Turnkampioen- n in Schiedam Ook Sparta tast in MORGEN MASSAAL ÏN ACTIE KNVB'beker Korfbal- mond Tennistitels binnen handbereik Afscheid Jan Boer Schiedam 'duikt onder' Halve finales PTT-voehal Programma nacompetitie bartin- l niet ten onrechte, hoeveel dagen.' van SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 25 MEI 197Ï iVanneer aJ!e o-mstajidighe- I den meewerken het Weer in de eerste plaats 5s morgen in het hele ïahd wider het motto van „Na tionale Trimdag" een sport explosie te verwachten. Om deze dag tot een suc ces te maken zijn niet min- der dan vijfduizend men sen in de weer geweest, hebben de bonden zich inge spannen: Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie, Nederlands Rijwiel Touris me, de Koninklijke Neder landse Zwemband en de Culturele Sportbonden, om last but not least over de Nederlandse Sport Fe- deratie maar ie zwijgen» Want het is de N.S.F. geweest, die vijf jaar terug de slogan in de wereld bracht: Trim U Fit, Het was de N.S.F. die de men sen wakker schudde met waarschuwingen; we eten alle maal te veel, we doen allemaal te weinig, met alle risico's van dien: vaatvemauwing, farcten en wat dies meer zij. Maar. daarvan wil de N.S.F., bij monde van Herman Belinfante, hoofd Voorlichtings dienst, »u niets meer weten. ,7/e hebben geen boeman meer nodig", zegi Belinfante. „Steeds meer mensen jong en oud, dik en dun, rijk en arm zijn gaan trimmen. Niét uit angst voor hun leven, maar eenvoudig omdat ze het leuk vorvden. Een simpel voorbeeld, In een sport zaak stapt een man binnen, die voor 2ijn gehele gezin sportkle- ding bestelt: trainingspakken, schoentjes, etcetera. Daarmee uitgedost rijdt hij in het week end naar z'n caravan of z'n tweede huisje, in teder geva-I naar een buitenplaats, waar ze roet z'n allen gaan-sporten en dan laat ik in het midden wat. Wandelen» fietsen, balspelen, het doet er niet toe. Alles wat ze doen is goed". „Maar daartoe heeEt de N.S.F. toch met de trim-actie destijds het voorbeeld gegeven?'* Belinfante.* „Ik zal het nog ster ker vertellen. Deze wat ik onder één noemer wil noemen de vrije tijds sporterïj was er. zonder de N.S.F. ook geko men. Misschien wat minder ge groepeerd en wat minder duide lijk zichtbaar, maar dat doet er niet toe. De hoofdzaak is dat het gedaan wordt. Waarom? Dat zal ik je vertellen". „De vrijetijdssporterij is de trend van deze samenleving. Wat was vroeger sport? Het privilege van de bonden, de clubs, de verenigingen. Een besloten ge meenschap, waaraan het volk in zijn geheel eigenlijk weinig deel had. Voor het volk was sport op zondag de wedstrijd en daarna het café. Daar had je het mee - gehad", GEZIN „Wat zegt nu moeder de vrouw? Jij kan op dak gaan zitten met een stim Schiedam Bad GroenoDrd opent zaterdag de poorten voor de trimmer. „Nieuwe trimmers, die de weg naar het zwembad nog te weinig maken. Er is een trim-zwemprogramma: 500 meter voor de afstandszwemmers; 250 meter voor „de kat uit de boom kijkers" en 200 meter hindernis-zwemmen voor „wa terratten". Op de trimkaart wordt aangetekend of een oi meer proeven naar behoren zijn afgelegd. De organisatoren irx Schiedam <SZC cn De Watervrienden) hopen op een ware zwemhappening voor het hele gezin. De kosten die aan deze eerste georganiseerde trimoohtend, van 9 tot 12 uur, ui bad G roenoord zijn verbonden: 1,00. Hef lege* der trimmers groeit. Vol enthousiasme, zoals hier, wordt wekelijks met plezier sportieve inspanning geleverd De "Vier Vuisten" blijven ac tief, te land, ter zee en in de Sticht je voetbalwedstrijd we trek ken er met het hele gezin op uit, we gaan zelf wat doen. En pa, die eerst mopjperend zijn wedstrijd liet Hopen en schoor voetend toegaf- is helemaal be keerd". „Dat ziet er rriet best uit voor bet betaalde voetbal". „Je hebt gelijk is één van de redenen waarom het bezoek bij voetbalwedstrijden zo is terug gelopen. Eén van de Tedenen. Het Is echter niet mijn taak hier dieper op in te gaan. Een goede gedachte vind ik het wel om betaald voetbal van de zon dag naar de vrijdagavond te verplaatsen. Dat kan weer meer publiek trekken". ,AIs de vrije tijdssporterij er ook zonder de trim-actie van de N.S.F. wel was gekomen, waar om dan deze nationale trïm- dag?" Belinfante: „Dat is een. andere zaak. We hebben A gezegd en we moeten ook B. zeggen en desnoods alle letters van het al fabet. Waarom dus een nationa- Ie tfimdag? Omdat er een ge weldige stimulans van uitgaat. Dat hebben we vorig jaar ge zien. Duizenden, tienduizenden ■vinden het gewoon leuk om er aan mee te doen. Misschien al leen. al om het speldje, dat doet er niet toe. Daar hebben ze graag hun piekie voor over. Jan heeft zo'n seldje, dan moet Piet het ook hebben en zo rolt het verder, als een sneeuwbal". „Dus ook In de vrije tijdssport een competitie-element?" EIGEN TEMPO ,Nee", zegt dr. Willem de Heer, hoofd aid. Sportontwikkeling en Kadertraining van de N.S.F., „nee, dat willen we. niet. Om ons speldje te .verdienen behoef je niet beter te kunnen zwem men, hardlopen of fietsen dan een ander. Je mag het allemaal in je eigen 'tempo doen. Dat zeggen we ook van tevoren. Wordt je moet va uhet hardlo pen nou dan ga je even -wan delen heb je zin om bij een keerpunt in het zwemmen even t rusten -dan doe je -dat. Tijden worden niet genoteerd. Het gaat allemaal volgens het oude Olympische ideaal: meedoen is belangrijker dan winnen". „Is het waar dat er hier en daar in het land al trim-clubs zijn op gericht?" „Ja,, dat i» waar. In Hilversu-m is zelfs een hele grote, met 1290 leden". „Zijn trimclubs dan geen concur rent van de reeds bestaande clubs?" „•Nes. Zo -wordt het in het vereni gingsleven ook nog wel eens ge zien, maar dat -bestrijd ik. Wie ■in een trim club gaat, beoogt een ander doel. De. trimmer is priori niet de gewone sporter, waarmee niet gezegd, dat hij- het niet kan-worden. Daarom is het ook zaak, dat de clubs, de bonden, de trimmers gaan aan trekken. Er wordt zo vaak ge klaagd over gebrek aan sport- veldfen. En niet Maar. de week liggen onze sportvelden niet braak. Zijn sportvelden in onze 'grote stedendikwijls niet meer mooie gazons^ die angst vallig worden bewaakt, bordjes „-verboden toegang" er maar. een buitje regen op is gevallen? Stel die velden open voor het gewone publiek als niet op wordt gesport". Belinfante; „En doe het snel, want de commercie ligt op de loer om dat machtige leger van vrije tijdssporters binnen te ha len. Er zijn-al duidelijke aan wijzingen in die richting. En nu kun Ja wel zeggen.' wat is een piekte? Wel, vele plekies maken een hele grote. Vorig jaar kwa men we toch al aan een aantal van boven de twee miljoen. Schiedam Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan houdt de Chr. Gymnastiekvereniging DOK morgen de adspi ran tend ag van de Kring Maasmond van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gym- nastiekverbond. Het evenement speelt zich voornamelijk af in de wijk Nieuwland-Oost. Voor deze adsplranter.dag komen jóügesis en meisjes naar Schiedam van de verenigingen Advendo, Maassluis; Excelsior, Delft; DOS, Naaldwijk; DVS uit Wateringen en s.v. De Lier. Met DOK neemt ook Animo, Ke- thel met jeugdgroepen aan deze tumdag deel. Het wedstrijdele ment bestaat uit turnwedstrij den en daarna een marswed strijd. Het parcours hiervoor blijft beperkt tot de straten van Nieuwland. Muzikale medewer king hieraan verlenen de drum band van DOK en het Jeugd-or- kest St. Ambrosïus. De tumwedstrijden vinden plaats in de gymnastieklokalen van de Schiedamse Technische School en in de lokalen in de Mgr. No- lenslaan en Piersonstraat. Als recreatiegelegenheid voor de ca. duizend deelnemers en hun lei ders gaat de Magnalia Deikerk dienst doen. De meisjes van 10 tot II jaar ko men uit in een toestelvierkamp evenals die van 12 tot dertien jaar. In de keurgraad komen meisjes van 12 tot 13 jaar aan de toestellen in een vijfkamp. Ook de jongensgroepen gaan in een vijfkamp uitmaken wie in aanmerking komt voor de groepsprijzen. De tumwedstrij den vangen aan om 13.00 uur. De mars-wedstrijd ca. 17,55 waarna de prijsuitreiking volgt. Schiedam De twee Schiedamse tennisteams die nog promotie kansen hebben, spelen beide thuis. Voordat dit, aanstaande ■zondag zover is, zal eerst aan staande zaterdag tegen dezelfde tegenstanders het restant van - de destijds (door regen) ge staakte uitwedstrijd, gespeeld moeten worden. TSF moet tegen Rhoomburg het gemengd dub belspel zien te winnen om van 3-4 op 4-4 te komen. Lukt dit, dan is een overwinning op het zelfde Rhoomburg in de thuis wedstrijd op zondag voldoende voor het kampioenschap. SLV moet tegen Oranje TC een 4- 2 voorsprong zien uit te breiden, alvorens op zondag op eigen gravel de titel te grijpen. Indien dit beide teams lukt. dan zou dit een uiterst fraaie prestatie zijn, omdat beide dit jaar in de tweede klasse debuteren. Bij een kampioenschap zullen pro- motie-wedstrijden beslissen over het al of niet opklimmen naar de landelijke overgangsklasse. Schiedams sterkste team, KSVV, is veilig m de eerste klasse. Ter afsluiting van het f seizoen speelt het tegen Festina. Bij winst is de tweede plaats mogelijk, zodat op tennispark - Spieringshoek genoeg tè beleven zal zijn. Schiedam Op bet terrein van HBSS op sportpark Harga wor den (morgen) de halve finales van het PTT-voetbal verspeeld. I. Voor deze halve finales, die om 12 uur beginnen, plaatsten zich: i twee elftallen van de PTT-Am- sterdam, De Ratel-Hoorn, Pos- talia-Den Haag. Venlo, Oss, en *wee elftallen uit Zeeland. Schiedam De grote vraag die nu nog het doen en laten van zaterdag derdeklasser PPSC be heerst luidt: „Hebben we een kans om door te dringen tot de halve finale? Een vraag, ont staan door veel onzekerheden die het Nijkerkse Sparta omrin gen. Op papier lijkt de situatie duidelijk, want niet voor niets eindigde Sparla in de tweede klasse op een fraaie tweede plaats. Een klasse lager zag PPSC zelfs peen kans tot een van de opvallende plaatsen door te stoten. Maar plotseling veert Thurledeii verrast overeind. De eclatante zege op JAC werd nog glimlachend ontvangen en ook de duidelijke triomf op WHS wekte nog niet veel beroering. De 72 zege op Deto sloeg ech ter in als een bom. Immers, nog nooit reikte PPSC tot de laatste acht, terwijl in de vier gespeelde wedstrijden maar Helst 23 ge scoord werd. Het is dan ook begrijpelijk dat Thurlede thans volledig be heerst wordt door het beker voetbal en de blauwwitte be- stuurderen zich verbaasd afvra gen of nu ook Sparta 2al gaan sneuvelen. Een zaak die overi gens door trainer Piet de Wolf nuchter benaderd wordt. „Per soonlijk. weet ik niets van de ko mende tegenstander af, maar uit inlichtingen heb ik begrepen dat ze over een sterk midden veld beschikken", aldus Piet de Wolf. Reden waarom de scheidende trainer morgen wat behoudend voeten! zal propageren. ,,We moeten beginnen met twee spit sen en in eerste instantie maar eens afwachten hoe de situatie zich gaat ontwikkelen". Ook al is.het ook Piet de Wolf niet ont- - gaan dat PPSC vooral defensief nog wat rust te kort komt, ei genlijk een rustgevende speler mist, wenst hij hier zeker niet de nadruk op te leggen. Piet de Wolf: „Opbouwend en aanval lend zijn we dit seizoen beslist sterker geworden, hoewel dat er lodi Kolden (links) tegen Deto goed voor een hattrick in de competitie minder uit kwam. Het niveau is echter ge groeid en eigenlijk missen we alleen nog een stevig ingrijpen de defensie". De PPSC-trainer is er echter van selectie dit kan opvangen, waar door een situatie ontstaat dat routiniers als Piet van Veen en Coen Winkelman ook defensief het nodige werk kunnen verzet ten. overtuigd dat juist de huidige Piet de Wolf: „Nu we eenmaal zo ver gekomen zijn, willen de spe lers tot het uiterste gaan". Met de bedoeling door te stoten tot de laatste vier, want al is de prestatie reeds opmerkelijk, de wetenschap dat ook Sparta over PPSC's kwaliteiten in het duis ter tast, begeestert de blauw witte formatie. Wat dat bete kent ondervond het Vriezen- veense Deto: voor het wist wie PPSC nu eigenlijk was had het al drie treffers te verwerken ge had. Van onze sportredactie Spijkenisse In Spijkenisser sportpark De Brug komen mor gen ruim honderd jeugdige korf balploegen bijeen. SCO werkt dan, in samenwerking met de RKB, een groot adsplranten en pupillentoemoio af. Alle jeugd- twaalftallen van SCO nemen in ieder geval deel aan dit evene ment. Schiedam DHS-voorzitter Jan Boer krijgt (morgen) een recep tie aangeboden van DHS. De voorzitter, die na 12J4 jaar i wordt opgevolgd door nieuwe voorzitter Gé Krommenhoek, werd reeds tot erelid benoemd. j De receptie die 's middags van j 3' tot 6 in de kantine van DHS gehouden wordt, zal een intiem karakter dragen. Hoewel geen officiële uitnodigingen werden verstuurd, wil DHS aan leden en belangstel'enden gelegenheid bieden de scheidende voorzifter de hand te drukken. Schiedam Het programma voor de zaterdag te verspelen wed strijden voor de Schiedamse na- competitie luidt: Schiedam-Wil- ton, SFC-SVDPW, WK-DRZ, GTB-Martmit Excelssor'20-SVV, Demos-HBSS, Da wedstrijden beginnen om half drie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4