SW Programma SW m Druivenschaaktoernooi zet open Niko Moerman rijdt concurrentie los 1 m De Water- naar Elf selectiespelers op eerste training Lastige uitwedstrijden Holy ontslaat Joïin Bruins VanderKaaden fietst Voor 25e keer in VGraven- zandse Brug mBSims Softfoaltopper DINSDAG 10 JULI 1973 Scftfedftm Oöfc SW heeft een begin gemaakt met de training. Volgt Fortuna komende zondag, gisteravond nam SVVs nieuwe trainer Bob Maaskant de rood groene selectie onderhanden, t Het resultaat was een pittige conditie training met veel loop eerste training waarbij de spe lers het nog zonder bal moesten doen. Bob Maaskant: „Zodra de competitie begint gaan we ver moedelijk nog uitsluitend met de bal trainen, maar zeker de eerste trainingen gaat het om het opvoeren van de conditie". werk waarin de duur training een belangrijke plaats Innam. Bob Maaskant daarover: „De nadruk ligt nu natuurlijk nog op de voorbereiding waarin de duurtraining erg belangrijk is. Deze week houden we het nog op zo'n achthonderd meter, maar volgende week misschien al vijftienhonderd meter". Een En op dat punt mankeerde er bij sommige spelers wel het een. en ander. Zeker is, dat de elf aan wezige contractspelers zich tij dens die eerste training volledig hebben ingezet. Een training die overigens nog geen uur in be slag nam, maar toch al duide lijk maakte dat er op het condi tionele vlak nog veel gedaan moet worden. Schiedam Ook dit seizoen starten de clubs in de eerste divisie met voor de eerste twee weken een dubbel pro gramma. Hetgeen wil zeggen mond, Zwolle-Amsterdam, Schïedam-W ageningen, Ven- lo-Heerenveen, Den Bosch- Sittaid en Dordrecht-Amers- foort. dat SVV en Fortuna in twee Ook op de tweede woensdag, weken vier wedstrijden moe ten spelen waarvan voor ie der twee wedstrijden op woensdagavond.Het blijft een wat vreemde zaak dat de KNVB juist voor die door de weekse wedstrijden niet gezocht heeft naar tegenstan ders uit de directe omge ving. Moest SVV vorig sei zoen daardoor op woensdag 22 augustus, worden een aan tal clubs geconfronteerd met forse afstanden. Met als gun stige uitzonderingen de wed strijden Excelsior-FC Dor drecht en Fortuna SC-FC VVV, Want op die dag speelt bij voorbeeld Fortuna VL. tegen SC Cambuur en maakt SW een uitstapje oaar Hee renveen, naar Veefldam, deze keer Het programma van SW treffen de Schiedammers Heerenveem SVV-secretaris Cor de Vries daarover: „We treffen het weer niet, want door dit soort verra uitwed strijden op woensdag worden de clubs onnodig op kosten Een en ander schijnt het ge volg te zijn van een strak gehanteerd systeem waar niet van wordt afgeweken» maar Waarbij geen rekening wordt gehouden met de be langen van de clubs. Het re sultaat van deze Indeling is dat de clubs in de eerste di visie op woensdagen te ma ken krijgen met forse afstan den. Op woensdag 15 augus tus Worden dan ook door de clubs de volgende afstanden afgelegd: TIlburg-Rotterdam, Leeuwarden-Volendam, Al melo-Vlaardingen, Arnhem- Eindhoven, Veendam-Kei- luidt: zondag 12/8 Fortuna SC-WV, woensdag 15/8 S W-Wagen ingen, zondag 19/8 SW-HVC, woensdag 22/8 Heerenveen-SVV, zon dag 2l/29 FC Den Bosch-SW, dag 2/9 SW-FC WV, zondag 16/9 SW-Dordrecht, zondag 23/9 PEC/Zwolie- SW, zondag 30/9 SW- Veendam, zondag 7-10 Vi- tesse-SVV, zondag 14/10 SW-Heracïes. zondag 21/10 SC Cambuur-SW, zondag 28/10 SW-Willem II, zondag 4/11 Excelsior-SW, zater dag 17/11 Volewijckers-SW, zondag 25/11 SW-Volen- dam, zondag 2-12 Fortuna Vl-SVV, zondag 9/12 SW- Elndhoven, zondag lfi/12 Helmond Sport-SW, zondag 23/12 SW-Volewijckers, zondag 6 januari Wagenin- gen-SW, zondag 13 janua ri SW-Heerenveen. VJaardingen - Holy heeft een an dere coach. Gisteravond werd of ficieel bekend wat insiders al wekenlang hadden zien aanko-, men, namelijk het ontslag van>> coach John Bruins. Bruins, va-, rig jaar nog jeugdtrainer hij. Botlek, schoot in de ogen van zijn selectie en het Holy-bestuur zowel vaktechnisch als mentaal tekort. Het Holy-bestuur heeft Bruins de gelegenheid geboden^ om zelf ontslag te nemen. John" Bruins heeft zulks geweigerd. Met ingang van deze week is"* eerste teamspeler Rob Midden dorp benoemd tot nieuwe coach.' De 25-jarige Middendorp speelt al jaren bij Holy en heeft des tijds in Canada de fijne honfc- halkneepjes onder de knie ge-~ kregen. Dit seizoen had hij reeds het reserveteam van Boly onder zijn hoeda en het re sultaat ls een gedeelde eerste plaats van hét tweede van Schiedam. Middendorp: „Met het eerste gaan we beresterk fi nishen. We moeten nu nog zeven wedstrijden spelen en reken er. maar op dat we er minstens acht punten uit slepen. Zondag tegen Lijnden thuis zullen we onze supporters eens laten zien wat Holy werkelijk kan." Overi gens stopt Middendorp wel als speler. Alleen in noodgevallen is een optreden binnen de kussens - nog mogelijk. Secretaris Cor de Vries over de wat geringe opkomst: „Dat is op zich niet 20 vreemd want een aantal spelers zijn nog met va kantie". Niet meer met vakan tie is Riiitts Steenbergen die gis teravond eec afrondend gesprek had met het bestuur van SW en daardoor vanavond in trai ning gaat. Moeilijker ligt de si tuatie bij een drietal „weige raars": Leen Warnaar, Maarten van Beek, Dick van de Korput, die gisteravond niet op de trai ning aanwezig waren. Bob Maaskant: „Dat vind ik echt jammer, want het zijn spelers die ik er echt graag bij zou heb ben. Leen Warnaar is tensiotte toch een van de beste spelers". Gisteravond werd SW's thans Op nog zeventien, man tellende „pa pieren." selectiegroep aangevuld met een tweede doelman. Cor ■de Vries: „Ik heb lang gespro ken met CW'er Renê de Jong, maar zijn eisen zijn gewoon te hoog. Nu wordt het Cees Cam- pen van Ursus". Op nog een. punt blijft de secreta ris van SVV attent: de sponso ring. Cor de Vries: „We-zullen moeten afwachten hoe de situa tie zich gaat ontwikkelen. Er is nog maar weinig concreets over te zeggen. Het ziet er naar uit dat we de boel moeten gaan for ceren". SW's secretaris doelt daarmee op het nog zes jaar geldige contract van Oranje boom, de firma die zou moeten wijken om Bavaria de kans te geven naast de bierleverantie ook financieel iets voor de club op Harga te kunnen gaan doen. Een zaak die speelt op juridisch niveau. De SW-fraining is onder lei ding yon Bob Maaskant weer begonnen. Aanwinsten Paul Roodnat en Jan Coenen waren ook reeds van de partij. de achtergrond begon SW gisteravond reeds de training. Met de nieuwe aanwinsten Jan Coenen en Paul Roodnat, zich voorbereidend op het komende programma. Van onze sport cedactie Maasland - Tussen de ruim 1020 deelnemers van de afgelopen vrijdag beëindigde Laura fiets tocht te Alphen aan den Rijn be vond zich ook weer de Maaslan- der Jaap van der Kaadeni Het was voor de achtste maal dat deze grote fietsliefbcbber aan deze wielervierdaagse meedeed. Per dag legden de 1200 deelne mers, waaronder ook een aantal Belgen, Duitsers en Engelsen, plm. 100 kilometer af. De deelnemers peddelden de eer ste dag naar Zandvoort en de Haariemmermeerpolder, de tweede dag richting Gouda, .Vleuten en Haarzuilen. De der de en vierde dag trok men o.m. door Krimpen aan den IJssel, Lekkerkerk, Haastrecht en Waddinxveen. Begin-- en eindr punt van alle routes was te Al phen aan den Rijn. Het bijzonder fraaie zomerse weer maakte van dit sportieve en recreatieve evenement een. groot succes. Schiedam Uitgezwaaid door ouders en verdere fmilieleden vertrokken ruim veertig jeugd leden van de S.C.V. "de Water- vrienden" naar het zomerkamp - in Vierhouten. Ze brengen de week door op de ANWBrcam-. ping Saxenheim onder begelei ding van een team. van leiders en leidsters waaronder een .vol ledige keukenbezetting. Hoofd punt van het programma is: ge nieten van de vrije natuur. Ver der een speurtocht in de bossen en 'n sportdag waarin uiteraard ook het openlucht zwembad wordt betrokken. Het is voor de eerste keer dat "de Watervriendon" een eigen zomerkamp organiseert. Voor heen gebeurde dit in samenwer king met de gymnastiekvereni ging ARMA. Als het kamp slaagt krijgt dit 'n vaste plaats op de agenda. De voortekenen wijzen nu reeds op een,herha ling. Weer en stemming waren uitstekend toen de met kinderen en bagage afgeladen touringcar koers zette, frisse lucht en bos gebieden tegemoet. Zaterdagmid dag ongeveer 13.00 uur worden de vakantiegangers vreer terug verwacht bij het punt. van ver trek, het clublokaal in de Stad houderslaan, 's-Gravenzaade In 's-Gra- venzande wordt op maan dag 27, woensdag 29 en vrijdag 31 augustus het 25e Druivenschaaktoernooi af gewerkt. Plaats van hande ling van dit traditionele schaakevenement is ge bouw De Brug. Sinds de -bijna legendarische match tussen Spassky en Fischer Is de interesse voor de schaaksport enorm toe-ge nomen. De belangstelling voor aller lei toernooien is massaal en daarbij is ook de jeugd sterk van de partij. 'Het Druivenschaaktoernooi biedt elke schaker van ie- dere klasse de gelegenheid de strijd aan te binden op de 64 velden. Er wordt ge speeld in een tempo van 35 mmmm. j§v&' Van onze sportredactie Vlaardingen Op het afgelegen parkoers van rennersclub Ahoy in Capelle a/d IJssel startte een tiental amateurs- voor de strijd in weer een nieuwe vierweekse competitie. Hoewel de entourage nu niet dirèkt aanleiding was voor een pittig duel op het scherp van de snede, wensten de remers zich niet aan te passen bij hun lome omgeving. Er werd begonnen met een straf tempo, dat voor enkele renners al te hoog lag, zodat na enkele ronden nog maar zes renners m de kop meedraaiden. De demar rage van Jaap van Eyk bracht al enige ademnood teweeg en toen Niko Moerman nog eens aanzette voor een demarrage, waren er slechts vier coureurs die zich van voren handhaafden. bo,dé"!VCn:Chaakt0"n°0i' £lat vol3ende!,,,ao"d in de 'S-Grave„d0n« Brug voor do 25* keer op het pro gremmo stoot, weer niet ongewoon is. zetten in 90 minuten. Daar na worden de afgebroken partijen In een verlenging van twee keer vijftien mi nuten door de spelers voortgezet. De groepen bestaan uit vier spelers en er zijn twee prijzen per groep beschik baar. Het inschrijfgeld voor het Druivenschaak toernooi bedraagt 5; voor de jeugd t/m 15 jaar ƒ3. Er kan ook met een team van vier personen worden ingeschreven. Het in schrijfgeld hiervoor be draagt 4. De inschrijving kan geschie den per postwissel aan penningmeester J. Tame- rus, Leeweg 53, De Lier of op girorekening 5977Ö2 van de penningmeester Drui venschaaktoernooi in De Lier, De persoonlijke speelsterkte en eventueel de naam van de club moe ten worden vermeld. Het Druivenschaaktoernooi geniet, buiten het West- land, ook belangstelling uit onder meer Den Haag, Delft, Rotterdam, Schie dam, Vlaardingen, Maas - sluis en Rozenburg. Het ziet er dan ook naar uit, dat dit jubileum-toernooi ook nu weer de nodige be langstelling gaat trekken Niko Moerman, Jaap van Eyk, Martin Meeldijk én Hans Blom beperkten zich overigens niet- tot het op nog grotere achter stand zetten' van de achterblij vers. Herhaaldelijk trachtten de vier 'koplopers, elkaar het leven zo zuur mogelijk ts maken. Jaap van Eyk leek daar zeer goed in te gaan slagen toen" hij een twintigtal meters - wegsprong. Martin Meeldijk achterhaalde met Moerman aan zijn wiel de snode vluchter, die de benon even strekte toen hij weer werd achterhaald. Niko Moerman maakte van ditogenblik ge bruik om aan de haal te gaan. Vermoeide Martin Meeldijk had geen antwoord meer op de de marrage van de Maassluizer, maar Jaap van Eyk wist toch weer aan zijn wiel te komen. Tijd voor uitblazen kreeg hij daar echter niet, want weer ging Niko Moerman aan de haal Terwijl Hans Blom al naar de achterhoede was verhuisd en Martin -Meeldjk teleurgesteld af stapte, moest Jaap van Eyk na een heroïsch tweegevecht ook de vaandel strijken. Moerman werd met ruime voorsprong eer ste, gevolgd door een moege streden Jaap van Eyk, "die de derde man Hans B'om bijna op een ronde had gezet. Uitsl-g: 1. N. Moerman (C), 2. J. v. Éyk (C), 3. H. Blom (E), 4. F. v. d. Gaag (C), 5. A. J. Moerman. (C), 6. H. Holleman (B). Van het Nieuwelingenfront valt niet veel nieuws te melden. Vijf renners koersten zonder animo op de streep af,* waar Hans Lap de eindsprint benutte om een zege aan zijn erelijst toe te voe gen. Uitslag: 1. H. Lap (HR), 2. W. de Zwaan (B), 3. D. Kooiman (E), 4. J. v. d. Linden (B), 5. A. Schouten (C), Even sfeerloos als de Nieiïwelihgèhkoers ver liep de wedstrijd der Adsplran- ten. Ook hier moest de eind sprint de uitslag bepalen. Leo de Berg voert daarin de lijst aan. Uitslag: 1. L. de Berg (B), 2. C. Gorïssen (HR),-3. J. v. <L Lely -(C), 4. N. Breevaart (HR), 5, C. J. Gorissen (HR), 6. H. Bruie- nenberg (HR). Jeugduitslagen: A.-jeugd: I. A. v. Asten (C), 2. T. Scholtes (HR), 3. R. Meeldijk -(C). B-jeugd: 1. J. de Berg (B), 2. T. v. Vliet (C), 3. M. Liefaart (HR). C-jeugd: 1. F. de Berg (B), 2. C. Meijer (C), 3. C. Gouwman (B). Schiedam - Het softbalteam van Schiedam staat vanavond voor een van de belangrijkste wed strijden uit de huidige competi tie. Ir. Rotterdam wacht van avond om zeven uur de confron tatie met het sterke BHC, ook vorig jaar Schiedams grootste concurrent op de weg naar de ti tel. De Schiedamse dames zijn nog steeds ongeslagen, terwijl BHC een keer in de fout ging door punten te verspelen tegen Alexandria. Reden waarom van avond op de Nenyto veel span ning.. verwacht kan worden. Wint; Schiedam dan komt de ti- tei binnen handbereik, maar als BHC de sterkste blijkt te zijn krijgt de competitie weer een thrillerachtige slotfase

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4