Jaap Buda Eurofish- kampioen Sfeerloze populaire 'Ook Europees kampioen Bengttson komt hier trainen' Monsterscore tegen St. Lode wijk Maarten :van Beek weigert VROEGE START Baanrecord wielerbaan HANS LINGEN IN JAPAN SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 18 JULI 1973 Softbalteam te sterk voor rayon Rotterdam Het lijkt erop dat Schiedam veel en veel te sterk is geworden voor het softbal-rayon, waarin het nu al weer de nodige jaren speelt. Tegenstanders waartegen in voorgaande jaren hard geknokt moest worden, krijgen nu de ene aframmeling na de andere. Als de softbal-giris kampioen worden (en daar twijfelt niemand meer aan), dan is het maar het beste dat zij meteen naar de landelij ke afdeling promoveren. Vorig jaar lukte dat in een toer nooi met andere rayon-kampioenen nét niet, maar met dc huidige formatie moet promotie dit jaar makkelijk haal baar zijn. Gisteravond gingen de Schiedam- se dames er weer op een ont stellende manier "tegenaan". Slachtoffer was ditmaal het Rot terdamse Pt. Lode wijk (overi gens niet op Harga, zoals giste ren abusievelijk is vermeld, maar op Laag Zestïenhovcn). Tegen de arme Rotterdamse da mes behaalde Schiedam de grootste overwinning uit haar hele softbal-bestaan. Met de monsterscore 35-3 werden de Rotterdams en erg weinig illu sies gelaten. Bra*! en achtervangster Gre Krommenhoek (knieblessure) moest stellen. Achter de plaat zorgde Christine Scheli echter voor degelijk vangwerk, terwijl dc worpen van Pam Smid-Heys* ter de St. Lodewijk-dames voor talioze onoplosbare problemen srelde. Slechts eenmaal wisten zij op haar een honkslag te plaatsen, en slechts dankzij een vijftal Schiedam se veidfouten (nogal veel, maar hoe kan je je tegen zo'n tegenstander nu be hoorlijk concentreren?) kwamen zij aan een drietal punten. En dan te bedenken dat Schiedam Dan was Schiedam heel wat suc- bet zonder vaste werpster Ria cesvoller, want dankzij enige tientallen honkslagen en voort durend Rotterdams gegrabbel werden niet minder dan 35 runs gescoord. In de eerste slagbeurt werden er al elf genoteerd, en ook in de volgende innings wer den er met de regelmaat van de klok rondjes gedraaid. De beste slagprestatie kwam op naam van Diny de Gids die voor een onvervalste homerun zorgde. Daarnaast zorgden Anel van Huet, Pam Smid en Fria van Mesijk voor knappe drie- honkslagen. Invaller-coach Leo Krabbendam kon meteen zijn reserves wat batting-practice geven. Het zal door St. Lodewijk in ieder geval niet makkelijk vergeten worden. Zeker niet door de Rot terdamse werpster die op een gegeven moment bij een gewel dige dreun van Diny de Gids even knock-out ging, en slechts met behulp van de spons weer verder kon. Aan slag waren de volgende dames het best op dreef; Truus Bras 0.8DB Joke Pannekoek 0,666 Fria van Me sijk 0,666 en Diny de Gids 0,666. Jaap Buda met de snoek die hem de „gouden molen" zou opleveren. Truus Bras hoogste slaggemiddelde Schiedam Ook tijdens de gis teravond verreden populaire werd door een aantal renners een poging ondernomen het baanrecord van de Schiedamse wielerbaan te laten sneuvelen. Althans de beste selzoentijd, want voor de snelste coureurs bij de amateurs, nieuwelingen en adspiranten, stelt DAF-Rot- terdam dit jaar een beker be schikbaar. Hoewel Schiedam mer Jan Breur in 1971 het eer ste record op zijn naam schreef; 16.54 sec. over de 252 meter en Rotterdammer Rinie Langkruis houder is van de snelste tijd ooit op de Schiedam se ovaal verwezenlijkt, 16.02, komen alleen de dit seizoen ge realiseerde tijden voor de DAF- prljs in aanmerking. Bij de amateurs toch Rinie Lang kruis aan kop met 16.49 sec, sinds gisteravond gevolgd door deAmerikaan Jim Stillmaker die in 16.8 rondcirkelde. Derde is Cor Vrolijk met 17.0. Bij de Nieuwelingen is Rotter dammer Rob Zuydweg nog steeds recordhouder met een snelle 17.0. H. v.d. Laan was er gisteravond dichtbij, maar deed er toch nog 0.9 sec. langer over. De overige renners noteerden tijden boven de 18 seconden. Het adspiranten-record van Cor Heeze sneuvelde gisteravond wel. T. Vrolijk realiseerde een verrassend snelle 19.1, waarmee hij een volle seconde sneller bleek dan de gewezen record houder, die naar de tweede plaats op de ranglijst 'verwezen werd. Verrassende derde is hier Ineke Muilwijk die gisteravond met 20,8 sterk voor de dag kwam. RINIE LANGKRUIS recordhouder Schiedam Weigerde enkele dagen geleden Leen War- "naar definitief het door "SW aangeboden contract, ook Maarten van Beek accepteert de hem aan geboden verbintenis niet. .Gisteravond had de 32- jarige erechterverdediger een gesprek met het bestuur, maar kwam niet tot overeenstemming- Maarten van Beek: „Het is al te Iaat om nog naar een amateurclub over te gaan» I" maar voor het contract dat mij wordt aangeboden doe Ik het met meer, daar heb Vlaardingen Stadgenoot Jaap Buda veroverde In Ierland het Eurofish-kampïoenschap 1973. De hier aan verbonden ere-trofee, „de Gouden Werpmolen", werd hem een dezer dagen uitgereikt door de ver koopleider van Albatros Hengelsport B.V. de heer G. A. G. van der Wal uit Leimuiden. De wedstrijd is gehouden in één van de meren bij de plaats Pontoon gelegen aan de westkust van Ierland. Er moest van af de wal worden gevist op snoek die in grote getale in het meer voorkomt, Er stond die dag veel wind wat het gebruik van zwaar materiaal nodig maakte. Buda gebruikte dan ook zijn werphengel, pïatil-ny- lon 25/100 en extra zware Iepels. Het ging In de wedstrijd niet om het aantal maar om de groot- ste snoek. De vangst van een kanjer met een lengte van SS' y cm maakte hem tenslotte tot winnaar van deze wedstrijd. In totaal namen twintig gespecialiseerde sportvissers hieraan, deel. Net als Buda allen eigenaars van hengelsportzaken in ons land. Hun zaken zijn tevens hoekingskantoren voor de Hengelsport- reizen welke Albatros dit jaar voor het eerst organiseert. De heren kregen een 8-dagen durende visvakantie aangeboden om zich in Ierland op de hoogte te stellen van de mogelijkhe den op het gebied van de hengelsport. Tevens kregen zij de hotels te zien om de accommodaties hiervan op hun waarde te toetsen. Jaap Buda ds boordevol indrukken uit Ierland teruggekeerd. Met zijn collega's viste hij in verschillende meren, in de Shannon rivier en in de Atlantische Oceaan. Het meest aan gedikte visserslatijn wordt hier in Ierland in werkelijkheid verre overtroffen. Zelf verschalkte Jaap Buda op één dag twaalf flinke snoeken. De meren zijn rijk aan beekforellen, meestal ponders worden hierin aan de kunstvlieg gevangen. Baarzen van 40 cm zijn hier katvisjes en de witvis is bijzon der talrijk. Een reisgenoot, Nick v.d. Heuvel uit Utrecht, een doorgewinter de concoursvisser, zag kans op één dag 350 witvissen te van gen in snelstromend water. In zee zijn kleine en gro te Hondshaaien gevangen. Een vakantie-visser uit Leiden, Piet Noordermeer, ving buitengaats een pijlstaartróg met een ge wicht van maar even 168 pond. Jaap Buda kan wel uren vertellen over wat hij daar in Ierland heeft beleefd. Over hoe de gids koffie zette op een houtvuur met water uit het meer. Over de gezelligheid in de hotels tijdens de a-nnduren enz. Centraal hierbij staat de schoonheid van de nr. r in dit land dat een dorado is voor de liefhebbers van de hengel sport. De Albatros-Euröfish Hengelsportreizen woi-den uiige- breid met reizen naar Scandinavische landen, Joegoslavië en Oostenrijk. Charter-vliegreizen, betaalbaar voor iedere beurs. Voor wat Ierland betreft heeft dit land er in Jaap Buda een goede ambassadeur bij op het gebied van de hengelsport welv te verstaan. Schiedam Met de dreigende wolken boven sport park Harga viel eigenlijk ook de gisteravond ver reden populaire op de Schiedamse wielerbaan In het water. AI bleef het dan droog, waardoor toch een aantal renners een gang naar het ovaal aan- - durfden, veel viel er niet te genieten. Een and- je vol renners, waaronder slechts drie amateurs, vermaakten het vaste populaire-pufaliek en ble ken zelfs voor een aantal premies bereid wat ex tra strijd te voeren. De baanconunissie deed wat onder deze omstandigheden een normale zaak was en ïeld de kassa gesloten. Geen toegangs prijs dus en anïsseien daardoor ook geen te leurgestelde gezichten bij het publiek dat echter grif bereid bleek de „uitgespaarde" piek in de premiepot te stoppen. Secretaris Meeuwis Letterman; „Ach, veel was er niet te beleven, maar wat wil je, het zijn tenslot te trainingen in wedstrijdverband. Er waren een paar renners, dus werd er ook gereden." Reden waarom speaker Jaap de Bruin zijn best deed er nog wat van te maken en op de haan Cor Vrolijk en de Amerikaan Jim Stillmaker toch nog kon den duelleren. Bij de nieuwelingen zorgde Ton Griep zo nu en dan voor wat opwinding en met Hans Lap en Ton Kruis voor wat strijdgewoel in de voorste gelederen. Als geheel kwam de populaire echter niet op gang, daarvoor ontbrak gewoon voldoende kwaliteit op de baan. Een probleem dat de baancommïssie volgend seizoen wi! aanpakken, „want", reageer de Meeuwis Letterman, „we moeten gaan zoeken naar een goeie sponsor. Vorig jaar adden we al zo'n tweeduizend gulden aan premies binnen, dit jaar misschien net honderdvijftig. En heus, als er wat te verdienen valt komen ze wel, bijvoor beeld zo'n tweehonderd gulden aan premies". De uitslagen( (20 ronden in lijn) amateurs; 1. C. Vrolijk, 2. S. Vermeis. Nieuwelingen: 1. H. Lap, 2. T. Griep, 3. A. Kruis. 4. H. v.d. Laan, 5. C. v.d Haven (Tijdrit 1 ronde met vliegende start): Amateurs: I J. Stillmaker 16.8, 2. C. Vrolijk 17.0, 3. S. Ver meis 17.9. Nieuweiingen: 1. H. v.d. Laan 17.9, 2. T. Griep 182, 3. H. Lap 18.4, 4. A. Kruis 18.4, 5. C v.d Haven 205. (Afvalrace) Amateurs: 1. C. Vrolijk, 2. J. Stillma ker, 3. S. Vermeis. Nieuwelingen: 1. T. Griep, 2. T. Kruis, 3, H. Lap, 4. H. v.d. Laan, 5. C. v.d. Haven Adspiranten (Tijdrit): T Vrolijk 19.1, I. Muilwijk 20.8 (Handicap 50 m, 5 ronden), T. Vrolijk 2.25.4 (sprint 3 ronden) 1. T. Vrolijk, 2. I. Muilwijk. (Handicap 10 sec. 5 ronden) T. Vrolijk 2.2.5, Om nium: 2. T. Vrolijk 4 pt, 2. I. Muilwijk 8 pt. (Premiekoers): Amateurs: 1. J. Stillmaker, 2. C. Vrolijk, 3. S. Vermeis. Nieuwelingen: 1. T. Griep. 2. H. v.d. Laan, 3. A. Kruis, 4, H. Lap,'5. C. v.d Haven 15 pt. Omnium: Amateurs: 1 C. Vrolijk 3 p.t, 2. S. Ver meis 6 pt., 3. J. Stillmaker (niet geklasseerd), Nieuweiingen: 1. T. Griep 5 pt., 2. H. Lap 7 pt, 3. A. Kruis 9 pt., 4. H. v.d. Laan 9 pt, 5. C. v.d Haven 15 pt Schiedam Al ruim drie weken verblijft Hans Lingen, tafeltennista lent van Bruynzeel-keukens (TSF), in Tokio. Een twee maanden du rend trainingskamp op uitnodiging van Cor du Buy. Met tafeltennis ser Bert van de Helm traint Hans Lingen dagelijks tussen de sterk ste Japanse tafeltennissers om straks (zondag 19 augustus komt hij terug) zijn opgedane kennis in de nationale competitie aan te wen den en een terugkeer van Bruynzeel in de Nederlandse top te be spoedigen. Enkele dagen geleden telefoneerde Hans met Holland, nieuwsgierig naar het resultaat van zijn studie aan de havo. Ook toen goed nieuws, want de tafeltennis van Bruynzeel vernam dat zijn taFeltennisinteresse geen nadelige invloed had gehad op zijn i studie: over naar de vijfde klas. Reden waarom hij zich volkomen ontspannen werpt op de laatste weken in het Japanse trainingskamp, kamp. ik geen zin meer ia". Nieu we problemen dus voor] trainer Bob Maaskant diei het oefenprogramma reeds j doorkruist ziet door enkele i vakantiegangers (Jos Zoet- mulder, Paul Roodnat, Aad Osterholt), een geblesseer de Cees Campen en nu dus de beide weigeraars Leen Warn aar en Maarten van Beek. Schiedam Vroeg in het seizoen is ook PPSC met de training van start gegaan. Nieuwe trai ner André Corveïeijn trok er echter meteen aan en getuige de opkomst van zestien spelers, met een enthousiaste selectie. Oneer de aanwezigen ook de twee nieuwkomers Struis en Schwaiger beide afkomstig van het Vl&ardingse DVQ. André Corveïeijn („Ik ben een trainer die graag met een balletje laat werken en zeker niet doelloos laat rondlopen") besteedde op de eerste training vooral aan dacht aan de conditie. Op 2 au gustus oefent UUSC voor de eer ste keer dit seizoen tegen een elftal van SVV. „Tijdens het koffiedrinken hebben Bert en ik gezellig zitten' praten j met deze heren (ik dronk thee, j want ondanks thuis gedane belofte om bier koffie te leren drinken 'ben ik daar nog niet aan begon- l oen) over de kwaliteit van ver- schillende soorten bats, ballen enz. Het was mij al eerder opge vallen datL alle spelers van de Chuyo Universiteit met YSP-rub- ber spelen, maar dat Bert en ik dat materiaal helemaal niet ken den. We kregen dan ook onmiddel lijk een paar batjes mee om te testen. De ervaringen die we met deze batjes zouden opdoen moeten we straks rapporteren. Daarnaast kregen we ook nog Ufeltenniskle- ding". „Later zijn we gaan dineren in een traditioneel Japan's restau rant: serveersters in de traditio nele Japanse klederdracht, lage tafeltjes waar je aan .moest zitten en met stokjes eten. Moeilijk hoor, want ik at meer van de grond dan van m'n bord. Natuur lijk moesten we ook onze schoenen uitdoen. Maar hoe dan ook, het eten smaakte voortreffelijk". „Wat betreft het tafeltennissen en de training gaat alles nog steeds het zelfde gangetje. Wel vertelde trainer Miki ons dat waarschijn lijk ook Bengttson, de Europees kampioen '72 en wereldkampioen '71» hier op de Chyuo universiteit komt trainen. Goed nieuws Voor ons dus, want dat zoti natuurlijk geweldig zijn". Nou, vanuit de hitte van Tokyo, dagelijks een temperatuur van 30 tot 35 graden celsius, de groeten aan de lezers en uiteraard aan de tafeltennissers van Bruynzeel en NOAD. MAARTEN VAN BEEK hardnekkig Tokyo „Er is na de vorige brief hier niet veel opzienba rends gebeurd, alles gaat zo z'n gewone gangetje. Wel zijn we naar het kantoor van de YSP geweest. Dit is een firma die rubber, batjes, ballen tafels etc. fabriceert. Zoiets als bij ons Cor du Buy doet. Bert en ik werden ont vangen door Mr. Hiroshi Suziki, de directeur, en Mr. Hi- sao Nakaraura, hoofd export, en Mr. Kogure, demana- ger". HANS LINGEN. rgoed nieuws"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4