Bezwaren uitbreiding chemische fabrieken F 0 V eertigduizend gulden schade bij brand Wilton Het verkeerde telefoonnummer V I f Speuren in Heempark Westwijk Voor de jeugd De nieuwe puzzel De prijs winnaars Inspecteur P. A. J. Broeders bevorderd Bezwaartermijn pomp Maassluis VISAANVOER Brievènhoekje Mijn rijm De vogel Piet Hallo allemaal j ji SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 17 JULI 1973 Vlaardixig en S chieton De gemeente Vlaarcjiirgen gaat niet zonder meer ak koord met de toekenning van een aantal vergunnin gen, die twee chemische fabrieken in verband met Üe uitbreiding van bun be drijf hebben aangevraagd. In brieven aan diet college van Gedeputeerde Staten van de provincie Zu'id-Hol- ïand uiten Burgemeester en. wethouders van Vlaar- dtiügen nogal wat bezwaren tegen de voorgenomen uit breiding. Het gaat om de bedrijven (Dow Chemical Nederland BV en de Esso-chemie diie een vergunning aanvragen krachtens de Wet inzake de luchtverontreiniging en een vergunning Qcrachtens de Hinderwet. In beide gevallen vindt het Vlaar- dingse college van B en W dat de verstrekte gegevens over de heide bedrijven en hun voorge nomen uitbreiding onvoldoende zijn om de te verwachten lucht verontreiniging te kunnen beoor delen. Maar „voorzover de gegevens 2ijn te interpreteren is een toename van de luchtverontreiniging te vrezen zonder dat hiertegen doeltreffende maatregelen zijn „voorgesteld" zo schrijft het ..i.-'LV -"NI*. W." I' -i Dow Chemical: gevaarlijke grondstoffen.- college over de aanvraag van Esso-chemie Benelux BV. Men denkt daarbij aan maatregelen ter voorkoming van uitstoot van koolwaterstoffen via lekkages, spuien van vacuümpompen, at mosferische uitdamping bij een» trifugeren en onvolledige ver- brachting in de fakkel afvoer. De conclusie dat bij uitbreiding van Dow Chemical Nederland BV de te verwarken grondstof fen in hoge mate giftig, bedwel mend, dan wel verstikkend zul len zijn, ligt voor de hand. schrijft het Vla&ndmgse college G. S. Dat moet worden gecon cludeerd uit de aanwezigheid van een ademluchtnet met zoge naamde luchtkappen en het ge bruik van gas dichte werkkle ding. „Indien u mocht besluiten de gevraagde vergunningen te ver lenen, verzoeken wij zodanige voorwaarden hieraan te verbin den, dat op generlei wijze ver ontreiniging van het milieu kan plaatsvinden tengevolge van het niet vloeistofdicht zijn van de installatie en/of het onvoldoende functioneren van de dampafzui- 1 Esso Chemie: geen doeltref fende maatregelen Schiedam/Vlaardingen De Plantenwerkgroep van de KNNV, afdeling Vlaardm- gen/Schiedam, komt woensdag avond om 19.00 uur bijeen m het Vlaardmgse Heempark in de Westwijk. Het park is momenteel op zijn mooist. Gespeurd zal ondermeer worden naar nieuwe kruiden of planten teneinde deze te deter mineren. Het bestuur van de plantecwerkgroep wil graag we ten of er mensen zijn die plan- tenvondsten hebben gedaan waarvan naam en herkomst hen onbekend zijn. Ook niet-leden, die belangstelling hebben voor wilde planten en kruiden kunnen zich die avond bij de leden van de werkgroep aansluiten. Schiedam De brand die op het schip Stadt Wolfsburg uit Bremen in dok vier van de werf Wilton Fijenoord beeft gewoed, blijkt een schade van veertigduizend gulden te hebben veroorzaakt. Personeel van Wilton ontdekte de brand door rookontwikkeling op het achterschip. Doordat zij er zelf niet bij konden komen, werd de hulp van de bedrijfs brandweer en de gemeentelijke brandweer ingeroepen. De brand bleek te zijn ontstaan in een vaatwasmachine, die zich vlakbij de wassenj bevond. Door een storing in het appa raat trad oververhitting op, waardoor linnengoed in brand raakte. Het vuur breidde zich daarna uit tot de droog kam er, da linnenka mer en de wasserij. De gezamenlijke brandweerkorp sen konden het vuur snel onder controle krijgen. De 54-jarige Schiedammer B. de K., assistent-dokmeester bij Wil ton, kreeg bij het verder indok- ken van het schip na de brand, een staalkabel tegen zijn borst. Hij viel achterover op het dek en moest met enkele gekneusde ribben naar het Gemeentezie kenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon hij naar huis. Schiedam Met Ingang van I aw gustus zal bij het Schledamse politiekorps inspecteur P. A. J. Broeders worden bevorderd tot inspecteur-ambtenaar tweede klas. De 3ö-jange inspecteur kwam in 1965 bij de politie, waar hlf btj d« surveillancedienst werd ingedeeld. Na dne jaar werd hij naar de af deling verkeer overgeplaatst. Vanaf 1 oktober 1970 is hij lid van het rschercheeeam. Maassluis Het Hoogheemraad schap van Delfland heeft bij het gemeentebestuur van Maassluis een hinderwetvergunning aange vraagd voor het plaatsen van een pompinstallatie in de water sluis Hoogstraat Hoek Haven. De stukken liggen voor ieder ter inzage ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken. Covert van Wijnkade 39. Tot zaterdag 28 juli a.s. bestaat gelegenheid tegen het verstrek ken van de gevraagde vergun ning schriftelijke bezwaren in te dienen bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kunnen donderdag 2 augustus a.s. a 10.30 uur worden ingebracht tij dens een openbare zitting ter gemeentesecretarie. Inwoners van Maassluis moeten van deze laatste gelegenheid gebruik heb ben gemaakt ora later tot be roep gerechtigd te zijn, Nïet-in- woners van Maassluis kunnen volstaan met het schriftelijk in dienen van bezwaren» De aanvoer van Noordzeeharing bedroeg vanochtend 274 kantjes. De aanvoer was afkomstig van VI 103 met 31 kantjes, de VI 142 met 39, de VI 16 met 8, de VI 105 met 52, de VI 131 met 24, de VI 121 met 17, de VI 153 met 18, de VI 73 met 39, de VT 34 met 27 en de VI I met 19 kantjes. De prijzen waren kleine maatjes haring ƒ202—245, kleine maat jesharing 189215 en voor ma kreel waarvan 5 kantjes werden aangevoerd 65. „Meneer Verdun wordt 's nachts opgebeld door iemand die naar Verrand vraagt. Het gesprek wordt afgebroken. De oude man vindt het een beetje angstig en gaat naar zijn buurman, recher cheur Frank om te vragen wat die er van vindt. Een paar dagen later rinkelt op het bureau de telefoon. Ito dienstdoende agent neemt de hoorn van de baak en hoort een zenuwachtige mannenstem. »,U spreekt met Draaisma, de be heerder van het hulppostkantoor aan de Wielewaalstraat. Er is net bij ons een roofoverval ge weest Er waren drie gemasker de kerels. Ze hebben ongeveer veertigduizend gulden meegeno men. Ze reden weg in een groe ne auto maar het nummer kon ik niet opnemen". ,,We komen er aan" zegt de agent. Meneer Frank komt net binnen aZs de agent de hoorn weer op de haak legt. „Een roofoverval op het Hulppostkantoor Wielewaal- straat" meldt de agent. Dan is het opeens een hele drukte op het politiebureau. 'j Avonds tegen achten komt me neer Frank pas thuis. „Weet u al wie de daders zijn?" vraagt Rob meteen. Hij had van moe der al gehoord dat er een roof overval is geweest. „O nee, zegt vader. „Alles was goed voorbereid. Geen vingerafdrukken, ze waren gemaskerd, hebben niets gezegd, er is geen auto nummer opgenomen". „Dat wordt moeilijk", 2egt moeder, „maar eet nu eerst eens wat. Ik heb bet eten al twee keer opge warmd" De andere dag Is meneer Frank al weer vroeg vertrokken. „Ik ga vanmiddag naar oma", zegt moeder, „wat gaan jullie doen?" „Wij gaan rustig in de DEEL 4 tuin zitten" zegt Rob, „met een boek of zo" Casper kijkt zijn vriend verbaasd aan. In de tuin met een boek? Ze zouden toch gaan zwemmen? Hij wil iets zeggen maar Rob geeft hem een knipoog. Ah, die voert natuur lijk iets in zijn schild en dat mag zijn moeder niet weten. Als moeder vertrokken is en de jongens in de tuin zitten vertelt Rob zijn plan. „Wij gaan ook speuren naar die rovers", zegt hij. „Hoe wil je dat doen?" vraagt Casper. „Ik ken de be heerder van het postkantoor, of liever gezegd Gerard, zijn zoon. Die 2it bij mij in de Was. We gaan vragen of hij nog iets heeft gezien" „Dat zal de politie we] gedaan hebben" lacht Cas par „Ik heb een reuze goeie speurneus", zegt Rob, „zal ik het bewijzen?" Casper lacht maar eens en haalt zijn schou ders op. „Een paar dagen gelo den kwam meneer Verdun bil ons, heel Iaat op de avond. Hij had een raar telefoontje gehad, zei hij. Ik heb beneden aan de deur alles afgeluisterd. Iemand vroeg raar Ferrafid, zei meneer Verdun" „Zeker verkeerd ge draaid", zegt Casper, „dat is toch niets bijzonders" „Ik ga uitzoeken welk telefoonnummer die Ferrand heeft", knikt Rob „om jou te bewijzen dat ik goed kan speuren" „Nog al moei lijk", plaagt Casper „je kijkt even in het telefoonboek onder de naam Ferrand". „Dat heb ik natuurlijk al gedaan. En geen Ferrand te bekennen, in het hele telefoonboek niet". „Dan kom je er ook nooit achter", zegt Casper. „O nee?" lacht Rob, „nou ik wel hoor. Kom mee, ik ga het proberen" Cas per neemt het telefoonboek op schoot en Rob draait de num mers. Hij verandert eerst da laatste cijfers 72 in 27. Maar dat is mis. Hij krijgt een slage rij aan de lijn Dan draait hij tweemaal zeven op het emd. Zo veranderd hij steeds een cijfer tje. Vier keer mislukt het. Nu nog eens de twee en dan twee zevens proberen. Rob draait. „Halto" klinkt een mannenstem. „Met Ferrand" vraagt Rob. Dat heeft hij nu al zo vaak ge vraagd. Hij is er schor van. Het blijft even sti2 aan de andere kant van de li ja. „Hallo, is me neer Ferrand daar?" vraagt Rob weer. (wordt vervolgd). HUGO V.D. ENDE Er moet wel een popzender blijven, vink ik. Er wordt al zo veel gepraat op de radio. Muziek Is veel pretti ger. Ik zelf weet niet zo veel van pop af hoor. Ik Juister er vrijwel nooit naar. Er zijn wel goeie dingen bij. Had je een mooi rapport? Ga je nu naar de hogste klas? Ajax vind ik goed. Ik kijk altijd naar voetballen als het op de t.v„ is. TOM VAN VEEN Je hebt zeker wel fijn gezwommen toen bet zulk prachtig weer was. En dan wod je gauw bruin hoor. Het 1» rnmm W ie B hebt gehaald. Dan kun je van. de hoge duiken. Heb je ook al in je rubberboot gevaren? Ging het JANNIE DAMMERS Je had de oplossing goed. Het was niet zo'n moeilijke he? Je hebt een week de tijd om je oplossing in te sturen. Ik denk dat Je het dan ook wel kan doen als je op vakantie in Ermelo bent. Dan krijg ik het nog wel op tijd. CAROLINE V.D, GAAG Ben je nog met je tante naar het strand gweest? Het was zeker wel druk? Ik ben er nog niet geweest want eerst was Ik snip verkouden en toen mijn doch tertje. En nu is het weer niet zulk mooie weer er voor. Hoe vind Je het vervolgverhaal? HESTER PETERS Leuk dat je ook eens meedeed. Je logeerde bij oma en toen heb je gelijk de puzzel opgelost. Ja hoor, dat mag best. Jammer dat er bij jullie in de krant geen kinder boek staat hè? Als je nog eens bij oma komt moet je maar weer meedoen. Dit was het laatste briefje van de neer wanne week. Dag alle maal, veel groeten van ANKE. Ik heb een vogel die heet Piet boos is hij niet maar bij pJrt wel en zift daarom 4n een soort oei Het is een gele parkiet en als je bem ziet.-, kajk je raar want, het Is niet waart (Ellen v.d. Berg, tien jaar). De woordjes vul je in en dan ver schijnt er op de kruisjes een plek waar juÉae misschien in de vakantie geweest aajo of nog 1 geldsstukje, 2 doe je picknick- spui] en ra, 3 de moeder van ko ningin Wïlhe&mina heette komn- Igto...., 4 autoped, 5 deeü Vxm 1e been. 6 bed vlug, 7 raste De winnaars zijn: Ronald wan Dajk elf jaar, Nefl den He4d twaaH jaar, Hugo v.d. Eade eif jaar, Ineke de Regt dertien Jaar, Marianne Vogels negen Jaar, Peter Hoogertraad. De op- tossing was re, leen, eenden, in jectie, watermolen en de sport was wielrennen. Dat sprak van zelf in deze Tour de Franee-tijd, vind je niet? Ate je de oplossing hebt den, stop je die dn een envelop en zet er op: aan Anfce, Verwers- dijlk 6-8, Delft, Onderaan je brief of oplossing zet je je naam, adres en leeftijd Je hebt er een week de tijd voor. Wat een weertje, -wet een weertje. Een klein hittegolfje is het (of wes het) toch wd, zou ik zeg gen. En jullie maar zwemmen, roeien, duiken, ijs eten, fns drinken en bruin bakken. Daar hoefde je nu eens niet voor in Spanje of Italië te rijn. E rwa- ren, vanwege dat mooie weer, niet veel briefjes. Dos bad de weer eens plaats voor wat eigen werk van juffie dat £k in mijn map Waar Ifgt Nederland? Aan het Noordzeestrand. Oostenrijk is nummer twee mijn broer gaat ook mee Ik zit in üe zesde klas. Al bespeel in geen bas. Meestal ga ik zwemmen in het Korft dan rij ik mee met Van Borft. Het water is heerlHk nu zeg ik het eerlijk. Dit is het einde van mijn rijm want ik bezwijm! (Hugo v.d. Enóe. elf jaar). A/irt/l..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3