SCHIEDAMSCHE COURANT op gebruik kanker verwekkend middel Gehele Sociale Dienst naar Nieuwstraat Ir. Chr. Zijdeveld doet beroep op raadsleden Nieuwe urinoirs op twee plaatsen Tijdens viering veertigjarig bestaan Krediet nieuw hek op honkbal- veld 2 kranten voor één prijs Seliiedamse drumbands in prijzen Kosten verbouwing f 162.000 Maandag 28 mei 1973 4 pagina's 09ste jaargang no. 24J2B -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De gemeente wil overwegen om het bestrijdingsmiddel aminotriazol hij het bespuiten van grasvelden door een ander mid del te vervangen, omdat het volgens deskundigen kankerverwek kend is. Bij de dienst Gemeentewerken wordt er over gedacht een proef te nemen op sportvelden door alleen de speelterreinen te he spuiten met het betreffende middel en niet de grasvelden daar om- hen. De kwestie is in opspraak ge bracht door de Schiedammer ir. Chr. Zijdeveld, die de kanker verwekkende eigenschap van aminotriazol ontdekte door stu die in Amerikaanse vaklitera tuur en zijn conclusies boven dien bevestigd zag in De Pala dijn, het blad van de BB. Hierin wordt in een artikel diep ingegaan op het gebruik van amonitriazol als ontbladerings- middel tijdens de oorlog in Viet nam. De gevolgen ervan zijn schrikbarend; het aantal mis kramen stijgt sterk en er wor den steeds meer zwaar mis vormde kinderen ter wereld ge bracht. Amerikaanse geleerden, die het middel aan een nauwkeurig on derzoek hebben onderworpen, zijn tot de slotsom gekomen, dat de gevolgen van bet middel Softenon bijna niets zijn verge leken bij die van aminotriazol. Bij de gemeente wordt overigens niet zo zwaar getild aan de fei ten, die in januari reeds door de heer Zijdeveld in een-brief aan het college van b en w'.;.en de gemeenteraad waren voorge legd. In de raadsvergadering op maan dag 4 juni komt een pre-advïes van het college aan de orde over het probleem. In dit schrij ven wordt echter alleen uiteen gezet, hoe zorgvuldig de over heid te werk gaat bij het uitzoe ken van bestrijdingsmiddelen. Een enkele jaren niet behardeld terrein bij de Parkweg. verontwaardiging van de heer Zijdeveld, die niettemin door gaat met zijn strijd tegen het aminozuur. Over aminotriazol als kankerver wekkend middel wordt echter geen woord meer gerept. Dit tot Om de raadsleden alsnog met de neus op de harde feiten te druk ken, heeft hij ze allen een pak ket gestuurd met een exemplaar van De Paladijn, dat het artikel over de in Vietnam gebruikte middelen bevat, en een schrij ven, waarin hij zich sterk afzet tegen hetgeen burgemeester en wethouders in hun pre-advies beweren. Dat het vervangen van chemische door mechanische bestrijding, bijvoorbeeld schoffelen, maaien en wieden, extra kosten van 300.000 gulden met zich mee zouden brengen, betwijfelt hij. Afgezien van het feit, dat kosten geen rol magen spelen bij het besluit om ai of geen gevaarlij ke chemicaliën te gebruiken, acht de heer Zijdeveld het zelfs mogelijk, dat bestrijding zonder herbicide, giftig bestrijdings middel, op den duur zelfs goed koper is. De heer Zijdeveld is achter het gebruik van aminotriazol door Gemeentewerken gekomen, toen het onkruid tussen de straatste nen in de Villa straat, waar hij woont, bespoten werd. De stelling van de gemeente dat het noodzakelijk is om onkruid tussen de straatstenen te ver wijderen, omdat het publiek an ders uitglijdt, vindt hij bepaald niet steekhoudend; in de Villa- straat was toen totaal geen sprake van. hinderlijke gewas sen. Gezien de ernst van de door Ge meentewerken gemaakte fout doet de heer Zijdeveld een drin gend beroep op alle raadsleden „om alles te doen om het ge bruik van herbiciden in deze ge meente te verbïden." Maandag avond 4 juni doet de gemeente raad uitspraak tijdens een In het Stadskantoor te houden openbare vergadering. Dikbuikig of niet, wel of niet gesierd met warrig behaarde borst kas, met of zonder zwembroek (c.q. bikini) dook heel Schiedam za terdagmorgen kopje onder in bad Groenoord. Nou ja, heel Schie dam. Het was ook nog zo vroeg; negen uur wees de klok aan. Voor echte trimmers mag dat geen bezwaar zijn, dat bewezen tweedui zend Schiedammers op de nationale trimdag. En dat betekent dat zaterdag nog altijd een op de veertig inwoners een piek betaalde bij de kassa's van het zwembad Groenoord. Uiteraard werd een groot deel van deze mensen de huizen uitgelokt door het eerste weekein de, waarin de temperatuur zomerse waarden bereikte. Ingewijden schatten dat van de tweeduizend waterzoékers er maar tweehon derd waren In het kader van de trimactie. Een cijfer dat ook lande lijk wordt bevestigd, daar over het algemeen de belangstelling voor de trimdag tegenviel. Misschien werd dat wel veroorzaakt door de stralende zon. Overal in de stad waren de terrasjes vol met zich in de warmte koesterende mensen. Ook de wegen rond Schiedam wa- ren druk bezet met mensen die er op uit trokken. Doel: het strand, de bossen of de hel. Andere mensen zochten het dichterbij. Zowel zaterdag als zondag leken de weiden in het Prinses Beatrixpark.op een tentenkamp. De kinderboerderij en de speeltuin konden de drukte amper aan. Kortom: een weekeinde zoals er van de meesten nog vele mogen volgen deze zomer. oubaas Gemeente neemt onderhond ore»" Schiedam De Franciscus-Lodewijkgroep van Scouting Schiedam heeft zondag tijdens de viering van het veertig-jarig bestaan oubaas Jf. Kloos gehuldigd, die vanaf het begin aan de jubilerende groep verbonden is. Schiedam Tijdens het za terdag in Vlaardingen ge houden drumband-con cours ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van het winkelcentrum aan de Van Hogend orp- laan zijn twee Schiedam- se drumbands in de prij zen gevallen. De drumband Sint Ambro ses behaalde in de derde afdeling van het concours een tweede prijs, de s jeugd-drumband Juliana eindigde in deze afdeling als derde. Het feestprogramma begon vrij dagavond met een reünie voor oud-leden en leiders. Velen wa ren van ver gekomen om deze bijeenkomst bij te wonen. De zondag werd geopend met een gemeenschappelijke eucharis- tie-viering in de Singelkerk. Daama was er een feestelijk ontbijt in het groepshuis, het jeugdcentrum De Wilgenburg, Dit onderdeel werd bijgewoond door leden van de districtsstaf van Scouting Rijnmond. Met het installeren van een nieu we welp werd de aandacht ge vestigd op de oprichting, nu veertig jaar geleden. Ook wer den er enkele nieuwe leiders geïnstalleerd. Oubaas j. Kloos hield groep. londag-middag receptie wegens zijn veertigjarig jubileum bij de rranciscur Profiteer nü van het unieks aanbM kranten t. onMnijeft voor üe prlis wil één: Ce Schiedamso-Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en netr Rotterdamsch Nieuwsblad met hel 'laatste binnen- en buitenlandse meuws.1 Geef ons nu opdracht ook bi} u 14 tiagan gratis. ïonder eruge verplichting, ce 50 en RN te bezorgen en ontdek relt de vele pluspunten. Schiedam De Gemeentelijke Sociale Dienst verhuist ift zijn geheel van het onderkomen op het Broersveld naar de panden Nieuwstraat 24 tot en met 36. Om deze ruimte, waar tot eind vorig jaar verschillende afdelin gen van de gemeente-secretarie huisvestten, geschikt te maken voor de dienst, moet voor 116.000 guiden verbouwd wor den, exclusief 46.000 gulden voor de vernieuwing van de daken en goten van deze panden. Deze bedragen moet de gemeente raad vrijmaken in een openbare vergadering, die maandag 4 juni in het Stadskantoor wordt gehouden. Volgens de verbouwingsplannen komen in de te betrekken pan den een tochtvrije toegang tot het kantoor met voorzieningen ten behoeve van minder-vaïide personen, twaalf spreekkamers en toiletten voor het publiek. De ontvangsruïmten zullen specia le aandacht krijgen, omdat deze van essentieel belang zijn ge zien het vertrouwelijke karakter van de gesprekken, die met sommige bezoekers gevoerd worden. Momenteel zijn reeds enkele afde lingen van de Sociale Dienst in de panden in de Nieuwstraat ge vestigd. Schiedam De dienst Gemeente werken neemt het onderhoud van het honkbalveld van de Soft bal-, Voetbal- en Handbalvereni ging Schiedam voor een gedeel te over. Hierdoor komt de ver vanging van de zogenaamde back-stop, eer» hoog hekwerk, voor rekening van de gemeente. Dit vergt een uitgave van 9.500 guiden. De gemeenteraad be slist maandagavond 4 juni of zij voor dit bedrag een krediet be schikbaar stelt. De overige kosten, die de gemeen te jaarlijks moet maken om het veld te onderhouden, kwamen aanvankelijk op ongeveer twee duizend gulden. Met de Sportraad is echter over eengekomen, dit bedrag tot 1.200 gulden te verlagen door een gedeelte van het onderhoud, te laten uitvoeren door de' ver- eniging. Het college van burgemeester en wethouders acht de hulp aan de vereniging gerechtvaardigd, om dat is gebleken, dat verenigin gen elders ten opzichte van die in Schiedam in een betrekkelijk gunstige positie verkeren. Deze bon Tn epen envelop, zonder postzegel,sturen naar Rotlerdamsuh Nieuwsblad, antwoordnummer 834. Rotterdam J4dagen gratia naar: da SC er» stuur m.[.v, straat wocmpl lelelgon RECEPTIE Het hoogtepunt van de dag was de receptie van oubaas Kloos, die de Franciscus groep vanaf de oprichting trouw is geweest Na de samenvoeging van de groepen Franciscus en Lodewljk werd hij met oubaas L. Mien- tjes met de leiding van de2e ge combineerde groep belast. Oubaas Mientjes, zelf sinds 1943 staflid, dankte de heer Kloos voor alles wat hij voor het ver- kennerswerk heeft gedaan. Ver volgens overhandigde hij de ju bilerende oubaas een boek. Me vrouw Kloos-Nugtinck, die zelf jaren staflid is geweest, kreeg een bos bloemen. Vele ouders kwamen de staf geluk wensen met de bereikte mijl paal. Namens het parochiebe stuur was de heer M, Jongepier aanwezig. De tot zondagavond gehouden fan cy-fair, die was bedoeld om de groep een financiële injectie te geven, i3 een succes geworden. Hoewel de totale opbrengst nog niet bekend is, was zaterdag avond al een bedrag van 3.500 gulden binnen. Er komen nieuwe urinoirs op het Hoofdplein en aan de Lo- rentzlaan. De gemeenteraad wordt maandag 4 juni verzocht een bedrag van in het totaal 19.000 gulden vrij te maken om de huidige verouderde inrichtin gen te vervangen door nieuwe. Het urinoir op het Hoofdplein komt op 9.350 gulden, die aan de Lorentziaan gaat 9.650 gul den kosten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1