SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE BINNENSTAD KOMT ER „DOLÏJE KERMIS" BIJ PADVINDERS Noo<l(waehter) breekt wet DE DUKDAFL HOUDT ROMMELMARKT Burgemeester: 'Kom trimmen' Intermenselijk contact aanhalen 2 kranten voor één prijs 1 Rode Kruis huldigt jubilarissen Voorzitters wisselen stuivertje Meldkamer Rijnmond Zoekt lil eon ëcht-apart behang HULST BEHANG -heen hei Meerderheid raad zal voor stemmen Wegens veertig-jarig bestaan o TEGEN AUTO GEBOTST Aandeelhouders vergadering Hoek in Europoort Nachtnummer Van Riel tegen 50-jarige VZG: Begeleidings commissie voor raadsman 5 ir. heeft voorzitter en uitgever van Groenoord-akkoor- Vlaarditigen/Schiedam Zoals wij eerder berichtten is de. Cen trale Meld- en Regelbamer van Rijnmond nu beter bereikbaar dan voorheen. Het nummer waaronder de Meldkamer vanaf, 1 juni tussen 24 uur en 8 uur te bereiken is. is niet 150116, maar 254220. Schiedam Het centrum De Dukdalf houdt op Tweede Pink sterdag, II juni een rommel- en antiekmarkt. Momenteel zijn de Profileer «1 van het uniek» aanbod 2 kranten te ontvanaen voor de pri]& vanB één: de Scniedamje Courant mat nieuw» uit uw stad en ©msevinQ, en heli Roitaidamich Nieuwsblad mat het'laatste binnen» en buitenlandse nieuws.i Gael ons nu opdr*cht ook bij u 14 dasert flralis, zonder eniao verplicbtlos.l doSCenflNtebewrgenen ontdek zeif do vela piuspu nten. Schiedam - Broersvest 85 - tel.010-269702 medewerkers van het centrum druk bezig aan de voorbereiding van deze activlielte, die belooft een groot succes te worden. ïn de komende weken zal de Duk- dalf het publiek nader Informe- I ren over de markt door middel j van affiches, die op verschillen- I de plaatsen in dp stad zullen worden .opgehangen. Wie thuis nog spullen heeft om beschikbaar tc stellen voor de verkoop op de markt, wordt verzocht contact op te nemen met De Dukdalf, Rijnstraat 1,! telefoon 26.65.44 t f&Agjf. 0019 ton ,n envelep, zonder posfctegef, sturen naat rVfr Rouexdamscti Niauwstitad, antwoordnummer B34, Rotterdam stuur da SC en RN14 dagen gratis naar: naam straal woonpl. telsfoon Vrijdag 25 mei 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's 99ste jaargang no. 24724 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN" KETHEL O De Nederlandse Sport Federatie NSF is de laatste» jaren drug bezig de langzaara-aan verstij vende bevolking van ons steeds meer gemechaniseerd rakende Nederland er van te doordringen dat het huidige le venspatroon kwalijke invloe den heeft op de gezondheid. Ook de georganiseerde sportwe reld ziet in, dat naast de zorg voor de top- en wedstrijdsport er een taak ligt voor de re creatie-sport: het trimmen. De prestatie is daar minder be langrijk: het'gaat om een. stuk gezondheid, om het plezier en om de ontspanning in het sporten, in het spelen, in het zich bewegen. Zo is het initia tief genomen voor de Nationa le Trim-dag, waaraan dit jaar ook de Konïnklike Nederlandse Zwembond samenwerking ver leent. De Ttrim-dag 1973 staat in Schiedam in het teken van het zwemmen en wei op zater dag 26 mei a.s. in ons mooie Bad Groenoord, waarvan de organisatie berust bij de SZC en de Watervrienden van de NCS. Ik bevee' de Trim-ge- dachte van harte aan bij dé Schiedamse bevolking en hoop dat deze Trim-dag voor velen de start mag zijn voor een meer regelmatige lichaamsoe fening. H. Roelfsema Vlaardingen „Eenmaal, bij de oprichting, was uw ver eniging een -bundel formele hiërarehen. Deze moet thans groeien tot een sociëteit van informele hïërarchen. Voor de toekomst veel belangrijker dan feitelijkheden." chïedam Wethouder Bol- mers gaat het halen. Met aan zekerheid grenzende worden aangenomen da waarschijnlijkheid kan waarschijnlijkheid kan worden aangenomen dat zijn plannen voor de recon structie van de binnenstad in augustus of september door de gemeenteraad zul len worden aangenomen. Behalve op de steun misschien op een enkele uitzondering na van de KVP en de Protes tant-Christelijke combinatie kon de PvdA-vvethcuder rekenen op. de vier fractieleden van de VVD. In totaal rijn dat zeven tien stemmen. Daarbij komt nog de stem van wethouder mevrouw Verwe3j-De Graaff en uiteraard die van wethouder Bolmers zelf. Ver wacht wordt dat ook de CPN voor zal stemmen. Dat brengt het aantal voorstanders op on geveer twintig. Op het totale aantal raadsleden (37) is dat genoeg om de plan- nen er door te krijgen. Merk waardig genoeg wordt tegen ge stemd door een deel van de achterban van wethouder Rol- mers: De PvdA, PPR en D'flG. Op het eerste gezicht lijkt het ook wat vreemd dat de WD voor het plan stemt, omdat sommi gen verwachten dat de huidige winkeliers alleen maar nadelen zullen ondervinden van het nieu we centrum. WD-voorzitter G. Verhulsdonk: „Ongeveer 35% van de Schie dammers gaat nu winkelen bui ten de stad. Ze gaan naar Rot terdam- "of Vlaai-dingen."'"!'r Schiedam De rooras-katholïeke verkennersgroep Sint Francïscus vïert vanavond aan dc Lange Haven 11 haar veertigjarig bestaan. Aan dit feest neemt ook de Lode wij kgroep deel, waarmee de jubile rende verkenners momenteel vijf jaar gefuseerd zijn. Ter ere van het jubileum is er morgenavond in het gebouw Cristelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 een reilne voor oud-leiders van beide groeperingen en het programma vermeldt voor zondag- morgen een eucharistieviering in de Singalkerk, die om half negen I begint. Vervolgens is er van twaalf uur tot half twee een receptie in j het parochiecentrum de Wilgenburg naast de Singelkerk. Van vrijdag tot ent met zondag houdt de S'rat Franciscusgroep een „Dolle Kermis" aan de Lange Haven 11. Deze is vrijdagavond ge opend van half acht tot half elf, zaterdag van'twee uur 's middags tot negen, uur 's avonds en zondag van twee uur 's middags tot half negen 's avonds. TERUGWINNEN „Je zal die mensen moeten terug winnen. Dan kan met. het nieu we centrum. Terwijl bovendien kopers uit Oud-Mathenesse en wijken uit Vlaardingen 'zullen - worden aangetrokken". Het plan van wethouder Bolmers voorziet ondermeer in een ver lengde Passage en een stadserf. Het totale winkelbestand zal (aan vloeroppervlakte) zal met ongeveer 75 procent toenemen. Wat WD-fractievoorzitter Ver- hulsdonk daarvan vindt en zijn Het Broersvest vormt een schei ding tussen het centrum en. het. Homoplein (onler). Hef plein zal een deel worden van het sjfadserf. Aan de rechterkant van het Broersvest. gaat de reconstructie spelen visie op de manier waarop de huidige middenstand zou moe ten reageren, vindt u op pag. 3. Schiedam De afdeling Schie dam van het Nederlandsche Roode Kruis heeft deze week tijdens een feestelijke bijeen komst twaalf jubilerende, mede werkers gehuldigd. j De heer Boes kreeg een onder-j scheidingsteken voor veertig jaar trouwe dienst, Voorts ont- vingen mevrouw Noordhoek en de heren C. Aleman, A. J. van; Dijk, A. M. van Dalen P. vanj i Gulik, Th. H. Middendorp en M. j Roza uit handen van de voorzit-- j ter van de afdeling, de heer Ten! 1 Have, een onderscheiding we-! hun de-rig jarig dienstver- Dokter .T. Mokkenstorm, H. del Held, J. Schuurman Hes en D. van Wamelen werden gehuldigd in verband met toen jaar trou we dienst. Schiedam Dc 58-jarige brom fietser J.H.W.A. is tegen een ge parkeerd staande auto opge botst. Hij liep daarbij een hersenschud ding en enkele hoofdwonden op .-^.S&ü^.naar het; riebècsbsts js- bracüt. 'v' De oorzaak is, dat de man even achterom keek. Schiedam Nood breekt wet, dacht de 27-jarige W. M. uit Vlaardin gen. Hij moest zich voor het kantongerecht verantwoorden omdat hij na herhaalde oproepen zich niet als noodwachter had gemeld bij de Bescherming Bevolking, Als reden voerde hij aan dat hij na hij van* het recht gebruik 's avonds om tien uur een oefe- maakte om in hoger beroep te ning moest bijwonen. „En als u gaan. de hele dag heeft gewerkt dan was herhaaidelde malen niet heeft u toch ook weinig trek?" verschenen om zijn vaderland Een vraag waar de kantonrech- via de B.B. te dienen. Hij voer- ter liever niet op inging. de aan, dat hij bij een transport- „Het is een heel slepende zaak", bedrijf werkzaam was als ging W. M. verder. ,,in het be- chauffeur, gin was er echt niets aan de Ook hier ging dg officier van jus- hand. Ik heb duidelijk willen titie van de stelling uit dat er maken dat het daarna onmoge- een regeling moest worden ge lijk was 20 laat te komen". troffen „anders wordt het een „U heeft geboft dat u niet in mili- eindeloze lijdensweg", taire dienst hoeft" antwoordde Hij eiste honderd gulden boete, de rechter. „U moet uw plicht Maar een onverwachte meevaller echter doen. Dergelijke instan- voor de gedaagde was een goed ties lopen echt niet zo gauw woordje van zijn schoonpapa, naar de rechter. Het water zal die een brief naar het gerecht wel aan hun lippen hebben ge- had geschreven. En dat vond de staan". rechter wel geschikt van hem. eens met de rechter: „U moet Dat de boete echter vijfer.twin- uw werkzaamheden gewoon tig gulden lager uitviel had een aanpassen. Ik eis honderd gul- andere reden: „Omdat de vorige den boete". Wat ook de kanton- zaak iemand behandelde, die drie rechter een geschikt bedrag keer heeft geweigerd, om de vond. W. M. zag het echter alle- B.B. te dienen en u maar twee- i maal anders: „Als de B.B. mij maal." benadeelt, moeten zij dan ook Een glimlachende officier hoorde voor de rechter komen?" waar- net vonnis aan met een gezicht De officier van justitie was het van „Hoe kornt'ie eraan?" Waarmee mr. Harm van Rïel (WD), maar wilde zeggen, dat het intermenselijke contact nu al moet worden verstevigd en aangehaald. Immers, zo sprak hij, „wij leven in een inspraak maatschappij, waarin beslissin gen zeer moeilijk, tot stand fco- Schiedam De jaarlijkse alge mene vergadering van aandeel houders van de NV W. A. Höek's Machine- en Zuurstoffabriek in Schiedam wordt op 6 juni ge houden, De vergadering vindt plaats in café-restaurant Euro poort aan de Maasboulevard en begint om 10.30 uur. men, omdat je met elke groepe ring bij je beleid rekening moet houden." Vandaar dat intermen- selïjkè. Mr. van Riel, lid van de Eerste Kamer en oud-lid van GS van Zuid-Holland en als zodanig be kend van radio en tv, had het niet tegen dovemansoren. Hij richtte zijn gloedvolle woorden aan het eind van een uur duren de herdenkingsrede tot de bij eengekomen leden van de vijf tigjarige Vereniging van Zuid- hollundse gemeenten. Bijeenge komen, onder voorzitterschap van Vlaardingens burgemeester mr. J. Heusdens, in de Stadsge hoorzaal gisterochten. Mr. Vro lijk liet zich er vertegenwoordi gen (bij verhindering) door de waarnemend commissaris van de Koningin in Zuid-Holland van Praag. De welbespraakte senator, die het gezelschap zuidhollandse bstuurderen, onder wie ere voorzitter Van Rappard, Haagse wethouder Vink, de Goudse bur gemeester Roele en zijn voor ganger Van Dijke, op verzoek van Heusdens vermakte met .amusement op hoog niveau" gaf tussen de bedrijven door een lesje „evolutie in denktech- nlek". ,In Vlaardingen", diepte hij op, „hield de gemeenteraad ïich in 1923 bezig met enge plaatselijke problematiek. Burgemeester Pruis memoreerde in zijn jaar rede dat de gemeente zestig gulden ontving als tegenwaarde van 240 afgemaakte honden en katten. Verkocht men ze aan de slager of ging het om de velle tjes van de poezen?" vroeg hij zich nauwelijks door gelach ver staanbaar af. Thans is het an ders. „Intellectueel gezien Is er duidelijke vooruitgang in bet ge meentelijk oonderljng overleg." Mr. Van Riel durfde te voorspel len, dat een gekozen burge meester in Nederland veelal een' andere persoonlijkheidsstructuur bezit dande man of vrouw, die wat men noemt bet vertrouwen van de bevolking heeft. De gekozen burgemeester zal een drijvende Intellectuele kracht zijn, een wellicht wat sterk in de juistheid van eigen mening en weienschap gelovende spe cialist. Aldus Van Rel. Het bestuur van de 50-jarige Vereniging van Zufd Hollandse Gemeenten en haar gastspre ker achter de groene fafel. Van links naar rechts: mr. H. van Rid, waarnemend commissaris var. de Koningin in Zuid-Hol land Van Praag, voorzitter mr. J. Heusderw, secretaris en Moordrechts burgemeester Ver- maat, de burgemeester van Gouda, Roele en ere-voorzit- ter Ridder van Rappard, oud burgemeester van Gorinchem. Schiedam De Sociale Advies commissie heeft een subcom missie ingesteld, die de plaats vervangend raadsman J.K. Hemmes gaat begeleiden. In de subcommisie, die niet in het openbaar zal vergaderen, héb ben zitting mevrouw P. Steens van der Knaap en de heren C.Batenburg, P.G. Levering, R. van der Veer jr. en F. Prins. Voorzitter van de cornn 'ssie is wethouder G. Kapte in, ht secre tariaat wordt verzorgd dwr mr. J.A. Ebbinge Wubben. Donder dag 7 juni komt de commissie voor het eerst in vergadering bijeen. a De heer J. J. Levens ir. afscheid gepomen als van de wijk vereniging Groen' oord an Omstreken, die gister avond haar jaarvergadering hield in Boerderij Landvrengd. Vrijwel sinds de opriehting van de vereniging is de heer Levens actief geweest in het bestuur en als redacteur en het wijkblad den. Zijn opvolger is de heer J. B. Winkelman, die gisteravond offi cieel is benoemd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1