SCHIEDAM?5CHE COURANT Nijl ganzen hebben jongen Vrachtverkeer verbieden in dorpskern PvdA: Watergeid besteden ie wijken im 1Dagelijks kinderfilm in Passage 2 kranten voor één prijs Commissie Onderwijs vergadert schriftelijk Geen interesse van gemeente TEN MINSTE NOG 5 JAAR Bewoners oude Kethel aan college: Situatie levens gevaarlijk Met de KNNV de natuur in The Triffids in 't Zoldertje Film van Gusto over lioogoven in première Vrijdag 8 juni 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtenöienst 376792 4 pagina'} 99ste jaargang no. 24735 SCHIEDAM EN KETHEL Singelkerk blijft staan Schiedam - De Singelkerk aan het Emmaplein wordt voorlo pig niet gesloopt. Dat voorlopig duurt zeker nog de eerste vijf jaar. Daarna zal de situatie van deze katholieke kerk opnieuw worden bekeken. De aftredend voorzitter van het parochiebestuur, de heer M. A. Jongepier: „Er bestaan geen plannen om de kerk binnen afzienbare tijd te slopen. Dat wil overigens niet zeggen dat wij ons eraan binden". De Singelkerk aan het Emmaplein. „Het kan namelijk best zijn dat er op een zeker moment onver antwoorde kosten gaan optre den. Nu ïs dat nDg niet zo", al dus de heer Jongepier. De Singelkerk verkeert op het moment in een dusdanige stas#. dat op zeer korte termijn geen ingrijpende reparaties nodig zijn. Wel zal over enige tijd wat moeten gebeuren aan het met selwerk en het dak. Deze laatste twee werkzaamheden zullen een flink bedrag vergen. Hoeveel, dat is nog niet precies bekend. Ook de Singelkerk ondervindt de gevolgen van de - landelijke - tendens van het afnemende kerkbezoek. Maar dat neemt volgens de heer Jongepier niet dusdanige vormen aan, dat de kerk nu daardoor zou moeten sluiten. De kerkdiensten gaan dan ook gewoon door. VECHTEN De heer Jongepier: „Van de drie kerken die we in het centrum hadden, willen we er in ieder geval één overhouden. Daar zullen we voor vechten". Eén van die drie kerken, waar een gezamelijk parochiebestuur de scepter over 2waait, is de Havenkerk aan de Lange Ha ven. Deze zal worden verkocht. Het parochiebestuur is daar over in onderhandeling met de ge bedsgenezer Johan Maasbach, die een symbolisch bedrag voor de kerk zou moeten betalen. Die onderhandelingen zijn volgens het Rijk zover gevorderd, dat het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk heeft geweigerd een sloop vergunning af te geven voor het gebouw, dat al jaren leeg staat. GEEN INTERESSE Naar verluidt zou de gemeente geen interesse hebben voor bei de kerken, hoewel ze een domi nerend aandeel uitmaken van het stadsbeeld van Schiedam. Interesse zou namelijk betekenen, dat er geld op tafel moet ko men, dat er geld op tafel moe,| komen. De heer Jongepier daar over: „Wij hebben daarover geen contact gehad met de ge meente". Op de vergadering van de com missie stadsontwikkelingwerd onlangs de bezorgdheid uitge sproken, dat de Singelkerk zou moeten verdwijnen. Er werd toen opgemerkt dat dat een verlies voor de stad zou be tekenen. Zeker na het klaarko men van het stadserf dat aan de voet van de kerk komt te lig gen - in 1975 bij het zevenhon derdjarig bestaan van de stad Schiedam. Schiedam Het echtpaar Rijl- ganzen dat nestelt op de veen- bult in de vijver, vóór het Pa viljoen de Kethel, in het Prinses Beatrixpark is negen kinderen rijker. Twee hiervan zijn kort na hun ge boorte echter gestorven. Nest- viieders a' de ganzen zijn, ver trok het hete gezin direct naar een meer rustig oord. Het verblijft momenteel nabij het grote eiland in de noordelijk ge legen grote vijver. Een poging ondernomen de pijlen te vangen om daarna te leewieken is mis lukt. Verwacht moet dan ook worden dat, zodra ze vliegen kunnen, de wijk wordt genomen naar om liggende polder of vlietlanden, In elk geval zo ver mogelijk weg van de mensen. Schiedam - In verband met de schoolvakanties wordt in het Passage Theater tot en met woensdag 13 juni elke middag de tekenfilm Woody Woodpec ker en zijn vriendjes" vertoond. De voorstellingen beginnen om twee uur. Avonds, is in het theater „Ja mes Bond contra Dr. No" te zien. Het programma gaat tij dens de Pinksterdagen door. '-•* i N- De smaife straatjes in Kethel zijn niet bestand tegen bet zware vrachtverkeer. Schiedam Dc bewoners van de dorpskern van Kethel hebben geza menlijk in een brief aan het college van burgemeester en wethou ders hun nood geklaagd over het sterk toenemende vrachtverkeer In de kern. Dit bedreigt zelfs het voortbestaan van het oude stukje Ke thel volgens de bewoners, die zich hebben verenigd in de actiegroep De Dorpskern. „Naast de RET-bussen is het ex peditiebedrijf L. C. van Tiel de grote boosdoener," zegt me vrouw M. Poortvliet-de Wijs, initiatiefneemster van de actie groep, „soms zijn er wei dertig Vrachtwagens in de dorpskern." TROTTOIRS De situatie die daardoor ontstaat, is levensgevaarlijk voor lang zaam verkeer en voetgangers, vooral ook omdat er geen ver hoogde trottoirs in het oude Ke thel zijn. Hierop legt de actie groep de nadruk in bet schrij ven aan het gemeentebestuur, waaraan een lijst met 55 hand tekeningen toegevoegd is. De huizen hebben het eveneens zwaar te verduren, menen de Kethelaars: „Tegen paard en wagen waren ze bestand, maar voor het zware verker zuilen zij het onderspit moeten delven, omdat de funderingen aangetast worden en er scheuren en ver zakkingen optreden." Marianne Poortvliet: „De koffie in je kopje vertoont golven als er een vrachtwagen langs komt, zo trilt de grond dan. Vooral nu de grond aan het inklinken is na het opbreken van de straten in verband met de aanleg van het nieuwe riool." TANKPLAATS Een doorn in de ogen van de on geveer zestig gezinnen in Kethel is ook de tankplaats in de kern. Op de Honvathweg is gis teren een takelaurto het benzinestation daar bin nengereden, nadat 'de vooras van de wagen was gebroken. De cabine van de takelauto kwam op de grond terecht, maar door de vaart schoof 't gevaarte door. De vrachtauto werd da nig beschadigd, het ben zinestation nauwelijks. ProlitMr nti van hel umske aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs vanH één; de Schiedamse Courant met nieuwa uit uw stad en omgeving, «wï het» Rotterdamse^ Nieuwsblad met het "laatste binnen- en buitenlandss nieuws, r Geef ons nu opdracht ook bij 14 dagen gratis, zonder enigs verplichting. de 5C en RN te Bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. Schiedam -— De afdeling Schiedam van de PvdA is van mening dat het grootste deel van de opbrengst van de afkoop van het watercon tract aan voorzieningen in de wijken moet worden besteed. die speciaal voor vrachtwagens is. Tijdens het tanken wordt een groot deel van de Schïedamse- weg versperd, wat bepaald niet bijdraagt tot de verkeersveilig heid. Om aan de moeilijkheden defini tief een einde te maken, verzoe ken de bewoners het college een verbod ïn te stellen voor vracht verkeer en openbaar vervoer in de dorpskern, „zodat het mooie dorpje Kethel dan voor de vol gende generaties bewaard kan: blijven," aldus de actiegroep. Wat betreft de RET zijn reeds on derhandelingen gaande om de route van bus 53 te verleggen, waardoor de bussen uit het oude dorp geweerd worden. Volgens Marianne Poortvliet staat de directie van Van Tiel er niet afwijzend tegenover om het be drijf naar elders te verplaatsen. AETERNATIEF Mevrouw Poortvliet: „De firma wacht op een behoorlijk alterna tief. Maar naar ik mij heb laten vertelien, heeft Van Tiel al een terrein in de Spaanse polder aangeboden gekregen." De directie van de firma Van ThEel was wegens afwezigheid voor commentaar niet bereik baar. De bewoners van Kethel vragen b en w in hun brief de kwestie zo spoedig mogelijk aan de ge meenteraad voor te leggen, om dat de situatie steeds nijpender wordt. Mevrouw Poortvliet be grijpt niet, dat er nog geen on gelukken gebeurd zijn, zeker met het oog op het oversteken van schoolgaande jeugd. Hoewel de zomervakantie voor de deur staat, blijft de jeugd be dreigd door het zware verkeer, op straat spelen is er nauwe lijks meer bij. Schiedam De commissie On derwijs handelt de agenda voor de Vergadering, die dinsdag 12 juni gehouden zou worden, schriftelijk af. Overlegd wordt over voorstellen van burgemeester en wethou ders over het verlenen van me dewerking aan de Sint Willi- brordusstichting bij het aan schaffen van leermiddelen, die ncdig zijn voor d* voorbereiding op het lesgeven aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijk heden. Tevens heeft de stichting leermiddelen nodig in verband met de uitbreiding van het tweede, vierde en zesde leerjaar van de lagere school De Not«- krakr. Voorts—vermeldt" deTagenda^ieen- voorstel van het college om een extra krediet beschikbaar te stellen voor de verwarming van •de openbare mavo-school in de Sint LEduimstraat cn een voor stel om medewerking te verle nen aan het bestuur van de Ver eniging voor Christelijk Volks onderwijs voor het aanbrengen van een met gas gestookte cen trale verwarmingsinstallatie in di* lagere school aan de Vlaar- diogseweg. Vlaardingen/Schiedam - De KNNV, afd. Vlaardingen/Schie dam gaat zondag 19 juni een verkenningstocht ondernemen naar het gebied van de Loet in de Krimpenerwaard. Een uit zonderlijk poldergebied dat be kendheid geniet vanwege zijn zeldzame wilde flora. Het wordt een autotocht met vóór-aanmel ding bij de heer S. K. Braven- boer, telef, 3421 OS. Vertrekpunt Is Vlaardingen Oost. uBze bon Itt open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsöiad. antwoordnummer 834. Rotterdam stuur nd.l.v.:de SC en RN 14 dagen gratis naar: straat woonpt telefoon. Dat is naar voren gekomen op een vergadering van de afde ling. Op die vergadering werd een commissie gevormd, die een rapport zal opstellen met daarin de wensen. Deze commissie bestaat uit drie gemeen teraads1 eden van de PvdA, PPR en.D'66 en vijf ac tieve leden uit de partij-afdelin gen. De afkoop van het „eeuwigduren de" watercontract met Rotter dam ral de gemeente veertien miljoen gulden opleveren. Onge veer vier miljoen gulden daar van zal worden gebruikt voor het geleidelijk verhogen van de tarieven. Op de laatste gemeenteraadsver gadering deed het gemeentebe stuur de Raad een voorstel over de besteding. Nadat verscheide ne leden daarop kritiek uitten en met name op de gevolgde procedure werd het voorstel aangehouden. Brcersvest 85 - tel. 010-269702 Da popgroeplhe Triffids Schiedam De sociëteit 't Zol dertje aan de Lange Haven 92 besluit zaterdagavond het sei zoen met een optreden van de groep The Triffids, die deze winiT regelmatig in de soos te gast is geweest. Het prr gramma begint om acht uur en de toegangsprijs is gra- A!s een jaarlijks terugkerend eve nement volgt op 24 juni de Bel gisch/Nederlandse dag. Ditmaal weer verzorgd door leden van de Koninklijke Vereniging voor Natuur- en Stedenschoon te Ant werpen, De KNVVV-ers ontmoeten hun Belgische gastheren nabij de Abdij van Turnhout. Dan volgt een excursie naar het gebied van de Nete aan de zuidzijde van de Belgische Kempen. Niet-leden Ge iets meer willen vernemen over deze dagtocht kunnen zich wenden tot de he ren P. W. Boom, telef. 347782 en C. J. Amsterdam, telef 01747— 3678, Hoek van Holland. Voor Schiedam zijn dat de heer W. van Meggelen, telef. 704273 en Mevr. A. Kerkhoff, telef. 703065. Schiedam - De In opdracht van IHC Gusto en Hoogovens ver vaardigde film over de bouw vn Hoogoven 7 gaat donderdag 14 lunï In première In het cultu reel centrum De Schouw in Vel- sen-Noord. Deze kleurenfilm „A glowing tri bute", die ongeveer een half uur duurt, is gemaakt door Bob Kommer Studio's in Den Haag.,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1