SCHIEDAMSCHE COURANT en verdeeld Nieuwland-Oost winnaar van kinderspelen 485 woningwet woningen in aanbouw Over voormalige mouterij De Goudsbloem Groot deel voor voorzieningen Groenoord m Ver. Glas verhoogt Commissie behandelt plannen Binnenstad Commissie onderwijs verg;aderl Niet parkeren hij zwem bad-Zuid Wethouder: „Grof misbruik van ver» IrotiVven" Lutherse koren naar Den Haag Ook Vorstenbosch komt naar Hermes In eerste kwartaal: Intermezzo brengt 'Polly Perkins' Anderhalf miljoen voor Passage MEISJE BOTST TEGEN TRAILER Zaterdag 19 mei 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 99ste jaargang no. 21719 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL y. L/ De mout©.':| De Goudsbloem De lOrqeren Hen er een leugd» socie:eit Schiedam Na de opening van het Zwembad-Zuid in september zullen in de directe omgeving parkeerverboden van kracht worden. Dat advies zal door de verkeers- commissie worden uitgebracht aan het college van burgemees- ter en wethouders. Daarmee slaat de commissie de mening van de dienst gemeentewerken in de wind, die tot in een wijde re omtrek parkeerverboden wil de hebben. De verboden komen er onf de vei ligheid van naar het zwembad komende kinderen te bevorde ren. Rij het zwem had komt een parkeerplaats voor 43 auto's. In de bermen zal liet voorlopig wel worden toegestaan te parkeren. Loopt dat uit de hand dan komt daar in de toekomst een par keerverbod voor. Dat zelfde geldt voor de Willem de Zwij- gerlaan, waar - tegen het advies van gemeentewerken in - na de opening van het instructiebad voorlopig geparkeerd mag wor den. Schiedam Een groep Schiedamse jongeren is de voorma lige mouterij van „De Koning" op de hoek van de Sint Annazusterstraat en het Noordvest aan het opknappen. Zij doen dat ondanks dat de gemeente, bij monde van wethouder Boimers, hier bezwaar tegen maakt. Een van de jongeren: „Wij heb- ben ons er over verbaasd dat de gemeente dit pand niet op de monumentenlijst heeft la ten zet ten. Dat voor eikaar te krijgen is onze eerste taak". „Wij zijn met de restauratie be-' gor.nen, omdat wij het stedelijk beeld dat word: gevormd door (verwaarloosde) mouterij en de gerestaureerde Noordmolen wi I- len bewaren. Er is al teveel verloren gegaan iri Schiedam" „Met de hulp van middelbare scholieren worden, er nu op za- ter- en zondagen muren gebikt, binten geschrapt, de binnen plaats opgeruimd, en de iuin verzorgd". „Wij hebben een sleutel van het gebouw, die hebben wij. gekre gen van de gemeente. Daarbij is afgesproken dat wij enkel hef gebouw zouden opmeten. Wii zijn echter ook aan het schoonr maken en restaureren gesla gen", aldu» een van de ionse ren. Wethouder Bolmers daarover: „Er is grof misbruik gemaakt van mijn vertrouwen. Ik ben zo goedgelovig geweest, om te den ken dat ze van het opmeten wat konden leren. Ik heb ér toen di- reet bij gezegd, dat het een be drijfspand is en dat het dat zal blijven". OPVANG „Bij de reconstructie van de bin nenstad. zal de mouterij De Goudsbloem moeten dienen voor het opvangen, van bedrijven die ;,"WTj hè6beïï tneEde"eigenaar van liet pand een voorlopige koopak te gesloten. Daarbijis door de gemeenteraad bepaald dat her' gebouw ziin becrijfrbestemming zal houden". De wethouder: „Het is dus vnj-; strekt onmogelijk om er een jeugd sociëteit van te maker-, zoals die Jongeren dat willen". Eén van de jongeren heeft een telefoongesprek gevoerd met de wethouder. „Daarin werd geëist,-let wel geëst, dat er voor dit weekeinde water en eïectri- citeit in. het pand zal worden aangelegd. Anders zou ik het wel merken, zo werd er bij ge zegd", besluit een verbolgen wethouder Bolmers. O In het schemerdonker zijn de jongeren bezig met het schoonmaken. Von wethouder Bolmers hebben ze elektric-tei: gecist. Jchiedam NV Vereenigde Glas fabrieken (United Glasworks) gaat haar maatschappelijk kapi taal verhogen van 20 min tot 30 min. De nominale waarde van de aandelen wordt terugge bracht van 500 tot ƒ100. Dit zijn de belangrijkste punten in een statutenwijziging, die op S juni aan aandeelhouders zal worden voorgelegd. Gok NV Na tionaal Bezit van aandelen Ver- lenigde Glasfabrieken wil haar statuten overeenkomstig wijzi gen: Hier verdwijnen ook de dertig prioriteitsaandelen. shiedam De commissie Stads- Ontwikkeling en Stadsuitbreiding bespreekt maandagavond tij dens een openbare vergadering in het Stadskantoor het ont- "werp-bestemmingsplan voor de binnenstad. Ook komen de pro- jecistudies van het stadserf, de Woningbouw de wmkelvuor- Zier—:® in de binnenstad ter sprake. brts vermeldt de twaalf punten tellende agenda de behandeling Van het :apport Sociale, Cultu- Iele en Recreatieve voorzietiin- fccn. De vergadering begint om hal facht. Indien nodig wordt de bespreking dinsdag 29 mei om tcht uur 's avonds in het Stads kantoor voortgezet. Drie nieuwe schoolhoofden Schiedam De finalisten van de op Koninginnedag gehouden kinder-1 spelen, hebben in Noord-Brabant om de wisse!beker gestreden. Uit- eindeltjke winnaar werd de wijk Nieuw land-Oost. j O Aan deze eindstrijd deden verte genwoordigers van alle Schie damse wijken mee: Ellis Groot hof! van Jeugdhaven Nieuw- land: „Het was een ontzettend gezellige reis. We vertrokken om ongeveer negen uur met 7! kinderen en dertien leiders in twee bussen. Vlak bij Bergen op Zoom, op het recreatieterrein „Family Land" hebben we de spelen gehouden". Spelen, die in tegenstelling tot een regenachtige Koninginnedag, on der een stralende zon konden worden afgewerkt. i Naast een bezoek aan „FamtlvI Land", waar een hapje werd gegeten en ook de speeltuin1 werd bestormd, kwam ook het Mastbos in het programma voor. Op de terugweg van deze geslaag de reis werd nog het Liesbos bij prinsenbeek met een bezoek vereerd. Schiedam Na de definitieve te rugkeer van de SW-ers Ger Bakkes en Ties van Doppen naar Hermes DVS is thans ook dc FC Dordrecht speler Ton Vorstenbosch rond met Hermes. Vorstenbosch, die voordien even eens voor SVV uitkwam, heeft van de Dordtse eerste divisie club toestemming- gekregen weer amateur te worden. Schiedam Op Hemelvaartsdag wordt in Den Haag een Luther se Kerkdag gehouden, die in het teken staat van de kerkkoren. De Schiedamse ieden van de Lu therse gemeente vertrekken die dag om kwart voor tien van het starion Schiedam. Na de koffie zullen inleidingen worderr gehou den door ér. P. Elderenhosch, ds- H. J. A. Haan en prof. dr. J. P. Boendermaker. Voor de lunch zullen nog enkele nieuwe" liederen worden ingestu deerd onder leiding van dr. Wil lem Mudde. De kerkkoren komen na de lunch aan de beurt mét een repetitie. Om half vier 's middags zal de eredienst wor den gehouden, waarbij het Hei lig Avondmaal wordt gevierd. Daarbij preekt ds. P. H. G. C. j Kok. Aan deze dienst werken de koren 1 mee. Om vijf uur pakken de J Schiedamse kerkleden de trein 1 naar Schiedam. 1 Schiedam De onderwijscom missie bespreekt dinsdagavond tijdens een openbare vergade ring in het Stadskantoor de be noeming van hoofden voor de openbare lagere scholen De Ou verture, de Theo Thijsscnschool en de school aan het Metropad. Ook komt de opheffing van de im becielen-afdeling van de Prof. R. Casïmirschool voor buitenge woon onderwijs aan de orde evenais voorstellen van burge meester en wethouders over het verlenen van medewerking aan de Sint Willibrordusstichting en de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs hij het aanschaf fen van leermiddelen en meubi lair voor diverse scholen. Voorts staat op de dertien punten teliende agenda een voorstel van het college om een krediet beschikbaar te stellen voor het stichten van éeh semi-perma- nente school, met twee lokalen voor de Sint Willi brórdussiich- ting. De dinsdag te behandelen punten worden maandag 4 juni ter sprake gebracht in de vergade ring van de gemeenteraad. De commissie-vergadering begint om acht uur. Schiedam In het eerste kwartaal van dit jaar waren er in Schie dam 485 woningwetwoningen in aanbouw. Dat blijkt uit een opgave van het Openbaar Lichaam Rijnmond. Daarnaast werd gebouwd aan 87 woningen in de ongesubsidieerde particuliere sector. Van de 485 woningwetwoningen werden er dertig opgeleverd. In de eerste drie maanden van 1973 werd in deze seclor bij 143 woningen met de bouw begon nen. De overige 372 woningen waren bij de jaarwisseling al in aanbouw. In de gesubsidieerde particuliere sector werd In het eerste kwar taal aan 92 woningen gebouwd. In deze periode werd „in deze sector niet met de bouw van woningen begonnen, noch wer den er opgeleverd. In totaal waren op 1 april in de Rijnmond 8.751 woningen in aanbouw. Dat is ruim tweedui zend minder dan vorig jaar. In het eerste kwartaal kwamen 611 woningen gereed, ruim driehon derd minder dan vorig jaar. Drievierde deel van de In aan- bouw.zijnde woningwetwoningen in da Rijnmond - en van de in aanbouw zijnde gesubsidieerde particuliere huurwoningen met een huur beneden de 336 gulden - is bestemd voor houders van een "Legitimatiebewijs woning zoekende in Rijnmond." Schiedam Het einde van het touwtrekken om de afkoop som van het watercontract is in zicht- Burgemeester en wethouders hebben een bestedingslijst voor de veertien miljoen gulden samengesteld, die maandag 4 juni in de gemeenteraad wordt behandeld. Volgens bet schema wordt 5,7 miljoen gulden van het totaal geïnvesteerd in projecten, die al aanzienlijke tijd in de pen zaten, maar door geldgebrek niet konden worden gerealiseerd, zoals het dierenasiel, een instructiebad in Groenoord, een kruis- gebouw en de verbouwing van Het Passage Theater. Schiedam De Toneelvereniging Intermezzo geeft vandaag in de zaal van gebouw Irene een uitvoering van het blijspel „Pol ly Perkins" door Douglas Mur- ry. De bewerking is van Gerard Nie- len. De regie is in handen van Piet de Kaper. Medespelenden in dit onderhou dende toneelspel zijn: Ina de Maar, Gomde Schot, Ina Bus ker; Nicolette v.d. Windt; Joke van Bree; Huub.de Ruiter; Jan Kars; Henk Gubbels en Gerard Uyl. Na afloop van de voorstelling volgt een groot bal. Aanvang van de voorstelling, 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar aan de zaai. I Een bedrag van 2,5 miljoen gul den Is bestemd voor de verbete ring van voorzieningen in oude re wijken en met ongeveer 340 duizend gulden wil het college het exploitatieverlies van het waterleidingbedrijf over 1973 dekken. SPORT j Het gemeentebestuur trekt in ziin voorste! aan de raad een mil- j joen gulden uit voor de sportac commodatie in Groenoord en Spaland, eveneens een miljoen voor een instructiebad in Groen oord als aanloop tot een op wat langere termijn; in dit stadsdeel te realiseren nieuw overdekt zwembad, en anderhalf miljoen gulden voor de modernisering van het Passage Theater, bok om in dc kosten van de reali satie van een kruisgebouw In Groenoord bij te dragen, willen b. en w. van de afkoopsom an derhalf miljoen gulden beschik baar stellen. Het lijstje vermeldt voorts 200 duizend gulden voor de bouw van een dierenasiel, waarvan de totale kosten ongeveer 300 dui zend gulden bedragen, en 250 duizend gulden als tegemoetko ming in. de koster» van de mo dernisering van de zalen, die Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Arcade aan de Lange Haven 71 en Ire ne aan de Nieuwe Haven 155 in gebruik hebben. Met een kwartmiljoen wf| het college tenslotte bijdragen in de kosten van de aanleg var.' een jachthaven. Dit proiect zal in het totaal 350 duizend gulden vergen. FONDS Het besteedbare bedrag van de afkoopsom van het watercon. tract wordt gestort in een te vormen fonds Welzijnsvoorzie ningen. Afgezien .van de eigpn voorstellen willen b en w ook. dat uit overleg met verschalen de instellingen In de wijken ideeën naar voren komen hoe bet geld te besteden. Burgemeester en wethouders' staan afwijzend tegenover de suggestie om hen deel van het geld te besteden aan de ver vanging van de centrale water meters door zogenaamde indivi duele meters, i 2ij zijn het met de Commissie voor de. Techni sche Bedrijven eens, dat het de voorkeur verdient, in óverleg met de betrokkenen tot een be paalde verdeelsleutel te komen. Met Rotterdam heeft Schiedam definitief overeenstemming be reikt over de afkoop van het watercontract en het sluiten van een nieuwe \vaterleveringsover een komst. Volgens de door Rotterdam inder tijd verstrekte prijsopgaaf zou de inkoopprijs van het water 51.3 cent per kubieke meter be dragen. Inmiddels is komen vast te staan, dat voor 1973 ge rekend moet worden op een ku bieke jueterprijs van bijna 57 cent. Schiedam —Het. 10-jarige meisje Anita N. is op de hoeic van de Burgemeester van Haaretilaan en de Piërsonlaan tegen de boottrailer van een auto, be stuurd dóór de 21.jarige W. J. H„ aangereden. Zij is met een hersenschudding naar het Nolet-ziekenhuis ver voerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1