast het zwemmen en het hard lopen, bestaat nog de mogelijk heid tot een fietstocht. De tijd, dat iedere Nederlander, op de fiets zat is voorbij. Aan de fiets wordt fa deze gejaagde wel vaartsstaat een nieuwe functie toebedacht, want naast het fa volle teugen genieten van de mooie natuur, is fietsen ook zeer goed voor het lichaam. Alle spieren draaien dan weer op volle toeren. De Nederlandse Rijwiel Toer Unie daagt daar om op de trimdag iedereen uit - de fiets te pakken en een paar uurtjes te trappen. Mede dankzij de publiciteitsmedia wordt de bevo'king er de laatste jaren van doordrongen dat het huidige leefpatroon kwalijke ge volgen kan hebben. Sinds de Nederlander zwemmer" bete kent voor veel.jonge sportbeoe fenaars wedstrijdzwemmen of waterpolo. Dit is op de trimdag niet van toepassing. De KNZB Hzt is genoegzaam bekend dat nodigt in samenwerking met de NCS een ieder uit een trim-pro- nramma af t» v/erken fa de v"'e zwembaden die beschikbaar zijn d't doel. trtmacLe zo'n 5 jaar geleden is Vcor de lange afstandszv/emm^rs gestart, zijn nu ruim 2Vz miljoen is e~ een 5"0 mrter. Dece af in ensen iedere week actief op stand behoeft niet in één keer te W™' °f wordsn afgelegd, want snelheid 1gr? aan" is 'n dit 0Pz>cbt onbelangrijk. Is beA indt zich slechts een 500 meter te veel, dan kan de trimmen vele voordelen biedt voor het hele lichaam. De mens houdt zijn conditie op peil, blijft fit, kortom door hst trimmen kan men zich weer esn heel an der nrns voc'-n. Laat d:t voor al'e recreaticsporters aanleiding zijn om op 26 mei, de trimdag, te gaan zwemmen, fietsen of hardlopen. Voor de deelnemers ligt de trimspeld al klaar..,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4