1617 «M i weer, van X at stadium 'Ik verkeer in blakende welstand' m Kermis L\. dorp BLIJFT PLAN'* 2 kranten voor één prijs Modelion gestolen Vermist meisje (14) terecht Frans Klister op museum- el Vergadering Verkeers- commissie BÏJ CENTRALE MELD- EN REGELKAMER: Vergadering uitgesteld Geldlening voor scholenbouw Portemonnee gegrist fifiSHm! IMHW'PIS orff Met Ziekteverlof gestuurde coördinator Zaterdag 11 augustus I97S SCHIEDAMSCHE COURANT 1 pagina'? 99ste jaargang no. 24789 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL D'66/PPR Maassluis: Maassluis Waar blijft het fi nancieel meerjarenplan? Deze brandende vraag is door de Maassluise gemeenteraadsfractie van D'66/PPR gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. Het college, dat had beloofd het meerjarenplan vöör 1 juli aan de raad voor te schotelen. Deze toezegging werd voor de be handeling van de gemeentebegro ting gedaan om te voorkomen, dat tijdens de algemene be schouwingen door de raadsleden opnieuw veel tijd besteed zou worden aan de wenselijkheid van een dergelijk meerjaren plan, D'Gfi/PPR: „De raad is op dit On derwerp dan ook niet uitvoerig ingegaan, omdat dit op het in trappen van een open. deur zou lijken." Maar inmiddels is de eind vorig jaar gedane belofte nog niet na- gekomen^j Jujy.s^,gewj^e5|.; "''Dë fractie vraagt wanneer hét 'plan dan wel komt, wat dé. re den is. van het uitblijven van hét stuk; en waarom niet tijdig voor hét verstrijken van de ter mijn, contact is opgenomen met de raad. Schiedam De vergadering van de Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding die op 24 augustus in het Stadskantoor zou plaatsvinden gaat niet door. De gemeente zegt, dat gezien de stand van de voorbereiding van de te behandelen zaken, de ver gadering moest worden uitge steld. Wanneer dc2e nu zal plaatsvinden is nog niet bekend, Vlaardingen Voor de bouw van een hele serie scholen en andere gemeentelijke voorzieningen heeft de gemeente een vaste geldlening aangeboden gekregen van de NV Bank voor Neder- landsche Gemeenten ten bedra ge van 1.425 miljoen. De le ning is aanvaard. Het geld zal bestemd zijn voor de bouw van' een gymnastieklokaal aan de Meidoomstraat, voor de bouw van een bijzondere school voor kleuteronderwijs aari de Kor hoen!aan, voor de bouw van een christelijke school voor kleuter onderwijs in Holy-noord, voor de huisvesting van de afdeling plantsoenen en begraafplaatsen en voor de bouw van een chris telijke school oor kleuteronder-j wijs aan de Lissabonweg. Schiedam De eerste helft van juli Is bij de centrale meld- en regelkamer van Rijnmond een zeer groot aantal klachten ontvangen, namelijk 1692. Vorig jaar waren dit er slechts 469. Het overgrote gedeelte van de klachten had betrekking op stank, 1617, tegen vorig jaar 335. 75 klachten gin gen over lawaai (134). In de tweede helft van juli kwamen in totaal 339 (329) klachten binnen, waarvan er 313 betrekking hadden op stank en 26 op lawaai. Vorig jaar waren deze cij fers respectievelijk 262 en 67. In de eerste helft van juni kwamen bij de Coi»trale Meld- en regelkamer 675 (vorig jaar 624) klachten binnen. Hiervan gingen er 573 over stank en 102 over; lawaai. Vorig jaar waren er minder stankklachten en meer lawaaiklachten na melijk 492 en 132. De tweede helft van juni kwamen er eer» respectabel aantal klach ten binnen, 910 (587). Waarvan er 807 (453) over stank gingen en 103 (134) ever lawaai. Het grote aantal klachten in de eer ste helft van juli en aan het eind van de voorgaande maand juni is hoogst waarschijnlijk te wijten aan het windstille, war me en zonnig© weer in die pe riode. De Centrale Meld- er. Regelkamer heeft toen herhaaldelijk fase 2 en 3 afgekondigd. Hetgeen bete kent dat er smogvorming op komst was. Schiedam De Instuif Schiedam opent binnenkort weer haar poor ten. Op zondag 19 augustus wordt voor de eerste keer in het nieuwe seizoen een jongerenavond In gebouw Arcade aan de Lange Haven gehouden. Dan zal voor de Schledamse cn Vlaardingse jeugd de Top Tin Disc© Show gaan draaien: Aanvang 20.30 uur. Het nieuwe bestuur onder leiding van kersverse voorzitter Harry Kreischer heeft de komende maanden diverse bijzondere avonden in petto. Eén is daar al van bekend: op 13 oktober wordt het jaarlijkse bier- en wijnfeest gehouden met mede werking van een bekende ar tiest. Voor augustus en september heelt de Instuif al een volledig pro gramma bekend gemaakt. De tweede avond, 23 augustus, komt de overbekende Schiedam- se dee jee/manager Martin Green met zijn discotheek naar de Instuif. Popgroep Beautiful Garden staat garant voor een avondje-uit op zondag 2 september. Een week later komt de Wima Discotheek. Homequard Selection staat voor 16 september op het pro gram, terwijl de Acapulco Mu sic Light Show de eerste volle actiemaand besluit. Alle avon den beginnen om 20.30 uur. Schiedam Tijdens een bezoek aan het warenhuis de Hema aan de Lange Kerkstraat is me vrouw M.W.G.-B. bestolen van haar portemonnee. De dader, een rijksgenoot, griste de portemonnee, waar ongeveer tweehonderd gulden Inzat, uit de schoudertas van zijn slachtoffer, terwijl hij haar een duw gaf. Profiteer n0 van Het urti&Ka aanbod 2 Kranten to ontvangen voor de prijs vanl één: do Schledamse Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, an hetl Rotterdamsch Nieuwsblad met het "laatste binnen- en buitenlandse nieuws. I Geef ons nu opdracht ook bi] u 14 dagen gratis, zonder enigs verplichting, de 5C en Rh» te bezorgen en omdeK zeil de vale pluspunten. De laatste dag van het Kinder dorp '73 In sporthalMargriet was gisteren een complete feest dag. De organisatoren van de SRJJ hadden een goede slag ge slagen met het opbouwen van een „echte" kermis in de grote ruimte van de hal. De kinderen konden hun hart ophalen bij de stalletjes, waar ze de kunst van het schieten konden beoefenen of zomaar een balletje gooien naar de opgestelde blikjes. Een mu ziekkorps zette de manifestatie enige luister bij. Zelf waren de kinderen actief bij het volksdan sen. In ieder geval: het Kinder dorp is het volgend jaar voor herhaling vatbaar Schiedam De veertienjarige Yvonne Paulina Peroti, die veertien dagen lang spoorloos verdwenen was. is terecht. Zij is aangehouden in het Van Dam ziekenhuis in Rotterdam, waar zij vakantiewerk deed. In de tijd da: er naar haar gezocht werd. kreeg zij onderdak bij een vriendinnetje. Op het Schiedamse politiebureau vertelde het meisjes dat zij in verband met moeilijkheden thuis weggelopen was. Aan haar ouders had zij verteld dat zij vakantiewerk had aangenomen bij een Rotterdams schoon maakbedrijf, echter, toen haar ouders na de vermissing van Yvonne belden, bleek zij hier niet bekend te zijn. Toen werd de politie ingeschakeld. Kchiedam Reizigers die op het Schiedamse station op de trein staan te wachten zullen voorlopig nog tevergeefs naar boven kijken, naar de bakken die er hangen en die de reiziger automatisch infor matie moeten verschaffen over het vertrek en doei van de eerstvol gende trein. Zij zullen elk nog moeten kijken naar een snel voorbij draaiende van allerlei plaatsnamen of naar een wit vlak met een zwart kruis er op. Deze bon tn open envelop, zonder postzegel, Muren naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 334, Rotlerdai stuur m.l.v,:de SC en RN 14 dagen gratis naar: naam straat woonp], telefoon Hoewel het Schiedamse station de primeur heeft van een geheel nieuw systeem voor .deze bak ken (De tekst die op het bord staat moet er door de trein af gereden worden). Zodra een trein dus op het station gestopt heeft een weer weggaat moet de tekst veranderen, dit gebeurt door middel van een soort im puls. Momenteel gebeurt het nog herhaaldelijk dat de tekst niet verandert wanneer er een trein weg rijdt, or veranderd wanneer er geen trein :n de buurt is. Soms gebeurt het ook wel dat de teks, up een ander perroon verandert wanneer er een trein stopt) blijken hier nog heel. wat kinderziektes aan te kleven. Momenteel verkeert alles nog in een experimenteel stadium. Het Duitse bedrijf dat de bakken heeft geplaatst en geleverd is nog bezig met het nemen van proeven. De NS wil de borden pas gaan gebruiken wanneer ze volledig betrouwbaar zijn. De bakken zijn in januari opgehan gen en het was de bedoeling dat ze zouden gaan functioneren met het ingaan van de N3-zo- merdienst. Echter, nu kan men nog niet zeggen wanneer ze in gebruik worden genomen. De NS heeft voor dit vrij ingewik kelde systeem gekozen omdat men geen man vrij wilde ma ken voor afstandbediening, bo vendien heeft men op het Cen traal Station in Rotterdam de handen vol met het handbedie ningssysteem. 2oals dat daar is. Schiedam.Uit de kelder van een flatgebouw aan de Rotter dam sedijk zijn twee modelvlieg tuigen en een motortje gestolen ter waarde van honderdvijftig gulden. De dieven kwamen bin nen dcor het slot van de kelder deur te forceren. Schiedam Frans Kuster be speelt zaterdagmiddag 18 augus tus het kleine Hess-orgel In de aula van het Stedelijk Museum. Het concert duurt van drie tot vier uur, de toegang is gratis. Iedere derde zaterdag van de maand vindt er in de auls vaii bet museum een orgelbespeling plaats, door steeds een andere organist. Schiedam De Verkeerscommis- sie zal donderdag 16 augustus aanstaande haar eerste verga dering houden In het Stadskan toor om 14.00 uur. Op de agenda staan een zestal verkeerssituaties in Schiedam vermeld, die behandeld wordenl Het voetpad Woudhoek- zuid/dorp Kethel komt het eerst aan, de orde. Verder worden verkeersmaatregelen bekeken bij het Herenpad (stop- en par keerverbod), Vlaardingerdijk hoek Aleidastraat, Ridderkerk- sestraat en het verkeersclcuia- tieplan Groenelaan en omgeving met een reconstructieplan voor dit gebied. j j Voor de verkeerslichten hoek Nieuwe Damlaan/Burg. Honner- lage Greteiaan wordt een kre diet van IOO.OOC gulden voorge steld, terwijl tevens wordt beke ken of er een parkeerverbod door middel van gele strepen op de Nieuwe Damiaan moet wor den aangebracht. Verder vermeldt de agenda een mondelinge toelichting over de nieuwe structuur van de Ver- keerscommlssie. Ook het punt „openbaarheid vergaderingen" zal ter sprake komen". Schiedam Het schijnt een vreemde zaak te zijn; de eventue le schorsing of het ziekteverlof van Casper Schuckinck-Kool, coördinator van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jonge ren, Zoals wij gisteren meldden beweert het dagelijks bestuur van de SRJJ dat de heer Schuckinck-Kool met ziekteverlof is gestuurd. Wethouder Kaptein bevestigde min of meer dat de coördinator geschorst zou zijn. Casper Schuckinck-Kool: „Ik weet helemaal van niets. Ik zit hier gewoon op het bureau van de SRJJ en ben aan het werk. Er is met mij niets aan de hand, ik ben in blakende weistand eti doe normaal mijn werkzaamheden. Er is ook geen sprake van dat ik geschorst ben. Ik denk dat er een proefballonnetje opgelaten wordt. Bij het da gelijks bestuur is de wens waarschijnlijk de vader van de ge dachte. Ja, als ze nou proberen op zo'n manier een rel oP gang te brengen. Ik ben wel een beetje bang van deze ge ruchten die verspreid worden, want je weet niet wat er ach ter steefci. Maar er is beslist geen reden tot paniek. Ik wil het gewoon rustig houden. Ai les loopt nu lekker met de SRJJ, we hebben juist het Kinderdorp achter de rug en dat ging ook erg goed. Ar.dcre projecten waar we aan bezig zijn lopen ook uitstekend. Ik begrijp het niet zo?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1