EXCELSIOR 20(VIJF INVALLERS) BLIJFT OVEREIND prooi m I m RpS H ''Open dag Softbal team nog één keer Ferrie Crocncweg stopt er mee Hennes BVS: veel mogelijkheden I fWji KkjéÉM SW-jeiigd velt na rust WC SW-Wage- nmgen op dinsdag Inter nationaal cricket op Harga - Wim Milkier geschorst f4 DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1973 Vlaardingen jaagt zonder FERRIE GROEN EWEG - -privé-besluit VLAARDINGEN" Ferrie Gioe- reweg, vele jaren aanvoerder van Excelsior Maassluis, heeft zijn plaats in de A-selectie af gestaan. De Maassiuise leraar kon zich door privé-omstandig- heden niet verenigen met da eisen die het bestuur van Ex- celsioi M. thans aan zijn spe lers stelt. Groenaweg kan zelfs geen tijd meer vrijmaken voor Excelsiors B-selectie en heeft daarop besloten er definitief mee te stoppen. Het bestuur van Excelsior heeft in elk geval de deur alsnog op een kier gezet en verklaard dat Ferrie Groeneweg, die vrij wel nog onmisbaar is in de elf van trainer Joop Schop (het is de vraag of Excelsior die klap kan opvangen) te allen tijde op zijn gerespecteerd be sluit kan terugkomen. Door Bas van den Berg Vlaardingen De 00 schonk alleen Excelsior '20 bevrediging omdat Vlaar dingen er gisteravond, on danks veel machtsvertoon in het laatste kwartier, niet in slaagde om de gehaven de equipe van Aad Bierhui zen (vijf man op vakantie) te ontregelen. Wat Leen van der Heiden, trainer za terdag derdeklasser Vlaar dingen, eind vorige week bij DOTO (2—2) vertroe teld deed opmerken: ,,'t Ia weer het oude liedje. Een tegenstander die niet inspi reert, of in ieder geval la ger speelt en we missen in spiratie". Waarmee hij weer duidelijk te verstaan gaf dat Vlaardmgs mentaliteit duidelijk zijn stem pel drukt in de oefencampagne. Want hoewel het Schtedamse team. dat ook Wim Tie man (blessure) zag opgevolgd door Hans Smits, nog steeds in de greep van goud sn het toernooi van RIOS verkeerde en dat de monstreerde met veël positie spel, kregen de zwartwiiten deels door gebrek aan conditie (,,'t enige dat verschil maakt met HBSS" zei Aad Bierhui zen) na rust weinig vat meer op Vlaardings sterkste deel, de de fensie. Want ook gisteravond was Joop de Heer als laatste man. een voorbeeld voor zijn ploeggeno ten. Hij schroomde niet zich vooral in het laatste half uur re gelmatig ia de aanval te bewe gen, zonder overigens de beslis sende kogel te kunnen lassen. En anderzijds vergoedde de natu re ai verdedigende Albert van der Maarel de schade die hij in noodzakelijke opvolging van aan zijn knie geblesseerde Karei van der Mark op de rechter spits- plek had toegebracht. Want het tweede deel schakelde Huib Goos, tot dan voorstopper, op naar 't middenveld en was v. d. Maarel in' dichte nabijheid van Frans van Harmelen. Di» slechts éénmaal mocht uithaien toen de groenwitte defensie slecht uitstapte. Maar hij schoot onnauwkeurig naast. Hoewel Vlaardingen de strijd na rust regelmatig in zijn voordeel leek te beslissen, waren de ren dabele acties op één hand te tel len. Leen van der Heiden: ,Het gaat veel te geforceerd. Ieder een speelt erg gehaast, wil zich met de aanval bemoeien". Con clusie: „Je verspilt ontzettend veel energie". Schoten uit de Vlaardingen valt aan tijdens het duel tegen Excelsior '20. tweede lijn waren of slecht ge richt of vormden een dankbare prooi voor uitblinkende doelman Coen van der Pas, die zijn ner veus act voor rust grotendeels goed maakte. Hoe anders was overigens het eerste deel waarin Vlaardingen er grotendeels de brui aan gaf. Het combinatiegevoel op het middenveld, waarin Theo Jan sen verreweg de zwakste s'sha- kei bleek, was nihil en aange zien Luuk Dumont en Cees van der Berg toen al erg passief toekeken, was dit Vlaardingen zooder werkelijk gevaar. CONDITIE Excelsior *20 kon daarom steeds weer „counteren". Aad Bierhui zen: „En dat met vijf man op vakantie. Ik heb mogelijkheden genoeg, dunkt me, vooral omdat een groot deel hiervan tweede garnituur is". Desondanks had den de Schiedammers weinig te vertellen In de afwerking, waar steeds de voeten van Joop de Heer tussen zaten of slecht werd afgerond. Tegen het einde vrat de conditie te veel aan de jeugd van Aad Bierhuizen, Vlaardingen eindigde sterk op de individualistische toer en dat betekende geen goalG,,.. Alphen aan de Rijn Op het schitterende sportcomplex van de Al- phense zaterdagmiddagvierdeklasser ARC heeft een sterke Her mes-combinatie een 30 overwinning hehaald. Henk Nebbeling stuurde tegen ARC een mixture in het veld van jeugdspelers, nieu we aanwinsten, en potentiële eerste-elftalkandidaten. Van dat laat ste groepje verraste met name Rfmis Commïjs op de rechtsback plaats. Het lijkt erop, dat Commijs (die trouwens rechts schiet) op de rechterflank veel beter uit de verf komt dan op zijn vertrouwde plekje op de linksback-plaats. Henk Nebbeling: „Commijs was voor mij de grote uitblinker van vanavond. Hij greep goed in en vooral zijn opkomen vond ik bijzonder tactisch". Minder te spreken was de Her- Niettemin speelde met name Jaap mes-trainer over ex-Spartaan Adrie Brouwer, die noeaï eens een keertje te veel naar voren trok als linksback, Nebbeling; „Hij zal op die manier het ver rassende element van dat opko men verliezen. Verder ben ik toch wel te spreken over hem". Op het middenveld had de Her mes-trainer Bakkes, de Bruin en Theo de Raay geposteerd, een trio dat een sterke eerste helft afleverde, maar na rust de energie-buidel langzaam voelde leeglopen. de Bruin een uitstekende eerste helft. Hij was set ook die na een half uur met een prachtig schot voor 2—0 zorgae. Even daarvoor had Ger Bakkes met een dito schot reeds de score geopend. Theo de Raay vorig jaar aan zijn knie geopereerd, bleek in het persoonlijke duet wat afwachtend en bang. Hij zal ongetwijfeld nog een aantal wedstrijden nodig hebben om te wennen. In de voorhoede kon den Aat van. de Voort (nex ziek geweest) en Piet Oosterwijk Schiedam Dc competitiewed strijd tussen SW en Wapenin gen, aanvankelijk vastgesteld voor woensdag 15 augustus, is verschoven naar dinsdag 14 au gustus. Een en ander is het re sultaat van SVV's protest tegen het gelijktijdig spelen met Spar ta's ïichtwedsirijd tegen de FC Barcelona. De wedstrijd tegen Wageningen begint op llarga om kwart over zes. [Schiedam Op het veld van Her- mes DVS op Harga wordt ko mende maandag de cricketwed- strijd KNCB-jeugd XI—Free Fo resters gespeeld. In het KNCB- team is ook Hermes DVS'er I Henny van Wijk gekozen, die in Denemarken tot voortreffelijke 1 prestaties kwam. De wedstrijd begint om 11 uur en de toegang j is gratis. Schiedam De kans dat trainer Bob Maaskant alsnog de ba- j schikking krijgt over rechter- j verdediger Maarten van Beek (29) ls gestegen. Dezer dagen heeft de SW'er die een con-1 tract weigerde, een gesprek met trainer Bob Maaskant. Maarten van Beek: „Het is niet uitgeslo ten dat ik weer ga voetballen, maar dan wel als amateur". WêêÊÊMüêM Schiedam SVV zal In de eerste competitiewedstrijd niet kunnen beschikken over middenvelder Wim Mulder. De SW'er kreeg in de oefenwedstrijd te gen A'67 een gele kaart, maar had op zijn straf blad nog een wedstrijd voorwaardelijk genoteerd staan. De voorwaardelijke straf is thans omgezet in een schorsing van één wedstrijd en een boete van honderd gulden. De strafcommissie deed nog geen uitspraak over SW'er Slobodan Dutina, die in de wedstrijd tegen Wilhelmus van het veld gestuurd werd. Schiedam Twee dagen lang hebben spelers, trainers en coaches van de SV HV „Schiedam" zich bezig gehou den met de jeugd uit Schie dam en omgeving. Kwamen er op de eerste dag al zo'n zestig jeugdige honkballertjes naar Harga, dit aantal werd giste ren ruim overtroffen toen meer dan honderd jeugdigen leergierig luisterden naar het hoe en het waarom van de honkbalsport. Voor Schiedam een geweldig succes en een stimulans om dergelijke „open dagen" voor de jeugd te her halen. De laatste keer dat „Schiedam" voor een derge lijk evenement de poorten op Harga opende was in 187(1. Op vallend was dat er onder de aanwezige jeugd veel talent aan het werk was. Rinus Commijsverrassend sterk (ex-Papendrecht) niet impone ren. Opvallend was wel *t optreden van ex-SFC-er Kurtovic, die na ïust in het veld kwam voor junior Henny v. Wijk. Kurtovic toonde zich een balvirtuoos van allure, die na vijftien met een effectvol schot Her mes' derde treffer scoorde. Henk Nebbeling; „Die jongen kan er wat van, maar zijn conditie is voorlopig r.og bar slecht". In ieder gevel kan de Hermes-trainer niet ontevre den z:jn, want gebleken is, dat zijn selectie dan wel n.ci in top-conditie, maar dan toch ze ker in de breedte een slak ster ker is. Sehïedam Het Schledamse softhalteam lijkt inderdaad hard op weg dit jaar ongeslagen kampioen te worden. Nu werd gisteren Alexan dria weer verslagen; en met de cijfers IS—S 'nog wel. Er resteert nu nog slechts één thuiswedstrijd tegen BHC volgende week woens dag. Ondanks het forse formaat van de uitslag hebben de Schie- aantse dames een tijdje flink in hun rats gezeten. Tot aan de vierae stagbeurt stonden ze namelijk met 6—1 achter en aan siag wilde het helemaal niet lukken. Mogelijke oorzaak was de geïrriteerde stemming die ontstond door het verre van onpartijdige scheidsrech- terswerk. Van onze sportredactie VLAARDINGEN - Aan de Sport- laan behoefde VFC zich geens zins te schamen tegen een ver sterkte C-groep van SW, dat rond zijn jeugd o.a. spelers als Wout van Vuuren, Fred Meer hof en Peter Jeup hsd gepos teerd. De Schiedammers won nen met 20, maar belangrijk voor nieuwe VFC-trainer Leen Pil v as de juiste samenstelling van zijn team. I Voor *t 'eerst kon hij beschikken over Bas van der Engel en Mar Benjert die van vakantie waren afgezakt (een keer getraind), terwijl hij een goede indruk kreeg van laatste man Pim van der Burg, samen met doelman Jan Kortleven die Piet de Her der wederom verdrong. Hoewel SVV vooral in technisch opzicht sterker was, verbaasde het niet dat VFC via Bas van der Engel alleen op een goaï uit was, maar toen het beslissende schot wilde komen, schoot hij te zacht in. Vijf minuten na rust sloeg SW via Peter Jeuc toe en toen mi nuten daarna nam Danny Mo lendijk een pass van rechts in eens op zijn slof: fr—2. Verder liet VFC het niet komen. Wederom moakte doelman Cees Camnen van SVV een uitsteken de indruk. Hoewel hij het dit maal niet erg moeilijk had, was vooral zijn concentratie bij de hoekschoppen van de geelzwar ten serieus. De wedstrijd stond onder leiding van Auke Ploeg. Wat was namelijk het geval? De oorspronkelijk aangestelde arbi ter. De Bienk, was niet op ko men dagen en dat leidde ertoe, dat een Alexandria-man zich sn het zwarte scheidsrechterspak moest hijsen, Schiedam-werp- ster Ria Bras heeft het gewe ten, want zelfs op de meest fraaie ballen kreeg zij wijd- calls. Deprimerend natuurlijk. Het ge volg was o.a. een derde-slag- beurt waarin drie Rotterdamse speelsters via vier wijd op d» honken kwamen. Dit gevoegd bij een tweetal honkslager. er enkele Schieüamse veld fout ec leverde Alexanana zes runs oc Hiermee kwam ae stand op 6. Schiedam wachtte toe aan d? vierde innings voor dat het re vanche nam. E« toen was met een goed prijs ook; het onge looflijke aantal van 21 slagvrou wen verscheen in die inning op de plaat. Zoiets levert natuurlijk punten op en zo kwam het, dat de stand binnen de kortste keren naar 158 werd getild. Zeer produc tief waren Truus Bras en F ia van Mazijk, die be'den twee honkslagen het Alexandna-veld in jaagden. Ds andere Schie- dam-meisjes deden daar weinig voor onder en kwamen er veer tien runs op het scorebord. In de vijfde slagbeurt sputterde Alexandria nog even terug maar meer dan twee punten stonden Ria Bras c.s. nlst toe. Werpstersresu tacsn, Sch edam Ria Bras, L't—7, 5 fouten. A1' drm T r»v Holaw jn 0—0 --17 5 feuten. Slagprestaties: Fia van Mor lik, 1.000 (44), Gerda Korpel 1.000 (4—4), Gre Krommenhoek, 0.750 (3—4), Truus Bras 0.666 (2—3).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4