Populaire op Schiedamse wielerbaan routine strafschop beter SVV één Maarte?! van Beek weigert contract Steden- toernooi pupillen Forellen in de Schie 'Uit en Thuis' Uitbreiding clubgebouw Excelsior M. HARGA VERLENGING HERMES OP Snelle concoursen SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 6 JUNI 1873 Vlaardingen De Vlaardingse pupillen Commissie organiseert zaterdag 9 juni een toemooj voor stedelijke pupillen-elftallen. Waaraan de volgende elftallen mee doen: Schiedam, Vlaardin- gen, Rozenburg, Maassluis en Voorns e*i Putten. Het Maassluise elftal wordt sa mengesteld uit de clubs MW'27, MSV'71, VDL en Ex celsior M. De wedstrijden wor den gespeeld op het terrein van Excelsior, waarvanThet laatste duel als een voorwedstrijd kan worden gezien voor Excelsior M-Quick Boys, ia .het kader ,ai&a de nederlaagserie van de jutjilc- rende Maassluise tweedeklasser. VLAARD1NGEN Het bestuur van Excelsior Maassluis geeft zijn leden de kans om kennis te nemen van een plan dat voor ziet in een nieuwbouw van on sder andere tien kleedkamers en twee scheidsnechterskamers aansluitend op de bestaande ac commodatie. Op korte termijn is daar een drin gende noodzaak voor omdat tij dens de jongste Aprilstorm het clubgebouw op het voormalige eerste veld van Excelsior gro tendeels is verwoest. De infor mele bijeenkomst wordt dinsdag 12 juni gehouden tussen 19 en 21 uur, op welke bijeenkomst men, na kennis genomen te hebben het plan eventueel van commen taar kan voorzien. Op de alge mene ledenvergadering van 17 augustus wordt het plan voor uitbreiding officieel voorgelegd aan de leden. - Huveneers verrast Hofstede Schiedam Met een lachend gezicht accepteerden de ama teurrenners het feit, dat ze genoemd werden als „afval ler11 in de afvalkoers tijdens de populaire op de wieler baan Schiedam. De grap was namelijk dat Iedere deelne- v..mer aan deze wedstrijd tweemaal moest „afvallen", - voordat hij definitief de koers moest verlaten. Deze novi teit, door jurylid Ben Tetteroo in Amsterdam afgekeken, tekent de baanwedstrijden in Schiedam: de organisatie zoekt naar iets „anders", de renners gaan er gretig op in en spelen mCe. Overigens bracht deze grap geen buitengewone uitslag op papier: op normale wijze rekende Am sterdammer Barend Huveneers Schiedam De resultaten van een volle week in het nieuwe hengelseizoen, zijn nu niet be paald om over naar huls te schrijven- All en in ondiep wa ter met veel groen wil de witvis het wel doen. Hieruit is te con- uderen, dat de vissen nog vo lop in paaidrift verkeren. Een opvallend verschijnsel is wel, dat in het water van de Scbie- damse-Delftse en Delfshavens Schie behoorlijk regenboogforel wordt gevangen. Aan de opper vlakte, geaasd met vlieg of kunstvlieg, maar ook aan een fvlok brood zijn ze te vangen. De forellen zijn vermoedelijk af komstig uit het gebied de Rotte- tneren. Op zoek naar stromend water zijn ze in d Schie terecht gekomen. af met de in de finale wel snél opgevende Witn Hofstede, die hiermee een serie tweede plaat sen aanvulde. De speelse sfeer werd ook opge merkt door een newcomer op de ScMedarmse baan: Ton Koop uit het Westlandse Wateringen. Hij vertelde: „Ik heb nog niet zoveel baanervaring- Ik blijf ook voornamelijk wegrenner. Maar zo eens in de week op de baan rijden lijkt me wel leuk. Ik rijd dan met Wim (Hofstede) mee." Ton Koop werd meteen op het zwaarste nummer, de persoon lijke achtervolging over ruim vier kilometer, ingezet. Met een snelle start nam hij daarin eni ge voorsprong op zijn tegenstan der, de Rotterdammer Joop Smits. De laatste ging echter rustig zijn gang en haalde de achterstand na de helft van de af te leggen afstand weer in. Lange tijd bleef daarna het ver schil tussen beide Van Nelie- renners klein, met een lichte voorsprong voor Smits. Met een allesgevende laatste toer won „nieuweling" Koop echter toch nog, daarmee bewijzend zeker geen zwakke schakel in de Schiedamse pelotons te zijn. De uitslagen: amateurs en nieu welingen: 20 ronden rit in lijn: N- Moerman; 2. W. Hofstede; 3. G. Buijing; 4, B. Huveneers; 5. T. Koop; 6. P. v. Wijk; 7. B. v.d. Molen. De ktassementsrit 20 ronden 4 klassementen: I. B. Huveneers 13 pt., 2. W. Hofstede 10 pt., 3. B. v.d. Molen 5 pt., 4. G. Bui jing 5 pt Afval wedstrijd: 1. B. Huveneers, 2. W. Hofstede, 3. T. v.d. Leist, 4. N. Moerman, 5. R. Zuidweg (nwl), 6. J. Smits. 7. B. Kanse laar, 8. P. v. Wijk, 9. B. v. Bo- chove, 10. B. v.d. Molen, 11 H. Lap (nwl), 12. T. Koop, 13. K. St. Maartensdijk (nwl), 14. G. Buijing. Omnium amateurs: 1. B. Huve neers 6 pt., 2. W. Hofstede 8 pt., 3. N. Moerman 11 pt., 4. T. v.d. Leist 17 pt., 5. J. Smits 18 pt. Persoonlijke achtervolging: 1. T. Koop, de 16 ronden in 6,01.3; 2. J. Smits 6.01.9. Koppelkoers: 1. B. v.d. Molen-P. van Wijk, 2. W. Hofstede-J. Smits, 3. T. v.d. Leist-B„ Huve neers, 4. N. Moerman-G. Bui jing, S. B. Kanselaar-T. Koop, 6. B. v. Bochove-C. St. Maartens dijk. Nieuwelingen: tijdrit over 1 ron de: 1. R. Zuidweg 17.6 sec., 2. H. Lap 18.7 sec., 3. K. St. Maar tensdijk 18-9 sec. Omnium nieuwelingen: 1. R. Zuid weg 2 pt., 2. H. Lap 4 pt., 3. K. St. Maartensdijk 6 pt. Adsplranten puntenrace 30 ron den: 1. J. v.d. Houdt 8 pt., 2. R. v.d. Bosch 2 pt. Handicaprace 1. J, v.d. Houdt, 2, R. v.d. Bosch, 3 mej. K. Vos, 4. C. Heeze, 5. mej. I. Muilwijk. Onbekende afstand: 1. J. v.d. Houdt, 2. R. v.d. Boschf, 3. C. Heeze, 4. mej. K. Vos, 5. mej. I. Muilwijk. Omnium 1 J. v.d. Houdt 3 pt, 2. R. v.d. Bosch 6 pt., 3. C. Heeze 10 pt, 4. mej. K. Vos 10 pt, 5. mej. I. Muilwijk 13 pt. Ook hier gaol de strijd fyssen Berend Huveneers (links) en Wim Hofstede. Korengevel schiet SW -noosf" DHS. Schiedam SLV heeft het niet gered. Nadat het dit seizoen verrassend in de tweede klasse had gedebuteerd door het kam pioenschap voor zich op te ei sen» zijn Paul Nolet en zijn rac ket-collega's er niet in geslaagd m ook nog te promoveren, larvoor had men het Amster* mse Jaagpad moeten ver- mn. De uitslag 5—1 voor de nsterdammers wijst er al op, .t de kans daarop naim Ujks Viwezig was. Het Jaagpad, ree jaar geleden afgesplitst an hoofdklasser Joy/Mozaiek, tad een tweetal tennisleraren fn zijn team. Tegen hen. kwamen de Schiedamse heren net wat routine tekort. Twee DHS'ers houden John van Schellebeek op afstand terwijl doelman Van de Berg voor op luchting zorgt. Schiedam Pas ver na de offi ciële speeltijd veerde tenslotte SVV juichend omhoog. Twee Jteer stopte SW-goalie Henny Semeyn de ingeschoten straf schop, waardoor Aad Vcrhoeff s vlekkeloze elfmetertrap tenslot te goed bleek voor een derde plaats in de Schiedamse nacom- petftie. Een hesBsshtg tussen twee ploe gen die elkaar volledig in even wicht hielden. DHS nam welis waar doW een snerpend schot van Kees van Schie de leiding» jnaar Korengevel en Van 't Lith zorgden voor een SW-voor sprong jnét de rust. Een stand dfe tot dat moment zeker ver diend was, want juïst SVV creëerde kansen via de veel aan de bal zijnde Beat van *t LIG», terwijl ook op links mogelijkhe den waren» maar door te ver doorgevoerde acties van Nico de Vries geen rendement ople verden. Toch kwam DHS in de tweede helft wat opvallender voor de dag. De moeilijk af te stoppen Nol Roozen kreeg enkele fraaie kansen, -waaruit tenslotte de verlenging forcerende gelijkma ker kon worden genoteerd. Van grote afstand knalde DHS' aan valsleider op doel en via de handen van Henny Semeyn ver dween de bal onder de kruising; 22. pe vreugde om deze treffer overigens voorbij aan DHS*er Alewijnse, die na een wat onge lukkige ingreep het veld had moeten verlaten wegens natrap pen. Een wat al te strenge be- Schiedam De halve finale tus sen Hermes DVS en DBGC wordt tweede Pinksterdag op b«t terrein van Hermes DVS verspeeld. De wedstrijd begfat om 2 uur en wordt geleid door süssing omdat Alewijnse's be weging eerder leek op een wat onbesuisde poging om alsnog de bal te spelen dan op een openlij ke revanche. scheidsrechter M. V rsluis. In verband met de bepalingen van verband met de bepalingen van de KNVB hebben donateurs bij deze wedstrijd geen vrije toe gang- In de eerste periode van de twee keer vijftien minuten Arrende verlenging, was het weer SW dat een voorsprong nam, Deze keer was het John van Schelle- beek, die doeltreffend uithaalde: 3—2. Toch zoo DHS wat geluk kig» nog naast de bezoekers ko men. In een ogenschijnlij konge- vaariljke situatie werd een te rugspeelbal hoog naar, maar ook over de uitgelopen SW- doclman heen gestuurd. Henny Semeyn graaMe vergeefs naar deze voor DHS zo fortuinlijke gelijkmaker: 3—3. Ook na 129 minuten voetbal hiel den SW en DHS elkaar in evenwicht, terwijl de eerste se rie van vijf strafschoppen even eens geen beslissing kon force ren. Henny Semeyn stopte de elfmetertrap van DHS-aanvoer- der Kees van de "Windt, terwijl voor SVV John van Schellebeek boven de graaiende handen van doelman Van de Berg tegen de lat schoot. Tot tenslotte de tweede serie een onafgebroken reeks tot een beslissing zou zijn revaMen reeds bij de tweede strafschop werd beslist. Nol Roozen's voor DHS genomen elfmetertrap werd door Henny Semeyn ge keerd, maar ook SW io dit ge val Korengevel faalde. De bal ging meters hoog over. Maar ook de volgende strafschopwerd een prooi voor de SW-goalie en doordat Aad Verhoeff wel kans zag de doelman Van de Berg te passeren, werd het dan toch SW dat uit de handen van Arïe Verlinde de derde prijs ontving. Henk Teschmacher verloor snel met 63, 6-3. Paul Nclet haal de er tegen SVOVÖDA alles uit wat er in zat en kwam in derde set zelfs met 3—1 voor. Bij de stand 4015 verspeelde hij ech ter twee kansen op een waar schijnlijk beslissende 4—1 voor sprong. Zijn tegenstander pakte de game en liep vervolgens meteen door naar een 6—3 zege. Een baan verder ging Joyce Ber- ncski voor het eerst dit seizoen ten onder; in een taaie slijtage slag verloor zij tenslotte met T*', 5_7,^4Te;J"t. hrfChi d? «Po"1 Nolel 'zekere voorsprong'... stand op 4—0 (Marja de Buck r a had evenmin gewonnen) en al leen winst in Slle dubbelspelen kon nog voor redding zorgen. De eerste, de damesdubbel, bijvoorbeeld). Toch ging de eer ste set naar Paul Nolet en Henk Teschmacher 7—5. ging onverwacht soepel naar Daarna was het echter gedaan en SLV, 62, 6—0. De dag daarop volgdende herendubbel werd een geweldig gevecht, waarin de Amsterdammers zowaar al lerlei professionele trucjes toe pasten (plotseling neussnuiten met 4—5, 3—6 grepen de Am sterdammers de match en een beslissende 5—1 voorsprong. De reglementair noodzakelijke ge- mengddubbels werden hierna door hen gewonnen gegeven. op weg naar de vliegstations, zowel In het vliegverband van de Rotterdamse Bond ais in dat van de Nab v. P., kregen de ge houden postduiven concoursen een vlot en snel verloop. Voor de Rotterdamse Bond kwam n de duiven uit St. Quentin, vlie- gafstand voor Schiedam, 242 km. Tijd van lossing, 6.00 uur bij een wind uit Z. Westelijke richting. De P.V. Schiedam nam met 210 duiven deel. Aankomst eerste duif, 8.35.10 uur bij J. Wester- holt, Vliegsnelheid ca. 94 km per uur; 2-4-7 en-15 Jack Doejaaxen; 3. J. Bodegom; 5-9 en 25 C. van Leeuw n; 6 en 20 Th. Stieber; 8. E. de Wit; 10 1418 en 24 A. Suttorp; 12 J, westerholt; 13 Jan, Dojaaren; 17 en 23 J. Mieloo; 19 D. Hors- meyer; 21 J. Triel, 22. J. Pau- lussen. Aankomst laatste prijs- duif, 8.37.37 uur bij M, van Har melen.Vliegsnelheidca.9km7 melen. Vljegsneih id ca. 97 km per uur, 2. D. Bakker, 3. G. van Tricht; 4. en 10. Comb. v.d. Grijp-Kan-eman, 5 en 17 A. San- stra; 6. J. Verhaal, 7, A. Smits, 8 en 9. J. Smits, 11—12 en 18 K. v,- Loopïk, 13 J. Fraudeunt, 14 H. v.d. Kant, 15 C. de Tuinder, 16 J, Koster, 19—20 en 22 comb. v. Os-v,d. Grijp, 21 en 24 Leo Leros, 23 M. v.d. Moe zei, 25 H. Blondé. Aankomst laatste prijs- duif, 9.11.44 uur. Van onze sportredactie VLAARDINGEN De vissers van de V.H.V. Uit en Thuis hiel den hun eerste serie in de Wate- ringse Vaart. Als eerste ïn het nieuwe seizoen eindigde Arie v. Arkelen met een tctaal van 2495 gram maatvis. De overige uit slagen zien er als volgt uit: 2. Arend Verheij met 2455 gram. 3. Jaap Verheij met 2390 gram. 4. Thro Waas met 2305 gram. 5. Lk?s Verheij met 1980 gram. 6M Dick v. d. Velden met 16U0 gram. 7. Dick Fausert met 1500 gram. 8. Maarten de Bruin met 1E30 gram. Het Alvertje hield haar eerste se rie ni Aalsmeer. Het weer was goed, maar de vangst viel te gen; slechts één visser wist bo ven de lOflO gram te komen. Schiedam SVV's rechterverdediger Maarten van Beek heeft beslo ten het hem voorgelegde contract niet te accepteren. Dezer dagen verzocht hij het bestuur van SVV hem als amateur te laten vertrek ken. De thans 32-jarige Schiedammer geeft de voorkeur aan het spelen in een Schiedamse amateurclub. Een overstapje naar tweede klasser DHS behoort tot de mogelijkheden. Hermes DVS krijgt het komende seizoen versterking van Sparta's linker verdediger Arie Brouwer. De 22-jarige Rotterdammer, be kend om zijn ijzersterke condi tie en geweldige inzet, speelde regelmatig in het B-elftal van de Kasteelbewoners. Vooral tweede trainer Hofland zag dit talent niet graag vertrekken. Overigens heeft ook Berislav Kur- tovic, SFC's goed maar vaak grillig spelende Joegoslaaf, overschrijving aangevraagd naar de Schiedamse eerste klas ser. MAARTEN VAN BEEK

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4