SCH1EDAMSCHE COURANT EISENPAKKET AL SAMENGESTELD over 7500 bezoekers in Kinderdorp nieuwe I Sigaretten automaat gekraakt Oudhollandse tuin pronkjuweeltje op Thurlede 2 kranten voor één prijs Programma stads gehoorzaal huis aan huis verspreid Meisje valt van rug: gebroken been Schildpad op de loop Vragen over buslijn 53 Afscheid deelnemers internationale Jeugduitwisseling SNELHEIDS CONTROLE Inbraak in benzinestation Vergadering commissie volksgezondli eid Dinsdag 14 augustus 1973 •I pagina'? 99ste jaargang no. 24791 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Sociale Ad viescommissie zal in haar eerstvolgende vergadering op donderdag Ifi augustus aanstaande, de sociale en culturele gedeelten van het bestemmingsplan van de binnenstad onder de loep nemen. Er zal een eisenpakket wor den besproken, waarbij de sociaal-culturele functie een tweetal concentraties in de binnenstad zal héb ben. Die concentraties! be vinden zich rond het-Ste delijk Museum in de Lin- denbof en rond het Pro veniershuis met stadserf. Uitbreiding van de bestaande be stemmingen (Stedelijk Museum, Grote Kerk. Zakkendragershuis je, Koopmansbeurs. Passage- theater en Proveniershuis)is wel gewenst. Zo wordt gedacht. aan gebruikmaking van de Lin- denhof en aan nieuwbouw De openbare ruimten in de stad zullen door maat, schaal, vorm geving en detaillering aanlei ding moeten zijn voor het hou den van manifestaties. Ook kun nen bijvoorbeeld door gebruik making van trappen als amphi theater ontmoetingsplaatsen worden gerealiseerd. Verder zal er naar worden gestreefd dat de te houden manifestaties zoveel mogelijk een aangelegenheid worden waarbij iedereen zich-be trokken zal voelen. Uit een planologisch onderzoek is gebleken dat de Schiedamse binnenstad langzamerhand haar functie wat betreft de sociale, culturele en recreatieve aspec ten gaat verliezen. Daaróm zijn er een aantal punten opgesteld, waardoor deze functie weer In belangrijkheid zal toenemen. Er wc-rdt onder andere gedacht aan een uitbreiding van de mu seumactiviteiten (De Linden- hof), *n vormings-, creativiteits- veh> vrije- tijdscentrum (met bijvoorbeeld een kinderdagver blijf), een gemeentelijk infor matiecentrum, een bibliotheek, verbouwing van het Passage- theater en nog enkele andere activiteiten. Aan de grote open ruimten wor den de volgende functies toege dacht. Omgeving van de Lin- denhof; cultuurbeveving en ont moeting; Grote Markt, Lange Kerkstraat, Oude Kerkhof: his torie, rust en de wekelijkse markt. Het stadserf kan worden gebruikt als evenemens- en re creatieruimte. De Souale Adviescommissie zal in de vergadering nog een aan tal andere agendapunten door nemen. Zo zal de situatie rond her bejaardenfiat op het Heijer- mansplein ter sprake komen, de bevindingen rond het aanstellen van een Sociaal Raadsman en de bestemming van de afkoop som van het watercontract. Schiedam 73Ö0 enthousiaste Schiedammertjes tussen de vier en veertien jaar hebben de afgelopen twee weken het Kinder dorp in de sporthal Margriet bezocht. Dit aantal is ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar, toen het Kinderdorp nog de naam Jeugdfestijn in de Margriethal werd gehouden. Ook wat betreft de financiën heeft men gelijk gedraaid met de be groting. He.t Kinderdorp is dit jaar voor het eerst onder auspiciën van de Schiedamse Rand voor Jeugd en Jongeren gehouden. Hoewel er 75Q0 kinderen in de sporthal zdjn geweest, viel 't bezoekers aantal toen tegen. Dit kwam meer omdat er de eerste week een stormachtig bezoek was. Vermoedelijk door het moois zo merweer» de kermis en het feit dat de scholen weer spoedig zouden beginnen is het bezoek de tweede week afgenomen. De SRJJ zegt wel dat alles buiten verwachting is verlopen. On der de bezoekartjes heeft men tijdens het Kinderdorp een en quête gehouden, de geluiden die uit deze voorlopige enquête zijn te beluisteren, zijn allemaal even enthousiast. In totaal hebben 85 vrijwilligers getracht om het Kinderdorp in goede banen te lijden. nasrriir.genr— In het nieuwe-programma van- -de~stadsgei hoorzaa! neemt het cabaret een belangrijke plaats in. Daarmee wordt tegemoet getreden aan de wensen van het Vlaa'*d5ng>se publiek. Directeur Walter van Ginneken van de stadsgehoorzaal „Vooral de kleine cabaretgezelschap pen doen het erg goed bij het publiek. Dat is vorig sei zoen wel gebleken. Vandaar, dat de factor cabaret in het seizoen *73-74 sterk vertegenwoordigd is". Een dezer dagen glijdt het nieuwe stadsgehoorzaal-programma huis aan buis in de bus. Ieder kan er het zijne uithalen, maar dat vooral de liefhebber van de kleinkunst aan zijn trekken o Jules Croiset in "Een zekere Vincent". komt, staat als een-paal-boven water. Ga maar na (in volgorde van opkomst): op 14 september Don Quishocking, 5 oktober Sie- to en Marijke Hoving, op 8 no vember Martin Brozius, Elsja de Wïjn en Frits Lamb rechts, 23 november „En de vrouw die kiest een heer" met ondermeer Natascha Emanuels, II januari de Funhouse-revue van Rob van Houten en op' 23 maart Tekstpierement. Wat niet in het programma is op genomen, maar waarvan de komst zeker is, is Neeriands Hoop. Uitgerekend op 2 februari brengen Freek de Jonge en Bram Vermeulen Neeriands Hoop Expres. Beide cabaretiers wilden hun nieuwe programma (opvolger van Neeriands Hoop in Panama) niet opgenomen zien in het abonnementen pakket en vandaar, dat het nieu we stadsgehoorzaalboekje nog niet van hun optreden rept. Don Quishocking was vorig jaar een „klapper". Reden genoeg om deze jonge cabaretgroep in het nieuwe seizoen het spits te laten afbijten. Op 27 september volgt de „overdonderende exoti sche show" Brasil Tropical. Sïe- to Hoving's nieuwe programma heet „Hoera we leven nog". Me despelers in dit avondje maat schappijkritiek zijn zijn. vrouw Marijke en Rob de Nijs. ENQUETE De enquête, die vorig jaar in het programmaboekje werd ver werkt leverde slechts een hand jevol reakties op. Uit deze reak- ties bleek echter wel een sterke voorkeur voor Stefan Askenase. Vandaar, dat deze wereldbe roemde -in Duitsland wonende pianist is uitgenodigd op woens dag 17 oktober een vertolking te geven van de muziek van Fre deric Chopin. Evenals voorgaande jaren komt ook dit seizoen de operette aan bod. De Hoofdstad operette brengt op zaterdag 27 oktober, met de Nederlandse tenor Jan Handerson in de hoofdrol, een uitvoering van die „Lustige Wit* we". „Beter zo dan andersom", heet hei cabaretprogramma van ->Martin Brozius^-Eisjc-de .Wijn en Frits Lambreclr.s, die op 8 november op- de Vlaardingse Eiihne staan. Or.der de noemer de Albert Mo! Story vertelt Mol op 10 nov. op smeuïge wijze uit rijn veertigjarige loopbaan in de „business"- Dertien dagen later brengen vier vrouwen (Natascha Emanuels, Wendela de Vos, Mies de Heer en Lida Engelsman) „En de vrouw die kiest een heer",Op 1 december een optreden van het trio Louis van Dijk met de chansonier Miel Cools en op II januari de Funhouse-revue. Ook de toneelstukken zijn aan de vrolijke kant. Kitty Jansen en And ré van den Heuvel spelen de hoofdrollen in „Vrouw zoekt moordvent" van de Franse bij spelschrijver André Roussin, da't op 26 januari staat gepro grammeerd. Een ander kassuc ces moet het bijspel „Slippers" worden, waarin Mary Dressel- huys, Guus Her mus, Willeke Al bert! en Jeroen Krabbé voor een waardige afsluiting (op 25 april) van het seizoen zullen AANRADERS Belangrijke aanraders zijn: „Een zekere Vincent", een toneelportret van Vincent van Gogh, samengesteld uit brieven van zijn broer Theo, gespeeld door Jules Croiset (op 23 fe bruari) sn de musical „Wat een planeet" (met Conny Stuart) van Annie Schmidt (op 8 fe bruari). Tussendoor komt Ted de Braak nog met z'n pretentieloze show. Tête a Ted (op 8 maart) 'en een dag daarna presenteert Harle kijn Holland het door Herman van Veen geschreven en gere gisseerde eigentijdse sprookje De Spinse. O» Schiedam Een sigarettenauto maat van een sigarenhandel aan de Parkweg is door onbe kenden gekraakt. Vijfentwintig pakjes sigaretten werden uit de automaat gehaald. De eigenaar, de heer D. G. schat de braak- schade op vijftig gulden. De> verdwenen sigaretten hadden ook een waarde van ongeveer vijftig gulden. Schiedam De zevenjarige Jean- nette H. is met een gebroken linkeronderbeen naar het Ge meenteziekenhuis vervoerd, na dat zij op de Westfrankelandse- dijk ten val was gekomen. Zij was op de ng van haar nichtje geklommen om het vuurwerk beter te kunnen, zien. Plotseling viel zij eraf en liep daarbij een gebroken been op. Zij is opgeno men in het Gemeenteziekenhuis. Schiedam Wordt de poli tie regelmatig opgebeld met hst verzoek een loslo pende hond of kat in het nekvel te vatten, een ronddolende schildpad was weer eens wat an ders voor de wetsdio- naars. Voorbijgangers zagen Stof fel, zoals hij inderhaast werd gedoopt, op de hoek van de Willem de Zwij- gerlaan/Charlotte de Bourbonstraat een omme tje maken. Waarom hij het hazepad koos, is niet duidelijk, maar de eige naar kan hem afhalen bij het dierenasiel aan de Sint Annazusterstraat waar hij een voorlopig onderkomen heeft gevon den. Schiedam Raadslid C .P. M. Lansbergen (KVP) heeft aan het Schiedamse college vragen gesteld over buslijn 53. De heer Lansbergen heeft vernomen dat wanneer -de 'bus om de Noord gaat rijden, bus 53. naar Ke thel-Noord zou komen te verval len. Hij vraagt -het college om alles In het werk te stellen om deze lijn te handhaven. Lansbergen stélt dat bus 53 de eerste busdienst van ouds naar Kethel is en'ook nu nog de eni ge vervoersmogelijkheid voor Kethel-Noord. Het zijn juist de oudere mensen die geen auto Of flets meer rijden die hier de dupe van zouden worden. Er is in Kethel-Noord geen enkele winkel en'vooral de2e ouderen maken van deze bus gebruik om :hun inkopen te kunnen doen. Schiedam De politie van Schie dam heeft bij een snelheidscon trole op de Horvathweg aan zes automobilisten een bonnetje overhandigd, omdat 2ij harder dan de voorgeschreven snelheid reden. De hoogst genoteerde snelheid bedroeg 81 kilometer per uur. I Het werd gisteravond een dolle bod in het gebouw Siiton aan de Lange Haven, waar de bui tenlandse deelnemers aan de International» Jeugduitwisseling feestelijk werden ontvangen voor hun alweer laatste avond in Schiedam. Compleet met boefenblaaskapel van GBK.en later een optreden van de dis cotheek van Martin Green mocht de avond een grandioos succes worden genoemd. De deelnemers uit Vieone (Frank rijk), Esslingen (W.-Duitsland), Udine (Italië) en VeJenje (Joe goslavië vertrokken vanavond en morgenochtend per trein naar hun woonplaats terug. De Schiedamse Gomeensriiap heeft hen veertien dagen lang allerlei culturele evenementen in Schie dam en omstreken getoond Ook brachten zij onder andere een bezoek aan Den Haag. Schiedam Tijdens het zaterdag op het Volkstuïnencomplex Thurle de gehouden tuinfeest kregen de talrijke bezoekers de gelegenheid tal van fraaie bloementuinen te bewonderen. In goed tien jaar tijd hebben zich hier als amateur begonnen tuïnrecreanten, ontwikkeld tot kundige architecten op botanisch gebied. Deels door gebruik te maken van vooriichtingsliteratuür maar ook door als maar te expe rimenteren. Een sprekend voorbeeld is onder meer de oudholland- se tuin van de heer D. van der Kemp, door hem aangelegd, in de romantische stijl van weleer. Het tussen borders gelegen grasgazon wordt bij de ingang.'gemar keerd door in voile bloei staande Ierse rozen (Orangeade). Eeen sie raad in de tuin is de collectie van zeventien heidesoorten, varië rend in kleur en door de heer Van der Kemp zelf gecultiveerd. Nieuw hierbij is de pas in ons land ingevoerde gele heide. Aan vroeger herinneren het op de achtergrond geplaatste oude poortje met afdak en een ijzeren zwengelpomp. Aan de voet hiervan bloeien een aantal veelkleurige knolbegonia's. Grote bloemgift geven ook de roze rozen op het verhoogde terrasje. Verder bevatten de borders veel kleine coniferen en tal van vaste heesters en planten. Bij de keuze van soorten is gestreefd naar een aansprekende harmonie van kleuren. Een vreemde gast hieronder is de Canna, een tropische boog opschie tende, rietplant met vos-bruin blad en oranje bloemen. Het water partijtje als een miniatuurvijvertje met goudvissen en waterplanten ontbreekt uiteraard niet. Onder het nlastic afdakje van het tuin huisje dragen de wijnranken vo'op vruchten. Het zijn maar kleine druiventrosjes van het soort „Witte Landman" maar ze doen het buiten de kas uitstekend. Dat de heer Van der Kemp bijzonder trots is op zijn Oudhollandse tuin is duidelijk. Even duidelijk is het dat hij bij de instandhouding van zijn tuin en voor het onderhoud hiervan heel wat vrije uren moet doorbrengen in zijn „pronkjuweeltje" want dat is het abso luut. Schiedam Het luttele bedrag van twaalf gulden was de buit van inbrekers die een benzine station aan de Admiraal de Ruy- terstraat hadden gekraakt. fn het kantoor werd door hen een grote ravage aangericht. Kasten waren opengebroken en laden uit de bureaus getrokken. Dozen met reclamemateriaal waren opengescheurd en over de grond verspreid. C? C? Schiedam De commissie voor volksgezondheid vergadert op dinsdag 21 augustus. De openba re vergadering wordt gehouden in het Stadskantoor en begint om acht uur. Profiteer nü van hel unieka aanbod 2 knullen la omvangen voor de prijs van fl één: dc Schiedamse Courant met nieuw» uit uw stad en omgeving, en hetf Rotterdamseh Nieuwsblad met het'laatste binnen- en buitenlandse nieuws. I Geef ons nu opdracht ook bi| u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting.! de SC en RN te bezorgen en ontdek zaÏÏ de veie plusponten. to&Af Deze bon in epen envelop, zonder postzegel, storen raar WTiPww Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam stuur de SC en HNÜctageri gratis naar: naam straat woonpl telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1