SCHIËDA MSCHE COURANT Verhoging slacht larief om tekort te dekken Havenkerk wordt niet gc8 Bolmers kraakt geheim rapport over winkels Commissie Stadsontwikkeling vindt: Commissie bespreekt nota's openheid 'NIEUWE' BEUG KRIJGT VORM Contactavond Natuurgenot 2 kranten voor één prijs Hans van der Wiïk in landelijk bestuur PPR ONDANKS LICHTE KRITIEK „HET LEVEN" IS EEN GOK" AANBOD SLACHTVEE DAALT Straks veel veiliger verkeer Bijeenkomst Oud-Strijders Vergadering CPN-Scliiedam .modern, klassiek.qf exclusief IULST BEHANG SCHIEDAM hooft hat <L Schiedam De Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken houd/ vniensdagBivnó !3 juni een openbare 'vergadering in de re creatiezaal van het Stadskantoor. Gesproken wordt over de nota's, die de afdeling Srhiedam van D'66 en burgemeester en wethouders over openheid en openbaar heid hebbengeschreven. De vergadering ^egint om acht uur. In een vrij rustige vergadering opmerkelijk minder toeschou wers dan de vorige week wi3t de laatste tijd zo geplaagde wet houder zijn plannen In rustiger vaarwater te loodsen. Hoewel dat niet zonder slag of stoot ging. Zo had met name mevrouw Y. de 1 Waard-Siljee (PvdA/PPR) be- denkingen tegen het feit, dat het gemeentebestuur en niét de ge meenteraad de definitieve plan nen moet goedkeuren. Gesteund door andere leden van de commissie wist zij gedaan te krijgen dat de mogelijkheid-ral worden bestudeerd, dat de ra.td bij het definitief worden van het bestemmingsplan zal worden betrokken. Daarbij haalde ze aan, dat de ge meente Monnikendam eenzelfde richtlijn volgde, waar de ge meenteraad niet buitenspel komt te staan Wethouder Bol- mers kon hiervoor begrip op brengen en had er dan ook geen bezwaar tegap om het te bestu deren Auto gestolen Schiedam -—Bij het bad Groen- oord is van de 63-jarige P. H. N. een personenauto gestolen. Het is een Fiat-124, kenteken 47— 72 - FA. GARAGES Een ander punt van discussie wa ren de parkeergarages. WD. raadslid G.P Verhuisden* bracht het idee naar voren om inplaats van vijf aparte garages één grote te bouwen". De <apa citeit zal dan weliswaar g?rin- ger zijn, maar we leven rentfo*- te niet in een wereldcentrum. Van de ene kant naar dis am"ere kant van de stad is slechts luttel aantal meters Iophj"', zo lichtte hij zijn idee toe. KVP-ra&dsIid J.M. de Koning Wil de de garage half hoven en b t If onder de grond hebben. Vo],»tns de architecten Stuit men oaa echter op teveel kosten. Weüvmaer Bomers bracht fc* net midden, dat er voorlapg sleeps Eén parkeergarage fop het t«e- komsrige stadserf op het Ben in aplein; zal worden rebouwü „Naar behoefte en g-isfëp re vericeersnotwikkeling knn rnmi dan later besluiten tot het hou wen van meerdere garages", zo zei hij. Het hertt van de binnenstad van Schiedam waar een deel van de reconstructie zich gaat afspelen. In het mfdden loopt het Broersveld ADERLATING Tevttis gef hij een vaa-2. bet-Id Bij globale bestemmingsplan kun nen uiteraard slechts gl°bsle kasten worden berekend. Nuer het zich nu laat aanzien, ral hut de gemeente ongeveer vij feut va- rag miljoen gaan kosten. Pst tc kort zal dan worden uitge smeerd over dertig tot veert'g jaar". Hij legde er daarbij voorat de na druk op, dat andere plannen zoals renovatie van de oude wij. ken beslist niet aan de kant zullen worden geschoven. „Er zal een werkschema worden vastgesteld, wat als leidraad zal dienen voor de plannen", STAGNATIE En om zijn medeleden van. de commissie nog eens extra op het gevaar te wijzen dat de plannen geen stagnatie moesten ondervinden: „Ispraak is mooi. Maar eens zullen onze plannen moeten resulteren in een stuk activiteit. Als we deze plannen weer aan diverse alternatieven gaan toetsen, aan is het na die twee jaar die erover heengaan, weer hetzelfde bedje. We moe ten nu beginnen met stukje bii beetje de plamvn uit te wer ken". Van de Commissie Stadsontwikke ling heeft hij geen gevaar meer te duchten. Slecht» de raad zat. als de plannen daar worden be handeld (waarschijnlijk in sep tember), de wethouder nog een spaak in het wiel kunnen ste ken. Hoewel het er daar op het ogenblik niet naar uitziet. Schiedam De Havenkerk aan de Lange Haven wordt niet ge sloopt. Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk weigert een sloopvergunning te geven. De reden daarvoor is dat tussen het kerkbestuur en de gebedsgenezer Joban Maas- bach vrijwel overeenstemming is bereikt over de verkoop aan de heer Maashach. Naar verluidt zou de heer Maasbach eigenaar worden van de Ha venkerk door het betalen van een „symbolisch" bedrag. Hoe groot dat is, is niet bekend. De beslissing van het ministerie werd door wethouder Bolmers be kend gemaakt op de vergadering van de commissie stadsontwik keling. Het raadslrd Aad Wiegman tD'66), die hefr beslaan van het rapport orffbufde, in de commissievergadering. Volgens wet houder Bolmers vindt de Rijnmond, dat her rapport een ver keerd beeld geeft. Schiedam Wethouder C. J. M. Bolmers heeft in de vergadering van de commissie stadsontwikkeling geen spaan heel gelaten van het rapport van het Centraal Instituut voor het Midden en Klein '.Bedrijf, waarin de behoefte aan winkelvoorzieningen voor Schifr- tffóm wordt becijferd. Dejptvethouder baseerde die kritiek op een gesprek, dat hij met een gecommitteerde van de Rijnmond hierover heeft gevoerd. Die ge committeerde zou daarbij zijn twijfels hebben uitgesproken over dat rapport. Het rapport van het Centraal Instituut werd overigens gemaakt in opdracht van die zelfde Rijnmond. In het rapport wordt aange geven dat het vloeroppervlak aan winkels af zou moeten nemen, in plaats van toenemen zoals dat in het globale bestemmingsplan van de binnenstad staat aangekondigd. Het bestaan van het nog niet openbaar gemaakte rapport werd onthuld door het D'66-raadsiid Aad Wiegman op de vorige verga dering van de commissie. Wethouder Bolmers daarover: „De Rijnmond is niet blij met de bekendmaking van dit rapport, om dat het volgens hen een totaal verkeerd beeld geeft". Op de vergadering bleek duidelijk dat de wethouder niet van plan is rekening te houden met dit rapport, dat over enige tijd door de Rijnmond met een begeleidende nota openbaar zal worden ge maakt. Wethouder Bolmers: „Het levens is een gok. Rapporten spreken elkaar altijd tegen. Als dat nodig is zullen we in de toekomst moeten bijsturen". INWONERS „Onthuller" Wiegman had gisteravond meer pijlen op zijn boog. Hij maakte daarbij gebruik van een ander Rijnmond-rapport, dat handelt over het in I9S6 te verwachten inwonersaantal van Schiedam. „Dat rapport is toch niet geheim", grapte wethouder Bolmers, ter wijl hij daarbij tevreden lachte in de richting van ir. H. G. de Block, directeur van de Dienst gemeentewerken. Git dat streekplan voor de Rijnmond blijkt dat Schiedam over der tien jaar ongeveer 75.000 inwoners zal tellen, tegen 81.000 nu. Bij het globale bestemmingsplan is de gemeente er echter van uitge gaan dat de bevolking zal toenemen tot 90.000. Woensdag 30 mei 1973 ~W H «BW %<,W W,- M SS H - 99ste jaargang no, 24J28 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Idaehtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Nieuw centrum moet er komen Schiedam Het Slachthuis heeft in de eerste twee maanden van dit jaar 140.267 kilogram vlees minder geproduceerd dan in ja nuari en februari 1972. Dit is een gevolg van een daling in het aanbod van slachtdieren, die in het laatste half jaar is opgetre den. Deze afname zou over een jaar genomen 88,000 gulden aan opbrengst minder betekenen. Om het te verwachten tekort te dekken wil de gemeente het huidige slachttarief verhogen van twaalf tot veertien cent per kilogram slachtgewicht. De ge meenteraad zal dit maandag avond 4 juni tijdens een openba re vergadering in het Stadskan toor bespreken. Het bedrijfsresultaat over 1973 wordt tevens ongunstig beïn vloed door de stijging van de loonkosten, die volgens de schatting 810.000 gulden zullen bedragen in 1973. Ook de ver ontreinigingsbelasting zal het Slachthuis een financiële tik bezorgen: verwacht wordt, dat deze 70.008 gulden zal bedragen, terwijl er op de begroting 28.000 gulden voor uitgetrokken is. De verhoogde tarieven, waarvoor de verordening Vleeskeurings- rechten gewijzigd moet worden, zal slechts vijf maanden van kracht zijn. Voor het ongedekte tekort zal een beroep moeten wqrden gedaan op de algemene bedrijfsreserve. Schiedam De Schiedamse afde ling van de Nederiandsche Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis houdt dinsdag 5 juni haar laatste con tactavond in dit seizoen. Deze bijeenkomst begint om acht uur in gebouw De Kreek aan de Lange Haven 92. De "nieuwe" Wesflcndsebrug foegint al vorm Ie krijgen. De belangrijke schakel voor vele autorijdende Viacwdkvgers en Schiedammers in hun weg naar de RW 20 en het Wesffand na dert met rasse schreden z1n voltooiing. De rijstrook wordt een stuk - meters - breder ge maakt, waardoor hef fietsen er veel veiliger op wordt. Alleen de flessehah bij de Molen blijft De werkzaamheden aan de brug zijn al long aan de gang. Ze zouden meer dan drie waanden duren. Daarna is de brug vrij en da omleiding over de Delftseveerweg en over de Burgemeester Prutssingel niet meer nodig. Die omleiding ver loopt overigens zonder de min ste moeite. Het verkeer is a! helemaal aan de kronkel ge wond. Schiedam De Schiedamse aquarium- en terrariumvereni ging Natuurgenot in Huis houdt maandag 4 juni een contacta vond in het gebouw Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Het programma vermeldt onder andere een lezing over kikkers door de heer H. Cornelïssen.In de pauze wordt er een verloting gehouden.De avond begint om acht uur. Schiedam Een glimlachende wethouder Bolmers keek op gelucht in het rond. Zijn bestemmingsplan voor de bin nenstad kreeg van de leden van de Commissie Stadsont wikkeling isteravond laat het groene licht. Slechts D'66 - er Aad Wiegman hield „de voet boven de rem'*: „Van mij krijgt U voorlopig het oranje licht", zo zei hij tegen wethouder Bolmers. Profiteer nö van het unlefcs aanbod 2 kranten ta ontvangen voor de prijs van-B éèn: de Sehiadamse Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en flotterdamsch Nieuwsblad met het 'laatsra binnen- en buitenlandse me' Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting.! de SC en RN te bezorgen an ontdek zelf da vele pluspunten. Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotteiüamsch Nieuwsblad, antwoordnummer &34, Rotterdam stuur m.|.v.: de SC en RN 14 dagen gratis naar: naam mm straat woonpl. telefoon Schiedam De Schiedammer Hans van der Wilk is met in gang van 25 mei in het landelijk bestuur van de Politieke Partij Radikalen opgenomen. Het bestuurslid van het PPR-ak- tiecentrum tevens voorzitter Werkgroep Schiedam volgt Dilia van der Heera-Wagemaker uit Rotterdam op, die lid is ge worden van de PPR-fractie in de Tweede Kamer. Door het vertrek van Hans van der Wilk en m eerdere instantie van Ton Steffens zijp twee nieu we bestuursleden benoemd: Hans Olte Monnikhof en Cas van de Berg Schiedam De afdeling Schie dam van de Communistische Partij Nederland houdt op dins dag 5 juni aanstaande een open bare vergadering. De heer C. Umkers, lid van het partijbestuur, zal spreken over de regeringsverklaring van het kabinet-Den Uyl. De bijeenkomst wordt gegeven in Zaal Irene, Nieuwe Haven 155, aanvang 20.000 uur, toegang vijftig cent. V"v" Broersvest 85 - tel.010-269702

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1