Avondvierdaagse 'Kalme' vluchten Gewond na slippartij Lustrumloop met record-aantal inschrijvingen VFC-DVO '32 Excelsior M- Heniies DVS ,Wi]jielmma' Eerste Veteranen- toernooi Noad naar Naionaal liengelconconrs Gouda paal Spirit complex SCHIEDAMS CHE COURANT - DONDERDAG 17 MEI 1973 -REIN SWINT door Bart in 't Hout Maassluis „Ik zie persoon- lijk de Engelsen één, twee en drie eindigen". Dit zegt de heer Bouwers (Ad voor de intimi) die men gerust als de spil mag beschouwen, waarom de Westlandse marathon - draait, die zaterdag om één uur 's middags van start gaat in Koopcentrum Koningshoek aan de Uiver- laan, dat dan juist drie da gen tevoren van start was gegaan. Vier jaar lang is gestart op de oude Maasdijk, docch u mag ge rust weten waarom Ad Bouwens - in casu de AV Maassluis - het begin- en eindpunt heeft ver legd. Dat is om dezelfde re den waarom de A.V. Maassluis in atletiekkringen de A.V. Rood wordt genoemd, de naam, die u ook op de programma's zult te genkomen. Want Rood's Stomerij is de (klei ne) sponsor van dit gebeuren en uit het Koopcentrum Konings hoek komt de eerste prijs voor de winnaar, een draagbare tele visie, beschikbaar gesteld door Radio Modern. De Koninklijke Nederlandse Atletiekbond te Utrecht bekijkt één en ander met Argusogen (..Voor het t.v. toestel hebben we dispensatie gekregen") maar Ad Bouwens en Rein Swint respectievelijk de penningmeester en de voor zitter van de A.V. Rood zouden best een hele grote sponsor wil len hebben om Ethiopiërs en Japanners naar Maassluis te la ten komen en er een marathon van te maken zoals om de twee jaar in Enschede wordt gehou den. "Ik noem nu maar Ethiopiërs en Japanners", 2egt Ad Bouwens. „omdat die het verst weg ko men. Er zitten overal bij voorbeeld achter het ijzeren gordijn marathonlopers te springen om een uitnodiging, maar dan moet je de reis- en verblijfkosten wel kunnen beta len." n Echter ondanks de paar dui- AD BOUWENS zend gulden, waarover deze energieke Maassluise initiatief nemers kunnen beschikken gedekt door de gemeente, de advertentieopbrengst van de programma's en andere gulle gevers komt de A.V. Rood toch met een aantrekkelijk veld van niet minder dan 153 inge schreven lopers, met niet min der dan 14 Engelsen, drie Oos tenrijkers, drie Duitsers en een lijf Belg, genoeg om er een inter- WM tïonaal tintje aan te geven. Van |||1 deze buitenlanders, van het hele lill veld, zijn de Engelsen favoriet, omdat de vaderlandse crack en kampioen Geert Jansen gebles seerd is. Dat is jammer, want vorig jaar is Geert Jansen in de Westlandse marathon kampioen geworden, onder bar slechte weersomstan- digheden: regen, wind, onweer. Tot 35 kilometer heeit de kam pioen onder het Nederlands re cord (2.19.07.1 van Aad Steylen) gelopen. Toen gooide het bees tenweer roet in het eten. Apropos er is een kans dat Aad Steylen nog mee doet. Een ver betering van zijn eigen record mag echter niet van hem ver wachten. Daarvoor heeft hij zijn leeftijd tegen. Het slechte weer van vorig jaar heeft uiteraard de belangstelling langs het par- terwijl het juist zo'n mooi par cours ook geen goed gedaaan. cours ook geen goed gedaan, en zoals het in een echte mara thon behoort: een keerpunt. Een heel verschil bijvoorbeeld met MaraOlontópers ziin gee„ utters. Rotterdam, waar rondes worden Terwijl Ad Bouwens naar rijd kiken", had Allen gezegd, „en ze komeri bij bosjes overvlie gen." GEEN ZITTER gelopèn, dié zegt Ad Bou wens als het ware uitnodigen om af te stappen. werk moest hij is chef admi nistratie van de politie in Maas sluis trok Allen de gym schoentjes aan om zo'n '25 kilo meter van het parcours te ver kennen. nen doer., omdat hij zijn tijd moet bestéden aari studie. Maar met zijn 3$ jaar is' hij: nog een enthoudïast küorncïerversiinder, wat hij nog wel een paar jaar door Bart in 't Houl ,Op zo'n parcours als. het onze wil,, je dan nog, wel eens even doorbijten!" De Engelsen, die vVanneer u dus een eenzame hard- in éigen land veel heuvelwerk moeten doen, zijn er gek op. Van een vriend. Bemie Allen (de winnaar van Enschede '71 en Rotterdam '72) die even op doorreis van Karl Marxstad waar hij gelijk met Erich Aus tin over de finish is gegaan, in Maassluis aankwam, op de te- En Ad' Bouwens zelf? De laatste rugweg naar Londen, hoorde Ad drie jaar heeft hij wat minder Bouwens dat. „Je hoeft maar te aan lange afstand-atietiek kun- loper hebt gezien In het West- land, dan weet u wie dat ge weest Is, Bernie kan niet aan de marathon zelf meedoen, want hij moet naar Amerika en hoopt tijdig terug te zijn voor de ma rathon in Enschede. hoopt te blijven. „Tot m'n veer tigste dan ben je veteraan". Aan de marathon heeft Bou wens maar, één keer meegedaan in 1961 in Zaandam, waar de Deen Toergersen won en Ad eindigde als zesde Nederlander. Voor hij veteraan wordt wil hij het nog één keer proberen. KLUSJESMAN Rein Swint, de voorzitter van de club, die zichzelf „de klusjes man" noemt, heeft vorig jaar zeil meegelopen in Oss. Het v/as „heel wat 2fzien" beken de Rein Swint eerlijk. Maar hij V had goeie begeleiders op: de- fiets. met v/ie hij onderweg eens gezellig kon babbelen. Ver over de helft kreeg hij de schel: van de dag. Geert Jan sen. de crack, was afgestapt cn Re-n Swint dacht: „r.ou heb ik de kampioen' in mijn zak zitten". Niet de overwinning, want Rein Swint eindigde .ais 4Ie". „Ei had de marathon uitgelopen er; dat was voor mij het belang rijkste."-. :"::- Een paar apart, deze Ad Bouwens en Rein Swint, die hun ziel en zaligheid aan de atletiek hebben verkocht en niets liever zouden willen dan Maassluis eer." echte sintelbaan, 'een echt atletiek- veld, geven, „In het hele West- land". zeggen ze, „is 20 iets niet te vinden". Misschien, als nieuwe sportvelden worden aan gelegd, krijgen ;ze var. de ge meente een grasbaan, waarvan dan misschien later, een echte sintelbaar. kan worden gemaakt. TRADITIE Maar voor de marathon heb je geen baan nodig. Daarvoor zor gen gemeenten, het rijk. Toen Ad Bouwens dan ook negen jaar geleden naar Maassluis kwam, met de. opdracht de atle tiek in bet Westland te stïmule- ren, gingen verwoed lange afstandioper die hij was zijn gedachten naar zo'n jaarlijks terugkerend evenement. De eerste ging, in. .1969,, met," 61. 'deelnemers en een 'budget van nog geen: duizend j gulden van start. De: tweede telde nog min eer deelnemers 54 maar de derde werd al beter niét minderdan 36 Nederlanders bleven onder de drie uur en at was tiog nooit vertoond. De vierde was niet minder dan een klapstuk: hetkampioen schap van Nederland. Tweebui- tenlanders gaven Geërt Jansen de -stimulans om Nederlands •kampioen te worden, in de tijd var; 2 uur 21 min.. 20 sec. Zoals gezegd:, als de weergoden niet tegen hadden gestribbeld was er een nieuwe Nederlandse record- tijd uitgekomen, En het hopen is nu m aar op een Westlandse marathon onder ideale omstandigheden en zo'n succes, dat de A.V. Rood vol gend jaar weer een titelstrijd kan claimen. Want de Westland- se marathon, moet een grote traditie worden, die uit het Westlandse sportgebeuren niet meer is weg te denken. Alleen de middelste loper heeft nog even tijd voor een grapje. Want de ruim 42 ki lometer lange mara thon vergt ontzettend veel van de atleten. Van onze sportredactie VLAARDINGEN - Vanavond wordt bekend wie na RKWIK de andere finalist is in het Vlaar- dings voetbalkampioenschap voor amateurs. Aan de Spori- iaan speelt dan VFC tegen DV '32. De wedstrijd begint om hal! zeven. Volgende week dinsdag, avond wordt de finale op het terrein van Vlaardingen aan de Marathonweg gespeeld. Van onze spotredactie VLAARDINGEN - Vanavond komt in het kader van de neder laagserie Hermes DVS met zijn sterkste formatie naar Excel sior Maassluis. Gezien de krachtsinspanningen van de Maassluizers, wat onder andere vorige week al leidde tot een 30 overwinning op Xerxes, mag men aannemen dat ook de Schïedamse formatie een moei lijke avond krijgt. De wedstrijd aan de Rozenlaan begint om half zeven. De stand van zaken in de nederlaagserie is Excelsior M—'s-Graven- zandse SV 3—0. Strafschoppen 2—6; Excelsior M—Xerxes 3—0. Strafschoppen 3—5. Van onze sportredactie VLAARDINGEN - Tijdens de we kelijkse onderlinge wed?Xt+;do3 van de s.v. Wllhelminaschoot, Coppers zich in de klasse I naar eenzame hoogte door o.a. een serie van 99 punten te schie- tn.-In de klasse II blonken J. Mak en J. G. Vollebregt uit met resp. een serie van 96 n 95 pun ten. De volledige uitslag luidt: KLASSE 'I- l- C. Coppers 999891 pnt.r 2. B BaffKerman 92: 3. I. M. Verhulst Dl;' 4..M. G. L. Frederikz 57, KLASSE ïl a1^' oïL,7' Vollebrejrt 9p—-£L; 3. W. v.SllneerJard 93—90: 4. Si ™,D<}ïen 91—«2: 5- S- de iIQ%d ;1- w' c- Verhulst su— sj; i. F. J>. Moermur 89: 8. W Bezcmer 89-S5: 9. J. de Konlnx 89-84: 10. J. C. Valk S8-67. KLASSE III M. v,d. Most 83—77: 2. G. Gritris - 81—66; 8. P. Broek SO: 4. A. A. Mostfit 78: 5. H. L. V.Gogh 7S—73: 6. M. v.d.Schaft 7568: 7 A. L. Vuijk 75-76 8. K. v.d.Lugt 76—71: 9. K C. Meijer 73: 10. P. Blanken <360: 11. A.' C. Engelbregt 72; 12. J. B. Kempe 6S—63. SchiedamVanaf dinsdagavond 22 mei wordt de achtsÉ gezamenlijke Avondvierdaagse gehouden met als rege lingscommissie leden van wandelsportverenïgingen aan gesloten bij de Rotterdamse- en Nederlandse YVandelsporl bond. Start en finish wordt wederom Sporthal Margriet, vanwaa 2owel de groepen ais de individuele wandelaars alle vie de avonden om 18.30 uur van start gaan. In tegenstellinj met voorgaande jaren is er slechts een parcours van 10 ki Jometer per dag. Op de eerste dag voert.dit deelne- mers in zuidelijke richting waarbij tevens de Maasboule- I' vard wordt gepasseerd. Op woensdag wandelen ze langs al les wat er nog over is van Ke- thels dreven en paden. Voor de slotavond eindigt het par cours op de West-Frankefandse- dijk waar de wandelaars wor den opgewacht voor bet onder gaan van de traditionele bloe- menhulde. Hier staan ook de i muziekgezelschappen te wach- ten voor de laatste feestelijke meters richting sporthal. i Dé aankomst is gepland om 19.30; uuj>;.Tegen half negen wordt de j stoet wandelaars dan in d? sporthal verwacht. Muzikale medewerking verlenen via de sectie muziek S.G.: Gusto's Mu ziekvereniging, de Harmonie O.B.K. en het Jeugdorkest St Ambrosius. Ook de Jeugd-Rijn mondband en de drumband vax „Juliana" sluiten zich hier vrij willig bij aan. Voor de wandelaars die één var de drie avondenniet kunner starten is de gebruikelijke vóór start op maandag 21 mei. Schiedam Het veteranenelfta! van Hermes DVS zal komende zondag deelnemen aan het toer nooi van de voetbalvereniging „Alphia" in Alphen aan de Rijn. Aan dit toernooi ,dat om ••f half elf begint, wordt deelgeno- ;men door de verenigingen: Gou- da, HiUegersberg, HOV, Lenig r ÏTen Snel, Neptunns/ Hermes DVS .en een Al: "en B-elftal van de or- ;ganiserende vereniging Alphia! Vlaardingen Door een fout bij een inhaalmanoeuvre raakte A. C. B. uit Vlaardingen woensdag middag tegen zessen op rijks weg 20 de macht over het stuur kwijt en belandde na een slip partij in de sloot langs de zuide- ïijke rijbaan. Zijn echtgenote, die vermoedelijk een shock op liep, wérd door del GGD naar het Holyziekenhuis gebracht. De f bestuurder zelf. kwam met de j' schrik vrij. I Trots,.mef. dikverdiende bloemen nog even nagenieten van de voorbij trekkende stóet wande laars...... Schiedam Al was het koele weer een tegenvaller voor iedereen, de op wedstrijd gezonden postduiven voelden er zich kiplekker bij. Ze moesten ditmaal uit Frankrijk komn waar ze bij een ZW wind de vervoerscontainers verlieten om met een gemiddelde snelheid van ca. 08 km per uur huiswaarts te koersen. De P.V. Sch;edam. Rotterdamse Bond. vloog vanuit St. Quentin, 242 km. Gelost om 6.10 uur arri veerde de eerst e duif om fi.38.50 uur op de vaiptank van Jac. Doejaaren; 2. Jan Doejaar- en; 3. J. Mieloo; 4-5:en 10. Jac Doejaareh; 6. A. Suttorp; 7. J. Triel; ,S. en 9. M. Potter. Aan komst laatste prijsduif, 8159.57 uur. In concours 354 duiven. De1 S.C.V. de Postduif nam in de CC. RotterdamNab. v. P. dtel aan een concours met als. vliegstation Noyon, 280 km. Ttjd van lossing, 7.00 uur. Aankomst eerste duif, 10.23.24 uur, snel heid ca.-83 km. per uur, bij P.' v. Os-v.d.Grijp, eed combinatie dié tevens derde .werd; 2. L., Toutijn; 4 en 5. A. Smits; 6. en 8. Leo Lems; 7. comb, v.d, Grijp-Karreman; 9. J. de Kok; ID. J, Fraudeunt. Aankomst laatste prijsduif, 10.47.17 uur. Aantal duiven. 329. P.V, De Vrijheid:In concours 308 duiven. Aankomst eerste duif, 10.21.50 uur, bij C; Lems. Vlieg- snelheid, 83.6 km' per, uur, 2. P, Scheenloop; 3-15 en 17. P. Ver- linde; 4-8-19 en 22 J: Bakker; 5- 12 en-25. J. Wehteler; 6-j-I3 en 14. I. ;.v.d. Tuyn; a-16 en 19 G. Barzilay; 11. G. Breur; 18. G. Egberts; 20. P. Pols; 21. H. Triel; 23.'A. v.d. Berg; 24. Adr. Pronk. Aankomst laatste prijs- duif, 10.44.17 uur. Vlaardingen - De Maassluise hengelaars vereniging VDL opent op He melvaartsdag om 6 uur het visselzoen met een groot nationaal con cours. Voor korpsen wordt gestreden om de Toon Udo wisseltrofee. Schiedam De tafeltennisvereni ging Noad neemt komende za terdag deel aan een nederlaag serie van de Goudse tafeltennis vereniging Vriendenschaar. Er wordt deelgenomen door een landelijk team en eerste- twee de- en derdeklasse teams. Voor Noad zullen uitkomen: (team l) R. Smith, D. de Vaal en T. le Congé, (team 2) C. Sp»crmon, J- Je Congé en P. Marijnen, (team 3) A. Tromer, G. Ritman en R- v.d. Pluym, (team 4) H. Zorge, 3, Zorge en A. Plooy. Ichiedam Op het nieuwe complex van de Hockey en Cricket club Spirit aan de Hargalaan gaat ko mende maandag de eer ste paal .voor het nieuwe clubhuis de grond in. Deze officiële daad zal 's mid dags om drie uur verricht worden door de heer'ir. W, P. Koevermans, voor zitter van de. bouwcom- De inschrijving staat vanaf heden, open bij- secretaris J. H. H. Bouwhuis, Henr, Bosmanslaan 98, tel! 01899—18020 of bij H, Lupker, Obrecbtstraat 120, Schiedam, tel. 010—708146. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 per. persoon en. de prijzen zijn 1 op 6, Voor korpsen 5 personen tien gulden extra. Prijzen zijn hier 1 op 3. Degenen die niet in de ge legenheid zijn hun loten af te halen, kunnen dit doen aan het viswater, mits zij hun inleggeld hebben gestort pp gironummer 2902995. De loting van het con cours is vrijdagavond 18 mei in gebouw De Kern aan de Maas- sluise P, G. Hoofdlaan 12. Onder de prijzen staat ook een dames- of herensportfiets genoteerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4