SCHIEDAMSCHE COURANT Advies van gemeente bestuur: Wacht met beslissen over plannen centrum Tweede computer voor stadskantoor Vier Iedereen had het overleefd. fawm: Gemeente- bureaus dicht met feestdagen Nieuw rapport in de maak Adjudant B. Nouwt overleden Koopavond verschoven Inbrekers in actie PROF. CASIMffi- SCHOOL SLUIT AFDELING Brand in keuken Gestolen bestelauto snijdt personen wagen Bevredigend verloop grootscheepse EHBO-oefening Zomerse ruilbeurs Bromfietser valt: schedelhasis- fractimr Jeugdige inbreker aangehouden 4 pagina's Dinsdag 29 meiJ973 "«w M «BVB 99ste jaargang no. 247.7 ONAFHANKELIJK DAGBLAD—3; Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256S - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL De Kamer vindt het duidelijk dat de Empeo te veel belang heeft bij de reconstructie van de bin nenstad om objectief te kunnen cijferen. De Empeo is ondermeer tot de conclusie gekomen, dat de huidige 22.000 vierkante metr vloeropper vlakte aan winkels zou moeten worden uitgebreid tot 38.000 vierkante meter. Schiedam Het gs tr s "U"vair van Schiedam krijgt van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Beneden- Maas hét advies te wachten mét de be slissing over de recanstrcutïe van de bin nenstad totdat de inhoud van twee rap porten bekend is. Die rapporten zouden opheldering moeten geven over de behoefte aan winkels in de Rijnmond en met name in Schiedam. De Kamer van Koophan del is bang dat bij hei berekenen van de behoefte door de gemeente te eenzijdig Is gewerkt. Die berekening is namelijk gemaakt door de pro jectontwikkelingsmaatschappij Empeo, een doch teronderneming van het aannemersbedrijf Brede re. Tussen de gemeente en de Empeo zal een contract worden gesloten, waarbij de uitvoering van de recontsructie in handen komt van Empeo. BEZWAAR Maar het buiten het centrum ves tigen van een Miro-warenhuis zou, volgens de Kamer bui ten de eerder geroemde bezwa ren de concurrentieverhou dingen scheef trekken, omdat in de binnenstad de grond duurder is. AH-wo^enhuis: Zuigt twintig tot vijfentwintig procent van de koopkracht uit het centrum weg. Schiedam De 56-jarige adjudant van politie B. Nouwt is in het Dr. Nolet- ziekenhuis aan een hart aanval overleden. De adjudant was sinds me» 1942 werkzaam "bij het Schiedamse politiekorps. Lijnrecht daar tegenover staat een nog niet gepu bliceerd rapport van het Centraal Instituut voor Midden en Klein Bedrijf in. Amsterdam, dat in opdracht van de Rijnmond is gemaakt. Uit dat rapport blijkt dat het vloeroppervlak aan winkels zou moeten afnemen en wel met zeven duizend vierkante meter. De Parallelweg is'een van de terreinen die worden genoemd voor de vestiging van het warenhuis van Albert Heijn. De Kamer van Koophandel vindt-daf het Miro-worenhuis echter in de binnenstad moet komen. Schiedam De koopavond wordt déze week in verband met He- :-melvaartsdag van donderdag ahaar vrijdag geschoven. Dan ;--;ZaI tevens de afdeling Bevolking .van dé gemeente-secretarie: in dé Overschiesestraat van zeven tot negen uur geopend zijn. De gemeentelijke bureaus en af delingen zijn zowel op Hemel vaartsdag als op tweede Pink sterdag geslóten, evenals de oentraie en de filialen van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek. Het ophalen van 'Huisvuil door de Reinigings dienst aat op beide dagen ook niet door. dissdag» woensdag en don- derag van 9 tot 11.30 uur. In het diensten centrum De Vier Molens óp dé hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burge meester Konnerlage Grete- tSint Raymundus, de Vereniging laan geldt wekelijks het volgende spreekurenroos- ter. 17 uur. Sint Jozefzorg: De bibliotheek in het dienstencen- Het Stedelijk Museum is op Hemï- .vaartsdag eii op tweede Pink- sterdag van half een tot vijf uur. Het bureau van de vleeskeurings dienst zal op beide dagen ge opend zijn. Zaterdag 9 juni is de 'dieust van negen tot tien uur bereikbaar voor de aangifte van destructïemateriaal via nummer 260460. De„ veehouders worden aangera den tijdens de feestdagen zo spoedig mogelijk na acht uur 's avonds het hebben van destruc- tiemateriaal aan te geven bij bet bureau van de Vleeskeu ringsdienst. Slachthuislaan 24, telefoon 269180. Raad voor het Bejaarden- werk; donderdag van 14 tof •Schiedam Inbrekers waren de afgelopen dagen weer actief. De Korenbeurs aan de Lange Ha ven was het doel van de later aangehouden 24-jarige C.A.B., die van. de inbraak wordt ver dacht. Enkeie sloffen sigaretten en pak jes shag werden ontvreemd. In de bedrijfspanden van de fir ma's Meijer en Stegman aan de Westmolenstraat en de techni sche Handelsonderneming Rij ker aan de Bettoweg hebben in brekers diverse laden en kasten doorzocht. Er waren geen ver missingen. Een café aan de Koemarkt kreeg ook ongewenst bezoek. De in brekers richtten een ravage aan; ruim vijftig eieren en vleeswaren lagen op de grond verspreid. de schade is ongeveer tweehon- derd gulden. In de drankhandel van Heineken BV aan de Bettoweg werd een kantoortje doorzocht. Ook hier waren geen vermissingen. voor Katholieke Gezinsvoogdij en Patronage: dinsdag van 14 tot 15 uur. Algemeen Maat schappelijk Werk: dinsdag van 19 tot 20 uur en donderdag van 10 tot 11 uur. Gezinshulp: woensdag van 11 tot 12 uur. Postkantoor: woensdag van 14.30 tot 15.3(1 uur. Gemeentelij ke Sociale Dienst: donderdag van 14 tot 15 uur. Pro Juventu- te: dinsdag van 18tot 19 uur Het programma vermeldt elke woensdag van I8..0 tot 19.30 eerste donderdag van de maand uur. donderdag van 1? tot 19 een filmvoorstelling, die om uur er, vrijdag van 9 tot 10 uur. twee Ullr begint. en elke tsreede De heer E. J. Hüdepohl, project- """^dag van de maand wordt leider van de Raad voor het Be- ar een bingo-middag gehouden, jaardenwerk, houdt voorts elke Warme maaltijden zijn elke dinsdag van 1415 uur spreek- maandag, woensdag en vrijdag GYMNASTIEK De kapsalon fis ïn het centrum donderdag en vrijdag van 9 tot 15 uur open. Voons is er op dins dag van 14 tot 16 uur bejaarden- gymnastiek en het Welfare-werk is woensdag van 14 tot 17 uur. uur in de Bethelksrk en elke woensdag van 14 tot 15 uur in het centrum De Wilgenburg achter dé Singelkerk. NIEUW RAPPORT De Kamer van Koophandel vindt dat met de beslis sing zou moeten worden gewacht tot over enige maanden de Stichting Stad en Landschap in op dracht van de Kamer van Koophandel van Rot terdam waar de Beneden-Maas aan mee zal „erken cen rapport heeft uitgebracht over de behoefte aan winkels in en om Rotterdam. k kwam ter sprake op de verga- dering van de Kamer vaat Koop- 1 handel gisteren in Vlaardin gen bij het -behandelen van het verzoek van de gemeente j Schiedam over de vestiging van j een warenhuis van Albert Heijn in de gemeente. i Albert. Heijn wil dat Miro-waren.- 'i huis vestigen in de buurt van de Rjjksweg 20 (Rotterdam/Vlaa r- 'dingen)Dè: gem eente" en A Ib'ert Heijn zijn het echter niet eens over de plaats van het waren huis. Als plaatsen worden onder meer de Parallelweg (bij het station) en bet terrein bij de branderij van de Gist en Spiritusfabriek Hollandia genoemd. Het eerste terrein heeft als be zwaar dat hoewel 'het vlak bij de Rijksweg ligt moeilijk bereikbaar is en het tweede schijn onverteerbaar te zijn voor Albert Heijn. De Kamer van Koophandel advi seert het gemeentebestuur om de vestiging van het Miro-wa renhuis te betrekken bij de plannen voor de binnenstad, wat nog niet is gebeurd. De Kamer heeft contact gezocht met andere Kamers in Neder land en daaruit is gebleken dat het vestigen van zo'n warenhuis buiten het centrum af te raden is, omdat het koopkracht daar uit wegzuigt. In sommige gevallen bedroeg dat twintig tot vijfentwintig procent, terwijl de Kamer van mening is, dat vijf tot tien procent al rampzalige gevolgen zou hebben voor de middenstand in het cen trum. De Kamer staat overigens niet af wijzend tegenover dit soort wa renhuis. Integendeel, zo wordt daarbij opgemerkt, het kan een trekpleister zijn voor de binnen stad. Schiedam Op het Stadskantoor zal een (tweede) office computer komen. Deze computer komt bij de eerste te staan. De nieuwe zal een geheugen van duizend woorden hebben» tegen de eerste zeshonderd. dieping van het Stafskantoor ge plaatst. De automaiiseringscom- missie heeft geadviseerd de computers bij elkaar te plaat- trum is op maandag, woensdag en vrijdag van 14 tot 16 uur ge opend. Bij de pedicure kan men op maandag, dinsdag en woens dag van 9 tot 17 uur volgens af spraak terecht. De kosten van deze tweede com puter - met alles wat er bij hoort, zcals de kaarten, de op- bergmiddelen en de aan de computer gekoppelde type-een heid - worden geraamd op onge veer tweehonderdduizend ul- den. De eerste office-computer werd het vorig jaar op de vierde ver- om kwart over twaalf in het centrum verkrijgbaar. Hiervoor moet men zich 's morgens vdór tien uur opgeven. Schiedam - De afdeling voor im becielen van de prof. R. Casi- mirschoo! aan het Oude Kerkhof 10 wordt per 1 augustus opgehe ven. Dit is het gevolg van de daling van het aantal leerlin gen. In overleg met de ouders van de leerlingen worden de nog aan wezige kinderen op de openbare Ericaschool voor imbecielen in Vlaardingen geplaatst. Deze leerlingen zullen, zoals dat ook gebruikelijk was bij de Prof. R. Casimirschool was, van en naar'de Ericaschool worden vervoerd. De computers kunnen op die wij ze optimaal worden gebruikt. Daar zullen de. secretarie-afde ling financiën die dienst ge meentewerken en de woning- dienst gebruik van maken. De aan de eerste computer gekop- j pelde ,magneetkaarterüezer_l;ari aan' 'de "tweede worden "gezet. ONDERHOUD Het centraal opstellen vü' de ap paratuur maakt het onderhoud eenvoudiger. De kosten van de beide computers 2ullen op een post op de begroting worden ge bracht. De definitieve beslissing over di aankoop van deze Philips-com puter valt in de gemeenteraads ver adering van 4 juni. Met een levertijd van ongeveer een half jaar zou dan omstreeks de jaar- ivisseling de computer in-bedrijf kunnen worden genomen. Schiedam ïn de keuken van de familie P. de Waal in het Spier- hoekftat is brand uigebroken. De brandweer kon het vuur snel blussen. De oorzaak is, dat er te lang een pan met vet op het gas heeft gestaan. De schade bedraagt ongeveer vijf- enwtintighonderd gulden. Schiedam De 19-jarige E.L.J. is op de Horvath- weg met zijn wagen door een bestelauto van de weg afgedrukt en tegen een lichtmast aangereden. De bestelauto, die na het ongeluk is doorgereden, bleek later gestolen te zijn. De auto, die behoor de aan de 24-jarige be drijfsleider J. P. was voor reparatie bij een ga rage afgegeven en is daar ontvreemd. De gestolen-auto is nog niet achterhaald. Vlaardingen Ofschoon de zo mer nu werkelijk zijn intrede, schijnt te hebben gedaan e: Vlaardingen in feeststemminj verkeert, wil de afdelin Vlaardingen van De Verzame laar haar trouwe postzegellie! hebbers toch niet in de steek la ten. Var.daar dat De Verzamelaar nie afstapt van de maandelijks- nniheurs. Op 3 juni wordt e weer een gehouden. Ook dit maal verwacht de vereniging Li Excelsior een grote aantaJ.iüa telisten. De zaal is vanaf ievei uur open. Lhiedam De 47-jarige C. van der G. is met zijn bromfiets op het fietspad van de Burgemees ter Knappertlaan door onbeken- de oorzaak plotseling gevallen. 's toet een vermoedelijke schedelhasisfractuur in het dr. Noletziekenhuis opgenomen, pe brofmiets vertoonde geen ge- breken. De politie vraagt getui- gen van dit ongeval. Schiedam De Schiedamse poli- tie heeft een I3-jarige jongen aangehouden, die de afgelopen maanden een achttal inbraken heeft gepleegd. Zijn insluipingen verrichtte hij in Schiedam-Oost, waar hij geld kistjes, portemonnees en derge lijke ontvreemdde ter waarde van ongeveer zeventienhonderd gulden Iedereen had het wat geschrok ken en witjes misschien na kunnen vertellen. Dat was dan ook de bedoeling van de groot scheepse EHBO-oefening gister avond. „Een zeven, als ik een cijfer moet geven", vond secre taris Assenberg van de afdeling Vlaardingen EHBO. „Kleine foutjes, maar geen ernsttige zijn er gemaakt. Die komen altijd voor". Zeker als er zoals op het terrein van Havenbedrijf Vlaar- dingen-Oost een bom uit de Tweede Wereldoorlog ontploft, die zevenentwintig mensen op sterven-na-docd verwondt. Bin nen mum van tijd is er dan hulp nodig. Zes tot zeven minuten later was die er. Vrij snel dus, na het ont ploffen van het verraderlijke oorlogstuig, om tien voor half negen dat in werkelijkheid nog altijd levensgevaar oplevert. De helpers bestonden uit ploegen van de Vlaardjngse EHBO, HVO en Swarttouw en de brand weer van die beide bedrijven. Te oordelen naar de zware verwon dingen. brandwonden, bom scherven etc. stonden ze voor geen al te lichte opgave. Maar het lukte. Zoals gezegd: iedereen had z'n bom avontuur overleefd. Want rap werden de gewonden afge voerd naar een centraal gelegen plaats, waar de eerste hulp op hield en er daadwerkelijk iets aan de verwondingen kon wor den gedaan. Maar zover ging de oefening niet. Het testen van de vaardigheid in moeilijke tijden was de bedoeling en daar kon men tevreden over zijn. De oefening, waaraan in totaal zo'n honderd man deelnamen, stond onder leiding van brigade commandant Schaar. Het was de afsluiting van het seizoen 1972-1973. in het najaar, ver wachtte Assenberg, wordt er weer een dergelijke oefening ge houden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1