Henk Kornet onderstreept doorbraak A i Juliana nog niet op de knieën i MET NEDERLANDS TEAM NAAR DENEMARKEN Hermes uit vissen 'mm Slag- festijn op Harga 'Bierstri j cl' op Harga SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 28 JUNI I9J3 1 Schiedam Dit jaar debuterend in Excelsior's eerste cüc~ ketelftal, meteen maar even bekroond met een keuze in het Nederlands jeugdteam, ziedaar de karakteristiek van Henk Kornets bliksemcarrière. Henk Kornet (16) ver trekt dan ook binnenkort voor een crickettournee naar Denemarken. Want, en daar gaat het om, onder goede be geleiding krijgt het jeugdig Schiedams talent volop kan sen zich verder te ontplooien. Met Pim van Gelderen Is Henk Kornet dit jaar een van de twee jeugdige talenten die hun capa citeiten étaleren in het eerste team van Excelsior. Misschien wat eerder dan verwacht mocht worden, maar door het vertrek van een groot aantal spelers werd hun debuut versneld. Voor al ook omdat Excelsior beseft dat jeugd, toekomst betekent kregen de beide cricketers een kans. E enkans die naar thans blijkt, met beide handen is aan gegrepen. Wie is Henk Kornet,'die op I5-ja- rsge leeftijd gaat debuteren tus- ten Nederlands sterkste jeugd? De eerste indruk is, niet te doen te hebben met een topsporter die alles voor z'n favoriete sport zal laten. Eerder een doorsnee sportman, maar dan wel een talentvolle. Zijn eind examen mavo is achter de rug, rest hem de spanning rond het wel of met geslaagd zijn. Door school begon hij ook met cric ket, terwijl hij reeds voetbalde bij Excelsior. Voorlichting over de aantrekkelijkheden1- van de cricketsport, betekende het be gin van Henk's cricket-activitei ten. Zoals gezegd niet direct een veeleisende topsporter, want een schuimend pilsje (soms te nadrukkelijk in meervoud, zoals hij zeil grif toegeeft) en dansen nemen privé geen onbelangrijke plaats in. DRIE RROERS Overigens is Henk niet de enige van de familie Kornet die tracht ver te reiken in de cricketsport, want drie broers werden aange trokken door deze tak van sport, terwijl bij de twee junio ren van de familie Kornet het predicaat talenivol eveneens van toepassing is. Door het vertrek van Wim Sche- we naar De Krekels, werd Henk ingezet als wicketkeeper, een taak die naar tevredenheid van ziin medespelers wordt uitge voerd. Pas als de wedstrijd het einde nadert kampt Excelsior's wicketkeeper weieens met een gebrek aan voldoende concen trafce, „maar", zegt hij, „het elltal roept me dan weer tot de orde. Tekenend voor de goede sfeer, wat overigens ook blijkt uit de goede resultaten die reed? behaald zijn". Juist door dat wicketkeepen werd Henk Kornet gekozen in het Ne derlands jeugdteam. Henk daar over: „Dat is ook wel mijn sterkste punt, maar toch sta ik liever aan de andere kant van het wicket met een bat in m'n handen. Als je het daarmee niet maakt, ben je eigenlijk ook geen goeie cricketer". Wat dat betreft is Henk pas twee maal in actie.geweest. Tegen ACC in Amsterdam scoorde hij acht runs en tegen Hermes DVS Is dit Henk's eerste verkiezing oieef hij not out. voor een vertegenwoordigend fc Henk Kornet in actie als talent vol wicket-keeper. spelers van Hermes DVS, E. Schijperoord, P. de Roos en H. van Wijk, geselecteerd. Overi gens wel een bewijs dat er in Schiedam ruimschoots aandacht wordt besteed aan opleiding van de jeugd. Wat dat betreft ziet Henk het bij Excelsior wel zitten. Daarover: „We hebben 'n jonge ploeg, die als hec er om gaat er keihard vuor kan knokken, maar bij wat tegenslag gedeprimeerd gaat spelen". Reden waarom hij voor Excelsior geen titel ziet weggelegd, „maar", reageert hij hoopvol, „een derde of vier de plaats zou al een duidelijk beter succes zijn dan vorig jaar. Bovendien hebben wij, Pim en ik, dan meteen wat rou tine". Routine, Henk is er nu al mee bezig. De trip naar Dene marken helpt hem een handje in die richting HENK KORNET concentratie VIER SCHIEDAMMERS elftal, als enige Schiedammer gaat hij zeer beslist niet. Einde lijk schijnt de keuzecomnilssie in te zien dat er in Schiedam zeker bij de jeugd topcricket wordt gespeeld. Het moet voor de leeuzeheren een openbaring zijn geweest, want naast Henk Kornet werden maar liefst drie Schiedam A's voorbereiding op het komende seizoen, organi seert Hennes DVS naast een aantal oefenwedstrijden, diverse evenementen. Belangrijkste on derdelen in dit programma: een visdag op 28 juli voor de selec tie in Scheveningen, een drie daags trainingskamp in Noord- wijk en een tweedaags toernooi in Twente. De Schiedamse softbaldames heb ben ook gisteravond tegen het nog ongeslagen Alexandria ver pletterend uitgehaald. Met 17-7 werden de Rotterdamse dames opgerold. Overigens was het be gin van de wedstrijd niet al te indrukwekkend voor de Ver- vloet-girls. Alexandria, het eerst aan slag, nam meteen een 3-0 voorsprong. Iets dat natuurlijk wel erg vervelend was voor werpster Gerda Krabbendam die alvast wat oefende voor de komende wedstrijden, wanneer vaste werpster Ria Bras op va kantie is. In de eerste slagbeurt kreeg routi- ntere Gerda Krabbendam met een al een tweetal honksiagen nm de oren. Dit gevoegd bij een vrije loop en wat Schiedams grab belwerk leverde Alexandria een 3-0 voorsprong op. In de ge lijkmakende inning kwamen de St. Maartensdijk-dames (de sponsor die voor een puike uit rusting heeft gezorgd) terug tot Om vervolgens in dc tweede in nings weer goed te schrikken. Opnieuw haalde Alexandria op knappe wijze de knuppel uit de piunjezak, want opnieuw bereik- ten twee Rotterdamse dames de Voor een' absolute uitschieter thuisplaat. Nu kwam Schiedam echter tot 5-5 terug. En daar mee was voor Alexandria de koek heel duidelijk op. Volleybal in Schiedam. In plaats van definitief afhaken, opwerken naar een hoger niveau. Schiedam Tijdens een recent gehouden buitengewone te- denvergadering hebben een groot aantal volleyballers van Juliana zich uitgesproken voor het voortbestaan van deze tak van sport in Schiedam. Het zeven man tellende be stuur dat tussentijds druppelsgewijs was alge treden, maakt tot de jaarvergadering in augustus plaats voor een uit zes personen bestaande commissie. Dit team gaat in de komende periode onderzoeken in hoeverre de volley- balsport in Schiedam nog levensvatbaarheid bezit. Tijdens de vergadering legde voorozitter Jaap Keijzer de pro blemen duidelijk op tafel. Julia na kampt reeds geruime tijd met ernstige organisatorische problemen en een gebrek aan financiële middelen, De Schie damse volleybalvereniging, met twee teams op landelijk niveau en teams op districtsniveau hoog genoteerd, raakt als ge volg hiervan een groot aantal prominente spelers kwijt. Spe lers die overwegend gaan spe len voor lager spelende vereni gingen, die door het aantrekken van deze geroutineerde volley- halspelers duchtig versterkt worden. Henk van Oossanen vertrekt even Een Schiedamse aan slag. De sofrbaidames waren ook legen hef nog ongeslagen Alexandria oppermachtig. neus en zeven ervan draafden een rondje rond alle kussens. Ria Bras verscheen weer op de plaat en meteen werd het Rot terdamse aanvaisgeweld tot twijgengebracht. Dat kon be slist niet gezegd worden van Alexandrla-werpster Tiny Hole- wijn. Nadat ze ih de derde slag- beurt de stand al naar 9-5 had zien groeien, daverden de ballen in de vijfde slagbeurt haar hele maal tegemoet zorgde Anel van Huet, die met de "eerste homerun var. het sei zoen, de nodige punten voor Schiedam en de nodige deuken in het zelfvertrouwen van Tiny Holewijn bijelkaar sloeg. 16-5, 70'r stand is natuurlijk niet leuk meer, en daarom oak kwam Alexandria in de vijfde rlagbeurt even terug tot 16-7. In de laatste, zesde, innings werd er nog even raakgetimmerd met Trudy Bonefrie in slag topvorm) met als resultaat een eindstand van 37-7. Niet mis, zelfs niet voor softbal. Niet minder dan dertien Schie- v.'crpcrsrcsultatcn, Schiedam - 2 damsen verschenen voor haar <59. Alexandria - 2022 Schiedam Het zal de dorstige roodgroene supporter een zorg zijn. Dorst is droog en schor ge schreeuwde kelen moeten wor den gesmeerd. Het zal ze een zorg zijn. Waarderend heffen ze het glas: op een betere tweede helft, de overwinning, of zo maar omdat 't zo lekker is. Het druipnatte glas, vakkundig ge tapt met lokkend schuimkraag- je, vóór alles heerlijk koel en helder. Een kennerspils. De roodgroene supporter waardeert de behendigheid waarmee kanti ne-baas Jaap Pols die vefe schorre, maar vooral dorstige kelen laaft. Oranjeboom, voor waar een lekker pilsje. Maar al veranderen de smaken, de pomp moet blijven stromen. Het merk? Het zal ze een zorg 2ljn. Toch Is 't zeker dat de koorts achtig naar meer financiële armslag speurende SW-be- stuurderen gretiger zouden hap pen in dat speciale merk: Bava ria. Smaken verschillen natuur lijk, bier is bier, maar juist Ba varia plakt ook nog eens het „extra sportief" op, bereid om naast de nodige procentjes in» ook iets néSst het glas te mor sen. En dat nu maakt dat bier zo lekker. Want juist door de verkoop van Bavaria-bier 20U SVV alsnog op pad kunnen, misschien kunnen proosten op een succesvol sei zoen. Maar business is business, zakelijk, zwart op wit vastge legd in ondertekende contrac ten. En op dat punt proeft Oranjeboom zijn gelijk. Voorals nog niet bereid zich uit SW's dorstige kantine te laten ver dringen. Niet dat SW, na het „nee" van DAF, voor de tweede keer nul op request kreeg, maar tussen de eerste divisieclub en Bavaria's centjes staat Oranje boom's zakelijke kijk op deze bier-zaak. Bemiddelaar Joop Kooy, eigenaar van bar Granada die SW en Bavaria tracht te koppelen, daarover: „Er is een contract en hoewel dat aanvechtbaar is 't is maar van welke kant uit je 't leest blijft het een moei lijke zaak". Boven alles staat dat SW blijft zoeken naar fi nanciële middelen en ook deze vorm van sponsoring nog met als a/gedaan beschouwt. Veel zo niet alles zal echter afhan gen van Oranjeboom's visie in deze. Reden waarom SW op korte termijn gaat proberen de huidige leverancier te overtui gen van de noodzaak. Zeker is dat nog een groot aantal spelers de periode van één tot vijftien juli zullen aangrijpen om alsnog een contractje los te peuteren. In die periode hoopt SW alsnog enkele wensen in vervulling te laten gaan. De huidige selectie (slechts Jan Coenen van Excelsior kwam als nieuweling) vraagt nog om aan vulling, waarvoor de financiële middelen echter ontbreken. SW speurt dan ook verder, terwijl ook Bavaria's „helpende hand" nog niet is teruggetrokken. Waarmee verklaard Is waarom nu juist Bavaria op Harga zo veel lekkerder zou smaken als Aad Bremer naar de Rotter damse eerste klasser Animo, terwijl ook Aad Besuyen en Jos Laurense de Schiedamse selec tie gaan verlaten. Jaap Keijzer blijft voorlopig nog actief op be stuurlijk niveau, maar kan door verhuizing naar Drenthe niet ianger in wedstrijden uitkomen. Voor de selectiegroep bedankten tussentijds ook Dan Futter en Wira Hordijk. Het damesteam van Juliana komt vermoedelijk vrijwel ongeschon den trit de „transferperiode" te voorschijn, waardoor de proble men hoofdzakelijk gericht zijn op de hoogst spelende heren- *eams. Daarop ook richt zich vooral de aandacht van het in terim-bestuur dat gaatzoeken aaar de oorsprong van de huidi ge impasse. Een moeilijk op te lossen materie blijft echter het financiële te kort waarmee Juliana kampt om op niveau te kunnen blijven volleyballen. De steeds professioneler Ingestelde volley- bal&port eist een sterke geldelij ke ondergrond waardoor het tnogelijk wordt capabele spelers en trainers aan te trekken. Ont breken daarvoor In Schiedam de nodige financiële middelen, Juliana weigert vooralsnog mee te doen aan die financiële sneeuwbal. De gevolgen bleven echter niet uit, want de contri buties werden opgestuwd, ter wijl tralningszalen, sporthal en reiskosten Juliana's volledige budget opslokten. \!s een van de weinige landelijk spelende verenigingen werkte Juliana daardoor reeds enkele seizoenen met pure clubtrai ners, simpel omdat gevraagde ttdarlssen een niet te dekken uitgavenpost zou zijn. Da: Julia na het. ondanks deze proble men, toch aandurft om een voortbestaan te continueren lijkt een zaak die moed vereist. Eens le meer heeft de voorbije perio de aangetoond dat de zakelijke xant van "de volleybalsport een r.iet te onderschatten probleem gewerden is. IJB-TOP Niettemin neemt Juliana na drie Rotterdamse verenigingen: Ge rard de Lange/RC, Asbifon L'50 en Concordia de vierde plaats in binnen het Rijnmondgebied. Een positie die de Schiedamse vereniging al jaren inneemt, echter in de wetenschap dat deze financieel flink gespekte verenigingen moeilijk zijn te achterhalen. Voorzitter Jaap Keijzer daarover: „Toch geloof ik dat Juliana in staat moet zijn een echte sub-top te worden. Schiedam neemt daarvoor een idenle positie in. Gezien de klas sen waarin onze teams spelen is de basis aanwezig. Ik zou het zelfr een ideale uitgangspositie willen noemen". Nochtans staat Juliana's eomo- mïssie voor de taak in de ko mende maanden te gaan.: inven tariseren en te onderzoeken weik beleid gevoerd gaat wor den om die plannen zo spoedig mogelijk te realiseren. Vooral financieel lijkt de situatie echter moeilijk op te lossen, te meer omdat Juliana's eventuele ach terban de afdeling gymnas tiek besloten heeft met lan ger door te gaan. Ook Juliana's spunsor van hot afgelopen sei zoen, de firma NV Bridle, heeft elke activiteit in die richting de finitief gestaakt. Reden waarom ca. tachtig leden een begroting van ruim zesdui- zend gulden moeten opbrengen, waarop trainers- en reiskosten nog eens extra gaan drukken.. Toch gaat de commissie zoeken naar mogelijkheden en midde len om de volleybalsport, voor Schiedam te behouden. Eer. dappere zaak, misschien zelfs wel een overmoedige

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3