van Witk sterk in nationaal jeugdteam Ongetraind Odi laatste... Warmte teistert KIJKTIPS NOG NIET ALLE PROBLEMEN OPGELOST DRAW TEGEN FREE FORESTERS SZC-dames in volgende Onderling Expositie Maassluis' museum HOEKSE STRIJD Ongeslagen record T4 SCH3EDAMSCHE COURANT DINSDAG 14 AUGUSTUS 1973 Op uitnodiging van het dagelijks bestuur van de Schie- damse Sportraad zijn een aantal bestuursleden van zes voetbalverenigingen, welke op het sportpark Har- zijn gesitueerd en gebruik maken van de twee trainingsvelden aan de Olympiaweg, in vergadering bijeen geweest. Jammer was het dat FC Nieuwland, hoewel wei uitgenodigd, niet aanwezig was, aangezien juist deze vergadering voor hen zeer belangrijk was. He Sportraad had immers t.b.v. deze vereniging lp oen brief aan de overige verenigingen laten weten, dat in het vervolg niet meer op het veld van FCN getraind mocht worden, terwijl het andere trainings veld, wat voorzien wordt van een verharde toplaag, in tweeën gedeeld zal worden, zodat men op twee halve veldjes naast elkaar zal moeten gaan trainen. Een en ander dan ook zeer tot ongenoegen van voor noemde verenigingen, die gezamenlijk een brief aan de Sportraad zonden waarin in een zestal punten fuut ongenoegen werd geuit. In een zeer prettig verlopen gesprek tussen het dagelijks bestuur van de Sport raad en bestuursafgevaardigden van de verenigingen werden de problemen over en weer uitgewisseld en kwam men tot een aanvaardbare oplossing. Bij monde van Mevrouw Verweij, Wethouder van Sport, rekreatie en onderwijs, kwam dan ook het verlossen de woord dat de verenigingen het a.s. seizoen toch over het FCN-veid als trainingsveld mogen Wrijven beschikken, met de beperking dat bij zeer slechte weersomstandigheden uitgeweken zal worden naar het nieuwe verharde trainingsveld. De clubs zullen nu onderling trachten een regeling te •treffen voor de verdsfeg van beide trainingsvelden. Wat betreft het probleem hoe keepers-training e,d, op *t verharde veld gehouden moet warden, had dêt reeds de aandacht van de Sportraad en dacht men hier een aanvaardbare oplossing voor gevonden te hebben in de vorm van een soort zandbak naast het veld, ter grootte van ongeveer een doelgebied, waar de keepers zich naar hartelust kunnen uitleven. Een nog niet opgelost probleem vormen de juniorwed strijden, Waar moeten Schiedamse Boys, Martinit en Wilton Fijenoord met hun junioren heen nu één veld niet meer als speelveld gebruikt kan worden? Ook hiervoor heeft de Sportraad begrip en zoekt dan ook naarstig naar een goede oplossing. Al met al een zeer vruchtbaar gesprek tussen de Sportraad en Be* sturen van de voetbalverenigingen, waarbij tenslotte het verzoek van de verenigingen om volgend jaar eer* der over de trainingsvelden te kunnen beschikken een welwillend oor bij de afgevaardigden van de Sport raad had. Moment uit de cricket-interland op Harga. Schiedam Het eerste dameswa- terpolozevental van de Schie damse Zwemciub heeft de eer ste londe yan de KNZB-beker In de thuiswedstrijd tegen het da meszevental van LAC overleefd. De grondslag van de uiteindelij ke overwinning van 63 werd vooral gelegd in de eerste perio de. t0e" de dames van LAC geen verweer hadden tegen het onstuimige aanvallen van de SZC-dames, die in deze periode het eet vier maal wisten te vin den. De allereerste Schiedamse aanval werd door Tineke Tie- man gelijk ai in een doelpunt omgezet, terwijl even later Ani ta van der Drift op bijna iden tieke wijze een lange rush doel treffend afrondde. Toen vlak voor het verstrijken van de tijd Martha Magito na een doel worsteling de bal voor de vierde maal achter de LAC- keepster wist te plaatsen, leken de SZC-dames op een grote overwinning ef te gaan. LAC. liet zich echter niet naar de siachtbank leiden, maar deed in de tweede periode verwoede po gingen om iets aan de hopeloze achterstand te doen. De vele po gingen sorteerden weinig effect, vont na het verstrijken van deze periode had men slechts één tegentreffo*1 kunnen produ ceren: 4—1. Ook 'n de derde periode werd éénmaal gescoord. Dit keer door de SZC-dames, die door een treffer van Tineke Tieman, de stand naar 5—1 tilden. Met deze stand begon men aan de vierde en laatste periode, waar in SZC de zaak rustig consoli deerde. Ndat dc- LAC dames S —2 Op het scorebord hadden ge bracht, was het alwéér Tieman die voor SZC het net wist te Vinden: G—2. Tenslotte kon LAC ook nog een keer scoren, zodat de uiteindelijke stand 3 werd Ln het voordcel van SZC. Schiedam Hermes-speler Henny van Wijk leverde een belangrijk aandeel in de verdienstelijke draw die het Ne derlands jeugd-crïcketteam gisteren op Harga behaalde tegen de Free Foresters. Immers zijn keiharde 56 runs, waaronder drie maal 6 en 4 maal 4 logen er niet om en met de bal ham hij en passant nog drie wickets. Hoewel de Free Foresters een tweedaagswedstrïjd in Engeland in de benen hadden, gevolgd door een bootreis, is het voor Nederlandse cricketers bepaald geen gemakkelijke tegen stander. Vandaar een glunderende Henny van Wijk: „Wij zijn dan ook benieuwd hoe ze het er komende zaterdag en. zondag tegen het Nederlands elftal zullen afbrengen. Vlaardingen In het kader van de oeïencampagne van de Vlaardingse Dam vereniging met het oog op het nieuwe seizoen werd een onderlinge wedstrijd gespeeld waarin de „top- spelers" Biel en van der Kerkhoff om beurten eèn speler kozen zodat een gelijkwaardige krachtme ting zou ontstaan. Doordat aan het vijfde bord een misverstand er oor zaak van was, dat de zwartspeler won in plaats van de witspeler, won de partij van der: Kerkhoff ra et Tl—7. Anders zou het 9—9 geworden zijn. De uitslagen waren: Bielv.d. Kerkhoff 1—1: Niestadt—Verburg: 0—2: Heuvelman—Mast 0—2; Van Veelen—Van Woer den 2—0; Van Hertura v.d. Weghe 0—2; W. den Breems—Mostert 2—0; v.d. Lely—v.d. Sluis 0—2; ElenbaasDijkshoorn. 2-— 0; Korvér—Nentjes 0—2. Als laatste oefenwedstrijd wordt vrijdag 17 augustus in Schiedam de massa- kamp Schiedam—V.D.V. gespeeld, De deelnemers worden vrijdag om 19.15 uur verwacht bij de Vis- bank te Vlaardingen. Maassluis Van 18 augustus (za terdag a.s.) tot 18 september exposeren in het Gemeenteraur seum Maassluis Dick Boumari en Joke Bouman-Hendriks hun keramiek werk en leer- en tex tiele objecten, De opening heeft vrijdag 17 augustus plaats om 20.00 uur. De openingsuren van het gemeentemuseum zijn: dins dag tot en met zondag 14 tot 17 uur en bovendien op de dinsdag avonden van 19 tot 21 uur. Odi (wit s'hïrU nóg ongetraind, maar bovendien dit seizoen zonder trainer Schiedam De korfballers van Odi zijn nog niet in training. De rustperiode van het veld op Harga is er de oorzaak van dat de de Odianen daardoor tijdens de jaarlijkse VOPS-serie moesten ervaren dat het wedstrijdritme volledig ontbrak. Ongetraind dus aantreden tegen ploegen die al enkele trainingen achter de rug hebben, of zelfs al oefenwedstrijden speelden. Het verschil was merkbaar, zeker tegen ploegen als Veo en Pemïx die beiden in een hogere klasse uitkomen. Toch hiel den de Schiedammers de schade binnen de perken maar juist door de fikse warmte op het fraaie com plex van het Voorburgse Veo ging de conditie mee spreken, die begrijpelijk uitviel in het voordeel van de beter getrainde ploegeiu Tegen Veo verloor Odi weliswaar, maai- de kleine 2—0 nederlaag was op zich al een prestatie, evenals de 1—2 nederlaag tegen het altijd nog een klasse hoger spelende Pemix. Toch draaide Odi in dit duel al sterker dan in de eerste wedstrijd en het was Kees Passchier die de eerste treffer van dit seizoen op zijn naam bracht. In de derde 'en laatste wedstrijd tegen Snel, evenals Odi derdeklasser, kon den de Odianen beletten dat de tegenstander kon scoren, maar vonden zelf. ook geen enkele keer de juiste richting: 00. Belangrijk voor de totaaluitslag was ook het resultaat van de overige teams, waarvoor van Odi deelnamen het tweede team, de junioren en de pupH- len. Ook hier geen opvallende successen, want de reserves kwamen niet verder dan twee ne derlagen en een gelijkspel, ter wijl zowel de junioren als de pup'ülen genoegen moesten ne men met elk drie nederlagen. Het resultaat was dan ook dui delijk, Odi laatste. Waarmee naast de ongetraindheid ook nog eens duidelijk naar voren kwam dat de Schiedamse korfbalver eniging dit seizoen toch wel een trainer zal gaan missen. Een en ander is het gevolg van de financiën, want ook in de 'korfbalsport wordt het gebrek aan trainers dermate uitgebuit dat, zoals Odi ondervond, voor nog geen twee uur training ruim zestig gulden exclusief •reiskosten wordt gevraagd. Voor Odi, tenslotte geen al te grote vereniging, een bedrag dat niet haalbaar bleek. Het ge volg is dat dit seizoen zonder trainer gewerkt zal worden, ter wijl een technische commissie zich zal gaan bezighouden met de keuze van de teams. Nederland won op warm en druk bezocht Harga de toss en ver koos te gaan batten. Door toe doen van P. Entrop (82) D. Be- kedam (10). H. Dandy <23). Henny van Wijk (56 n.o.) en P. van Noord (23), werd een totaal van 219 voor 5 op het scorebord gebracht. De Engelsen kregen Van onze sportredactie Vlaardingen Het aantal clubs dat midweeks oefent is bijzon der groot. Ook voor vanavond (dinsdag staan er weer een aantal op de rol. Het Maassluiso Excelsior komt vanavond voor 't eerst op eigen gronod binnen de lijnen tegen de Delftse twee deklasser DHL (18-30 uur). Zoals bekend moeten de Maas- sluizers het zonder laatste man Ferry Groeneweg doen- Een combinatie van Zwaluwen speelt vanavond tegen de Vlaar dingse Scheidsrechters Vereni ging (18.30 uur) en de jeugd van Fortuna VL. ontvangt zon dag derdeklasser RFC (18.30 uur). Voor woensdag staan de volgende wedstrijden op het programma: Heracies-FortunaVL (competi tie), Vlaardingen-TVJGR om 18,45 uur, MW '27-De Lier om 18.30 uur, TSB-Groote Lindt op de Vijfslui2«ii om 20-15 uur, (lichtwedstrijd) Maasdijk—HVO 18,50 uur, Hoek van Holland- Hoekse Boys om 18,30 uur en DVQ 32—Zwaluwen 2 aan de Marathonweg om 18.30 uur. Zwaluwen 1 speelt die avond in Zwijndrecht tegen DHZ in het toernooi van WGZ hierna voldoende tijd deze runs te maken. Door goed bowlen van Peter van Noord en Henny van Wijk werd het scoringstempo echter te zeer beperkt om het Nederland se totaal te evenaren. Bij de stand 176 voor 8 was het tijd. Was bij de Nederlandse selectie het meespelen van Henny van Wijk voor veel Schiedammers aanleiding een snipperdagje op te offeren voor een dag cricket op Harga. ook bij het team van Free Foresters speelde een spe ler die in. Nederland geen onbe kende is, namelijk Jaap Leem huis, die voor het eerst sinds vijf jaar weer op Nederlandse bodem speelde. Jaap Leemhuis was jarenlang vaste keus voor; het Nederlandse hockey- en cricketelftal. Het was begrijpe lijk dat juist hij op Harga had willen schitteren, maar werd na enkele ballen gespeeld te heb ben in de slips gevangen Hoek van Holland Op woens dag 15 augustus zal voor de tweede maal de (officiële) ont moeting plaats vinden tussen Hoek van Holland (zondag) en Hoekse Boys (zaterdag). Vorig jaar werd deze wedstrijd voor de eerste maal gespeeld met als inzet de door de dealge meenteraad beschikbaar gestel de wisselbeker. Tijdens de eerste ontmoeting op het terrein van Hoekse Boys bleven de zondagvoetballers met 4—1 duidelijk de baas. De komende wedstrijd wordt ge speeld op het veld van Hoek van Holland aan de Lemaire- weg. BHC-vyerpster Til Debelhs moeilijk-te bespeten... Schiedam Morgenavond speelt bet kampioens-softbalteam van Schiedam zijn laatste competi tie-wedstrijd. De tegenstandster is BHC/Rotterdam, een forma tie die jarenlang de evenknie van Schiedam was (vorig jaar finishten beide gelijk boven aan), maar dit seizoen heeft moeten afhaken. Schiedam ont moette BHC reeds tweemaal en won beide keren overtuigend, de laatste keer zelfs met 18—9. Toch loert er gevaar om een hoekje, want BHC kan met een ïn vorm zijnde werpster Til De bets, voor gekke dingen zorgen. Schiedam-coach Emille Vervloei; ,,We nemen geen enkel risico tegen ze. We willen dat ongesla gen record dolgraag vasthouden en daarom spélen we in de sterkste opstelling. Er zijn ge lukkig geen blessures of vakan ties, dus als alles meezit moe ten we ook morgen kunnen w«i~ nen". Het is voor Schiedam de laatste presentatie van dit seizoen voor bet thuisfront. De promo tie-wedstrijden zullen begin sep tember namelijk elders worden verspeeld (waarschijnlijk in Bussum.). Aanvang van duel op Harga is zeven uur en de entree is wederom gratis. Schiedam In het bondsconcours van de Rotterdamse Postduiven- houdersbond vanuit Pont St. Maxence werden de deelnemende dui ven danig geteisterd door de heersende warmte. Bovendien moesten ze optornen tegen een N.O. wind wat veel duiven deed achterblij ven. Het was een auto-vlucht die gewonnen werd door de bekende duiven-grootvorst, D. v.d. Schalk uit Oostvoome. Hij klokte z'n win- ,nende duif om 12.43.00 uur. De duiven (214 stuks), ingezet door le den van de P.V. Schiedam deden er langen over. De eerste arri veerde om 13.20.18 uur op het hok van Jan Doejaaren die tevens 4- 1F13-14 en 22 .werd. Op ca. 7 seconden achter de winnaar klokte H. Triel, tevens 8é, de op een na snelste duif. Tot de vijfentwintig eer ste duiven behoorden die van: 3-7-16 J. Westerholt; 5-6-18-21 en 24 Chr. Verüaeren; 9 J. Bodegom; 12-16 ea 25 C. Middendorp; 15 D. Horsmeyer; 17 M. Potter; 19 Th. Stieber; 20 en 23 A. Suttorp. Aan komst laatste prijsduif, 14.41.27 uur. Om eventuele fraude tegen te gaan was de tijd van lossing niet bekend gemaakt. Deze lag tussen zeven en acht uur zaterdagmorgen. Nagekomen tijd, 7.30 uur. In het vliegverband van de Ne derlandse Algemene Bond kwa men zaterdag de duiven vanuit St. Dlzier, een afstand groot 360 km. De SCV De Postduif had 302 duiven in concours. De tijd van lossing lag tussen zes en ze ven uur. Het jeugdlid, Daniel Lems (16) boekte die dag zijn eerste grote succes. Hij klokte zijn eerste duif om 12.04.48. uur. Een dubbele zege nu hij kort hierna ook de tweede plaats veroverde. Overige 25 snelste duiven: 3 en 23 G. Muller; *4 Leo Lems; 5 W. van Harmeien; 6 H. v.d. Kant; 7 en 10 P van Os en Co.; 8-9 en 21 J, Blomsteel; 11-20 en 24 P. Brokling en zn.; 12 A. v.d, Moe zel en Zn.; 13 Th, Weelie; 14 C. van Tricht; 15 A. Alewijnse; 16 T. Boon; 17 A. Sanstra 18 J. Verhaal; 19 D. Bakker; 22 C. den Tuinder; 25 W. Poelman. Aankomst laatste prijsduif, 12.49.54 uur. De PV de Vrijheid zond 336 dui ven mee naar St. Dizier, De eerste hiervan viel om 11.50 10 uur op de valplank van Jan w en- teler. Zijn clubgenoot J. Bak ker pakte 9 min. en 36 sec, la ter de tweede prijsduif. De overige van de 25 snelste duiven waren van: 3 J. Duy- mel; 4-17 en 19 A. v.d. Berg; 5 en 14 P. Pols; 6 L. Wijnen; 7 A. v.d. Tuyn; 8-13 en 15 C. Rofaart; 11 Broekhuizen en Co 12 1. v.d. Tuyn; 16 en 20 S. Poort 18 Combinatie W. en W. Poort; 21 G. Breur; 23 en 24 J Bakker 25 E. v.d, Lem. Aankomst laatste prijsduif, 12.54.48 uiir. Zaterdag a.s. gaan ook de nodige duiven mee naar het Engelse Parkestone. Een overzeevlucjit georganiseerd door de Regio* Commissie van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers. D< hoofdprijzen, bestaan uit eei kleurenteevee; afwasmachine w-^automaat en een constatcur_

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4