SCHIEDAMSCHE COURANT u Werkgroep SRJJ in discussie-nota Schiedamse kinderen komen ruimte tekort Vuurzee legt in de as Oplossingen: binnentuinen speelstraten krotten slopen Schiedam m beeld bij de AVRO 2 kranten voor één prijs Fancy Fair in Thorbecke- school Laatste spreekuur in Zuid islaagden leao-school De vacht kwijt Amhrosius wil oud papier voor nieuwe instrumenten Maandag 25 juni 1973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 paginal 99ste jaargang no. 24748 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL &ÏÏX Y' Y Y; i De braad maakte korte metten met het oude pand. Schiedam Het kind moet het afleggen tegen de auto. De steeds gro tere ruimte die het snel groeiende auto-bezit opslokt, gaat ten koste van de zo hard nodige speelgelegenheid voor de jeugd- Vooral In het centrum van Schiedam, waar twaalfhonderd kinderen onder de vijftien jaar het zonder een enkele speelplaats moeten doen. Ook el ders in de stad is de situate weinig bevredigend. Om de ruim twin tigduizend kinderen in Schiedam, een kwart van de totale bevol king, niet in hun ontwikkeling te remmen, moet de gemeente nodig speeigelegenheden gaan creëren. De speetpjaais op de hoek van de Oosterstraat en de Sirtget, een van de adit in Oost. Schiedam Een trieste ruïne is overgebleven van de oud papier en metaalbandel J. van der Waal in de Wes(molenstraat, nadat in de nacht van zaterdag op zondag daar een felle brand woedde. De naast de papierhandel wonen de familie ontdekte midden in de nacht de brand, doordat ze wakker werden van het lawaai waarmee de brand gepaard ëmë- Vermoedelijk zijn ze daardoor aan een ramp ontsnapt, want toen kon daarop de brandweer arriveerde, stond de papierhan del in lichte laaie. Een kleine dertig brandweerman nen onder leiding van dienst doend commandant Keuzekamp Schiedam Op de school voor la ger economisch en administra tief onderwijs aan het Oude Kerkhof 18 hebben de volgende leerlingen hun einddiploma be haald. Het zijn S. H. Ames, N. S. Am- merdorfer, Z. den Boer, W. L. R. Boers, V. Bos, R. den Boog- *rt, F. M. Bosch, M. P. van den Bosch, J. W. van den Bout, A. Brand, van Dijk, L. van Dijk, A. van der Graaf, A. Groeneweg, H. Groeneweg, L. J. de Groot, N.van Haastert, A. L van Hagen, J. van Karme zen, F. C. van HartingsveJdt, P. den Held, C. P. van Heijst, H.J. Hogeling, C. Jasper, H. Jonkman, C. P Jordaans, S. Ketting, R. Ketelaar, H. J. Koch, R M. Levens, E. van der Linden, M, M. van Luyn, M. van Meurs, H. Meijer, H. Meij er, Y. Mulder, P. van Nassen, F. Oudshoorn, R J. Pijpe, P. Robberegt, L. S. de Rouw, G. E. M. Schippers, A. Schel te, A. Schreudem, F Staat, H. P. van Stek, H van Strijen, M. J. K. Terhoeve, M. S. E. van Unen, J. D. van Veen, M. Sasman, Z, Weerdenburg, Wigmans. S. van der Windt, R, H. de Wit, A. F. de Wolf, C. D. van IJssel- muide, E. P. C Zagwijn, P. G. Zeeman en W. A, van Zomeren. Er zijn negen kandidaten afgewe zen twee hebben, een herexamen gekregen. bestreden met elf stralen de vuurzee. Zij slaagden erin het woonhuis en her cncere kant van de papier handel liggende ioodgietersbe- drijf Meijer en Stegmann te be houden. ONDERZOEK Over de oorzaak van de brand en het schadebedrag is nog niets bekend. De Schiedamse recher che stelt vandaag een onderzoek in. Het papier bleef dit weekeinde lang nasmeulen Zondag moest de brandweer nog enkele keren uitrukken om het weer op laaiend vuur te blussen. De brand, die omstreeks drie uur 's nachts uitbrak, trok veel be langstelling. Onder meer kwa men burgemeester Roeitssma. wethouder Collé en brandweer commandant Pssschier zich op de hoogte stellen. Tot deze conclusie is de Werk groep Speelgelegenheden van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren gekomen na een ruim vijf maanden durende stu die op het ontbreken van speel terrein in Schiedam. Het resultaat hiervan is de nota Speelsituatie Schiedam, die tij dens in het najaar gehouden discussies met ouders, politieke partijen en andere belangstel lenden als gespreksstuk zal die- nUb.s,.±^.x ,'L, De leden van *ae werkgroep willen vanaf september zoveel moge lijk in de wijken het rapport on der de ogen van het publiek brengen. In tegenstelling tot de ideale zes A twaalf vierkante meter speel plaats per inwoner (volgens het rapport Ruimte en Welzijns voorzieningen) heeft het oude gedeelte van Schiedam slechts een vierkante meter per inwo ner, Nieuwland anderhalf en Groenoord bijna drie, Dit ruimtegebrek Is echter geen excuus voor het ontbreken van, speelruimte, volgens de Werk groep Speelgelegenheden, die zelf een aantal noodoplossingen beeft bedacht. SPEELSTRATEN Een hiervan Is het bestemmen van een aantal straten tot speel straten. Dit vereist wel mede werking van de bewoners, wat een moeilijk haalbare kaart is, zoals met de proef in de Ridder- kerksestraat in Schledam-Zuid is gebleken. Er zijn verschillende manieren om speelstraten te creëren. Men kan de straat geheel afzetten, waartegen behalve auto-bezit tende bewoners ook de brand weer zal protesteren, tevens kan men de straat herprofileren en overdag een parkeerverbod instellen. Een bezwaar van dergelijke stra ten is, dat er moeilijk grote speeltoestellen en zandbakken geplaatst kunnen worden. De oplossing zai dan eerder liggen in -stapblokken, heuveltjes* en fontijntjes, voornamelijk voor kleine kinderen aantrekkelijke voorzieningen. SLOPEN Tevens kan speelruimte gescha pen worden door het slopen van krotten. De werkgroep doet eveneens bet idee aan de hand om binnentuinen te maken door het weghalen van schuurtjes en schuttingen. Volgens de werk groep zou ae bevolking hiertoe tegen het ontvangen van een slooppremie wellicht bereid zijn. De werkgroep wijst het gebruik van ijzeren klïmrekken af, ziet hiervoor liever houten werktui gen in de plaats. Ook prefereert de werkgroep gras of zand als ondergrond boven tegels. Het neerzetten van boomstronken, schuilhutten en dergelijke ver dient—aanbeveling, aldus de werkgroep, die zelf best een handje mee wil helpen met het verbeteren van de situatie, waartoe de werkgroep de ge meente oproept. De werkgroep biedt aan behulp zaam te zijn bij het realiseren van twee speelstraten in oude wijken van Schiedam door het enquêteren van de bewoners en deze te motiveren om mee te werken aan het veranderen van de straten in speelstraten. Ook wil de werkgroep plannen voor de straten ontwerpen in overleg met de politie, de gemeentelijke diensten en deskundigen. WESTEN De maatregelen zijn het hardst nodig In de oude stadsdetoL Na het Centrum is het Weiden er met vier speelplaatsen voor ruim drieduizend kinderen er het slechts aan toe. Ook de toe stand in Oost, acht speelplaat sen voor 3200 kinderen, en in Zuid, zes speelplaatsen voor tweeduizend kinderen laat te wensen over. De nota is naar verschillende in stanties gestuurd, ook naar bur gemeester en wethouders, opdat deze hun standpunt bepalen, over het probleem. Een woflig schaap verandert In een keer in een mager, rillend beest. En wat de kijkers zater dag daarbij in het Seatrixpark het meest opviel, was dat zo'n schaap er dan zo kaal uitziet- Dat rillen viel overigens wel mee met het warme weer van het afgelopen weekeinde. Waar schijnlijk waren de dieren de "schapenscheerder" wel dank baar Profiteer nii van hst unieke aanbod 2 kranten ta ontvangen voor de prijs va BBn: ca Schiedamse Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en heli Rotterdamse»» Nieuwsblad met het 'laatste binnen* en buitenlandse nieuws 1 Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting. I de SC en RN te bezorgen en ontdek zelï de veie pluspunten. Deze bon fn open envelop, zonder postzegel, sluren naar Rotterdam3cli Nieuwsblad, antwoordnummer 634, fiotlardam 8luurm,Lv.:de SC en RN 14 dagen gratis naar: naam straat wooppi telefoon Schiedam Met een vijf minuten durend filmpje onder de titel „Ontdek je plekje", besteedde de AVRO-tele visie zaterdagavond aandacht aan Schiedam. Een filmpje van Joop Scheltens, met fraaie stadsgezichten, rustieke plekjes en ruim schoots aandacht voor de vele historische gebou wen die onze stad rijk is. Beelden van het oude Stadhuis, Proveniershuis, Ko renbeurs, Museum, Lange Haven, de Oude Sluis, ruïne, molens en branderijen werden fraai in beeld gebracht. Zelfs gaf Joop Scheltens nog het advies om de Gro te Kerk toch maar weer Sint Janskerk te gaan noemen: „Zo'n mooie kerk, Grote Kerk noemen, och, och, Sint Janskerk is toch eigenlijk veel mooier, ert waarom eigenlijk niet?" Al met al werd vooral historisch Schiedam, zonnig en als toeristische trekpleister gepresenteerd. Slechts even kreeg ook modem Schiedam wat aandacht, op het moment dat de camera de ruï ne. maar tevens het stadskantoor als imposant decor in beeld bracht. Toch waren het vooral de vele details d:e zelfs de Schiedammer moet hebben getroffen. Details van het oude Stadhuis, met waardering voor de fleu rig gevulde bloembakken, maar ook fragmenten van het fries van de Korenbuers en de gevelver sieringen van de distilleerderijen werden close aan de kijker getoond. Een Interessant filmpje en tevens een stukje propa ganda, dat ongetwijfeld de zoekers naar oud stadsschoon richting Schiedam zal lokken. Came raman was Pim de Lange, terwijl het commen taar verzorgd werd door Cor de Jager. •t Schiedam Groot feest wordt het woensdag in de Thorbecke- school, wanneer daar een fancy fair wordt gehouden. Alle lokalen, geen een uitgezon derd, zuilen bruisen van de acti viteiten. iedereen is welkom om daar rila steentje bij te komen dragen. De lijst van mogelijkheden tot vermaak, heef? de lengte van een boodschappenlijstje Yan een huisViouw op zaterdag. „Toppers" zullen die dag zijn: Het raJ van avontuur, de sa loon, raden maar, spijkerslaan, ringwerpen, sjoelen, de openba re verkoop en het aloude bal gooien. Dat alles wordt overgoten met een sausje van verzoekplaten: U vraagt, wij draaien. En is «*en nlaut er niet. volgende keer beter. De opbrengst van dit dagje Thoo- becke-vermaak komt ten goede aan de school. Er zal materiaal, bijvoorbeeld klei, voor worden gekocht. Dt deuren van de Thorbecke- school aar. de Thorbeckesingel 2 zijn geopend van 's middags twee tot vijf uur en van 's avonds zeven tot tien uur. Schiedam Oud papier voor papier mee gaat ophalen. nieuwe Instrumenten. Dat is het Die oude kt anten enzo zijn trou- motto waar de Jeugdharmonie wens altijd welkom bij Ambro- Ambrosius morgenavond oud sius. Even een telefoontje naar de hoe'- Lansbergen en het wordt bij U thuis opgehaald, j Zijn nummer is 71.00.17. Schiedan De bewonersvereni- ging Scbitdam-Zuld houdt mor- genavond het laatste spreekuur voor de vakantie. Het eerstvol- rrvd-s e---*"1: -ïi-dr gehou den op dltrdag 21 augustus. -> - e zaken kan men :n de komende periode terecht bij de heren Dettmeijer, Lekstraat 18b, en Over de Vest, Nieuwe Maasstraat 71, telefoon 264012

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1