AMSCHE COURANT se zit er op Nieuwe Tempel 15 juni open Nieuwe flats in Woud- Gezamenlijke leeftijd moet 44 jaar zijn Burgemeester beveelt collecte Rode Kruis aan Stockcarraces ^'V vH'v Hoofdwond na aanrijding Raadsleden naar kern bij eenkom st In voormalige Reling Martin Green in Oud Holland A Zaterdag 26 mei 1973 4 pagina's 99sie Jaargang no. 24725 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL in Nieuw Schiedam - Het wordt jonge gezinnen eenvoudiger gemaakt om in aanmerking te komen voor een drie-kam er flat in Nieuwland. Burgemeester en wethouders hebben besloten tot herziening van de richtlijnen, waardoor de gezamenlij ke leeftijd van de leden van een gezin, dat een dergelijke woning wil, in plaats van vijftig nog maar 44 jaar moet zijn. Deze nieuwe norm gaat alleen op voor het betrekken van een woning op de derde of vierde woonlaag, omdat het trap- .pen lopen voor jongemensen niet bezwaarlijk wordt geacht en voor ouderen in veie gevallen wel. Voor de vier-kamerflats In de SJachthuiswijk, die begrensd wordt door de Burgemeester Van Haarenlaarv en de Slacht- gezamelijke leeftijd van 46 jaar in aanmerking. Vroeger waren deze fiats alleen bestemd voor gezinnen met vier leden. huislaan, komen nu ook gezin- Gezinnen van drie personen, die nen van drie personen met een samen vijftig jaar oud zijn, kun nen volgens de richtljinen alle vier-kamerflats op de derde en vierde verdieping en voorts alle woningen in Nieuwland met een huurprijs van tweehonderd gul den per'maand krijgen. GROEIS'ÖORD Voor de hoogbouw in Groenoord waarin een lift aanwezig is, is een gezamenlijke leeftijd van 44 jaar vereist, zowel voor de drie als de vier-kamerflats. Voor de drie-kamerflats in Nieuwland, waarin een lift aanwezig is, blij ven de normen ongewijzigd. De regels voor de toewijzingen van' gemeentewoningeo zijn in de afgelopen tien jaren regel-: matig aangepast aan de veran derde omstandigheden. Aanvan kelijk moesten dé leden van een gezin, om voor een drie-kamer- flat in Nieuwland in aanmerking te komen, samen zestig, jaar oud zijn. Dat was in de periode, waarin de woningnood - vrij he- .vigwas. Later is de vereiste gezamenlijke ■leeftijd, teruggebracht tot 54 en vijftig jaar. Een Van de redenen ■van de voortdurende verlaging is het feit, dat' men op steeds jongere léeftijd trouwt. De herziening van de richtlijnen heeft ais voordeel; dat jonge ge-' zinnen niet meer aansluitend zijn aangewezen op het betrek ken van een vooroorlogse., wo ning. Sïet Is voor mij de vraag, cf de collecte van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Schiedam, die gehouden wordt van maan dag 28 ,mei tot en met zaterdag, S.juni a^s.; nog inhet bijzonder moet worden aanbevolen;. Het werk van het Rode Kruis;. In de hele wereld en ook in ons eigen land zo bekend en het - wordt zo gewaardeerd, dat èen ieder bijkans bereid is door middel van een geldinzameling zijn of haar bijdrage in de kos ten te geven. Niettemin voldoe ik graag aan het verzoek van het afdelingsbe stuur u nogmaals te wijzen op het vele goede werk, dat hier en in de wereld door het Rode Kruis wordt verricht. Mag Ik nóg een paar voorbeelden noemen? Langs de wegen/heeft het Rode Kruis negenhonderd hulpposten opgebouwd, die dag en nacht ten dienste van de weggebruikers staan. Er is een prachtige bloedtransfusiedienst in het leven geroepen. Het Welfarewerk is van grote be tekenis, bijvoorbeeld in de zie kenhuizen. De vakantieweken voor langdurig zieken en chro nisch invaliden trekken in het bijzonder aller aandacht. Bij natuurrampen tracht het Rode Kruis in de hele wereld het menselijk deel te verzachten. Het spreekt vanzelf dat zowel de huis-aan-huis collecte als de straatcollecte op zaterdag 9. juni a.s. In Schiedam een goede op- brengst tegemoet mag zien. Maar een aanbeveling kan toch geen kwaad. H. Roelfsema, burgemeester. Schiedam De autocrossclub Schiedam houdt morgen op de zandvlakte bij de Koekoekslaan in Kethel stockcarraces. Ook zal een Amerikaans stunt team met negen auto's optre den. Aanvang 13.00 uur. Daar komen ze dan aan. De één probeert gauw het zweet' van zijn voorhoofd tewissen terwijl, de andere trots - de zweetpanels aan het toege stroomde publiek toont, met een gzicht van „Doe 't me maar eens na". Vier dagen lang iede re heer tienduizend meter lopen, een kolf je naar de hand van deze stoere jongensferme kna penEn vergeet natuurlijk het vrouwelijk geslacht niet. Boas op eigen benen. Want ze waren er ook weer. in geuren en kleu ren. En wat -past er mooier bij zo'n gelegenheid dan een bloe menhulde? Familieleden - net zo trots als de deelnemers - bieden de uitverkorenen hun weiver- diende bos aan. De muziekgezelschappen, Gusto's Muziekverenigingde Harmonie O.B.K. Jeugdorkest St. Ambro- éius en ook de Jeugd-Rijnmond- band en de drumband van "Ju liana" vergezellen de deelne mers op hun laatste meters naar de ontvangst in sporthal Margriet. De laatste loodjes zijn ditmaal muzikaal Al zullen de meesten.: onder hen wel hun adem ivïllen": sparen voor het voetenwerk inplaatst van in ge zang uit- tè barsten, wot je al door weer geneigd bent te doen bij een hoempapa-band. In de sporthal Margriet dan nog even nakeuvelert met de fami lieleden. een medaille voor De Prestatie in onlangst nemen en je dan reaHseren dat het toch allemaal wel is meegevallen. Ach wie weet,, de Nijmeegse vierdaagse is - nog niet begon- Schiedam Binnenkort komen er tèn noorden van het Bachplein fn Woudhoek enkele nieuwe fiats gereed. De flats vormen een uitzondering op de recht toe-recht aan bouw, die tot nu toe in Schiedam- Noord gebruikelijk was. Het zijn kleine flatgebouwen van drie verdiepingen hoog. Een bijzonderheid is, dat de bo venste etages de beschikking krijgen over een vrij grote zol der. De benedenflats krijgen een tuin en iedereen kan be schikken over een eigen kelder. De flats zijn gebouwd in dezelfde stijl als de in Woudhoek be staande eengezinswoningen. De eerste bewoners van defchjeu- we woningen op het Haifplem hebben ad hun intrek genomen. De woningen opzij en achter de Boerenleenbank waren al eerder klaargekomen. Schiedam Door onvoorzichtig de weg over te steken, is de ze venjarige Jolande van Rutten op de Mgr. Nolensla an door de 16-jarige bromfietstec U. M. P. gegrepen. In bewusteloze toestand en met een wond aan het hoofd is zij naar het ziekenhuis vervoerd. Schiedam - Verscheidene raadsleden uit Schiedam zullen maan- dagavdntTln de grote zaal van De Doelen in Rotterdam de discussie over de aanleg van een kerncentrale op de -Maas vlakte bijwonen. Daarbij zullen ondermeer vertegenwoordigers van de afdeling Schiedam van de PPR zijn, die sterk gekant 2ijn tegen de vestiging. Het Gemeentelijk Energie Bedrijf in Rotterdam heeft een fo rum samengesteld dat maandag voor voorlichting zal zorgen. Aan de objectiviteit van die voorlichting wordt van verschil lende kanten getwijfeld. Zo heeft de deelgemeenteraad van Hoek van Holland van de week een motie aangenomen, waarin het gemeentebestuur wordt gevraagd er bij het GEB op aan te dringen enige des kundige tegenstanders van de centrale aan het panel toe te voegen. De vergadering van de Schïedamse gemeenteraad is in verband met de "kernavond" verschoven van aanstaande maandag naar maandag 4 juni. Schiedam De nieuwe sociëteits ruimte van De Tempel is bijna voltooid. Dag en nacht zijn jon gelui op de parterre van het vroeger® centrum De Reling aan de Ovsrrschiesestraat druk aan het timmeren en schilderen om het nieuwe onderkomen van de soos, die bijna een jaar dak loos ïs geweest ngebruik te kunnen nemen. 'Volgens de .plannen wordt de so ciëteit- vrijdag 15 juni officieel geopend in het bijzijn van ver schillende genodigden, onder wie raadsleden en vertegen woordigers van het jeugdwerk in Schiedam. Zaterdag 16.juni is de eerste soos- avond van De Tempel, waaraan de Limburgse grosp Down-side medewerking verleent. Deze in de trant van CCC en de H.j&o String .Band musicerende for matie boekte vooral succes op een met de Paasdagen gehou den popconcert ici Lage Vuur- sche, dat door een groot deel van de vaste kern van de „Temoel-gangers" werd bijge woond. ZOMER Als enige sociëteit m Schiedam blijft De Tempel bi de zomer maanden geopend. Voor gebrek aan bewerkers is de leiding van ce sociëteit niet bang. De 350 ion gelui die ais lid stonden inge schreven bij De Tempel, toen deze nog In de oude school aan het Spinhuispad gevestigd was, worden opnieuw uitgenodigd, bovendien willen de medewer kers van de sociëteit de bewo ners van het Singel kwartier, waarin het pand is gelegen, over het bestaan van De Tempel informeren. Hoewel de .ruimte op zich vrijwel klaar is. brengt de inrichting nog wat problemen met zich mee. De Tempel 2it vooral ver legen om oude bankstellen. Wie wat meubilair ter beschikking wil stellen aan de sociëteit wordt verzocht nummer 26.35,69 te bellen. ■Srbiedam Martin Green «erft zaterdagavond voor de derde- keer in dit seizoen een disco s-hcw in café Oud Holland op de Hoogstraat 124. Eerder ware", hier onder andere ook Rob Out, Lex Harding en Wiil Lutkinga te gast. Het programma begint om acht uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1