Cricketteams Dries van Leeuiven: Je moet daar kunnen zijn ivaar de ivedstrijd je vraagt 4 ZATERDAG 26 MEI 1673 GOUDA Wat men ook van ons voetfoaJarbiterscorps mag zeggen, niet dat de mannen met de fluit ongetraind op de grasmat verschijnen. Daarvan hebben we ons vorig weekend persoonlijk kunnen overtuigen. Zaterdag en zon dag stond het terrein van „Gouda"i n het teken van de zo genaamde COVS-conditietest. De GOVS is de scheidsrech- tersorganisatie (tienduizend leden) en de Conditietest spreekt voor zichzelf. Verplicht was zij slechts voor de mannen, die straks van de „Afdeling" naar de KNVB overstappen. Een Van de vierentwintig gegadig- - den haalde met niet in een keer. De jury was echter mild. gaf de man nog een kans en toen haalde hij het. Petje af voor eigenlijk een dubbele pres tatie. Hetzelfde compliment voor de mannen, die vrijwillig deelnamen. Want de cijfers van zaterdag waren: 212 ingeschre ven, 8 uitgevallen, twee de 11- tnlet niet gehaald en de cijfers van zondag: 187 gestart, 7 uit gevallen en de 4 de limiet niet gehaald. Dat is toch een mooi resultaat. De heer Dirk van Dam. de secre taris van de scheïdsrechtersver- eniging „Gouda", aangesloten bij de COVS was het wel en ook weer niet met ons eens. „Gezien het ledental was de opkomst nog maar matig. Een groot aan tal gelooft het dus wel. Maar ztj waren ook niet verpacht. Om tweeërlei redenen waren toch een paar honderd arbiters, naar het terrein van Gouda gekomen. Ten eerste om te bewijzen, dat zij qua conditie tot de fine fleur van Nederland behoren, want de „profs" leggen in Zeist de zelfde test af. En om het diplo ma en zo zij dit reeds bezitten om de eervolle aantekening, die na de vijfde keer resulteert in een zilveren speld en na de tien de keer in een gouden speld. Al leen al op zaterdag werd negen keer het zilver opgespeld en tweemaal het goud, respectieve lijk aan de Rotterdammers P. Groenewoud en G. van Be- zooyen. Dan waren er ook nog bij, die er een eer in stelden om de snelste tijd te maken. Ere wie ere, die was *s zaterdags voor E. P. v.d. Klauw uit Den Haag met 12.29 en 's zondags '-oor P. H. Kraan uit Hoogmade met 12.50. En nu meteen ook maar namen van hen, die naar de KNVB zijn ge promoveerd: J- C. v.d. Burg, 's-Gravenzande, N. V. v. Veen, Leidschen dam, B. Dubbelaar, Maasdijk, E. P. v.d. Klauw, Rijswijk, E. J. Plooy, Zoeter- woude, J, K. Meyer, Waddinx- veen, M. v.d. Bas, Boskoop, H. H. van. Teijlingen, Schoon hoven, H. Rosier, Leiderdorp, H. Dijkers, Voorschoten, P. v. Vliet, Heineaoord, G. F.' Ver- hoeft. Brielle, H. v.d. Ent, Poortugaal. DE TEST En wat moesten de mannen nu wel doen om in het bezit te ko men van het begeerde diploma, e.tj. zilveren of gouden speld? Gestart werd met vijftig meter stevige wandelpass. Na 186° draaien volgde 120 m. looppas. Vanuit deze looppas overgaan in 20 meter sprint. Totaal 200 me ter, 15 maal af te leggen. Nou dat was voor de meeste deel nemers een hele kluif, aldus J. G. Hogenelst, voorzitter van de COVS Gouda. „Geen wonder, dat toch een enkeling het liet afweten. Ér zijn er zelfs een paar misselijk geworden." Vooral 's zondags was het zwaar. Het had 's nachts geregend en de temperatuur had iets sub-tro^ pisch. Warm en vochtig. „Het parcours bleef ook niet. zo mooi als de dag tevoren, zei de heer Slingerland, voorzitter van de afdeling Gouda en KNAU-offi- cial. „Na vijf series was het baantje al slecht. Toch lopen ze allemaal liever op gras dan op een sintelbaan. Trefpunt van de Conditie-test was het „zweetkamertje" heer Van Dam de startnum mers uitreikte en de heer R. £1- mendorp, de secretaris van het districtsbestuur COVS de bewij zen van goed gedrag os'erhan- digde. Hier was het een komen en gaan. Komen in „blijde ver wachting", en gaan met een voldaan gezicht, dat het „kar wei" goed was geklaard. Een enkeling ook teleurgesteld, dat hij de limiet niet had gehaald. Soms op luttele seconden na, maar „wet is wet". De limieten waren: groep A: tot en met 39 jaar: 15 min. 30 sec.; groep B: .31 t/m 39 jaar: 16 min. 0Q sec.; groep C; 40 jaar en ouder: 17 min. 00 sec. LOF Een beetje benauwd was het ook." De heer Scbilperoort uit de Lier was kort en bondig: „Ik vond het wel leuk.", J. G. Visser (23 jaar) uit Gouda, deed al voor de vijfde keer mee én kreeg de zilveren speld. De jon ge ambitieuze Gouwenaar hoopt kwam vragen. Al gauw kwam het hoge woord eruit:de Span jaard had bij bedrijfsvoetbal in Zoetermeer z'n ribben ge kneusd. „Dan niet doen, jon gen." werd bem geadviseerd,, waarop de Spanjaard weer af droop. het ook in de KNVB ver te Is het nu allemaal wel zo belang- brengen. waar dë w- Bakker uit Poeldijk deed voor de tweede keer mee, maar had de eerste keer geen diplo ma gekregen. Elmendorp: „Dat BART IN 'T HOUT rijk wat er zaterdag en zondag op het terrein van Gouda ge beurt Vraag het onze oud- scheidsrechter Dries van Leeu wen en hij zegt: j.Een goede conditie maakt het leidas vaa een wedstrijd gemakkelijker. Je wint daardoor snel het vertrou wen van spelers en publiek. Een foutieve beslissing vanaf drie meter accepteert men, een goede, op dertig meter afstand genomen, niet. Vandaar dat het zo belangrijk Is dat je mobiel bent Je moet daar zijn, waar de wedstrijd je vraagt. krijgt u dan nu." „Was bet zwaar?" „Ja." Niet zwaar vond het D. K. van Ham uit Schie dam, die voor de eerste keer meeliep en er veertien minuten Wanneer je vermoeid raakt gaat over had gedaan en de 43-jarige je reactievermogen met spron- SCHULD Schiedam De honkbalcompetitie in de tweede klasse ontwikkelt zjcl?,na vier wedstrijden, volgens „plan". Schiedam gaat overtui gend aan kop in gezelschap van Robur '58, terwijl Holy lager op de ranglijst hard moet knokken om bij de onderste plaatsen vandaan te blijven. Een opgaaf die gezien de geringe krachtverschillen in de staart groep zeker niet eenvoudig is. Een misstap wordt door de concurrentie onverbiddelijk afgestraft- Holy's komende tegenstan der* Laakkwartier, bewees dit reeds, terwijl de Vlaardingers zelf eveneens tegen het zwakke Lynden de volle winst veroverden. Toch reikten al vier ploegen naar een zege, waardoor het gedrang onder in toeneemt. Winst tegen het gelijkwaardig ge klasseerde Laakkwartier is dan ook noodzakelijk voor de ploeg van coach Bruins. Voor die op gaaf staat ook Cor van de Vél den's Schiedam in de uitwed strijd tegen SCR dat wacht op ecu misstap van de koplopers. Schiedam en Robur lijken In de huidige competitie echter een klasse apart, waardoor het kon gebeuren dat Schiedam zon der Aad de Hamer pas afge lopen zondag voor de eerste keer een tegenstander over de thuisplaat zag rennen. Want juist verdedigend maakt Schie dam wekelijks een foutloze in druk, terwijl ook de slagpresties indrukwekkende vormen kunnen aannemen. Tegen HMS bewees Schiedam echter nogmaals dat het vooral als eenheid naar een top groeit, want zoals Hans Vroon de afwe zige Aad van de Hamer verving was bewonderenswaardig. Ook Holy wekte bij VUC de ver wachting dat het In de toekomst nog wel de nodige puntjes zal vergaren. Tot de zesde inning speelden de Vlaardingers een goede wedstrijd en hielden gelij ke tred met de Hagenaars. Dat VUC tenslotte nog profiteerde, doet daar niets aan af en zien de Vlaardingse kansen er voor de thuiswedstrijd tegen Laak kwartier er weer heel wat gun stiger uit. De stand in de tweede klasse: Schiedam 4—8, Robur 4—8, VUC 4—6, SCR 4—6, Hazen- kamp 4-4, Laakkwartier 4—2, Holy 4—2, Tilburg 4—2, HMS 42, Lynden 4—0. ScTiieriom-werper Aad van de Hamer. Tegen SCR kan de kop loper weer geniefen van zijn onbespeelbare curve heer Vis uit Schiedam, was zelfs geslaagd zonder te trainen. OUWE De heer T. Van Ree (38 jaar), uit Delft die was geslaagd, uitte zijn gevoelens met een woord Een figuur, apart in het zweetka mertje was ongetwijfeld W- M. M. Noordman uit Leiden. Hij was zestig jaar en was binnen de zestien minuten gefinisht. van lof voor de organisatie. „In een woord voortreffelijk." Over de test zei hij: „Ongetraind kom je er niet. -Na vierhonderd meter bad ik een droge keel. Maar daar is kaumgun goed voor. Je moet goed je tempo verdelen en je niet door de an deren laten opjagen. Ach, zo is het toch ook in de wedstrijd?" J. Verhey (4S) uit Gouda: .„Het Bijzondere aandacht trok'ook een veld was zwaar. In de'trining. Spanjaard, M. C. Benet, die een had ik 12.44 gelopen, nu 12.51. beetje witjes zijn startnummer gen achteruit. Je gaat foutieve beslissingen nemen en je raakt gestoord- Want je moet nog een half uur. Dit kan het begin zijn van een onaangenaam wed- strijdverioop. Ga *s avonds maar eens voor de spiegel staan en vraag aan degene, die je voor je ziet of het misschien ook zijn schuld was. „Maar u fluit toch niet meer?" De scheidsrechter, die ter plaatse „Nou ja, officieel niet, maar als het zo uitkomt." De heer Noord man voetbalt nog ook, in DO- KOS in Leiden en trainen doet hij iedere dag. kan veel voorkomen. Hij- moet preventief kunnen optre den wanneer dit nodig is. Zon-' der goede conditie is dat onmo- gelijk. Vandaar dat ik het zo- belangrijk vind dat de conditie^ test op de juiste wijze en se- rieus wordt afgelegd." excelsior lijkt winst in de thuiswedstrijd tegen Kampong noodzakelijk, Na enkele ronden tekenen de ve rm'o ei db'ei dsvers ch i jns e lè n zich op de gezichten van de arbiters af. Arbiters be wij zen [GOVS- ieonditietest Schiedam Na het eclatante succes tegen De Krekels gaat Hermes zondag naar het op pupier zwakkere Bloemendaal. Een tegenstan der die zich de laatste jaren met veel kunst en vliegwerk en de no dige dosis geluk in de eerste klasse van de cricketcompetitie heeft kunnen handhaven. Dit seizoen heeft echter de be kende PaulMaas zich weer over Bloemendaal ontfermd en dat zou weieens tot gevolg kun nen hebben dat de formatie van Hermes DVS onverwacht veel tegenstand ontmoet. In Ton Thoden van Veteen hebben de Bloemendalers overigens ook een uiterst lastig bowler. Speelt Hermes in dit duel echter met dezelfde inzet als afgelopen lems, Hermy van Wijk, Martin van Wijk en Will van Wijk. Excelsior dat de competitie inzet te verloor vorige week In een boeiend duel van ACC in Am sterdam. Toch bleef Excelsior ook in dit duel een opgaande lijn etaleren, waardoor voor het komende thuisduel tegen het Utrechtse Kampong de kans aanwezig Is om weer de voile winst te pakken. zondag legen De Krekels, dan Hit, ovprwinnine niet utoR- D= Opstell.1* *>f- A. Broerej, H. Kornet, R. Schewe, Th. de Veth, P. v. Gelderen, H. Rens- rrtan, J. Bakker. J. Schenk, G. de Leede, H. Gouka en W. Put ter. lijkt een overwinning niet uitge sloten. „Never change a win ning team", luidt het motto bij Herm'es, hetgeen betekent: Wim van der Sloot (capt), Ton Stout- handel, John Beijer, Rico Bora- ni, Jacques Geeratz, Rob Stout- De wedstrijd op Thurlede begint handel, Cees Verburg, Koos WIJ- zondagmorgen, om II uur. Diep geconcentreerd gaan de deelnemers aan de con-dïHefesl v-an de COVS op weg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4