>01 -DAMSCHE COURAiT Water-zaak is er door Commissie SG coördineert publiciteit verenigingen AUTO IN BRAM) Grapje van rancuneuze Schiedammer? ASIEL KRIJGT GEÏD AMBROSIUS KRIJGT EERSTE PRIJS Brommerige aanblik Jongetje (4) net gered in bad Groenoord Sportfondsen- bad It ree weken dicht Scouting op de tovertoer Automobilist - over de kop - rijdt verder Explosie bij vullen van gaslamp Ondanks felle protesten uit raad Automobilist builen kennis Dinsdag 26 junil97S 93ste jaargang no. ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Machtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 2 "i k Barbecuen was een van de activiteiten tijdens de grote speeldag van Scouting Rijn mond, afgelopen zondag. Het roosteren van de brok ken vlees paste mooi. bij het onderdeel "vuur" van het spsl, dat was opgebouwd rond cle' televisie-tovenaar Catwheazel- De middag, waarop ruim vierhonderd welpen aanwezig waren, werd gehouden in het Viaar- dingse Scoutcentrum aan de B-roekpolderweg. De be doeling van het spel was, dat Catwheazel In de grote kampvuurkotl, waar het spet plaatsvond, met behulp van vier elementen stenen in goud zou veranderen. Het voorbereidende werk werd Yerrlcht door de welpen, die tijdens een groot aantal spe len de voor de proef ge schikte stenen opzochten, aan het eind van de mid dag bieek alle moeite ver geefs: de stenen Weven van steen. Niettemin bezorgde dit Nationale Weipenspei 1973 de deelnemers een ge slaagde middag. De welpen waren afkomstig uit Schie- dam, Vlaar'dingen en Maas- j sluis. Schiedam Het geheel verjongde harmonie-orkest Sint Ambrosius heeft zondag deelgenomen, aan het in Leidschendam gehouden concours van de rooms-katholie- ke Bond van Muziekgezelschap- oen, afdeling Euid-Hcllaod. Evenals tiidens het in oktober gehouden concours behaalde het orkest in de vierde afdeling een eerste priis. Als verplicht nummer werd uitge voerd ..Round The World" van Kees Flak. Het keuze-nummer was de ouverture ..Facile" van Cor Fontaine. De vertolking van beide werken werd door de jury met 273.5 punten gehonoreerd. Schiedam De negentienjarige monteur F. M, B. iï na op de Oranjestraat tegen een paal te zijn gebotst, in een totaal ver nielde auto verder gereden. De politie zag kans hem ir Nieuwland aan te houden. De man nam op de Oranjestraat de bocht naar de Nieuwe Haven met te grote snelheid. Ondanks dat de paal krom stond 1 en dat het dak van zijn rode Fiat totaal verkreukeld was. reed hij verder. Bij het ongeluk i was zijn auto over de kap gesla- gen en weer op de wielen te-j recht gekomen. I Schiedam Wat losrakend schuimrubber dat op de uitlaat terecht kwam is er de oorzaak van geweest dat op de burgemeester Van Haarenlaan een auto in brand raakte. Een bestuurder van een andere auto doofde met een brandblusser het vuur. De in brand geraakte auto was eigendom van een man uit Spijkenisse. Schiedam Bij de Coöp-winkel aan de Monseigneur Nolensiaan is een 55-jarige vrouw door een ruit gelopen. Zij zag de ruit voor de er naast liggende gla zen deur aan. De vrouw kreeg snijwonden aan haar rechterhand en knieën. Door de GGD werd zij voor be handeling naar het Noletzieken- huis gebracht. Een klein grapje van een rancuneuze Schiedammer? Of iemand die jaloers is op „buur" Vlaardlngen, dal ter gelegenheid var» hef zevenhonderd jarig bestaan de toegangswegen naar de stad met deze borden versierde. Deze grapjas moet dan niet hebben geweten, dat Schiedam in 1975 zijn zevenhonderd jarig bestaan gedenkt. En daf tegen die tijd ongetwijfeld er ook op de een of andere manier de aandacht op zal worden gevestigd. Een binnenplaats vol brom mers. Deze aanblik biedt het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. Het afgelo pen weekeinde alleen al werden I zeventien brommers van straat opgepikt voor een nader onder zoek op het bureau. Gistermorgen begonnen twee spe cialisten van het SchJedamse politiekorps met de brommers door te lichten op verboden on derdelen. „Elke bromfiets kost ons gemiddeld drie kwartier", verzucht een van hen. ïn die tijd moeten ze proberen uit te vinden, waar het aan schort. Op straat is met de rollenbank dan al aangetoond, dat de brommer veel te hard kan rij den, Soms worden dan snelhe den bereikt van ver over de ze ventig kilometer. Zonder uitzondering zijn het bromfietsen in de duurdere prijsklasse. Grif is voor de tweewielers zo'n zeventienhon derd gulden betaald. Daamn worden ze deskundig of niet opgevoerd. „De onderdelen die oorspronkelijk niet thuishoren op de brommer, nemen we In beslag. Dat va rieert van een verstelbare sproeier, vla een te breed stuur tot bijna een compleet motor blok. Daarna krijgt de eigenaar rijn brommer terug. Met een proces verbaal", vertelt inspec teur Broeders. ,De eigenaars beseffen niet hoe gevaarlijk het is om met derge lijke snelheden op een bromfiets te rijden. Zelf a met een helm op. Die splijt gewoon". Schiedam In de keuken van een woning aan de Rotterdam- sedijk heeft een kleine explosie plaats gevonden. De 19-jarige bewoner was daar een cam ping-gas lamp aan het vullen. In de keuken brandde echter ook het waakvinmmetje van een geiser. Een begin van brand werd door een buurman ge doofd. De bewoner liep enkele brandbla ren op en een deel van zijn haar schroeide weg. De schade aan de keuken wordt geraamd op driehonderd gulden. jSdsiedam Wethouder Bert Kaptein mag blijven. Na een (#|fper uur durende discussie besloot de gemeenteraad met fy&chttien stemmen voor en vijftien tegen de wethouder, die dreigde op te stappen, zijn zin te geven en bet sluiten van een waterleveringsovereenkomst met Rotterdam goed te keuren. Ook güng de raad, zij het moei zaam, akkoord met de beste dingstij st van de afkoopsom van het watercontract. Hij had ech ter nauwelijks een andere keus; uitstel van het besluit had waar schijnlijk een streep door de zo fel begeörde veertien miljoen, betekend. Een'toelichting van burgemeester H. Roelfsema daarop; „De hoge overheden azen. op de reserves van de gemeenten. Als we niet snel en duidelijk zeggen, waar we het geld voor besteden, dreigt de som op te gaan in al gemene reserves." De goedkeuring van de overeen komst en de besteding kwam er' dankzij de stok achter de deur In de vorm van Gedeputeerde Staten door. De raad had liever nog wat bedenktijd gehad en protesteerde bovendien fel tegen het door burgemeester en wet houders gevoerde beleid inzake de afwikkeling van da kwestie waitercontract. De raadsleden voelden zich duide lijk gepasseerd doordat zij niet b.t net samenstellen van de be sted ngslijst, noch bij het opstel ion van het contract waren be trokken. CHANTAGE Met name het WD-raadslïd Ge rard Verhulsdonk stak zijn af keuring daarover niet onder stoelen of banken. „Het college handelt L op eigen houtje. Een wethouder dreigt zelfs met af treden* als hij geen gelijk krijgt. Dat is pure politieke chantage." De SGP-er L. H. Knïpscheer ver klaarde zich, hoewel hij het eens was met de niet milde kri tiek op het college van verschil lende kanten, akkoord met de voorstellen. „Uitstellen heeft geen zin. Het is uiteindelijk een puzzel waar we toch niet uitko men. Er zijn zoveel manieren om het watergeld te-besteden. Ik pleit voor een. gebouw voor de kruisraad en voor de Heijer- mansflat, waarbij de bejaarden toch wel belangstelling be staat." „Het is een schandaal voor de be volking in welke' positie het die renasiel momenteel verkeert." En daarmee sprak het raadslid Knipscheer namens vele aanwe zigen op de publieke tribune in de kantine van Het Stadskan toor. Tien kinderen van de lagere Groenoordse school De Ouvertu re hadden reeds aan het begin van de avond de aandacht ge vestigd op de zo noodzakelijke vervanging van het .op instorten staande asiel aan de Sint Anna Zusterstraat door voor de aan vang van de vergadering met spandoeken te demonstreren voor de ingang van het Stads kantoor. De PvdA-fractie ïn de gemeenteraad heeft twee nieuwe leden. Het zijn mevrouw J. B. Oüwens-Muiler en de heer W. de Visser. Burgemeester H. Roelfsema .heeft ze gisteravond beëdigd. De „nieuwe lichting" is meteen benoemd in een aantal commissies. Mevrouw Ouwens in die van Volksgezondheid en het Stichtingsbe stuur van de Schïedamse muziekschoof; de heer De Visser In die voor Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding en de begeleidings commissie Samenwerking Empeo. ingewijden verviradtten' dör'de"'h'eer"De Visser leveren in die twee commissies aan wethouder Bolmers, wat be treft diens plannen voor de reconstructie voor de binnenstad. Schiedam In het zwembad Groenoord is de vierjarige Hansje Mid deldorp uit Rotterdam bijna verdronken, nadat hij aam de aandacht van rijn ouders was ontsnapt. Het jongetje werd bewusteloos uit het water gehaald, op een plek waar het 1,40 meter diep is. Door snel mond-op-mond beade ming toe tepassen, slaagde een badjuffrouw er in Hansje weef Schiedam Op de Rijksweg 20 Is een automobilist tegen de vang rails gereden, nndat Hj nisi Mj-kenrf^te-brengsn. hw-Jofr "lfe^eriTwf door éi getje werd opgenomen in het f GGD naar het Gemeentezieken- Nolet-ziekenhuis. huis gebracht. De man liep door I het ongeluk geen letsel op. Schiedam Het Sportfond- senbad aan de Burge meester Knappertlaan gaat de eerste twee we ken van juli dicht. In die tijd wordt het bad met gritstralen behandeld en wordt het beton waar nodig gerepareerd. Daarna worden er vier verflagen in het basin aangebracht. Wethouder Kaptein. Het ruim met zijn portefeuille - NIEUWE LEDEN ces. Zijn achterban bleek gis teravond daarvoor voor een deel door de knieën te zijn gegaan. Om een meerderheid yan stemmen fe bereiken, moest echter onder meer het raadslid Yvonne de Waard uit het ziekbed komen. Na de raadsvergadering werd ze met een van de gemeentelijke auto's, die het college van b. en w. ter beschikking staan, weggebracht. Deze hebben m een enquête te ■kennen gegeven, aan. het geza menlijk in de openbaarheid 'brengen van hun programma's grote behoefte te hebben. De commissie streeft ernaar, dat het publiek zoveel mogelijk deelneemt aan het culturele le ven. Hiervoor is echter een on derbouw nodig, die door middel van sociaal cultureel werk ge schapen kan worden. Een aanbod van activiteiten in het kader van vormïngs- en ont wikkelingswerk, waaraan iedere Schiedammer kan deelnemen, zonder dat hij zich daarbij ver plicht lid te worden van een in stelling, is dan ook onmisbaar. Hoe de activiteiten aan het pu bliek gepresenteerd zullen wor den is nog niet bekend, De com missie is hierover in overleg. De SG is erg gelukkig met de re sultaten van het werk van de commisse. Al geruime tijd heeft het sociaal cutureel werk de hoogste prioriteit bij de SG. Voordat de commissie aan de slag gaat, geeft de SG de eerste aan zet tot het nieuwe culturele sei zoen in de vorm van de van 27 augustus tot en met 1 septem ber te houden culturele week in Schiedam. Er staan een groot aantal attrac ties op het programma, die het publiek allemaal gratis kan bij wonen. Schiedam De commissie Vormings- en Ontwikkelingswerk van de Schiedamse Gemeenschap wil in september beginnen met de uitvoe ring van baar plannen. Gestart wordt met de coördinatie van de pu bliciteit vau Schiedamse clubhuizen en verenigingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1