EERSTE GELE KAART VOOR WIM MULDER Breur Javant! SS de boeiend spektakel snelste 1 Elly van Troost verrast Bar ga goedgekeurd SW naar FC WV Excelsior erg gehandicapt Honkbalstand Droog genoeg op Spieringshoek 4 MAANDAG 23 JULI 1973 '43 - SVV erg DOOR HANS SOETERS Alkmaar SW presenteerde zich jn Alkmaar, waar hii- na vierduizend kijkers zich verbaasden, als een vinnige maar uiterst strijdbare equipe. Eeredivisïonist AZ *67 was weliswaar de betere, vaak sneller en onder nieuwe trainer Joop Brand zeker nog sterker geworden formatie, maar juist SW dwong respect af. Bob Maaskants lovende woorden waren dan ook terecht, ge plaatst aan het adres van een formatie die evenals tegen FC Den Haag conditioneel weigerde te verslappen en, bleef knokken voor die ene, echt wel verdiende treffer. Het lukte niet, waardoor Wolfgang Franks in de vijftien de minuut gescoorde doelpunt de winnende werd. AZ '67 Joop Brand was echter oprecht, zelfs lovend toen hij erkende dat dit SW te gretig was ge dweest op de zege. „Wat een doelman, maar wat een inzet ook. Maken wij kort na dat eer ste doelpunt nog een treffer, dan rit je gebeiteld, maar na bleven we maar gaan en nog eens gaan. Tja, maar SW deed dat ook. Toch wel knap hoor". tegen FC Den Haag wat ver dwaald rondliep op het midden veld openbaarde zich in Alk maar als een. goeie libero. Bob Maaskant daarover: „Dick heeft het bijzonder goed gedaan, speelde met inzicht. Hij heeft werkelijk kijk op die plek. maar ja straks komt natuurlijk ook Aad Osterholt weer terug van vakantie Een wilskrachtig SVV dus, met De kans dat Van de Korput dan Dick van de Korput als laatste naar rechts zal verhuizen is man, vóór een uitmuntende Jan groot, want hoewel Eddie Sla- van der Velden, De SW'er die venburg zich hardnekkig vast- iBMMBMBBMBBBBBg BB&BBBSgBSBBBBtÊfBnttÊÊSBSBBEg. 5"l<gggBaa 'beet in de snelle Hoogerstege was het ook Maaskant niet ont gaan dat de kleine SV'er z'n directe opponent graag speels tegemoet treedt. „Dat is natuur lijk niet zo verwonderlijk, maar in zijn spel zitten toch ook weer veel pluspunten. Vooral aanval lend speelde hij een sterke wed strijd", aldus Bob Maaskant. GELUK Het was niet zo verwonderlijk dat AZ na die eerste ttreffer, ge scoord door Wolfgang Frank na een schot tegen de paal van de ongelooflijk hard schietende Deen Nygaard, aasde op een forsere produktie. „Een wat ge lukkig doelpunt", oordeelde Maaskant, „want al speelde AZ toen echt wel goed, echt veel gevaar kwam er niet uit". Een belangrijk aandeel in die later weer afzwakkende aanvalsdrift komt op naam van het Schie damse middenrif dat via de weer sterk schakelende, maar vooral brekende Wim Mulder steeds weer richting doelman Vooys trok. Daar ook bleek dat Jan Coenens spitsvondigheid SVV van pas kan komen. De blonde spits had het zeker niet gemakkelijk te gen de sterk ingrijpende Ruud Suurendonk, maar bond boven dien ook de vaak te fel tacke lende Da Vries aan zich. Het werd echter duidelijk dat juist de Schiedamse defensie op ze kerheid getest zou worden, want het gretig combinerende AZ drong bij herhaling tot op enke le meters van Jan van der Vel den het strafschopgebied bin nen. Daar ook vond "Wolfgang Frank zijn einde, schopte hard tegen een door een SVV'er ge blokkeerde bal en verliet onder steund het veld. Joop Brand: „Vanaf dat moment ging het bij ons bergafwaarts, want invaller Willem de Jager deed het duidelijk minder". Niettemin bleef AZ komen, maar steeds weer ranselden de vuis ten van Van der Velden op de goede hoogte en boezemden slechts de kogels van Nygaard ontzag in. Zelfs was SW dicht bij een te gentreffer. Dutina in het vaak felle duel te afwachtend schoof de bal naar Jan Groene- weg die de vrijstaande Jan Coe- nen bereikte. De blonde SVV'er trok naar binnen en lobde over Vooys, maar Suurendonk kopte de bal uit het verlaten doel. Nogmaals was Coenen dichtbij een op dat moment zeker ver diende treffer, toen Vooys de bal losliet en de attente Coenen naar de opkomende Dutina schoof. Een vrije schop damde dit gevaar echter weer in. GELE KAART De verwachte conditionele terug val bleef uit. Ook in de tweede helft (Joop Brand: „We wilden heus wel scoren") verbaasde SW door de aanblijvende gre tigheid. John van der Spek en zeker Dutina, toch wel wat'geïn timideerd door AZ's fysieke kracht, bleven gesteund door de sterk spelende Schiedamse de fensie (Bob Maaskant: „Wout van Vuuren speelde voortreffe lijk") trachten 'Jan Coenen te bereiken. De felheid waarmee SVV dit AZ tegemoet trad oog- ste bewondering, maar voor Wim Mulder ook een gele kaart wegens onbesuisd inkomen. Een overtreding die door Wildbret overigens wel werd „uitgelokt". Zelfs veroverde SW m de slotfa se nog een overwicht, resulte rend in een knal van Jos Zoet mulder tegen de kruising en uit een vrije schop van dezelfde speler tegen de paal. Waarmee SVV net geen loon naar werken kreeg. Waar tegenover stond dat ook AZ met die magere zege genoegen moest nemen. Op dat punt terecht verdiende com plimenten voor goalie Jan van der Velden die zelden zo'n ster ke seizoenstart beleefde. Bob Maaskant: „Wat Jan deed was voortreffelijk, maar over het hele elftal ben ik dik tevreden. Jammer dat ook wij er niet een intrapten Opstelling: (AZ '67) Vooys; Vonk, De Vries, Suurendonk, Mol; Wildbret, Kist, Nygaard; Hoog- stege. Frank (De Jager), Vre- denburg. (SVV).Van de Velden; Van Vuu ren, Van de Korput, Steenber gen, Slavenburg; Mulder, Van der Spek, Zoetmulder; Groene- weg, Coenen, Dutina. tógSr - - Ate A'S Jan van der Vefden ...uitmuntterad... Rïrn langkruis Wint voor Oor Vrolijk. De dernyJkoers. Jan Breur in eerste positie, gevolgd door Berend van de Molen. Schiedam Een imponerende show. Dat was het resultaat van de Javantl-première op de Schiedamse wielerbaan. Reden waarom bouwer Jan van Til- borg, financier de heer Beuter en de baancontmissïe konden glimlachen. Immers, de zes der- nies die op de kleine ovaal in actie kwamen zorgden voor een boeiend spektakel, of zoals baansecretaris Meeuwis Letter man graag kwijt wilde: „Dit is het helemaal, dit kan een ge weldige imyuls gaan geven". De paar honderd kijkers waar deerde tenminste de verrichtin gen van de trots kijkende gang makers, waarachter Jan Breur, Theo van de Leist en Berend van de Molen voor heuse strijd zorgden. Jan Breur werd de eerste'triom fator, door in de eerste manche over vijftig ronden met nauwe lijks een meter verschil de in de slotfase'sterk rijdende Theo van de Leist te kloppen. De Rotterdammer nam echter in de tweede manche revanche óp" z'n vroegere koppelgenoot. Drié ronden vóór - hèt'- 'einde leek Schiedamse Jati nog een zekere winnaar, maar plotseling viel het tempo stil, Theo van de" Leist profiteerde, maar dat or Berend van de Molen brutat». .rdrukte werd Jan Breur toch te gortig en greep alsnog een tweede plek. In de laatste en beslissende manche bewees Jan Breur nog maals zijn kwaliteit op dit on derdeel door oppermachtig de tachtig ronden te heersen. Weer werd Theo van de Leist tweede, Van de Molen derde en de toch knap rijdende Australiër Danny Clarek vierde. Het sprintersom nium aangekondigd als de re vanches'van de nationale titel strijd'—- .werd een zege voor Ri- •nis Langkruis die echter moest toestaan dat Ton Raaymakers het baanrecord aan diggelen reed: 16.3 sec. Raaymakers plaatst zich daardoor als eerste voor de door DAF-Rotterdam beschikbaar gestelde beker. Uitslag: (dertiy-koers) Jan Breur 4 pt., Theo van de Leist 5 pt.. Berend van de Molen 9 pt., Danny Clarek 12 pt., Fred Grootzwagers 14 pt„ Koos Trompert 16 pt. Uitslag sprinters-omnlumr R. Langkruis 5 pt., T. Raaymakers 6 pt., P. v. Wijk 6 pt.i Cor Vw dijk 9 pt. Ronde tijdrit: T. Raaymakers 16.3, R. Langkruis 16.4,' P. v. Wijk 16.4, C. Vrolijk 17.9. Omnium amateurs: J. v. Geest 3 pt., B. v. Bochoven 4 pt., J. Stillmaker 5 pt., T. v. GuJik 8 pt., S. Vermeis 10 pt., H. Mor et 12 pt Omnium nieuwelingen: H. Lap 2 pt., J. Hammendorp 4 pt.r R. Bos 7 pt., J. de Vent 8 pt., W. de Zwaan 9 pt Omnium adspiranten: H. RIppens 4 pt., J. Jansen 5 pt., T. Vrolijk 6 pt., J. de Bruin 6 pt, R. v.d. Bosch 8 pt., K. Vos 10 pt. Schfëdam De Wielersport Vereniging Harga fs per 2 juli goedge keurd bij Koninklijk Besluit. Niettemin blijft de kans dat de KNWU tegenovergesteld beslist erg groot „want", aldus voorzitter Jan Gor dijn» „consul John Lakerveld ziet het niet als een haalbare kaart Öat de KNWU goedkeuring geeft voor twee Schiedamse wielerver enigingen. Als dat inderdaad het geval is, dan gaan we ons aanslui ten bij de Rooms-Katholieke bond, zodat we In ieder geval kunnen rijden. We gaan nu echter eerst hard werken om nieuwe leden te krijgen, waarbij we onze aandacht zullen richten op de jeugd. Maar misschien komt het allemaal nog wel in orde en zal de KNWU er vanuit saand dat veel van onze bestuursleden tevens deel uit ma ken van het bestuur van de wielerbaan toch accoord gaan". Schiedam FC WV is.de eerste lo op zondag 26 augustus. De tegenstander voor SW in de winnaars gaan over naar de strijd om de KNVB-beker. De tweede ronde. Schiedammers duelleren in Ven- Wassenaar Excelsior kon het rijn cricketduel ook tegen Krekels niet redden. De Schiedammers, die met vier invallers moesten ope-1 reren, konden niet meer dan 85 nms op het scorebord krijgen, waarvan. Renée Schewe alleen 54 runs noteerde met steur van Theo1 de Veth, die er II maakte. I Daar Stond echter tegenover dat g°ed bowlen van debutant P. Boten- burg» W. Putter 4 voor 38 en H- Gijtenbeek 2 voor 17 het de Hage naars nog knap in moeilijkheden brachten. Toch konden de Schiedammers geen winst forceren, zodat De Krekels het toch wel lage totaal van 85 voor het verlies van 6 wickets be- i haalden. Het lage totaal wat-de Schiedammers scoorden kwam! voornamelijk door het goede bowlen van W. Brand (5 voor 23) en pjffreuntg (5 voor 38). oly tikt Inter nationaal zoek Apeldoorn Holy keerde Intevreden uit Apeldoorn van de wedstrijd tegen Robur '58 terug, Niet alleen behaalde het een nipte 9—10 overwinning, doch het smaakte bovendien de voldoening internatio nal werper Carel de Vries in 6 innings „zoek te tikken". Relief wer per Jahn van de Apeldoomers mocht het karwei verder opknappen. De Vries vond een plaats in het verreveld en dat was maar goedi ook want anders had Robur'58 twee innings later zonder werper ge zeten. Toen zond hoofdscheidsrechter Veder, Jahn, na natrappen te gen Wim Pijpers, bij een insluiting tussen eerste en tweede honk, het veld uit. Carel de Vries nam zijn plaats op de heuvel weer in, doch moest juist in deze fase de beslissende hits van Ebel Schar- baai en Hubert Hueting incasseren. Zij bogen de 98 achterstand in een 10—9 voorsprong om. Een stand, die behouden bleef omdat in de gelijkmakende siagbeurt, juist toen Robur '58 eerste en richting thuisplaat zond en daarmee de wedstrijd als win nende werper (10 maal 3-slag, 8 maal 4-wijd en 10 honkslagen tegen) beëindigde. derde honk bezette, Hubert Hue- Holy had een formidabele siag- ticg twee maal drie slagballen vaardigheid over zich, die het meest tot uiting kwam in de 6e inning. Hits van Ebel Schar- baai, Ritchie Lynch, Hubert Hueting, Wim Pijpers en Appie Bruïnekool waren goed voor 4 punten. Ebel Scharbaaï (met- 5 j uit 5) leverde met deze cijfers J trouwens toch een opvallende prestatie. Scoreverloop: Robur '58 0-2-0-1-3- 0-2-1-0 9. Hoiy 0-2-0-0-0-0-4-1-j 1-2 10. Werpersresultaten: Robur '58 Carel de Vries 6 in nings plus de 9e innmg 5 maai 3-slag, 3 maal 4-wijd en 11 honkslagen tegen. Jahn (2 inn.) 2-2-3. Robur '58 maakte 6v elck fouten. Holy: Hubert Hueting 10-8-10. Holy maakte 4 veldfouten. Slagprestaties: Ebel Scharbaai 1,000 (5 uit 5) en Wim Pijpers ü.500 (2 uit 4). Stand honkbal tweede klasse: VUC 12-20 Schiedam 12-18 SCR 12-18 Rahur'58 12-14 HMS 13-14 Hazenkamp 13-12 Holy 12-10 Tilburg 14-8 Laakkwartier 12-6 Lynden 12-4 Schiedam Duimendraaiend hebben de organisatoren van het trad!-1 tionële Spieringshoektoernöoi het afgelopen weekend tot een goed- einde zien komen. Zaterdag bleven de banen droog, maar zondag- ochtend dreigde een formidabele stortbui een Forse veeg te halen door de zo zorgvuldig opgestelde wedstrijdschema's. Zeer vakkundig- werd echter de strijd aangebonden raet de talloze plassen en met' behulp van een groot aantal sponzen en een paar handjes gravel waren de banen omstreeks het middaguur weer speelklaar. Daarna is het gelukt om alle ge plande partijen doorgang te laten vinden. Meteen al zorgde C- speelster Elly van Troost voor een knappe prestatie. Uitko mend in de sterke B-categorie moest zij het opnemen tegen de sterke Óverschiese mevr. De Kreek. Laatstgenoemde, duide lijk favoriet, verloor echter met een de eerste set met 6—3. Daarna vocht zij sterk terug en in een set met talloze spannen de rallies bracht zij de setstand op l—i door met 7—5 te zege vieren. Daarna was het echter toch weer Eliy van Troost, want zij pakte de wedstrijd met een 64 zege in de laatste en beslis sende derde set. Bij de heren in de B-klasse voor- lopig nog weinig verrassingen.' Of het moest de simpele" over winning zijn van C-speler Rob" Leijsennaar op B-speler Piet' Nedevlof: 6—0, 6—4. Verder plaatste de jeugdige Gé Baars zich verrassend eenvoudig via een snelle' 6—0, 6—1 zege op Retr.ier Taapksn. Deze week is er iedere avond tennisactie op p sriijf-.ihoekpark, terwijl er voor woensdag een uitge breid wijnfeest en voor zaterdag een dixielandavond op het pro gramma staan, -VkSSV'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4