SCHIEDAMSCHE COURANT DEELNEMERS JEUGDUIT WISSELING ONTVANGEN krijgen schade vergoeding gerooid s in Midden Delfland Oude bomen worden W ijkvereniging op de bres voor be j aardentarief Peuterspeelzaal' weer open 2 kranten voor één prijs Politie lost twee inbraken op Gebroken pols door val Forse aanvoer «Noordzee- SVDPW OEFENT Oproep werkende jongeren Jan Breur naar wereld kampioen schappen WW Nieuwe leden fotoclub FT PAUL ROODNAT Vrijdag 3 augustus ONAFHANKELIJK DAGBLADZ~~rT~~~T Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 1 pagina'f 99ste jaargang no. 24783 Pfofitw nü var» net iniieXB aanttod 2 kranten t® ontvanflan voor de prijs vanl één: do Schiedam»» Courent m«t nieuw» uit uw sUd en omgeving, an heil Roiierdamscn Nieuwsblad mal hot 'laatste binnen- on buitenlandse nieuw».I Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dajan gratie, zonder enlfle verplichting, da SC en RN le bezorgen en ontdek zetf de vele pluspunten. Deze bon (n open envelop, zoneter postzegel, «turen naar Rouefdamsch Nieuwsblad, entwoord nummer 834. Rotterdam stuur nU.v.: deSCenRNKdaöengratisnaan raam straat woonpl. letetoon Schiedam De wijkvereniging Groenoord heeft zich tot tolk ge maakt van de Schiedamse be jaarden, zo staat te lezen in het wijkblad ,,G roenoord akkoor den". De wijkvereniging vraagt om de .discriminatie" op te heffen, tegenover de Schiedam se bejaarden. „Laat onze bejaarden on dezelfde wijze gebruik maken van het openbaar, vervoer ais de bejaar-, den' in Rotterdam. Amsterdam en Den Haag, Het is een onver teerbare zaak dat woonachtigen in Schiedam zoveel meer moe ten betalen ais hun leeftijdsge noten in Rotterdam". De wijkvereniging denkt dat geld van het watercontract eventueel kan helpen'. „Wellicht kan van die miUieoen iets af voor het realiseren van een gerechtvaar digde eis: geef da bejaarden van Schiedam waar zij recht op "heb ben; hun eigen gereduceerd tram- en bustarief, aldus besluit men de noodkreet voor een 65- plusserstarief in Schiedam. Schiedam De peuterspeelgele- genheid en overblijfgelegenheld „De Woelwaters" en ,,'t Twaalf uurtje" zullen op 13 augustus weer starten. In verband met de vakantie is het Trefcentrum aan de Willem Andriessenlaan 65, waar de gelegenheden ge vestigd zijn, gesloten geweest. Peuters vanaf drie jaar kunnen in de peuterspeelzaal „De Woelwa ters" terecht op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag van af negen, uur tot kwart voor twaalf. In de speelzaal kunnen de kinderen onder toezicht en met begeleiding spelen, knutse- In de overblijfgelegenheld 't Twaalfuurtje, kuranen kinderen vanaf half elf tot half twee te len en zich lekker uitleven, recht op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag om hun brood op te eten en wat te spe len. Nadere informatie is te ver krijgen bij mevrouw E. M. de Paepe-de Raay, Joh. Strauss- plein 253, tel. 701956 en bij me vrouw A. van Kan-Vos, Toon Verheystraat 55, tel. 70.47.62. Schiedam Jan Breur Is door baancoach Frans Mahn geselec teerd voor de nationale achter- volgingsplceg die van 22 tot 29 augustus zal uitkomen op de wereldkampioenschappen in het Spaanse San Sebastiaan. De Schiedamse coureur is een van de zes geselecteerden, ter wijl de kans groot is om door te dringen tot de uit vier man hestaande achtervolgingsploeg. Frans Mahn, die zegt: „Ik mag de samenstelling van de .ploeg veranderen wanneer ik wfl, per dag wisselen", zal vooral de vorm van de dag de doorslag laten geven. De overige geselec teerden zijn: Herman Ponsteen, Roy Schuiten, Ad Dekkers, Pe ter Nieuwenhuizen en Nico Rin- kei. Schiedam In een rapport van het Openbaar Lichaam Rijnmond over de werktijden verspreiding staat te lezen dat de verkeersintensiteit in de Beneluxunnel tussen kwart over acht en half negen 's morgens het hoogst Is. Het meeste verkeer gaat dan van Zuid naar Noord, 's Avonds van half zes tot zes uur is het verkeer in de richting Noord-Zuid het intensiefst. In deze beide periodes passeren dan ongeveer 3000 auto's. De Benei uxtunnel valt onder de zogenaamde I-uiting. Dit is een ring van wegen die om Rotterdam heen lopen en waar de Hor- vathweg, Rijksweg 19 en de. Vondeüngen- weg onder vallen. Er is ook een centrum- ring die het Weena, de Goudse Singel, de Maasboulevard en de 's Gravendijkwai in Rotterdam omvat. Volgens een telling, die in het najaar van 1971 gehouden "is,passeren er dagelijks van zeven uur 's morgens tot zéven uur 's avonds zo'n 216.000 voertuigen de mit ring in de richting van het Rotterdamse centrum. Van acht uur tot negen uur 's morgens passeren er bijna 30.000 voertui gen. De tegenovergestelde richting op pas seren in de periode van zeven tot zeven uur 210.000 voertuigen.De piek ligt hier van vijf tot zes uur wanneer er meer dan 30,000 auto's passeren. Een .kwartier, van acht uur „fpt kwart over acht nemen bijna 9000 auto's de weg naar Rotterdam, tussen half zes 'en kwart voor zes is er'hetzelfde aantar dat weer terug gaat. Opvallend is dat 'in ,het kwartier van kwart' voor zes tot zes uur er slechts 7500 auto's passeren. De verhouding tussen spits- en nïef-spitsin- tensitéit blijkt ongeveer gelijk. Gedurende het drukste uur passert deze ringen 16 A 17 procent van de totale dagbelas ding. Bij de beschouwing van de periode binnen de spits echter, onderscheiden centrum en ruitrihg zich wel wezènlijk van elkaar. Op de rustring is sprake van een drukste kwartier, waaromheen kwartieren liggen met duidelijk lagere verkeersintensiteiten. Schiedam De politie heeff in samenwerking met haar Rotter damse collega's twee inbraken opgelost Twee Schiedammers van achttien en tweeëntwintig jaar werden opgepakt. Zij hebben ruim 23-000 gulden buit gemaakt bij inbraken in cash and carrybe- drijven in de Van Deventer- s tra at en de Ketelstraat en in een meubelzaak aan de Noord- vest. In Rotterdam werden twee twin- 1 tigjarige mannen aangehouden, die ervan worden verdacht een inbraak in. de distilleerderij Dirkzwager aan de Noordvest te hebben gepleegd. Daar werden twee dozen met flessen ter waarde van 6500 gulden ont vreemd. Zij hebben intussen bekend. Schiedam De "benenbrekers" die door de gemeente bij de verkeerslichten op het Broers- vest zijn aangebracht, hebben hun eerste slachtoffer geëist. De 40-jarige mevrouw A. v. L. de K. viel bij het afstappen van haar fiets op de verticaal ge plaatste steentjes. Zij brak daarbij haar pols. ,'*r Vlaardlngen De aanvoer van Noordzeeharing bedroeg giste ren 703 kantjes. Daarvan lever de de Vlaardingen 16 er 14, de VI, 142 69 kantjes, de VI. 1 98, de VL 7 25, de VI.. 121 84 kant jes, VI 131 64 "k„ de Vlaardingen 153 75 kantjes en tenslotte de Vlaardingen 112 144 kantjes. De prijzen voor de kleine maat jesharing varieerden van 190 tot 210 gulden. De kleine kleine maatjesharing deed 229 gulden, terwijl voor de grote maatjesha ring 140 gulden moest worden neergelegd. De prijzen voor de grote maatjesharing zout schommelden tussen de 125 en de 127 gulden. De makreel die de Vlaardingen 1 aanvoerde, bracht 67 guldentep. tchiedam SVDPW opent zon dag het oefenprogramma met een uitstapje naar Zierikzee waar het eerste- en tweede elf tal bovendien een oefenwed strijd zullen spelen. Op 12 au gustus volgt dan de wedstrijd tegen DHV in het kader van het 40-jarig bestaan van die vereni ging. Het verdere oefenpro gramma luidt: 15 aug. EDS— SVDPW, 17 aug. Martïnit— 1 SVDPW, 19 aug. SVDPW—VFC, '26 aug. TDC—SVDPW en op 28 aug. Fortuna VI.—SVDPW. Schiedam De Stichting Vor mingswerk „Waterweggebied" Noord" die Schiedam, Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Holland bestrijkt, roept werken de jongens en meisjes op die op 1 augustus vijftien of zestien jaar waren. De aanleiding van deze oproep is, dat, ingevolge de leerplichtwet, er een partiële leerplicht van twee jaar is. Dit betekent dat men verplicht een dag per week op het vormings instituut moet doorbrengen. De jongens en meisjes die in aan merking kunnen komen, moe ten, buiten de bovenvermelde leeftijd, in Schiedam, Maassluis en Hoek van Holland wonen en minder dan el! jaar verplicht onderwijs hebben genoten. Er is gelegeneid tot inschrijving bij het vormingsinstituut aan de Schiedamse Louis Raemaeker- straat 10 in de week van 6 tot 11 augustus. Dit kan gebeuren van twee uur tot vier uur 3s middags en bovendien woens dagavond 8 augustus vanzeveti dagavond 8 augustus van zeven informatie op dezelfde tijden, telefoon 711377. Schiedam Bij de fotodub Groen oord '73 kunnen weer nieuwe leden ingeschreven wor den. Dit is mogelijk geworden door verhuizing van enkele deel nemers. Een ieder die belangstelling heeft voor fotografie, zowel beginnen- den als wat gevorderden, kun nen nadere inlichtingen verkrij gen bij de heer P. Pons, tele foon 71 04 07. De fotoclub is aangesloten bij de E.N.A.F.G. en beschikt in Groenoord over een eigen ver enigingsruimte met donkere ka mer en ontwikkelingsappara- tuur. Schiedam Schiedams eerste burger H. Roelfsema heeft gis teren de deelnemers aan de In ternationale Jeugduitwisseling die door de Schiedamse Ge meenschap wordt georganiseerd officieel ontvangen in de aula van het Stedelijk Museum, Te gelijkertijd met deze ontvangst heeft hij de expositie „Het land schap in de 20ste eeuw" openge steld. Deze tentoonstelling omvat gra fiek en tekeningen uit de kunst verzameling van de stad Esslin- gen. Uit deze Zuidduitse s'td zijn ook een groot aantal de - nemers aan de jeugduitwisa. ling afkomstig. Burgemeester Roelfsema, die dit jaar voor het laatst de ont vangst van de jeugduitwisseling verrichtte, volgend jaar is hij burgemeester af, sprak de Duit se, Joegoslavische, Franse en Italiaanse deelnemers achter eenvolgens in het Frans en Duits toe. In zijn toespraken re fereerde hij naar een Europese band die kan ontstaan met deze uitwisseling en dia reeds bij de jeugd moet beginnen. - In verband met de landschapsten- toonstellïng zei hij dat de expo sitie vooral voor de burgerij be doeld is. Hij dook het verleden in en kwam tot de conclusie dat het landschap al eeuwen lang een bron van inspjrati» is ge weest voor kunstenaars, vooral in de Middeleeuwen fungeerde het landschap at achtergrond om de voorgrond te begeleiden. Voorts wees hij erop, dat het niet zonder meer is dat de tentoon stelling tegelijkertijd met de Jeugduitwisseling wordt gehou den, veel jeugdige Schiedam mers hebben reeds een bezoek aan deze slad gebracht. De tentoonstelling duurt tot 27 au- i gustus, de jeugduitwisseling tot 22 augustus. Op het programma van de uitwisseling staat onder meer een bezoek aan Den Haag, enkele gezeiligheidsavon- den in de sociëteit QT en een culturele middag in het Stede lijk Museum. Schiedam "Weer zullen een viertal oude bomen uit het Schie damse stadsgezicht verdwijnen. De Plantsoenendienst zal d bomen begin augustus rooien. Het gaat om twee kastanjebo men in de Waranda en twee lindebomen in de Penninglaan, hoek Burgemeester Knappertlaan. Vermoedelijk zijn de bomen het slachtoffer geworden van een lek in de gasleiding ter plaatse. In het komende plantseizoen zal de aanwezige grond worden uitgegraven en door nieuwe worden vervangen, waarna dezelfde soort jonge bomen ïullen worden geplant. van de werknemers werden ver disconteerd." Toen een- kamer meerderheid daar niet voor_ voelde verklaarde de huidige bewindsman in een interview met een Iandbouwvakblad, dat dan in elk geval een oplossing gevonden moet worden voor midden Delfland. Schiedam Eerder dan verwacht keerde Paul Roodnat terug van va kantie. Reden waarom hij door Bob Maaskant in de oefenwedstrijd tegen PPSC reeds werd ingezet en morgen tegen amateurclub Wil helmus van de partij zal zijn. Aad Osterholt Is oog niet beschik baar. De wedstrijd Op Harga begint om half drie. Den. Haag De regering heeft de agrarische werknemers inMïcfden'Öeffland een schadeloosstelling in het vooruit zicht gesteld als de reconstructiewet voor dit gebied wordt uitgevoerd. Tot nu toe waren alleen de belangen van de land- en tuinbouwwerkgevers veilig gesteld» De nieuwe landbouwminister deed zijn toezegging toen de land- bouwschaps v e rtegenw oordi- gers het probleem van de scha deloosstelling van agrarische werknemers bij onteigening aan de orde stelden. Minister Brou wer heeft er tijdens zijn kamer lidmaatschap zonder succes De werknemers probeerden daar na talloze malen tevergeefs schadeloosstelling te krijgen. Zij organiseerden zich in een actie groep. Minister van. landbouw T. Brouwer heeft die activitei ten thans beloond. Tijdens een onlangs gehouden bijzondere bijeenkomst van het dagelijks bestuur van het Landbouwschap en een delegatie van de minis terraad deed hij deze toezeg ging. Aan dat gesprek werd van de zij de van het kabinet deelgenomen door minister-president Den Uyl, Boersma, Lubbers en Brouwer. voor geijverd om de reconstruc tiewet zodanig gewijzigd te krij gen dat daarin ook de belangen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1