SCHIEDAMSCHE COURANT Bus \>m de noord' HoIy-Noord: binnenkort rijdt nog niet weer leven in de brouwerij Auto 'over'dé kop op rijksweg Spelevarende zeelui lijden schipbreuk Woonwagencentr urn krijgt brandput Ondanks een jaar praten Slimmer Breeze tweede op pop- eonconrs Negen auto's te liard gereden 2 kranten voor één prijs i Groenvoorziening boven de maat NW heeft het druk met belastinghulp verlengen lijdensweg Brandje in slooppand BROMFIETS CONTROLE IN POLDERVAART: Jeugdhaven Nieuwland naar Epe BIuswatervoorziening onvoldoende Duur slaapje Dinsdag 19 Juni 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD i pagina' 99ste jaargang no. 21743 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN" KETHEL Schiedam/VIaardingen De „buslijn om de noord" zal nog wel even op zich laten wachten. Enkele maanden zal het zeker duren en misschien nog wel langer voor de dicht bij elkaar gelegen wijken Groenoord en Holy einde- j lijk een directe busverbinding hebben. oly-noord staat aan de voor avond van z'n goedkeuring. Morgen of overmorgen valt in de gemeenteraad de beslissing over het al dan niet officieel uit werken van het toestemmings- Schiedam Steeds meer NW-le- den laten zich bij het invullen van de aangifte-biljetten Inkom sten Belasting helpen door des kundigen van de vakcentrale. Dit blijkt uit het jaaroverzicht „van 1972 van de afdeling Schie dam van het NVV, waarin ver meld staat, dat in 1971 in het to taal 693 leden werden geadvi seerd, van wie 592 tijdens de negentien gehouden invulavon- den. De medewerkers, die hulp ver leenden, waren van te voren vier avonden geïnstrueerd om hun taak naar behoren uit te oe fenen. De meesten, die hun toevlucht zochten bij het NW, waren ver bonden aan de Industriebond NW, namelijk 358. Voorts hadden 51 leden van de Bouwbedrijfsbond NW hulp no dig bij het invullen van de for mulieren, evenals 44 leden van de Nederlandse Bond van Ver voerpersoneel en veertig leden van de Algemene Bond van Ambtenaren. Schiedam Uit het clubhuis De Doelen aan het Doelenplein is een filmprojector gestolen met een waarde van 450 gulden. De projector la eigendom van de Ongeorganiseerde jeugd in Schiedam. Hij" stoncTin een'kast van een niet afgesloten kantoor. i De bewoners van deze wijken zit- l ten te „snakken" om deze bus lijn, omdat ze nu uren onderweg zijn om van de ene wijk naar ae andere te komen. Hemels breed liggen deze noordelijke wijken van Schiedam en Vlaar- dingen maar een paar kilometer van elkaar. Om deze afstand te overbruggen moeten ze nu gebruik maken van twee buslijnen (53 en 57). Ze worden daarbij via het cen trum en het westen van Schie dam en het oostelijk deel van Vlaardingen vervoerd. Dar is een omweg van zeker tien kilometer. De totale reistijd is bovendien lang, omdat de reizi gers een keer moeten overstap pen. Als de aansluiting wordt gemist, kan het wel een half uur duren voor de volgende bus komt. De lijdensweg van de „buslijn om de noord" duurt nu al bijna een jaar. Vorig jaar augustus werd verwacht dat deze lijn om- si reeks de jaarwisseling 1972i 1P73 een feit zou zijn. Afgelopen februari werd echter al gespro ken over mei. De moeilijkheden zouden liggen bij de gemeentebesturen van Schiedam en Vlaardingen, die nog aan het praten zouden zijn over de verdeling van het ex ploitatietekort, dat deze nieuwe buslijn ongetwijfeld zal gaan op leveren. De heer J. Reïnders van de RET: „De zaak is nog steeds in be handeling. De gemeentebesturen van Schiedam en Vlaardingen zijn nog aan het praten over de plan. Na twee goedbedoelde, maar door hogerhand afgewe zen pogingen het noordelijkste stadsdeel van de stad een woon functie mee te geven komt er dan na jaren van stilte weer le ven in de bouwerij. ie uitwerking of inrichting van het bestemmingsplan Holy Noord gebeurt onder toezicht van het college van B. en W. De gemeenteraad geeft door haar goedkeuring als bet ware het plan uit handen met dien verstande, dat b. en w. bij de uitwerking aan vele regels 2ljn gebonden. Bovendien deed wet houder Mooij de commissie voor setadsontwikkeling de ge ruststellende toezegging, dat hij de commissie van tijd tot tijd op de hoogte houdt van de ont wikkelingen. Wethouder Mooij hoopt, dat tij dens de gemeenteraadsverga dering geen moeilijkheden zul len worden gemaakt over de tailkwesties. Dat zou de zaak alleen maar nodeloos ophou den. Niettemin is er, naar ver luidt, een hele stapel amende menten van D'66 te verwachten. Zoals bekend deed de democra tische partij een rake duit in het zakje door een aantal herzienin gen uit te brengen zoals het ver kleinen van de kavels. Met an dere woorden: het mogelijk ma ken dat er meer huizen in Holy- Noord kunnen worden gebouwd. Bouwwethouder Mooij deed over die plannen nogal sceptisch. „We weten niet wat er van overblijft", zei 'ie. „Er heeft tot nu toe geen overleg plaats gehad". Tijdens de laatste bij eenkomst van de commissie stadsontwikkeling (woensdag avond schitterde D'66 door af wezigheid. VEEL GROEN Holy-Noord, zo dacht stedebouw- kundige Dorhout hardop, is een gebied met veel groen. „Gelet op de normen, die het ministerie van Volkshuisves ting aanhoudt, is het in het be stemmingsplan een verdeling van groen boven de maat ge weest". Op vragen van raads leden antwoordde hij, dat een Oost-West-verbinding van een groenzoom niet uitgesloten is. Er Is al contact gelegd. Over het parkeren in de randen van Holy-Noord, langs de voorbestemde rijksweg, vond Dorhout, dat de kaart gelezen moest worden. „De gevels van de woningen staan niet alle in één richting en bovendien is er soms een strook van honderd tot honderdvijftig meter groen, tuintjes. „Dat is heel best kun je heel wat in doen". Zoals het aanleggen van volk stuintjes „Dat is heel best mogelijk", dat Dorhout van de suggestie van mevrouw de Vries (PvdA). „Volkstuintjes zijn heel zinnig. Ze maken een wandeling langs de rand van Holy-Noord door het groen mogelijk". Tenslotte volgde een stedebouw kundig e tip van Dorhout. ,Je kunt niet zonder kleerscheuren maar aanschuiven met een wijkpark. Er zijn duidelijke relaties in het gebruik van het groen. Je kan die bomen en planten en dat gras wel verde len, maar dan help je de func tie van het wijkpark om zeep. Een kind van twaalf is al uit als het dicht bij huis in* het gras zit. Maar voor volwasse nen, die een dagje willen re creëren is er in de toekomst Midden-Delfland. Er zijn ver schillen in het gebruik van groen. WOONWAGENS Het woonwagencentrum, dat in het nooden van Holy-Noord is getekend, biedt aan vijftien wagens plaats. De bewoners delen normaal mee in het voorzieningenpakket van de wijk. Wethouder Mooij:, „De afstanden tot scholen en win kels geven geen aaleiding tot het treffen van bijzondere voorzieningen". Er komen wel bergingsmogelïjkheden, toilet ten, gas en water. Die hele set wordt als blijvende voor ziening aangebracht. De erfpaehtsom voor Holy- Noord is en blijft nog altijd een duistere zaak. Wethouder Mooij kon niet zeggen hoe de prijzen komen te liggen. „Den Haag probeert de prijzen zo laag mogelijk te houden", was het enige antwoord dat hem resteerde. Ik dacht dat in Schiedam en Vlaardingen de zaak nog be sproken moest worden in ver scheidene commissies. Wat ons betreft had die bus al kunnen rijden". De bewoners van de noordelijke wijken hebben deze buslijn niet alleen nodig voor een directe verbinding. Men kan nu niet daar vandaan naar de Schie- damse ziekenhuizen komen, zon der te hoeven overstappen. Pas als dat afgerond is, kan de definitieve route worden bepaald. AANDACHT Wethouder Bolmers van Schie dam: „De gemeente werkt aan alle zaken die de aandacht moe ten hebben. Nee, ik dacht niet dathetnodig,.-is-sdeze zaak jn een van de commissies of de raad te brengen". Schiedam - De Schiedamsc pop groep Summer Breeze heeft In het afgelopen weekeinde op een popconcours in de Haagse Houtrust Hallen de tweede prijs In de wacht gesleept. Eigenlijk had de uit drie man bestaande formatie dit succes wel verwacht, temeer gezien de kwaliteit van de meeste deelnemers aan de talenten jacht niet overweldigend was. Het voornamelijk blues produce rende trio is in Schiedam ze ker niet onbekend. Het trad onder andere op in het voor programma van Rory Gallag her in het Passage Theater op 9 maart, voorts liet het drietal een gedeelte van het repertoi re horen bij de opening van de tentoonstelling Druksles en Schijfsels in het Stedelijk Mu seum. Vooral bij de jonge aan wezigen sloeg deze onverwach te muzikale attractie in. ZES JAAR Summer Breeze bestaat sinds zes jaar uit de volgende musi ci: sologitarist Fred van Willi gen (21), drummer Wim Ilmer (20) en bassist Toon de Vaal (23). Tot nu toe hebben ze zich voor- Toon de Vaal Fred van Willigen Wim Ilmer namelijk toegelegd op de ont wikkeling van hun repertoire, dat voor het grootste gedeelte uit eigen nummers bestaat, maar de bedoeling is, dat er in de komende maanden in plaats van aan repetities meer tijd wordt besteed aan optre dens. In september is reeds een toer- nee in Duitsland gepland, voor die tijd staan er nog wat con certen in de omgeving op het programma. Schiedam De 55-jarige Rotter- dammer M. J. I. is het afgelo- pen weekeinde met zijn gele DAF op de Rijksweg 20 bij Ke- thel in de bocht naar de Bene- luxtunnel van de weg afgevlo gen. Hij reed met een snelheid van over de honderd kilometer, ter wijl ter plaatse een maximum geldt van zeventig De auto sloeg over de kap en werd to taal vernield. De echtgenote van I. en twee in de auto zittende kinderen wer- ,s den licht gewond. Na behandeld te zijn in het gemeentezieken huis konden ze naar huis. I. daarentegen werd naar het poli tiebureau gebracht, omdat hij een glaasje op had. Zijn rijbe wijs is ingevorderd en hij heeft een procesverbaal gekregen. Schiedam In een slooppand aan de Lange Achterweg heeft de 41-jarige Schiedammer A. Veer voorkomen dat een brandje zich uitbreidde, Voordat de brand weer ter plaatse was, had hij het vuur reeds geblust. Ver moed wordt dat de jeugd in het sloeppand vuurtje heeft ge stookt. Schiedam Op de Vlaardinger- dijk heeft de politie bromfietsen gecontroleerd. Vijf daarvan ble ken te hard te kunnen rijden. E.en daarvan baalde zelfs de 74 kilometer. Het gevaar voor snelle uitbreiding van branden op het centrum is momenteel zeer groot. Ichledam In de Poldervaart is een bootje van de werf Wilton Fijenoord vastgelopen op stuk ken puin, nadat onbekenden er een stukje mee hebben gevaren. iet bootje ligt normaal bij Dok 4 in de Wilhelminahaven. Nadat zij een ruit van de stuurhut hadden vernield, zagen zij kans de motor te starten. Val de Nieuwe Maas voeren zij het doodlopende stuk van de Poldervaart op. Toen ze bij de VJaardingerdijk merkten dat ze niet verder konden, probeerden zij te draaien. Daarbij liep het bootje, dat bij De onbekenden hebben namelijk het toohebt van het bootje aan gestoken. Wilton wordt gebruikt voor bet vervoer van personeel en mate riaal, vast op onder het water liggend puin. Bij het zakken van het water maakte het een Z'j waren er echter kennelijk n;er slagzij van 45 graden. van op de hoogte dat de Polder- De politie vermoedt üat de „spe- vaart doodloopt. Vermoedelijk le-vaarders" zeelui zijn geweest van een in dok liggend schip. Schiedam Bij snelheidscontro les op de Churchillweg zijn ne gen auto's aangehouden. De hoogste snelheid die werd geme ten was 82 kilometer per uur. De negen automobilisten kregen een procesverbaal. Schiedam De Jeugdhaven Nieuwland houdt van 11 tot en met 18 augustus een kampweek in De Hertekolk in de Gelderse plaats Epe. In dit vakantieoord heeft men de beschikking over een eigen ter rein van vi>'f hectare beboste grond, gelegen rond het kanp- Vis. Voorts ziin er een sport veld en een kampvuurp'aats. De week is beoim voor iontehn van twaalf tot en met'vi*ft en - - v. V/'c v, h k*>n z>h op geven bij de Jeugdhaven, Albar- dastraat 67, telefoon 704671. wilden ze even naar de stad en De kosten zijn zestig gulden per waren ze te lui om te lopen. I persoon. Schiedam/VIaardingen Het woonwagencentrum aan de i Schiekade in Schiedam krijgt j een brandput. De huidige blus- j watervoorziening ïs er zo slecht, I dat een eventuele brand in een j van de wagens catastrofale ge volgen zou kunnen hebben, ge zien de snelle uitbreiding via andere wagens. Bij enkele branden, die onlangs op of in de buurt van het een- trum hebben gewoed, is geble ken, dat de bovengrondse brandkranen er niet voldoen aan de eisen. Bovendien is het open water of nauwelijks te bereiken. De kosten van de bij de ingang van het centrum aan te leggen put bedragen negenduizend gul den. De gemt enteraad moet cht bedrag maandag 25 juni tijden ef-n openbarvergader ng in het Stad .kantoor vrijmaken. De gemeenten Vlaardingen en Maassluis hebben zich reeds met de nieuwe voorziening ak koord verklaard. Schiedam Het dutje dat een 37-jarige Schiedam mer in een stoel bij zijn tuinhuis in de Babberspol- der maakte is hem letter lijk duur komen te staan. Uit zi'n colbertjasje, dat hij over een stoel had gehan gen, werd z';n portefeuille gehaald ti'dens het ftitje. Er zat vijftien gulden in. ï„var h" "J"1» 2 """"O" mm vow de orlis ,a een. de SOiiedarose Courant met nieuws uit uw ..ta* B de bO en RN te mown «n ontdok zelr de ™ie piu!pa„,e^ varpnentii Oen bon In ooen en.oloo, itonder posttegol. man naat floiterdamscb Nieuwsblad. antwoordnummer 634, Rotterdam de SC er» RN 14 dagen gratis naar:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1