WAI II n.v. Hermes verdiend derby-winnaar PPSC: NOG MEER SENSATIE? S VL glanzende titel Schiedam niet te stuiten i TSF HAALT HET 'Dauw trappen' J, Lanser karper- kampioen vooraan Schiedam weer on genaakbaar Tilbiirgs routine veït Holy Harry van den Berg- toernooi A "BT Tkd nr DRZ nog niet op slag 4 SCHIEDAMSCHE COURANT VRUDAG 1 JUNI 197J Tilburg, Schiedam De eerste dag van het nieuwe hengelsei- zoen ïs vrijwel voor alle sportvissers een teleurstel ling geworden. Overal in de omgeving is er slecht, gevangen wat wordt toege schreven aan het koude weer tran de eerste helft ïn mei. Met de gehele natuur liepen ook de paai tij den voor de vissen een achter stand op. Sinds vorige week as de watertempera tuur over het algemeen ge nomen sterk opgelopen zo dat deze achterstand wel dra zal zijn ingelopen. De karperwedstrijd voor leden, van de Hengelaarsvereniging „Schiedam en Omstreken" ge houden in de vijvers van het Prinses Beatrixpark is dan ook slecht verlopen. Bij de start om 4 üur Ln de morgen regende hei pijpestelen en bovendien gaf de karper geen reacties op dé hem voorgehouden smakelijke hapjes' Wel sprongen kanjers van vissen hier en daar als dol fijnen boven water; het aas lie ten ze vrijwel geheel onberoerd. Het duurde tot,7.05 uur alvorens de eerste karper werd geland.' Et' zouden er nog drie volgen en daarme was de kous af. Hier en daar kwam nog een mooie paling in het schepnet en als troostprijs voor enkelen een klein visje. Karper-kampioen 1873 is geworden J. Lanser met een karper van 60 cm. Het le verde hem de wisselbeker pp en bovendiende Pannekoek-beker, voor dit doel beschikbaar ge steld door Henk de Ronde, nieu we eigenaar van het paviljoen „De Kethel".,Ook kreeg hij een waardebon. Hiervoor kwamen eveneens in aanmerking: D. P. Krol, karper van 55 cm;; M. H. Habermeht, karper van 48.5 cm en L. van Katwijk met een kar per van 46 cm. Deze kreeg als vanger van de eerste karper een extra bekertje, eveneens ge schenken door Henk de Ronde. Bekers en waardebonnen werden uitgereikt door de voorzitter van de Hcr.^lsportvereniging. D- Sleeuwcnh'ck. J. Lanser met winnende Edclkcrrper van zestig centimeter. Schiedam De poging om eigen leden en andere natuurliefheb bers te bewegen het „Dauw- trappen" op Hemelvaartsdag weer in ere te herstellen is vim- de Sehïedamse Trekvogels op 'een waterballet uitgelopen. Groot was de opkomst uiteraard niet Het tiental deelnemers dat aan de start verscheen, genoot toch wel van de vroege wande ling door het park. Na afloop werd in het paviljoen „Dauwtrapperspannekoek" ge nuttigd tegen een speciale prijs. Op 16 juoi gaan de „Trekvogels" •naar Ulvenhout voor het maken van een - z.g. vrije wandeling. Voor de jeugdigen onder de le den tevens een training voor dé jeugdvièrdaagse die begin au gustus rond Breda wordt gehou den. Momenteel hebben onge veer 25 tippelaars zich voor dit evenement opgegeven. citroen j y AFDELING VERKOOP: .TEL.26.37,05. Joyce Bernoski Schiedam SLV heeft er geen twijfel over laten bestaan; zij waren onbetwist de sterkste in hun tweede klasse. Afgelopen zaterdag wonnen zij de twee inh aal-partij en tegen tïtel-concurrent Oranje TC, waardoor zij de eindstand op 6-2 brachten. Daarmee was het kam pioenschap zo goed als zeker; slechts een fose nederlaag in de thuiswedstrijd tegen datzelfde Oranje TC, een dag later, zou de titel naar de Hagenaars kunnen brengen. Het is er niet van gekomen, want met eeen soepele 5-3 overwinning werden de residentie- bewoners opnieuw puntloos gelaten. Schiedam TSF heeft het tennis kampioenschap door de vingers laten glippen. Beslissend daar voor was vooral de verloren in- haalpartij in de gemengd dubbel van Jan Kooy en Gre Olthof. Dat leverde concurrent Oranje TC een 5—3 overwinning op, en betekende dat T$F thuis met minstens 5—3 moest winnen om kampioenskansen te behouden. Vel is het de Schiedammers niet gelukt. Drie verloren sing les (alleen Gre Olthof won) zorgden voor een hopeloze taak. Dat TSF uiteindelijk in de dub belspelen nog tot 4reikte was dan ook niet zo belangrijk meer. Oranje TC was toch al kampioen. De andere Schiedamsc tennisver- •tegenwoordiger, KSW miste te gen Festina de* overwinning op een haar. Het werd 6—5 voor de Amsterdammers. De beste re sultaten warer. voor Brigitte EDtingh, Fenneke Bouterse en Ronald Wijma. Zij wonnen allen twee van hun drie partijen. Erg belangrijk was het totaal-resu!- taat trouwens met, want KSW wist zich al verzekerd van een gehandhaafde eerste-klas-posl- tie. In de singles waren, het deze keer de dames, die voor de punten moesten zorgen. Gelukkig deden zij dat ook; Joyce Bernoski won heel snel met 6-1, 6-0 en Marja de Buck knokte zich naar een 4-ii, 5-4, 6-3 zege. De beide he rensingles gingen verloren; Ton Kremer Hovinga verloor in', twee lange sets, terwijl Henk Teschmacher heel merkwaardig voor. de dag kwam. De eerste set won hij met 6-0, maar ver volgens raakte de swing uit zijn spel en het resultaat was een driesets-nederlaag. Do gelegenheid om revanche te nemen in de heren dubbel nam nij echter volledig te baat, want samen met Paul Nolet zorgde hij daarin voor een spectacu lair evenement. In 'n wedstrijd waarin talloze sensatie-volle ral lies voorkwamen (Paul Nolet: „Ik sloeg ballen, die ik mijn hele leven niet meer na zal doen!") wonnen zij met 10-8, 6- 4. De overige dubbels werden op een na (de tweede mixed) gewonnen, waarmee uiteindelijk een 5-3 overwinning op de sco- rekaarten kwam. Aanstaande zondag beginnen de promotie wedstrijden, die beslissen over een plaats in de eerste klasse. Schiedam Grote vraag in PPSC's steeds blauwwitter denkende kamp: is de formatie van trainer Piet de Wolf in staat bet fysiek zo sterke IJsselmeervogels doeltreffend te „kortwieken"? Toch zijn de Thurledebewoners beslist niet kansloos tegen de favoriete eerste klasser. Een wat optimistische theorie naar aanleiding van de moei zame triomf die de club uit Spakenburg behaalde tegen de Dordtse derdeklasser Oranje Wit. Na SO minuten spannend beker voetbal stond de stand nog éteeds nul-nul, terwijl Oranje Wit een in de verlenging opgelo pen 1—0 achterstand weer kon wegwerken- Pas door het ne men van strafschoppen zag IJs selmeervogels kans de halve fi naleplaats veilig te stellen. Doordat ook PPSC knap afreken de met Sparta/Nijkerk en Zwart Wit 28 het Asser.ACV versloeg wordt de halve finale een zaak tussen IJsselmeervogels en PPSC (op het terrein van Hui zen) en Zwart Wit '28 tegen Amstelveen. Ook al zou PPSC er niet in slagen IJsselmeervo gels de pas af te snijden naar de finale op 9 juni, dan nog kunnen de Schieoammers terug blikken op een verrassend sterk bekerseizoen. Het blijft echter een feit, dat de enige derde klasser tussen drie eerste klassers, niet bij voor baat kansloos is voor een plek in de finale. De wedstrijd in Huizen begint om drie uur. Schiedam Nieuweling Klaas Koetje maakte het helemaal in de Ron de van Lekkerkerk. Hij was het die drie ronden na het vertrek de „knup pel in het hoenderhok" smeet. Lange tijd bleef hij vooruit, wat hem tenslotte 'de leidersprijs opleverde. Twaalf «ra den voor het einde van de uiterst boeiende koers werd Trij echter door drie man ingelo pen. In da eindsprint kwam Sehïedamse Klaas, mede door zijn tevoren grote inspan ning, niet van voren. Het werd tenslotte een eervolle vierde plek- Schiedam Hermes DVS heeft de eerste derby tegen Excelsior op eigen terrein verdiend gewonnen. Ook al wil de het weer tijdens deze wedstrijd niet meewerken, toch bleek dat juist de Hermes battingside gewoon beter is dan die van Excelsior, terwijl ook het fielden van de Thurlede-bewoners zeker geen grote klasse etaleerde. Klaas Koetje, toch wel wol teleurgesteld, als.vierde over de streep 1 Ton Kremer Hovinga .Henk" Teschmacher Badhoevedorp De honkballers spelen ezer dagen een dubbel programma. Voor Schiedam be. tekende dat gisteren de reis naar Badhoevedor. Morgenmid dag om half drie wordt op Har- ga de return gespeeld. Schie dam moet uit deze dubbel de volle winst kunnen halen. Voor vijftig procent heeit het die be lofte al ingelost. Tegen het nog puntloze Lynden werd een ge makkelijke 7-1 overwinning be haald. Aad van de Hamer was tegenover de hittere w/er onge- naakbaar: twee honkslagen kreeg hij tegen. Zeer tegen zijn gewoonte deelde hij evenwel ^yier vrije lopen uit, zodat hij fi- nïshte' op 8-4-2. Schiedams overwinnings intining was de derde. Eenlange reeks van honkslagen, een enkele maal 4-wijd bracht Gerard Biachuierre, Hans Vroon, Maar ten Koudenburg en Jur Blom- 1 steel over de thuisplaat. In de achtste en negende slagbeurt ronden ook Gerard Blacquiere, .Tur Blomsteel En Eddy Jonk man nogmaals de honfleen. Lyndens enige tegenpuntje kwam in de zesde slagbeurt ot stand - door enig slagwerk. Nomaals zij vermeld dt Schiedam dit maal op zaterdagmiddag 2ijn thuisre- turn speelt. Scoreverloop: Lynden" O-O-O-ü-Q-l-O-O-O 1 Schiedam 0-0-4-0-0-0-0 1-2 ±7 Werpersresultafcen: Mulder /Snel Lynden 3 maal 3-slag, 9 maal 4-wijd erf 11 honksalgen tegen. Schiedam Aad van de Hamer 8 maal 3 slag, 4 maal 4- wijd en 2 Jioaxslagen tegen. Schiedam 5 fouten. Slagpresta ties: Gerard Blacquïerre. 0.686, Jur. Blomsteel 0.666, Aad van de amer .500 (2 uit 4), Eddy Jcmk 1 uit 2 pe Softbal-dames van Schiedam lijken opnieuw naar het kampioen^ schap toe te knuppelen. Na vier overwinningen (waarbij slechts Ait- tillïan Stars even gevaarlijk was) werd ook het Dordtse The Hawks aan de zegekar geklonken. De cijfers waarmee dat gebeurde lagen er niet om, 13-1'. Voor de toeschouwers was natuurlijk het soepele- slagwerk van de Schiedamse dames een lust voor het oog; niet minder dan dertien werd er doeltreffend uitgehaald., 4 Niet helemaal zonder risico's, maar toch net op tijd bereikt de Schiedam-speelsfer het "veilige" honk Voor de insiders was echter voor al het werpen van Pam Heyster een interessante gebeurtenis. Invallend voor de geblesseerde Ria Bras (hersenschudding) maakte ze er. een prima wed strijd van; haar cijfers waren 3-1-6. Daarbij werd ze trouwens, voortreffelijk gesteund door het Schiedamse veld, dat slechts een fout maakte. In de allereerste slagbeurt haalde Schiedam fors uit; een lekker aantal honkslagen zorgde er- voor dat Gerda Korpel, Gerda Krabbendam, Trudy Bonouvrie en Pam Heyster. binnen konden komen. Een vier-nul voorsprong dus. Een voorsprong die twee innings later trouwens uitge= breid werd dank zij Pam HeijJ ster Trudy Eonouvrie en Trijus Bras.. f Met deze zerven-nul voorsprong deed Schiedam het vervolgens iets te kalm aan, want dank zij twee Schiedamse veldfouten slaagden The Hawks erin om een run te produceren, 7-1. Een slagbeurt later was het weer du beurt aan Schiedam, toen er liefst zes runs gescoord werden. Dit werd ook da eindstand, 13-1. Volgende week begint de tweede helft van de competitie waarbij Schiedam in de kampioenspoule uitkomt Andere team? *ïjn 0.4. de grote concurrenten Sparta en BHC. Hermes begon met batten, wat Excelsior nog wat hoop gaf, want juist Hermes captain Wim van der Sloot ging snel uit. Dit in tegenstelling tot zijn ge woonte, om tegen Excelsior het grootste puntentotaal voor zijn rekening te nemen. Maar deze keer was het John Beijer die met 50 runs geweldige slagen liet zien, gesteund door Rob Stout- handel (32) die wat gelukkiger stond te batten. totaal van 172 voor 6, waarmee Captain Van der Sloot besloot te sluiten. Een goede beslissing naar later bleek, vooral doordat Excelsior ai op de tweede bal een wicket zag vallen, al brach ten J. Schenk (13 en R. Schewe de stand tot een beter aanzien. Toen daarna echter op 66 W. Putter (15) uit ging, was er voor Excelsior nog weinig op de zege. Verder was de Hermes-ploeg in het batten meer overtuigend, hetgeen tot uiting kwam door K. Willems (27). H. v. Wijk (20 n o.) en G. Kieinjan (14). Her mes zorgde daarmee voor een Deze vervloog helemaal .toen R. Schewe na een kansloze 48 runs te hebben gescoord uitging. De staart van de Thurledebewoners kwispelde toch nog tot vier overs, wat Hermes zijn verdien de derby zege gaf. Excelsior's Wim Schewe reageert vergeefs, Hermes laat weer een run noteren Tilburg Holy trad in Tilburg tegen de vereniging met die naam onvolledig en dus gehandicapt aan. Ebel Scharxaai was door arbeid afwezig, Robert Maria is door fimlieom- stndigheden naar de Antillen afgereisd. Zet daar de gro- laag is verklaard. Toch was het niet alleen de grotere slagkracht van d Tilburgers 11 honkslagen tegen Holy 6 hits. Neen, in de allereerste innin zetten aangooi fouten van derde henkban Peter Versluis en korte stop Ludwig Ascension Holy ai op een 3-0 achterstand en Piet van der Mark binnen brachten. In de vierde slagébeurt scooden Rob Middendorp en Edgar Lynch op honkslagen van Piet van der Mar en de verdienste lijk speien.de Henk van der Holy krijgt zeer snel de gelegen heid tot een revanche. Zondag middag 14.00 uur aan de Zwalu wenlaan vindt da return plaats Vlaardingen Het jeugdelftal van Sparta verdedigt zaterdag „de Zwaluw" in het Harry van den Bergtoemooi dat Zwaluwen voor,de zoveelste maal organi seert. Deelnemende clubs zijn behalve Zwaluwen, Sparta, Ex celsior Maassluis, Excelsior'20 en Hermes DVS. Het toernooi is voor de elftallen Al, BI, Cl en Dl. Aanvang 20 uur aan de Zwaluwenlaan. Voor Tilburg een rustgevende voorsprong, die geleidelijk uit gebouwd werd. Holy kon alleen in de vierde en in de zesde slag- 'beurt tegenscoren. In de zesde inning was hét een twee honk- slag fan Peter'Versluis, die de ook door honkslagen op de hon ken gearriveerde Edgar Lynch Scoreverloop: 3-2-0-2-1-0-20-0 10 0-0-0-2-0-2-0-0-0 4 Ti-fburg Holy Werpersresultaten. vander Louw 5 maal -maal 4-wijd en 6 honks gen. Hubert Hueting 5-3-fl, Til burg 2 fouten, Holy 4. Slagpres taties Rtdhard, Lynch 2 uit 4, evenals Robert Middedorp. Schiedam Het wil met de DRZ-honkballers dit seizoen allemaal nog niet erg vlotten. Na drie kansloze nederlagen bleek ook het Dordtse The Hawks te sterk. Met 14—4 werd het team van coach Tod Ebbeo met lege handschoenen naar Schiedam teruggestuurd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4