Onderhandeling over bus 52 duurt voort 'Oiiw in vordert snel SCHIEDAMSCHE COURANT BIJDORP: IET WAIERGELD SPOORBAANSTRAAT KOPEN Blauwhuis wordt Eenderde van recreatiegebied Midden Delfland voor recreatie Eerste complex eind oktober klaar Mille per maand kan Kali a redden de toekomst 125 nieuwe woningen College antwoordt PCG-er Poot Laatste spreekuur in West 2 kranten voor één prijs v sdhiedamse courant Schiedam De bouw van het eerste complex wonin gen in Woudhoek-Zuid is ai zo ver gevorderd, dat met de afbouw van de laatste huizen is begonnen. Bijna de helft van deze eenge zinswoningen is al ver- huurd. Het complex van 196 wonin gen wordt gebouwd door t 'het Schiedamse bouw- en i j Aannemingsbedrijf Baron .j NV Ongeveer de helft van de woninge is al helemaal klaar. De gemeente die de op dracht heeft gegeven heeft er naar schatting tachtig tot negentig ver huurd. De bouw in deze nieuwe wijk ver keert in een zo vergevorderd stadium dat de gemeente bin nenkort er enkele voorzieningen gaat treffen. Aanstaande maandag zal de ge meenteraad moeten beslissen over een krediet daarvoor. Voor het aanbrengen van openbare verlichting, en brandkranen is een bedrag van 214.000 gulden nodig. De 195 woningen zullen naar schatting eind oktober al lemaal. klaar zijn. Dat betekent dat Baron NV zich precies aan de geplande bouwtijd heeft ge houden. OOSTEN ken. In totaal worden er 182 wo ningen gebouwd in opdracht van de gemeente. De Hollandse Beton Groep -is in opdracht van dè Vereniging Volkshuisvesting in deze wijk eveneens bezig met de bouw van een complex vanT43 wonin gen. Dat zijn huizen in twee cn drie bouwlagen. Het heiwerk daar van is klaar. VIERDE Eveneens in een vergevorderd Voor een vierde én laatste com- stadium. verke.ren.de woningen plex .woningen liggen de plan die in het oosten van deze wijk nen nog te wachten op goedkeu- worden gebouwd. Dat gebeurt ring van „Den Haag". Die door de 'Hollandse Beton Groep goedkeuring wordt binnen enke- in drie en vier bouwlagen. Ie maanden, verwacht. De eerste mensen zullen daar naar Dit laatste complex bestaat uit schatting in de loop: van .juli hun 204 eengezinswoningen, 2e wor- nieuwe woning kunnen betrek- den gebouwd in opdracht van Nieuwe woningen in Woud- hoek -Zuid. fofo; Hans de Bakker de Vereniging Volkshuisvesting, De vier woning-complexen zul len in totaal 725 woningen om vatten. Het in 1764 gehbuwdei Blauwhuis aan de Lange Kieuwstraat ondergaat momenteel een opknap beurt. Al het houtwerk in de gevel en op het dak wordt door de Dienst Gemeentewerken van een nieuwe laag verf voorzien, het torentje op het Blauwhuis wordt eveneens onder handen genomen. Het historische gebouw, dat vroeger een „Vrou- wenverbeterhuis" was, biedt sinds enkele jaren onderdak aan de Schie damse Muziekschool. Ook hebben er een post kantoor en een gymna sium in gezeten. De opknapbeurt is geen luxe.: Volgens de direc teur van de muziek school, de heer K. Bak, verkeerde het dak in zo'n slechte staat, dat het regelmatig doorlek te. De restauratie van de binnenzijde van het ge bouw, die ook hard no dig is, laat nog wel even op zich wachten. Dit is toe te schrijven aan re financiële situatie van Monumentenzorg, waar onder het gebouw res sorteert. khiedam Het Rijksinstituut voor Natuurbeheer onderzoekt met het Biologisch en Scheikundig Onderzoek van Landbouwgewassen waar en in welke vorm natuurparken in Midden Delfland kunnen worden Aangelegd. .Rijfden Delfland is het Agrarisch gebied dat tussen Schiedam en °elft ligt. Van het zesduizend hectare groot gebied zal 1900 hectare gorden ingericht voor dagrecreatie. •et overblijvende agrarisch deel. ifioet een vestigingsplaats wor den van rendabele land- en tuin bouwbedrijven, zodat het agra- ,nsch karakter blijft bestaan. et.recreatiegebied- moet een te genwicht vormen vormen voor fle opdringende steden. Een en ander staat in een verslag dat Centrale Cultuurdienst Com missie, De Cultuur-technische Dienst en de Stichting Beheer Landbouwgronden hebben uitge bracht. In het agrarische deel van het re creatiegebied Midden Delfland wordt reeds nagegaan hoe de ontsluiting van het gebied moet worden verbeterd. Schiedam Het kinderdagver blijf Katja aan de Lange Haven wordt bedreigd met sluiting. Het kan alleen nog voortbe staan, wanneer onmiddellijk een hoofdleidster wordt aangetrok ken. Het bedrag van duizend gulden per maand, dat daarmee ge moeid is, komt niet uit exploita tie, zodat Katja afhankelijk is van de overheid. De gemeente kan geen subsidie toezeggen wegens het ontbreken van een goedkeuring van Gede puteerde Staten. Deze hebben momenteel de kwestie in onder zoek. GS hebben laten weten aan het eventueel beschikbaar stelten van een subsidie voor Katja ex tra aandacht te besteden, aan gezien het voor Schiedam een nieuw subsidiesoort is. Schiedam De gemeente is nog steeds in onderhandeling met Rotterdam en Vïaardingen over de in te stellen bus lijn 52. Deze zal - via Kethel en Groenoord-Holy en Vlaar- disgen ea het NS/etatJca In Schiedam direct verbinden. Dit delen burgemeester en wethouders mee naar aan leiding van vragen van het PCG-gemeenteraadslid P- Schiedam De werkgroep huren en klachten van de bewoners vereniging Schiedam—West zet het wekelijse spreekuur in ge bouw Irene tijdens de zomer maanden stop. Het laatste spreekuur wordt dins dag 26 juni gehouden. Door middel van een in september te houden enquête onder de bewo ners van het Westen wordt on derzocht, of er gedurende de wintermaanden behoefte is aan een spreekuur. Poot over het uitblijven van de aanpassing van het openbaar vervoer Groenoord. De heer Poot doelde speciaaFop het Bach-, Liszt-, Schubert-, Si belius-, Grieg- en Chopinpiein. waarvan de bewoners zich zor gen maken over de slechte ver bindingen met de overige stads delen en de hemelsbreed slechts enkele kilometers verwijderde Hoiywijk in Vïaardingen, ROTTERDAM Volgenv het college heeft de RET onlangs een voorstel over bu3 52 ingediend bij burgemeester en wethouders van Rotterdam. De resultaten daarvan zijn nog niet bekend. De nieuwe buslijn, waarvan de route vanuit Kethel-Groenoord onder andere via de Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven.Oran- jestraat, Gerrit Verboonstraat, Koemarkt, Broersvest, Emma- plein en Singel zal lopen, zal vooral voor dö bewoners van Schiedam-Noord de bereikbaar heid van de twee Schiedamse ziekenhuizen vergemakkelijken. De wijkvereniging Bijdorp, suggereert de gemeente om de Spoorbaanstraat van de huidige eigenaar over te nemen en de straat in dezelfde staat van on derhoud te brengen als de andere straten in de wijk. Deze maatregel kan betaald worden van de afkoopsom van het watercoatraet, al dus de wijkvereniging, die met dit plan aan het ver zoek van het gemeentebe stuur om ideeën voor de besteding van het geld wil tegemoet komen. Profiteer nü van hef unieke aanbod 2 kramen te ontvangen voor. de ori's ean: de Schiedamse Couiani met nieuws uit uw slad en omgeving en RoMerdamseh Nieuwsblad met hot'laatste binnen- en bu.tenlandae' nieuws Geel ons nu opdracht ook bij u U dagen gratis, zonder eotge de SC, en RN te twiorgan en ontdek zetf ce veJ# pluspunten. Öeza ben fn open envelop, zonder postzegel/ storen naar Rottordamsch Mieuwablftd, antwoordnummer 334, Rotterdam stuur m.i.v.:de SC en RN 14 dagen gratis naar; naam.... straat woonpl. telefoon 4 pagina'? 99ste jaargang no. 24747 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 -telefoon administratie 268091 -redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 23 Juni 1973

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1