SCHIEDAMSCHE COURANT 'iraowsï 4* m .Jf#I BK&] nsB AANTAL INWONERS BLIJFT AFNEMEN Wilton-directie doet oproep: Parkeer op de terreinen van op de werf' Dam ligt Poldervaart Winsten club huizen niet nadelig voor subsidie 5 ggir, m KLfVü. Vragen over openbaar- heid Meisje onder auto Wiukels om vijf uur dicht Verenigingen te weinig actief Beslissing voor begin september Brandende klimop lil No£ 80610 Schiedammers Voetbrug afgesloten Jongen door aap geknepen ilü Donderdag 5 juli 1973 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - klachfcendienst 376792 4 pagina'? 99ste jaargang no. 24757 SCHIEDAM EN" KETHEL Schiedam Burgemeester en wethouders willen onderzoeken of het vergaderen in het open baar bij de commissies die daartoe bij wijze van proef op zijn overgegaan bevalt. Het college heeft de betreffende commissies een brief toegezon den waarin gevraagd wordt of de voortzetting van de open baarheid van de vergaderingen bezwaarlijk is. Ook informeren burgemeester en wethouders naar opmerkingen over de ervaringen met open bare vergaderingen. .Vóór 1 september willen b en w antwoord op hun vragen. Schiedam Zonder uit te kijken is de negenjarige Carta In de Buys Ballotsingel de rijweg op gelopen. Zij werd daar aangereden door de 57-jarige W.J.P.M.V., die met zijn auto onmogelijk meer het meisje kon ontwijken. Carla'liep een hersenschudding op, Schiedam De winkels in het centrum van de stad sluiten op zaterdag voortaan cm vijf uur. Deze maatregel, die ovennor- gen ingaat, is met algemene stemmen aangenomen door de Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad. De sluiting ge-'dt voor de winkels op de Broers- vest, het Broersveld, de Hoog straat en de Rotterdamsedajk. Sport bon d dreigt met i qui datie Schiedam De Schiedamse Bond de verenigingen slecht bezocht, enige secties zelf helemaal geen y«Dr/>\ -e °PvoedinS De sectiebesturen zijn op een belangstelling. (SBLO) dreigt zichzelf op te enkele uitzondering na niet vol- Uiterlijk begin september wordt heffen. De SBLO vindt dat de ledig bezet. weer een vergadering gehouden sportverenigingen in Schiedam Van de negen bestuursfuncties van de SBLO. Dan zal duidelijk CMIN. IND. RESTAURANT met afzonderlijke ijg gelegenheid voor afhalen van diners. Volop parkerruimte aan voor- en achter zijde. TELEFOON 70 7542 te weinig actief zijn. Als niet op korte termijn de ver enigingen meer actief worden, dan zal het bestuur voorstellen de SBLO te liquideren", aldus de SBLO In een brief aan de be sturen van de sportverenigingen in Schiedam. De moeilijkheden rond de SBLO die wordt geacht het Schie damse sportleven te overkoepe len zijn niet van recente da tum. aan de overkoepelende sport bond zijn er nog maar vijf be zet, Volgens de brief bestaat In worden of deze overkoepelen de sportbond blijft bestaan of niet, NIEUWLANDPLEIN 19 Schiedam Met groot materieel is de brandweer gistermiddag uitgerukt naar een brand bij de firma Jacobs aan de Tuinlaan. In brand gestoken afval had aan de gevel de klimop in vuur ge zet. Daardoor leek het alsof de vlammen uit het dak van het pand sloegen. Met een nevelstraat en een lage- drukstraal werd de brandende klimop geblust. De schade is ni hil. Ongeveer een jaar geleden ver zocht het bestuur van de Bond een speciaal daarvoor in het le ven geroepen herstructurerings- comrnissïe om de organisatie van het Schiedamse sportleven te bestuderen. Daarbij werd het verzoek gedaan om speciaal.de. verhouding met de stedelijke overheid onder de loep te nemen. Daarna moest de commissie voorstellen doen om tot een betere organisatie te komen. TECTIES De commissie was in november vorig jaar klaar met haar werk. In een rapport werd voorgesteld dat de SBLO zou worden ge splitst in een aantal secties. Ieder sectie zou zijn eigen com missie kiezen. De voorzitters van de secties en een algemeen voorzitter en secretaris zouden het nieuwe SBLO-bestuur vor men. Het nieuwe bestuur zou zo spoedig mogelijk met de gemeentelijke overheid in contact treden om te trachten tot een functionele sportraad te komen. „Het bestuur had de hoop dat dit alles voor de vakanties geregeld zou zijn. Die hoop is helaas niet uitgekomen", zo staat in de brief aan de sportverenigingen. BEZET De sectievergaderingen werden door de vertegenwoordigers van va** De nu nog smalle dam Wilton Feyenoord heeft genoeg parkeerruimte voor alle werk 'iets verder moeien lopen. nemers. Sommigen zouden door daar hun auto neer te zetten Schiedam Het Schiedamse in wonertal nadert de 80.000 met rasse schreden. Eind mei telde de stad 28 hoofden minder dan een maand daarvoor, namelijk 80510. Deze daling van 0,C3 pro- Cent was vooral het gevolg van veel verhuizingen naar elders: 421 Schiedammers verlieten de stad. Er overleden 55 mensen. Gedurende de vorige maand werd aan 92 kinderen het leven ge schonken, van wie 46 jongens en 4G meisjes. Van de baby's kwa men er 44 als eerstgeborene ter wereld. Cnder de overledenen bevond zich een kind van nog geen jaar. 36 waifn de zeventig jaar gepas seerd, 17 waren tussen de vijftig en de zeventig jaar en een was rond de dertig. Er stierven ruim tweemaal zoveel mannen ais vrouwen: 37 tegen 18. *egen paren afkomstig van bui ten de stad kozen het Schiedam se stadhuis aan de Grote Markt uit om er te trouwen. Ook trouwden daar 35 stelletjes uit Schiedam. Voorts werden tien Schiedammers met een vrouw van elders en 19 Schledamsen met een man van bulten de stad in de echt verbonden. Van de pas getrouwde paren be trokken 39 een eigen woning, drie gingen In onderhuur en 31 zochten een onderkomen elders Dertien huwelijken werden ont bonden. Binnen de gemeente kozen 137 ge zinnen een andere woning, in het totaal 367 personen. Tegenover het grote aantal ver trokkenen uit de stad stonden in me! echter 356 nieuw ingeko- meen. Vooral Rotterdam en Vlaardingen waren de plaatsen waar men heen ging of vandaan kwam. Daarnaast vestigden zich in de stad 39 buitenlanders, er vertrokken er 37, Schiedam De directie van Wil ton Feijenoord heeft de mensen, die op de werf werken, verzocht om hun auto's uitsluitend te parkeren op de terreinen van de werf. De directie doet dat in „Wilton Feijenoora' Nieuws" naar aan leiding van een brief die het ge meentebestuur van Schiedam heeft getuurd. In de brief van het gemeentebe- j stuur wordt geconstateerd, dat veel personen die werkzaam zijn in het bedrijf, geen gebruik maken van de parkeervoorzie ningen van de werf. Zij parkeren in de omliggende straten, zoals de Julianaiaan met haar zijstraten en de stra ten bij het slachthuis. Bewoners van deze straten hebben in het verleden diverse malen geklaagd bij de gemeente over de grote overlast: die zij daar door ondervinden. De zaak is daarna besDrcken in de ver- keerscommissie. De heer Van Vliet van de voorlich tingsdienst van Wilton Feijen- oord weigerde gisteren te ver tellen, wat er do oorzaak van is dat de Wilton-mensen "buiten de poort" parkeren. Hij liet doorschemeren deze reden wei te kennen. Verder navraag leert dat de oor zaak een voetgangersdoorgang is die van de Julianaiaan naar Wilton Feijenocrd loopt. De mensen van Wilton hoeven daardoor vaak minder ver te lo pen wanneer ze hun auto op de Julianaiaan parkeren dan wan neer ze dat doen op de terrei nen van de werf. Afsluiten van de voetgangersdoor gang is onmogelijk, omdat be halve de naar de werf wandelen de automobilisten ook veel an dere voetgangers, en fietsers ge bruik ervan maken. Die zouden bij afsluiting een flink stuk moeten omlopen en rijden. Eveneens is het niet mogelijk Ie mand te verbieden in een van de straten te parkeren. Het zijn gewoon openbare wegen. Vandaar de oproep van de direc tie. Met daarbij het beroep op de mensen om zich er strikt aan te houden. Schiedam Met het leggen van een dam in de Poldervaart tussen de Blauwe Brug en het buurtschapje, ,,'t Windas", is de aanleg van de waterpartij in Noord-oost Kethei weer iets dichter bij de realisatie gekomen. Het waterpeil van dit stuk vaart wordt nu reeds geleidelijk ver laagd. Dit om het peil te bereiken waarop het oppervlakte water na het graven van de vijvers komt te leggen. De nu nog smalle dam krijgt een breedte van ca. veertig me ter. 2e gaat dienen als rijbaan voor de af te voeren grond bij het graven van de vijver aan de oostelijke zijde die een ver binding krijgt met het water van het volkstuinencomplex en het -Prinses Beatrixpark. Hier is ook het dijkprofiel gelegd dat de vorm van de vijver nu reeds aangeeft. Aan de zijde van ,,'t Windas" zijn de graafwerkzaamheden in volle gang. Na de afgraving van het laagveen worden 'n zwa re bodem rivierzand gestort omte voorkomen dat de veenlaag in opwaartse richting zal blijven werken. Er is reeds een ver binding tot stand gebracht met de singels .van de hier gele gen vogelwijk. Een rechthoekige vijver dit later zal overgaan in de geereërde waterpatij. Het buurtschapje ,,'t Windas" blijft in zijn geheel behouden. Het dankt zijn naam aan de botenlift welke hier vroeger dienst deed. Via de lift, een met de hand bediend rad, werden kleine schuiten en pramen vanuit de vaart in de veel lager gelegen wetering van de Kerklaan gebracht en omgekeerd. De rest van het stuk vaart dat gaat uitmonden In de waterpar tij krijgt een recreatieve bestemming. De kadekruinen wor den in het verhouding gebracht met het waterpeil. Land schappelijk zal alles zoveel mogelijk bij het bestaande wor den gehouden. De Julianaiaan overlast van auto's van mensen die bij Wilton werken. Schiedam In verband met schilderswerkzaamheden is de voetbrug over de Nieuwe Haven ter hoogte van het zalencomplex Irene tijdelijk voor het publiek ontoegankeijk. De brug wordt 's morgens tussen vijf en zeven uur afgesloten cn wel morgenochtend, maandag 9, dinsdag 10 en woensdag 31 juli. Vlaardiingien Het was gisteren wei te merken dat het circus in de stad was. Een vijfjarige jongen die zich te dicht bij een kooi met apen waagde werd door een van de apen in het voorhoofd geknepen, waardoor een kleine verwonding ontstond. j De jongen is in het Holyzieken- huis behandeld. De 79 jarige P. C. K. die dinsdag morgen vol belangst-Iling op het marktterrein naar de op bouw van het circus stond te kijken, is aangereden door een vrachtauto. De vrachtautochauf feur had niet goed uitgekeken bij het achteruitrijden. K. liep verwondingen op en moest daarvoor in het Holy-ziekeohuis behandeld worden. Schiedam De extra inkomsten die in de Stichting Jeugdhaven Nieuwland en het clubhuis De Doele jn de afgelopen jaren hebben ontvangen, worden niet afgetrokken van hun subsidie. Dit delen burgemeester en wet houders in een brief aan de So ciale Adviescommissie mee. Normaal is de gemeentelijke sub sidie niet hoger dart het exploi tatietekort, maar het college heeft in deze twee gevallen ge bruik gemaakt van haar recht om van de subsidieregels af te wijken. De Jeugdhaven Nieuwland zag het vermogen aan het eind van het vorige decennium in drie jaar tijd bijna 20.000 gulden da len. Om de verliezen te compen seren zijn toen activiteiten op touw gezet, die de Jeugdhaven uit de rode cijfers hielpen. Wanneer deze extra opbrengst van ruim zesduizend gulden in aanmerking zou worden geno men bij het beschikbaar stellen van subsidie, zou de stichting precies quitte spelen. Het colle ge acht het in dit geval juist het voordelige saldo van 4.489,03 gulden bij de berekening van de subsidie buiten beschouwing te laten. DE DOELE Ongeveer dezelfde situatie doet zich voor bij De Doele, Dit clubhuis sloot de exploitatiere kening van 1971 met een batig saldo van ruim elfduizend gul den dankzij de winst op de buf- fetexploitatie en giften van par ticuliere zijde. Bij vaststelling van de gemeente lijke subsidie volgens de norma le regels zou, doordat de winst van de subsidie afgetrokken zou worden, het negatief kapitaal van ruim dertienduizend gulden per I januari 1972 ongewijzigd blijven. Met de volgens de plannen van het college te vertrekken subsi die zou dit tekort gedeeltelijk weggewerkt kunnen worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1