ZEVENTIEN' Henk Hölscher Excelsior s 'nieuwe' man in het belang van de jeugd' Bestuurswisseling 9 Ere-voorzitter Martin Buckers niet alle plooitjes glad gestreken SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 3 JULI 1973 Door Hans Soeters Schiedam Hoewel Cor de Vries pas deze week een ge sprek heeft met Paul Roodnat, vormt de overeenkomst die SVV's secretaris afsloot met FC Den Haag-manager Eddy Hartmaan, een verrassend slot van SVV's kruis tocht in de voorbije transferperiode. Want juist door het aantrekken van deze snelle en technisch bekwame links buiten krijgt ook de reeds eerder gesigneerde overeen komst met Excelsïor-spits Jan Coenen meer inhoud. Wel iswaar lokte SVV slechts twee spelers richting Harga, maar in tegenstelling tot vorig seizoen, wèl spelers die reeds enkele jaren geleden het betaald voetbal-label kre gen opgeplakt. Niet dat nu meteen alle roodgroene plooitjes zijn glad ge streken. Zo speurt SW's tweede trainer Henk Könemann nog tot vijftien juli naar een capabele tweede keus achter goalie Jan van der Velden. De 33-jarige doelman kroop dan wel in de transferetalage, maar kwam toch niet ver der dan wat informeel contact met NEC. Tot echt onderhandelen kwam het niet. Maar Eddie Zoeter vertrok naar RVVK, terwijl Jus Sparla geen nieuw contract kreeg aan geboden De kans is niet uitge sloten dat SVV met Sparla als nog tot een gesprek komt Ech ter pas op zeven juli keert SVVs reserve doelman terug van vakantie, terwijl een over gang naar tweede klasser DHS Eveneens nog tot de: mogelijkhe den behoort. Dat SVV zich vooral aanvallend toch.: n°g kon versterken is. voor een met gering aandeel de. ver dienste van nieuwe trainer Bob Maaskant. Zowel Jan Coenen als Paul Roodnat trainden bij de vroegere B-trainer van Hol land Sport. Blonde Jan Coenen lijkt voor SW een spitsspeler bij uitstek. Twee seizoenen gele den behoedde hij. door een plot selinge scoringsdrift het Rotter damse Excelsior voor dreigende degradatie. Een speler die ech ter tevens het predicaat „las tig" kreeg opgespeld en aan het begin van vorig seizoen hals starrig weigerde het hem voor gelegde contract te onderteke nen. Reden waarom hij aan het einde van het seizoen Wouden- stein .als amateur verliet en via BobMaaskant „ja" zei tegen een seizoen op Harga. De relatie tussen SW's trainer en Paul Roodnat dateert eveneens uit de periode bij Holland Sport. De linksbuiten van FC Den Haag verzocht dit seizoen ver geefs terug te mogen keren naar zijn oude club De Mus- schen. Helemaal vreemd zal het voor hem tussen de roodgi selectie niet zijn, want met I van de Korput speelde SWs nieuwste aanwinst twee nen bij Sparta. WEIGERAAR! Nochtans heeft SVV te maken met een aantal „weigeraars". Dick van de Korput, Maarten vaa Beek en Leen Warnaar ga ven stuk voor stuk de voorkeur aan een overstapje naar de amateurs. SW gaat er echter vanuit dat de voorgelegde con tracten alsnog zullen worden ge tekend. Zo ook met Rlnus Steen bergen en Slobodan Dutlna «Be zonder resultaat op de transfer- lijst werden bijgeschreven. Geen contract kregen: Wout van Meeteren (Neptunus), Dirk- Kros (CVV), Ger Bakkes (Her mes DVS), Ties van Duppen (Hermes DVS). Eddie Zoeter (RWH), Jos Sparla, Jan Rij- kuïter en Piet Romeijn (DHS). Vermoedelijk blijven alleen Jos Sparla en Jan Rijkuïter als amateur bij SW; Tegenover AAD VAN ASTEN winnaar Van onze sportredactie Waardingen Terwijl Vlaardingen en omgeving al geheel in de ban was van de Tour de France, werd ia diezelfde plaats nog een wielerstrijd ge streden, die overigens op lager niveau plaatsvond. Dat was dan waarschijn lijk ook de oorzaak van de mindere belangstelling, die voorde clubkoersen in de Vergulde Handpolder be stond. ïi een voor Nederlandse begrip pen verzengende hitte ging een kl.ein pelotonnetje amateurs van. start, die er naar de verwach tingen van de in de zon recreë rende toeschouwers wel -een rus tige morgen van zouden maken. Groot was dan ook de verbazing toen Jaap van Eyk reeds in de e.erstc ronde wegsprong en. snel Ab Liébrechts als compagnon kreeg. Dit was tevens het sein voor Cees Suyker, John Hiem stra en Jaap v.d. Lely om in de aanval te gaan. Dit resulteerde tenslotte in eeo kopgroep van 5 man. waarbij eigenlijk alle be langrijke mannen zaten. gende groepje Jan Franken nog wat aan zijn minimale positie te sleutelen, maar toen deze merk te dat dit waarschijnlijk toch niet zou lukken, verdween hij linea recta naar de kleedkamer, Wèl driftige pogingen om de kopgroep nog te bereiken, deed Freek van dér Gaag, die vond dat zijn metgezellen hem niet genoeg steunden en na enkele demarrages slechts Jan Potaard aan zijn wiel overhield. Inmid dels trachtte Jaap van Eyk nog de alleenheerschappij te ver- overen. maar zijn solo's reikten niet verder dan een voorsprong- van nauwelijks 20 meter. Ook de poging van John Hiemstra zette geen zoden aan de, dijk. Toen de koplopers ook de „ach tervolgers" nog dubbelden, was het wachten alleen nog maar op de eindsprint. Die werd ingezet dooi. Jaap van der Lely, .die Ja- ter bekende daarmee wat te vroeg geweest 11 rijn. Hij wérd dan ook „overspoeld" 'door zijn vier concurrenten, waarvan Cees Suyker de snelste was. Uitslag: 1. C. SuJ'ker (C), 2. A. Lïebrechts (C), 3. J. Hiemstra (F), 4: J. v. Éyk (C), 5. J. v.d; Lely (C), 01 F, v.d Gaag (C), J. Potaard (A), 8. A. J. Moerman (C).9. J. Janssen (S), 10- J. Nusteling (A). NIEUWELINGEN Nieuweling Witn de Zwaan komt de eer toe voor het enige wa penfeit te hebber»gezorgd, na melijk het rijden van een lange solo, die hij reeds na 4 ronden inzette. Door dè meer dan lakse houding, van het peloton kon. hij bijna een ronde voorsprong ne- Uitslag: 1. W. de Zwaan (B), 2. R. Bos (HR), 3. M. Meeldijk (C), 4. J. Hammersdorf (A), 5. H. Lap (HR), 6, R. Meijer (S), 7v J- Schenkelveld (A), 8. J. v.d. Linden (B), 9. p. Jansen (A), 10.11. Groen (C). Bij de aspiranten kwam het niet tot een vroegtijdig® schifting, Zelfs voor de toeschouwers was het een vermoeiende zaak naar de saaie vertoning te kijken, Cor Heus fungeerde als spits van het peloton, toen deze en masse over de meet rolde. TJitissg: 1. C. Heus (A), 2. J. Schenkelveld (A), 3. C. de Berg (B), 4- J. v.d. Hout (C), 5. C Gorissen (H), 6. J. v.d. Lely (C), 7. C. Heeze CS), 8. C. J. Gorissen (HR), 9. N. Breevaart (HR). Jgug'dmtslagen: A-jeugd: 3. A. v.! Asreu (C), 2. T Scholtes (HR). 3. R. Meeldijk <C). deze forse uittocht bood SW enkele jeugdige spelers een con tract aan: Jos Zoetmulder, Pe ter Jeup, Wout van Vuuren en Fred Meerhof; Mits het aantal „weigeraars" als nog accoord gaat komt daar door het aantal contractspelers op zeventien, eventueel met een tweede doelman aangevuld tot achttien Gesteld kan worden dat SW", dat gedwongen uit moet gaan van een sober be leid, tracht nieuw leven te bla zen in het Schiedamse eerste di visie voetbal. Begrijpelijk richt te de Schiedamse interesse zich öp de voorhoede, want met Jan van der Velden (met een gemid delde van 1.08 doelpunt per wedstrijd, tégen Neerlands tien de doelman) als sluitpost en een goed sluitende defensie vóór hem, ontbrak het op Harga slechts aan treffers. DERTIENDE Het is dan ook. opvallend dat SVV, bescheiden meedraaiend in alle vier de periodes, nauwe lijks minder toeschouwers rich ting Harga trok dan twee sei zoenen terug. Op de twintig Clubs in de eerste divisie klas seert SVV zich met een gemid delde van 2780 kijkers per wed strijd als dertiende. Een zelfde klassering als het seizoen daar voor toen een gemiddelde van 2900 bereikt werd. Reeds volgende week maandag -start Bob Maaskant de voorbe reiding op het nieuwe seizoen. Een periode waarin SVV de vere resultaten van twee sèizoe- nen Jan Bens eh één jaar Gó- sens wil afschudden. Reden waarom dë roodgroeneselectie aanvallend versterkt werd en Cor de Vries zegt: ',;A1 schop pen ze d'r allebei maar tien '"n dan ben ik al tevreden". Kan SW dan de defensie dicht heid bewaren en zich inderdaad produktiever etaleren dan lijkt de basis voor een gunstiger sei zoen aanwezig. Een belangrijk seizoen ook, want tegen een de cor, van gonzende fusie-geruch ten geeft de Schiedamse eerste divisieclub de voorkeur aan het verder peddelen op eigen kracht. De behendigheid waar mee, zal doorslaggevend zijn want nóg een ondermaats sei zoen lijkt moeilijk te verkopen. Mits alle voorgelegde contracten worden getekend krijgt Bob Maaskant de beschikking- over de volgende spelers: J. v. d. Velden, S. Dutina, R. Steenber gen, A. Oosterhoit, W Mulder, J. v. d. Spek, J. Gro'eneweg, J. de Tuinder, J. Zoetmulder, P. Jeup, W. van Vuuren, F. Meer hof, J. Coenen, P. Roodnat, D. v. d. Korput, M. van Beek en L. Wamaar. Henk Könemann neemt ook het komende seizoen de reserves onder zïin hoede, terwijl Hans Stout werd aangesteld als jeugd: trainer Jan Post krijgt als fy siotherapeut Jan van Hey mogen naast zich als masseur/verzor ger. B-jeugd: 1. J. de Berg (B). 2. F. DEMARRAGE r V; v' viiel (cl C-jeugd: 1. B. Huisman (S), 2. C. Meijer (C), 3. F. de Berg (B). PAUL ROODNAT Wel trachtte in het achtervol- benoeming van Henk Höl scher tot voorzitter, voordien secretaris, was een vacature voor deze functie ontstaan. In zijn plaats werd gekozen, Jan Wesenaar. Hierna was het tijd'om afscheid te nemen van Martin Buckers. Als woordvoerder van de gehele Excelsior gemeenschap belastte Herik Hölscher zich met deze voor hem moeilijke taak Hij bracht zijn voorganger dank voor het vele werk wat deze voor Excelsior in een bestuurlij ke functie heeft gedaan. Onder bijval van de gehele verga dering bood hij hem vervolgens de oorkonde aan verbanden aan het erevoorzitterschap. Als ge schenk van bestuur en leden schonk hij Martin Buckers een fraaie ffehs. Als afgevaardigde van het NKGV voerde de heer P. v.d. Heuvel het woord om daarna de. schei dende voorzitter de speld van verdienste van het NKGV op te spelden. Van de technische lei ding kreeg Martin Buckers als aandenken een veldkijker'en-di- plomatentas. Ook mevrouw M. Buckers-Zoét- mulder werd rijkelijk, in de bloemen gezet, op deze avond die tenslotte overging in éen ge noeglijk samenzijn. Schiedam Tijdens een druk bezochte ledenbijeenkomst van de Schiedamse gymnastiekvereniging Excelsior nam voorzitter Martin Buckers afscheid van bestuur en leden. Symbolisch gebeurde dit met de overdracht van. de voorzit tershamer aan zijn opvolger, Henk Höl scher (26), staande de vergadering op voorstel van het bestuur gekozen. Tot aan de bestuursverkiezing leidde Mar tin Buckers zijn laatste vergadering in de functie van voorzitter. Eerste agen dapunt: de ontbinding van de jubileum commissie die op zo'n voortreffelijke wijze de festiviteiten rond het gouden bestaansfeest had weten te organiseren. Woorden van dank en waardering hier voor uit de mond van Martin Buckers en voor de leden een attentie. Hierna werd overgegaan tot het huldigen van de club kampioenen van het seizoen 1973. Bij de dames prolongeerde Petra Schellekéns haar vorig jaar veroverde titel eö kreeg hier mee de wisselbeker opnieuw voor een jaar in haar bezit. Bij de heren was het Paul Verstra len die de hoogste (tumogen wist te gooien. Hiermee nam hij titel en wisselbeker over van de kampioen 1972, John Boon. Hoe goed de samenwerking is met de plaatselijke zusterverenigingen blijkt uit de aanwezigheid van de bestuursleden, van THOR, de heren C. van Oudheusden en A, van der Touw. Van de herengroep en diverse leden afzonderlijk kreeg Martin Buckers stoffelijke blijken van waarde ring bij zijn afscheid. "en beleid dat erop gericht is om de jeugd tijdens de lesuren meer beweging te verschaffen. Niet meer het vrij starre toe- jiteltumen, waarbij iedereen haar of zijn beurt krijgt om de lest van de tijd niets te doen. Natuurlijk blijven' de extra les sen nodig, als de jaarlijkse clubwedstrijden naderen. Ook oe groepen,gericht op het be reiken van perfectie, behouden hun kansen. Voor de rest zoveel mogelijk actie op de tumvioer, waarbij de kleintjes zich .kunnen uitleven. ïen kleine biografie van deze Martin Buckers is bij dit aftre den op zijn plaats. Het was door zijn .echtgenote, RietjeZoetmul der, dat Martin Buckers bij Ex celsior terecht kwam. In 1934 werd zij. lid en voerde jaren achtereen de ledenadministra tie. Haar man werd in. 1956 iid en al spoedig tot tweede pen ningmeester benoemd. Huize Buckers was vanaf dat moment een echt „Exceisiomest", waar werdvergaderd, dat de stukken oraf vlogen.. De voorzittersha mer kwam in zijn handen bij het: heengaan van de heer Van der Klink, enkele jaren geleden. Diens voorgangers waren wijlen Theo Kreuger en Gor Bolmers. .ACHTTIEN-JAAR Excelsior bloeide en is sindsdien- bJijven bloeien. Achttien jaar is Martin Buckers In een bestuur lijke functie bij Excelsior ge weest. Het waren goede jaren voor Hemzelf en zijn vereniging. Het perfectioneren van de jaar lijkse onderlinge wedstrijden, eerst In de gymzaal in de An- ihonie Muysstraat en sindsdien in de sporthal Margriet is in fei te zijn werk. Enkele jaren achtereen was er aan deze wedstrijden een sehoolwisselbeker verbonden. Deze eré-trofee werd dan op feestelijke wijze aan de winnen de school uitgereikt. Later is hiermee gestopt, er vanuit gaand dat een gewoonte nooit attractief kan zijn. Op aandringen van-Martin Buc kers is het KNGV 'in 1963 ge start met het houden van di-' strictswedstrijden voor junioren. Excelsior werd met de organi satie belast. Voor. dit spektakel stuk, verdeeld óver diverse turn- en recreatiezalen, kwamen itiim duizend jonge gymnasten naar Schiedam. In een stcrtócht 'trokken de deelnemers met mu ziek voorop naar de voorhaven, waar drie Spido-boten lagen te wachten, waarmee een rond vaart door de Rotterdamse ha vens werd gemaakt. „Het was zonder meer grandioos", herin nert Martin Buckers zich nog. Wat de ras-organisator Buckers het plaatselijk gymnastiekleven bij zijn afscheid nog wil meege ven is:. „Zoveel mogelijk onder ling samenwerken in het belang van onze hedendaagse jeugd- Dat betekent een hoger rende ment voor het kadergebrulk, een korps, dat nooit genoeg ge* waardeerd kan worden. Een doorgaans naamloos legertje van mensen, dat er toch moet zijn om de gymnastiekbeoefe- ning ïn feite in stand te hou den." Schiedam Voor Marlin -^.y* - Buckers was de tijd aangë- broken zijn plaats als WMÈMPti-'P-Mii voorzitter van de r.k. gym- P nastiekvereniging Excel- - y ||4'; sior aan een jongere y kracht af te staan. Dat wil geenszins zeggen, dat deze MIf nu 48 jaar oude organisa- 1 ,"r Jy tor en stuwende leider de f" gy mnas tiekwereld voor- goed vaarwel zegt. Gerui- ''Jpszfê* me tijd heeft hij al zitting 4 /r /Bp- f in het bondsbestuur, het '2 |w| KNGV. Inmiddels is hij bo- p xfc vendien toegetreden tot het districtsbestuur waarin hij JS* Jm de financiën gaat beheren. Benoemd als ere-voorzitter blijft hij evenals zijn vrouw lid van Excelsior, al HKHt 1 i is het alleen maar om te kunnen -trimmen. Martin Buckers besloot af te tie- den, nu hij wist dat Heïik mk Hölscher, geen onbekende ''V-; meer in het plaatselijk sportleven, zijn voetspoor Nieuwe voorziher en ere-voorzitter. Henk Hölscher (links) in ge^ ZOU volgen. sprek mei Martin Buckers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4