SCHIEDAMSCHE COURANT Wereldwinkel Schiedam bestaat niet meer Nieuw schoolcomplex aan Churchillweg in gebruik genomen Peuterspeelzaal in Rafaëlschool Dromen aan de boulevard ermg commissie Volkstuinen Gemeente hoort wensen van wijken .PvdA-leden- vergadering MEETWERK VOOR BETASTING Brand in Maassluis: fabriekshal /verwoest^ 2 kranten voor één prijs Piet van Egmond in Julianakerk I Dienst voor gehandicapten HWMMWWMIIMIIIIIIIIIIIWIIBB'IIIIIIIII GS verlenen goedkeuring aan besluiten «remeeuteraad Woensdag 15 augustus 1973 99ste jaargang no, 24792 'A) -ONAFHANKELIJK DAGELAD Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL wordt Schiedam De Schiedamse Bedrijfseconomische Dienst zal hoogst waarschijnlijk worden opgeheven. Het college van b. en w. zal de gemeenteraad van Schiedam voor stellen om met deze opheffing akkoord te gaan. Hoewel het besluit dus nog niet definitief is, heeft men geen nieu we directeur voor deze dienst aangetrokken, De oude directeur, drs. J. Zwak hals, is'met ingang van 16 juli op non-actief gesteld, Hij was sinds 10 januari voorzitter van de deelraad van Charlois, met ingang van die datum is hij dus fuIUime voorzitter, van deze deelraad. 'Hij is trouwens de enige full-time voorzitter van een deelraad in Rotterdam. Zou de Bedrijfseconomische Dienst werkelijk opgeheven worden, dan kan de heer Zwak hals dus rüet terug keren als di recteur. Hij zou wel een andere functie bij de gemeente Schie dam kunnen vervullen. Om de vier jaar worden er verkiezin gen voor da deelraden gehou- den. De Bedrijfseconomische Dienst is indertijd ingesteld omdat an dere gemeentelijke diensten ei genlijk te klein zijn om een aparte bedrijfseconoom aan te stellen, De dienst had vooral een adviserende functie, zij ad viseerde het college van b. en w. en college directeuren van gemeentelijke diensten over be drijfseconomische- aangelegenhe den zoals onder meer tarieven en bouwactiviteiten. Het voorstel tot opheffing zal nog deze njaand in de raad komen. Schiedam De Adviescommissie voor Volkstuinen houdt aan staande donderdag in het Stads kantoor een vergadering om 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer hét huurcontract met het Alge- - -m een-Verbond van^VoIkstuinders- verenigingen in Nederland met betrekking tot Thurlede en de situatie rond windschermen als punten voor discussie gepland. Schiedam De gemeente heeft eeri gesprek gehad met een aan tal vertegenwoordigers van de Schiedamse wijkverenigingen naar .aanleiding van de beste ding van ongeveer twee en een half miljoen gulden van het wa tercontract, ïn dit gesprek mochten de wijk verenigingen al hun verlangens spuien, wat er met dit geld in hun buurt gerealiseerd kon wor- den. Het gehele college van burge meester enwethouders hoorde deze wensen aan. In september of oktober zullen de wijkvereni gingen ïn een tweede gesprek te horen krijgen wat de gemeente voor hen in petto heeft. Schiedam De Partij van de Ar beid afdeling Schiedam houdt op dopderdag 16 augustus om 20.00 uur in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven een algemene ledenvergadering. Op de agenda staan ondermeer de punten „collegeyorming" en „congresstukken" vermeld. De vergadering is openbaar. Schiedam De bekende organist Piet van' Egmond zal op vijftien september een concert geven in de Julianakerk. Het concert be gint om acht uur, de kerk aan de Burgemeester Kr.appertlaan is om zeven uur geopend. 5p het program-ma staan de vol gende componisten vermeld: de 5de symfonie van Ch. Widor. L. Vierne. César Frar.ck. J. Khei- berger. J. Brahms. Verder zal Piet van Egmond nog een eigen improvisatie ten gehore bren gen. Wereldwinkel geen haalbare kaart meer. Schiedam De Wereldwin- opgeheven. Gebrek aan kei van Schiedam, tot voor mensen die het winkeltje kort te vinden in het Pro- kunnen „runnen" is êén veniershuis, is definitief van de beiangrijksLe oorza- Vlaardingen - de de zomervakantie, op 26 augustus; gaat aan de Suri- namesingel een nieuwe peuterspeelzaal open. Zij is bedoeld als uit breiding van de bestaande peuterspeelzaal >n het Ontmoetingscen trum Westwnk, die een' erg lange wachtlijst heeft. Het nieuwe zaal tje, dat gehuisvest wordt in de Rafaëlkleuterschaol, staat open voor kinderen van twee tot vier jaar. De tweede peuterspeelzaal van het' Ontmoetingscentrum beschikt over een team van drie leid sters. Het is de bedoeling dat de kinderen op twee vaste morgens in de week komen: maandag en donderdagmorgen of dinsdag en vrijdagmorgen, 's Woens dags is de speelzaal niet open. Omdat het kind tweemaal per week komt zal het zich vlugser en gemakkelijker thuis voelen. Bovendien vindt het altijd dezelf de vriendjes of vriendinnetjes. Om het kind in het begin te laten wennen, wil de leiding de eerste - van 20 tot 25 augustus - ge bruiken om ouders en kinderen te laten kennismaken met de speelzaal. Ouders en kinderen zullen in kleine groepjes tegelijk worden uitgenodigd voor een eer ste bezoek. De veek daarna gaat het zaaltje echt draaien. Dé openingstMden ziin: maandag, dinsdag-, don derdag- en vrijdagmorgen van negen uur tot half twaalf. Kin deren kunnen worden opgegeven aan de speelzaal zelf tijdens de openingsuren en bij mevrouw T. van der Velden, Biliïtonlaan 44. Maassluis - In Maassluis wordt binnenkort een begin gemaakt met opmeten van alle woning en bedrijfsruimten. De opmetin- gen he/ben te maken met de in voering van de belasting op on roerend goed. Deze belasting komt in plaats van de bestaande gemeentelijke straat- en rioolbelasting en de van rijkswege geheven grond en personele belastingen. De toekomstige belasting op onroe rend goed wordt zowel van de - gebruikers als van de eigrnaren ven. De aanslagen v/orden door hel rijk vastgesteld op ba- i sis van door de gpmeeme '*rt- i strekte gegevens; daartoe beho ren de oppervlaktematen. Het meetwerk wordt In Maasluis j verricht doorpersoneel van de j dienst gemeentewerken. ken dat de deur voorgoed in het slot is gevallen. De Vredeswerkgroep die min of meer eigenaar van het winkeltje is, geeft als een andere reden op, dat het financieel niet meer haalbaar was de winkel open te houden voor het publiek! De koffie, thee en rietsuiker zullen voortaan ergens anders van daan moeten worden gehaald. Zo ook de veie folders en ander informatiemateriaal die in de winkel voor de belangstellenden klaar lagen. Op het ogenblik zijn de ex-winke liers bezig met de spullen weg te halen. De pandjes in het Pro veniershuis blijven eigendom van de Vredeswerkgroep. Er zullen binnenkort andere activi teiten worden gehouden. Vol gens de groep zijn er diverse andere zaken die nü aan de orde kunnen komen. Zo wordt er gedacht aan een informatie stand voor dienstweigeraars. Schiedam De vakanties mogen dan bijna voorbij zijn, som mige mensen vinden toch altijd wel een vrij uurtje om heerlijk- in hét zonnetje aan de Maasboulevard te zitten. De zon maakt soezerig en al gauw kan je weg dromen. Een voorbij varende spida-boof met toeristen kan ook daar weinig aan veranderen, want wie In een dergelijke stemming op-een bankje zit laat zich door niets en niemand meer storen. Ook de fiets staat er-nu nog ongebruikt bij, maar als het tegen de avond gaat lopen en hef wordt wat frisser, staat dit puur Hollandse vervoermiddel altijd klaar om de eigenaar naar Vlaardingen Een grote brand heeft vannacht in het Maasslui- se bedrijf Key en Kramer voor miljoenen guldens schade aan gericht. De brand ontstond om streeks vijf uur. Het vuur ver woestte de hele polyethyleenaf deling. Door snel ingrijpen van zowel de bedrijfsbrandweer als de brandweer van Maassluis kon overslaan van de vlammen naar andere fabrieksdelen wor den voorkomen. Op het moment dat de brand ont stond wais de nachtploeg op de polyethyleenafdeiing aanwezig. De mannen sloegen onmiddellijk alarm. De brand werd bestre den met zeventien stralen Bij de brand deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De totale machinerie van de poly- ethyleenafdeling werd vernield! Volgens, een woordvoerder van Key en Kramer zal het zeker nog maanden duren eer de uit gebrande afdeling weer in be drijf is. De brand bij Key en'Kramer ge noot in de nachtelijke uren gro te publieke belangstelling. Ook loco-burgemeester Van der Snoek was op het terrein aan wezig. Vlaardingen Op jeugdzondag 9 september wordt in de Pnielkerk een speciale dienst gehouden voor geestelijk gehan dicapten. De dienst staat onder auspiciën van het wijkjeugdbe- stuur centrum. Voorganger in deze dienst is dr. H. ,T. Kouwenhoven. Medewer- king wordt verleend door bet christelijk muziekgezelschap In- sulinde. De organisatoren kun- I nen ervoor zorgen dat iedereen I wordt gehaald en weer thuis f wordt gebracht. De dienst be- gint om vijf uur. Schiedam Het nieuwe scholencomplex voor basis- en kleuteronderwijs aan de Churchillweg is maandag jongstleden in gebruik genomen. Het zijn twee openbare schoien, waarin voorlopig in totaal vijf klassen zijn on dergebracht. De school voor basisonderwijs is met drie klassen gestart, de openbare kleuterschool met voorlopig twee klassen. Door de woningbouw in Woudhoek en de toenemende be langstelling voor het openbaar onderwjs zullen deze scho len spoedig meer leerlingen inschrijven dan nu het geval 'is. De kinderen die dit schoolseizoen deren al kunnen lezen. Deze voor het eerst de „grote" school methode blijkt goed te functio- bezoeken, zijn niet allemaal op neren. maandag begonnen. Sinds enke- In Schiedam heerst er op het le jaren is er een werkwijze uit- ogenblik geen tekort aan leer- gedokterd, dat ze één voor één krachten. Wel is er nog behoefte door de onderwijzeres worden aan onderwijzeressen die bereid, ontvangen, samen met de ou- zijn bij ziekte of verlof voor co ders. Dit met het oog op een kele dagen In te vallen, lèesvoorwaardenonderzoek, .Voor.de openbare scholen gelden waardoor de onderwijzeres te dit jaar enige nieuwe regelingen, 'weten komt in hoeverre de kin- Zo is de aanvangstijd van de school op kwart voor negen ga- bracht en is de uitgaanstijd van de eerste- en tweeklassers gelijk of bijna gelijkgesteld met die van de kleuterschool. Een nieuwe maatregel van het ministerie is, dat alle hoofden van basisscholen met zes óf meer klassen een zekere taak verlichting krijgen. Per week krijgen zij gedurende een aantal uren (afhankelijk van de groot te van de school) een extra on- derwijzer(es). Ook iets nieuws Is dat er met in gang van dit schoolseizoen de afzonderlijke vakken handwer ken voor meisjes en handenar beid voor jongens zijn geschrapt. Deze twee. vakken zijn nu on dergebracht in één vak: hand vaardigheid; Zodat de jongens wel eens met naald en draad moeten werken, terwijl de meis jes aan de werkbank bezig zijn. Profileer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor öe prijs vanl èèn: de Schiedamsa Courant roet nieuws ui» uw stad en omgeving, en tiet! RDtterdamscf» Nieuwsblad met. na» 'iaatsie binnen- en buitenland»» nieuws. 1 Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige veipiichting. de SC an RN te bezorgen en ontdek zei» de vale pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder pastregel. sturen flottardamsctv Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam stuur de SC en RN 14 dagen gratis naar: straal oonpi telefoon Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goed keuring verleend aan enkele besluiten die door de Schiedamse ge meenteraad zijn genomen ïn verband met te verlenen krediten en wijzigingen in de begroting. liet gaat om de.volgende besluiten f 26.000 voor aanschaf van inventaris en gereedschappen van de W.S.W., f 169.750 voor de restauratie van de molen „De Vrijheid". ƒ29.000 voor aanieg van riolering panden Kerkweg 6 tot en met. 12. f-1 000 voor ophoging van terrein aan de verlengde Delflandseweg. 20.000 voor de voorbereiding van de bouw van het wijkcentrum in Groenoord. 23.000 voor de aanschaf offset- duplicator huisdrukkerij ge meentesecretarie, 9.000 voor de biuswatervoorzlening van het woonwagencentrum. f 25.000 vóór de dependance van üe K. brandweer In Kethel. f 19.000 voor de vernieuwing van uri noirs. 9,500 voor de vervan ging van de „backstop" op honkbalveld „Schiedam", 5.275 voor de vervanging var. de ohe- 'J' tank mavoschool St. Liduma- straat en 24.850 voor het boe kenfonds van het. Stedelijk Gymnasium; f 11.000 boeken fonds mavo en 18.195 boeken fonds leao. Aan de volgende wijzigingen in de begroting is goedkeuring ver leend: van het dienstjaar 1972 betreffende subsidiëring kinder dagverblijven, dienstjaar 1972 betreffende vaststelling exploita tievergoeding buitengewoon on derwijs over 1072, algemene wijziging inzake in 1972 te ver antwoorden achterstallige in komsten en uitgaven. Over 1973 is goedkeuring verleend aan subsidies over 1973, aan perso- nee'uitbrelding van de Gemeen telijke Sociale Dienst, de aan stelling van een sociaal raads man en aan een algemene wijzi ging.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1