Met vereende krachten betere hulpverlening SCHIEDAMSE WAS EEN PAAR DAGEN BLIND Co-op krijgt nieuwe leverancier voor SW Noordierse kinderen 3 weken in Schiedam Vaste plek In samenwerking met vijf co-operaties Door nrilieuyeronlrei iging De Jong kandidaat Op initiatief van werkgroep BEVOLKING VLAARDINGEN VERMINDERD Zaterdag 'COBÏ'—?! C.ySHi'C.SBRï! 7 juli 1973 ONAFHANKELIJK DAGBlAD 4 pagina'f 99ste jaargang no. 24759 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam 0e maat schappelijk terrein werk zame instellingen'inSchie dam worden gebundeld in ...v .een stichting. De nauwe sa menwerking begint wel licht op 1 juni 1974, nadat 'n onlangs ingestelde werk groep haar voorbereidin gen heeft beëindigd. Door deze éénwording kunnen organisaties eikaars werk gebied niet meer overlap pen, zodat er méér tijd en meer personeel beschik- baar'komt. Be stichting gaat opereren vanuit bureaus in verscheidene- wijken van de stad. In een van deze bureaus worden onder andere de directie, de administratie en het archief ondergebracht. De cliënt zal zoveelmogelijk - vrijgelaten worden in. zijn. keu-; ze naar welk bureau toe' te gaan. Dit móet in de statuten v'an de stichting worden vastge legd volgens de voorbereidende werkgroep. Deze bestaat uit vertegenwoordi gers van de Gereformeerde. Vereniging Voor 'Ziekenzorg en Maatschappelijk Werk, de Her vormde Gemeente Schiedam, de Vereniging voor Maatschappe lijk Werk. Humanitas afdeling Waterweg-Noord, het Interparo chieel Sociaal-Charitatief Cen trum Schiedam en de gemeente. TE KLEIN De samenwerking is er in de eer ste plaats op .gericht om de hulpverlening te verbeteren. De huidige Schiedamse organisaties, zijn te klein waardoor een aan tal taken „rtiet kan worden vervuld. Een bundeling van het maat-' schappelijk werk biedt grote voordelen. Door teamvorming* is het mogelijk om in moeilijke gevallen overleg te plegenmet collega's, ook'kan een taakver deling worden toegepast, waar bij rekening wordt gehouden met de aard en de opvang van de problematiek enerzijds en de aanleg, ervaring en het'oplei dingsniveau van de beroeps krachten anderzijds. In de nieuwe vorm van organisatie loopt :de continuïteit van de hulpverlening bovendien minder gevaar dan bij kleine instellin gen. Belangrijk is ook het nieuwe ge zicht naar buiten dat het Schie damse maatschappelijke werk door het opgaan in een stichting krijgt. Een grotere Instelling heeft meer mogelijkheden om .zijn doelstel ling aan het publiek kenbaar te maken en neemt ook een duide lijker plaats in de samenleving in dan meerdere kleine instel lingen. Tevens is de personeels werving voor een grote organisatie ge makkelijker, omdat aankomen de maatschappelijk werkers vanuit de opleiding worden geadviseerd, te solliciteren bij grote instellingen. Voorts kan personeel aangetrokken worden voor de administratie, zodat de maatschappelijk werkers meer ..tijd krijgen voor de uitoefening van hun kernfunctie. Van. groot belang wordt geacht, dat de inbreng van al dan niet •levensbeschouwelijke groeperin gen blijft. De cliënt moet ook zelf kun- nen uitmaken door welke groepering hij geholpen wil wor den. De medewerkers van de organisa tie zullen zoveel mogelijk in teamverband werken. De lei ding komt waarschijnlijk in handea van een bestuur, dat verantwoording schuldig is aan een stichtingsraad. Het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk is in kennis gesteld van de plannen. Bit in verband met de door het Ministerie voorge stelde maatregelen ten aan zien van de toekomstige subsi diëring van instellingen voor al gemeen maatschappelijk werk. Binnenkort behandelt de Sociale Adviescommissie de voor de samenvoeging. Na de kleir.e domper op het zomerweer is het vandaag weer goed toeven in het zonnetje. Lekker likken aan een ijsje, wot rwemmen. Het hele weekeinde. En misschien nog wel veel langer. Schiedam De 24-jarige Schiedamse mevrouw H. Vermeulen uit de Rem- brandttaan Is eeauk«d&J>e^ node blind geweest door dat smog haar ogen bad aangetast. Na behandeld të rijn In het Oogziekenhuis in Rotter dam ging de blindheid na enkele dagen weer over. Het Centraal Aktiecomité Rijnmond heeft dat bekend gemaakt. Mevrouw Vermeulen: „Het gebeurde de zaterdag voor Pinksteren. Bij het winke len kon ik 's middags de prijskaartjes ntei meer, lë- zen'L „Zaterdagavond zag. ik alleen nog maar mistig en kort daarna he lemaal niets meer. Die zelfde avond ben ik in het Oogzieken huis behandeld". „Een arts vertelde mij dat het hoornvlies van mijn ogen was aangetast. Hij meende dat het waarschijnlijk werd veroorzaakt door stoffen uit de lucht", ver telt mevrouw Vermeulen. .Eerder op de dag had hij al een soortgelijk geval behandeld. Dinsdag kon ik weer alles zien. Ja, ik ben er uiteraard wel van geschrokken". CAR Een woordvoerder van het Cen traal Aktiecomité Rijnmond (CAR): „De geneesheer-direc teur van het Oogziekenhuis J. G. C. Renardel de Lavalletre heeft ons verteld, dat het de laatste tijd wel voorkomt, dat- in een bepaalde straat of buurt kleine epidemieën van slecht ziendheid uitbreken". „Komen er veelmensen uit een. bepaalde straat of buurt bij het Oogziekenhuis, dan wordt de GGD ingeschakeld om de oor zaak op te sporen. Dat blijkt ih vele gevallen moeilijk te zijn". „Oogarts Renardel vertelde overi gens dat aantasting van het oogslij mvlies en van-het hoorn vlies ook kan plaatsvinden door natuurlijke stoffen, ondermeer het pluis van een wilgenboom". „Wij vragen ons echter af hoeveel van deze signalen de Nederland se overheid nog nodig heeft voor zij de vervuilende indus trieën doeltreffende maatrege len oplegt". „Hopelijk is het niet nodig dat er eerst duidelijk aanwijsbare mi- lieuziekten gaan optreden, zoals dat in Japan Is gebeurd", aldus de woordvoerder van het CAR, Het-pand van de Co-op Nieuwe Waterweg aan de Kethehtraat in Schiedam. Schiedam De Co-op Nieu we Waterweg en vijf ande re zelfstandige co-operaties in Nederland hebben met ingang van 1 augustus de leverantie van levensmid delen aan hun supermark ten opgedragen aan de NV Gebr. D. Schuitema. Hiermee meent de Co-op Nieuwe Waterweg de positie van het be drijf en de medewerkers veilig gesteld te hebben. Het Is voor deze Co-op in de afgelopen maanden moeilijk geweest risi co's te vermijden wat betreft de bevoorrading van de bedrijven. Dit in verband met het rumoer rond de opheffing van de Co-op in maart en april, die overigens geen nadelige gevolgen heeft gehad voor de. Co-op Nieuwe Waterweg. Directeur H. van der Lee en voorzitter A. K. van der Wel delen dit mee In een schrij ven aan. het bestuur,de raad van commissarissen, de leden en de ondernemingsraad. De gunstige ontwikkeling vanhet bedrijf, waarvan het hoofdkan toor aan deKethelstraat 10 is gevestigd, heeft zich na maart zelfs in versterkte mate voort gezet, aldus de heren Van der Lee en Van der Wel. In de presentatie van. 'de leuens- middelenbedrijven, de slijterijen' en non-foodzaken is geen veran dering gekomen, aangezien de zelfstandige Co-op Nieuwe Wa terweg niet in andere handen is overgegaan. De groep vaxt zes. co-operaties, waarvan die fn* het Waterweg gebied deel uitmaakt, beschikt samen over 130 winkels met een omzet van 215 miljoen gulden per jaar. Zij vertegenwoordigen ongeveer zestig procent van de oorspron kelijke omzet van Co-op Neder land, waarvan onlangs veertig procent door een landelijke or ganisatie werd overgenomen. Schiedam CVV'er De Jong Is een van de belangrijkste kandi daten voor een contract hij de Schiedamse eerste divisieclub SVV, die zich eerder versterkte door de komst van Excelsior- spits Jan Coenen en FC Den Haags linksbuiten Peul Rood nat. Hoewel SW nog niet rond L met de doelman van CW en recent nog sprak met enkele an dere kandidaten, staat De Jong bovenaan het Schiedamse ver langlijstje. Schiedam Een werkgroep in Noord-Schiedam wil een groep van ongeveer veertig Noordierse kinderen van twaalf tot zeventien Jaar in het najaar voor drie weken naar Schiedam halen. Het doel hiervan is, de integra tie van verschillende Ierse groeperingen op gang te brengen., Be werkgroep, die op 27 juni is opgericht, doet een dringend be roep op de bevolking om mee te •-helpen het project te doen sla gen. In het wijkblad Groen- oord-akkoorden Iaat 'de werk- fgroep zien wat hier allemaal ri yóor nodig is;V .^Behalve financiële bijdragen ••vraagt de werkgroep om ideeën voor. het maken van dag- en avondprogramma's waarin sport, cultuur en binnenhulsacti- viteiten zijn opgenomen. GEZINNEN Ook worden er gastgezinnen ge zocht, die bereid zijn. een Ierse logé drie weken onderdak te verschaffen. Om verzekerd te 2ijn van een zo goed mogelijke begeleiding van de kinderen zul len er eisen aan de gezinnen worden gesteld. De ontvangst van de veertig men sen gaat ongeveer 180 duizend gulden kosten. In Groenoord-ak- koorden acht de werkgroep het mogelijk, dat Schiedam-Noord dit bedrag in korte tijd bij el kaar. brengt. De kinderen komen uit de meest getroffen plaatsen In Belfast De ene groep woont in Falls Road, een grotendeels rooms- katholieke wijk, de andere in ShankiU Road, een wijk die pro testant is. De jongelui hebben zich aange past aan hun situatie. Ze zijo zich bewust van andere overtui gingen op politiek en godsdien stig gebied, maar kennen nau welijks tolerantie en samenwer king. Daarom haalt de werk groep, die deel uitmaakt van de landelijke hulpactie Noord-Ier- land, ze hierheen. GELD De werkgroep wil trachten het be nodigde geld zo snel mogelijk bij elkaar te brengen, "Wie geld wil storten kan dat doen bijde RABO-bank Schiedam—Kethel, postgironummer 582623, ten gun-, ste van „Actie Hulp Noord-Ier land", nummer 1254.05898, Inlichtingen over de actie zijn verkrijgbaar bij het bestuur van de werkgroep, bestaande uit de heer J. van Collenburg, voorzft-, ter, Berkenlaan 14, telefoon 708174; mevrouw A. van Kan. secretaresse, Toon Verheystraat 55, telefoon 704762; de penning meesters zijn mevrouw D, Prins, Olmenlaan T, telefoon 708570, en de heer Nieswaag, Berkenlaan 40, telefoon 7C0060, De programmavoorbereiding is in handen van de heer' J. F. van Roon, Willem Pijperstraat. 72. telefoon 711154, telefoon 710349 ganda zorgen de heer B. Haan, Jozef Orelios>ng°l 59, telefoon 702592, en mevrouw Van Kan, De werkgroep is. ontstaan uit de Raad van Gezamenlijke Kerken, van de wijkve -em~?ng Groen- oord en Omrt*ek«„. Vlaardingen De bevolking van Vlaardlngen is opnieuw afgeno men. Sinds mei van dit jaar daalde het Inwonertal van 81467 tot 81380. Een vermindering van 87 zielen. Zesennegentig gezin nen trokken weg uit Vlaardin gen, maar 58 vestigden zich in deze stad. Het aantal geboorten bedroeg 120 en er overleden 49 Vlaardingers. Vierenzestig Vlaardingers gingen een huwelijk aan en de rechter sprak vijftien echtscheidingen uit. Sinds één januari vermin derde het inwonertal met 497 zielen, Veroverde André Heeren zich enige tijd geTeden een vaste plek in het eerste elftal van PPSC, bij José de Rauw - op Thurfede reeds zijn vurigste 'bewonderaarsier - veroverde hij een vast plekje in haar hart. Reden waarom André en José gis teren de trappen van het stadhuis beklommen en elkaar 'het jawoord gaven, 's Avonds reci pieerde het jonge paar in.'de bovenzaal van café restaurant De Amsfelbron, waar veel dubgeno». ten van PPSC's robuust ingrijpende rechterver- ded-ger voor een blauwwit tintje zorgden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1