PPSC benadert competitievorm Lollig was 't wel... Goud voor Frits Jan en Diane Hermes DVS te sterk voor Doto i „KIJKTIPS" i mmmL Twee gele kaarten en officiële waarschuwing ONVOLDOENDE Duidelijke vooruitgang merkbaar NERVEUS Populaire op Schiedamse wielerbaan Leen Wamaar Honkbalduels Beenbreuk voor Bas van Noortwijk Gemeente Schiedam BEKENDMAKING SCHIEDAMSCHE COURANT - WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1973 4 Wageningen sc liet te te kort, SVV onzuiver Rotterdam PPSC oefende te gen derde klasser Overmaas. Een fel duel, waarin de for matie van trainer André Cor- veleijn een verrassende 0—3 voorsprong kon bewerkstelli gen, maar tenslotte moest toe staan dat Overmaas nog terug kwam tot 2-~3. Verder liet PPSC het niet komen, waar mee her de waardering kreeg van Overmaas-trainer Popovics die ruiterlijk toegaf het zater dagvoetbal lager te hebben aangeslagen. De verrassing was dan ook compleet, toen PPSC de eerste stormlopen van de 'thuisclub had opgevan gen en in de 10e minuut met een snelle uitval voor Ö~I kon zorgen. Een vrije trap werd Door Hans Soeters Schiedam Bob Maaskant had het tenslotte voorspeldt „De vonken zullen er vanaf vliegen". Het werd een von kenregen, maar toen op Harga, na SVV-Wageningen, de kruitdampen waren opgetrokken, had niet Bob Maaskants equipe, maar Wageningen voor vuurwerk gezorgd. En tenslotte was het trainer Frits Korbach die voor de abso lute „klapper" zorgde, door emotioneel te betogen dat uit gerekend scheidsrechter Geurens de schuldige was ge weest. „Allemaal van die jankers, dat SW, ze gaan voortdurend op de grond liggen". Verklaarde deze uitla ting veel, zijn aanklacht aan het adres van de arbiter duidde tevens op de mentataliteit van de slechte verlie zer» „want", beschuldigde hij zondr blikken of blozen, „de scheidsrechter heeft de wedstrijd uit de klauw laten lopen". Emotionele Frits Korbach, „geschoold" als hulp trainer bij FC Utrecht, mocht hoe dan ook de balans op maken: een verdiende nederlaag, twee gele kaarten en een officiële waarschuwing. gen de Jat daar gelaten, de blonde splits, maar ook Jan Groeneweg en John van der Spek hadden beslist moeten sco ren. Ook Peter Jeup hoort te worden bijgeschreven op het lijstje „kanfenmissers", want de goed spelende linkerspits stoof in de 35ste minuut richting doelman Van Geffen, die uitliep, kansloos was en mocht zijn, want de inzet van Peter Jeup mfiste de juiste richting. Maar tegenover het 2ich steeds weer kansen scheppende SW, bleef de mat spelende Wage- •ningse aanval ver beneden de middelmaat. Waar weer tegen over stond dat SW's in Sittard Dan de breed glimlachende Bob Maaskant, oprecht blij met de zuur verdiende puntjes. Enkele "uren voor de wedstrijd incas seerde SW's ambitieuze trainer z'n zoveelste teleurstelling: Wim Mulder zou, ziek, niet spe len. Juist SVV's middenvelder, die in Limburg zo node gemist werd, had weer lijn moeften brengen ïn die zaterdag nog zo falende opbouw. Maar Bob Maaskant mocht lachten, zijn noodoplossing slaagde omdat paul Roodnat op het midden veld met Jos Zoetmulder en sterk spelende John van der 5pek wel in staat bleken de vooruitgeschoven spitsen te voe den. Waarbij gezegd moet wor den dat Wageningen op Harga teleurstelde en geen schim meer was van de vorig seizoen zo fa- nantiek op de periodetitel azen de formatie. „Ik wist dat hun middenveld ttj vlagen stil zou staan", verklaarde Bob Maas kant, „tegen Veendam heb He gezien hoe Wageningen vaak zondder geloof liep te voetbal len". Zonder geloof, dat wel, maar wel hij herhaling bikkelhard. Het spelletje van de uitspelende ploeg puur gericht pp resultaat. Hard, te hard waren voor rust de tackles en op dat punt had Frits Korbach gelijk, toen reeds had scheidsrechter Geurens mo ten straffen. Tegen Wageningen, al is het de vraag of Neerlands jongste trainer in het betaalde voetbal (24 jaar) daarop zin speelde. Tegenover de onge nuanceerde uitlatingen van Wa- geningens oefenmeester, stond het wat doordachter commen taar van Bob Maaskant} „Er waren momenten dat ik Wage ningen redelijk hard vond spe len, maar laten we eerlijk zijn, ze probeerden hun tekortkomin gen te verbloemen door hard spel". En juist die tekortkomingen wer den door SW onvoldoende uit- gebruit. Jan Coenen's schot te- zo wankele defensie door de omzettingen sterker wa3 gewor den. Zo had Marten van Beek, hoewel zwak gestart, al snel houvast aan Meurs. degradeer de Jan de Tuinder opponent Gerdo Hazelhekke tot een mee loper, terwijl het weer in ere herstelde duo Steenbergen-Van de Kcrput nauwelijks problemen ondervond Tot in de 42 ste minuut SWs ver diende voorsprong kwam. Een pass van Jan Coenen werd door Groeneweg doorgetikt naar de opgekomen Zoetmulder die tus sen de benen van Van Geffen door kon scoren: 10. Twee keer was de hard werkende mi- denvel-der dichtbij een tweede treffer, evenzovele keren stuitte zijn schot in een muur van spe lers, terwijl Paul Roodnats inzet rakelings voorlangs draaide. Wageningen bleef grimmig. De tweede helft was maar net be gonnen, of Hazelhekke knalde op volle snelheid tegen Jan van der Velden op. Resoluut toverde Geurens het geel te voorschijn, terwijl het incident voor Frits Korbach aanleiding was de fa lende spits in te wisselen voor Menting, die fanatiek ging lopen tikken maar ook niet voor *t no dige gevaar kon zorgen. Het be koelde Wageningen niet, ook niet nadat Tom as een officiële waarschuwing had opgelopen na een overtreding tegen Jan Groe neweg. Het waren sarrende plaagstootjes vergeleken bij de overtreding die Tollenaar beging» eveneens door Geurens gehonoreerd met •en gele kaart. Maar Wagenin gen bereikte er wel mee dat SVV's rust verdween en plaats maakte voor nerveus uitverdedi gen. Toen ook bewees Paul Roodnat zijn waarde, want juist hij hield de bal aan de voet, hetgeen Wageningen zichtbaar irriteerde, maar voorkwam dat de ineens zo onzekere afweer fa tale steken het vallen. *n Fase waarin ook Jan van der Velden als imponerend sluitstuk „op de voorgrond trad. Ook Korbachs laatste poging, de wissel Broeks voor Van GinkeJ, mislukte. Enerzijds om dat Wageningen te uitgeblust niet meer was te stimuleren, anderzijds omdat SW bleef werken voor de winst. Een zege die aanzienlijk groter had moe ten zijn, maar ook de laatste kans, toen een pass van Paul Roodnat door Jan Gonenen w-erd opgepikt, maar tegen de voet van de snel reagerende Van Geffen strandde. SW's enige en winnende treffer. Tussen de benen van doelman Van Geffen door scoort Jos Zoetmulder, om vervolgens juichend ■weg te sprinten Komen Korbachs emotionele uitla tingen voor eigen rekening, wel een grond van waarheid bevatte zijn conclusie: „Je vraagt je af he deze jongens moeten worden opgepept. Kijk maar naar Vo- lendam en PEC, allemaal heb ben we de naweeën van die pro- •motiestrijd". Wat dat betreft weet Wageningen waar het staat, -want een iets slagvaardi ger SW had de periodekam pioen van vorig seizoen met een forse nederlaag naar „de berg" moeten sturen. Nu werd het slechts 1—G, echter met de we tenschap dat „de jankers" mo gen lachen en1 Wageningen built. Opstellingen: SVV v.d. Velden; de Tuinder, v.d. Korput, Steenber gen, v. Beek; Zoetmulder, Roodnat, v.d. Spek; Jeup, Groeneweg, Coenen. Wageningen: v Geffen; Tomas, Roelofs, Wllerdieck, Block; Tol lenaar Ponsen, v. Öosseribrug- gen; Broeks (v. Ginkel), Meurs, Hazelhekke (Menting). Schiedam Leen Wamaar, die nog steeds weigert het door SVV voorgelegde contract te on dertekenen, speelt met de ge dachte toch weer te gaan voet Ballen, in navolging van Maar ten van Beek, die vorige week als amateur toetrad tot de se lectie en gisteravond zijn eerste volledige wedstrijd van dit sei zoen speelde, geeft Leen War- paar de voorkeur aan een sei zoen als amateur bij SVV. Bel de partijen hebben overigens nog geen overeenstemming be reikt maar de wetenschap dat <jVV de technisch sterke mid denvelder twee jaar op non ac tief kan stellen kan in de hele kwestie een doorslaggevende rol gaan spelen Schiedam - Met vier omgebouwde Mohylette-broramers poogde men de populaire op de Wielerbaan Schiedam te doen lijken op de suc cesvolle zondagmeeting, waarbij de Javantidemy's - voor goede wedstrijden zorgden. De MobyJetta's waren echter niet er geschikt voor het gangmakerswerk» waardoor deze races meer de lachlust op wekten dan waarschijnlijk de bedoeling was. De zo langzamerhand tot derny-specialïst uitgeroepen Theo van de Leist kon zodoende na twee ridicule ritjes over 30 ronden de laatste plaats bezetten. Hage naar Cees Vrolijk spande zich wat serieuzer in en wist beide man ches te winnen. Het omnium voor de overige amateurrenners was een voordelige zaak voor Fred Grootzwagers; de nieuweling Hans Lap won het fcombinatieklassement in zijn categorie en adspirant Chris Bernaards was wederom voor zijn concurrenten veel te sterk. Die omgebouwde Mobyleites voor Even later toonde Ben van de de „brommerkoers" vertoonden Molen het nut van 2ijn voortrek een duidelijk gebrek aan snelheid, hetgeen werd gede monstreerd door spielerei van Theo v. d. Leist, die de ene keer naast, dan weer ver achter het hijgend brom geval reed, zonder daarbij het kontakt met zijn gangmaker te verliezen. Van onze sportredactie Vlaardingen Frits Jan Edelii» en jongere zus Diane legden In Olst beslag op eerste plaatsen in wedstrijden die meetellen voor het kampioenschap van Overijssel- Frits Jan kwam op de 2 kilometer vrije slag tot goud in 25.28.0 met op de tweede plek André in *t Veld van ZBA uit Almelo in 26.07-2 Diane deed er op de 2 kilometer 27-45.4 sec. over. Tweede werd hier Tytsje Bothaar in 3I.U-2. Beide Vlaardingse zwemmers maken daarmee een uitstekende kans om het kampioenschap van Overijssel te winnen wanneer zij I septem ber in Deventer tijdens de tweede wedstrijd hoog zullen eindigen. ker eveneens aan. In de laatste ronde van de eerste manche reed hij, na het roepen van „Harder" en „Nou" aan zijn brommerman, deze voorbij en trachtte op eigen kracht naar de op kop rijdende Cees Vrolijk te sprinten, wat uiteraard niet lukte. Edoch, Van der Molen kwam lachend over de streep; de koers werd begrijpelijk niet erg serieus genomen, Dat kon ook niet omdat drie brommers elkaar in snelheid te weinig ont liepen om te kunnen passeren. Alleen Rob Zuidweg had een voldoende rappe gangmaker maar van die combinatie bleef de renner („Voor het eerst ach. ter die dingen; op een te klein verzet") in gebreke. Enfin, lol- lig was het allemaal wel en Cees Vrolijk won, regelmatig rijdend, ook de tweede „dernv- koers". De koppelkoers met zes duo's werd vlak daarop in de reeds ben net terug van vakantie") de voorsprong met echt te verdedi- Theo van de Leist moppert om-dal Berend van de Molens 'brommer' dienstweigerde en nu hij als 'gangmaker' wordt gebruikt. vallende avond verreden. Ook hierbij was er weinig kwaliteits verschil waar te nemen. Slechts het tweetal Jan van de Lugt Cees Vrolijk kon eens een 100 voorsprong nemen, dankzj on. oplettendheid van de in Rotter- •dam verblijvende Amerikaan Jim Stillmaker. Door het harde werken van vooral Van Geest en Van de Molen werden de vluchters echter weer spoedig in de kring teruggehaald. Met nog tien ronden te gaan plaatste Klaas Koetje 'een de marrage, maar na de aflossing durfde zijn maat Joop Vos („Ik gen. Zijn tempo was daarom te laag om de -aanstormende te genstanders op afstand te hou den. In de daarna volgende al gemene eindsprint werd Jan van de Lugt knap winaar vóór de aandringende Rob Zuidweg. Jan van Geest en Joop Vos. Aangezien in die laatste ronden onmin onststaan was tussen Fred Grootzwagers en Ben van j de Molen. Hetgeen uitmondde in j gevaarlijk rijden, werden deze j twee renners gedeklasseerd en schoven Joop Vos en Klaas Koe tje op naar de tweede plaats in de uitslag. Schiedam De eerder dit sei2oeo afgelaste honk bal wedstrijd en zijn door de competitieleider op nieuw vastgesteld. Het resteren de programma voor Schiedam en Holy luidt thans: Zondag 19 augustus: Holy—Schiedam; zon dag 26 augustus Schiedam VUC en SCRHoly; zondeg 2 september Laakkwartier—Schie dam (onder voorbehoud) en Ho- ly—Lynden; woensdag 5 sep. temtier (nationale feestdag) Ho ly—VUC. snel genomen door Piet van Veen waarna Dick Vos eerst tegen de lat knalde, maar de terugspringende bal werd door Henny den Ouden toch in een treffer omgezet: 0—1. Enigszins tegen de veidverhou- ding in, maar fel duelleerden belde formaties, waarbij Lodi Kalden dichtbij een treffer was, alleen voor de doelman kwam, maar net naast schoot. Toch zou PPSC nog net voor rust de voorsprong vergroten. Piet van Veen pikte de bai op, slalomde richting doel waar hij door de doelman werd neergelegd maar toch nog het juiste tikje kon geven om de op dat moment dikverdiende treffer te realiseren: 0—2. Ook in de tweede helft etaleer den beide ploegen een fikse dosis felheid, met een tien mi nuten durend offensief van de thuisclub. Maar net als in de beginfase van het duel, was het PPSC dat keihard terug sloeg. Een combinatie tussen Piet van Veen en de naar rechts uitgeweken Lodi Kalden resulteerde in een zuivere pass van de laatste die door Piet van Veen benut werd: 03. De ontreddering bij Overmaas was compleet, maar toch zou de thuisclub vijf minuten later de achter stand verkleinen, toen André Heeren en Jan van Eijk tege lijkertijd een Overmaas-aan valler trachtten af te stoppen. Strafschop besliste de goed lel- dende arbiter Jansen, door Leen Wessels uitstekend be nut: 1—3. Overmaas voelde dat het er weer in zat, maar stuitte steeds weer op de stug ingrij pende Schiedamse defensie. Maar ook PPSC aasde op meer maar strandde hij her haling op de zeer sterk spelen de Wim Goedkoop, laatste man en organisator hij de Rotterdammers, Vijftien minu ten voor het einde verkleinde Overmaas dan alsnog de ach terstand. Een een-twee tussen Ouwens en Wessels bracht de laatste alleen voor doelman John Rost die kansloos was te gen deze inzet: 2—3. Pernis Het slechtste en het beste van de week lagen voor Hermes DVS gisteravond heel dicht bij elkaar. Om met het beste te beginnen; tegen het pas naar de zaterdag tweede klasse gedegradeerde DOTO behaalde de Schiedamae formatie een zeer verdiende 50 overwin ning, Een hijzonder knappe prestatie, temeer als men be denkt dat de Pemissers afgelo pen zaterdag met 40 van de Zwervers (zaterdag-eersteklas ser) wonnen. Vervolgens iets over het slechte van de week» en misschien wel van het gehele seizoen; Bas van Noortwijk brak zijn been. Dat laatste ge beurde in de tweede helft van het duel van de B-elftallen van DOTO en Hermes DVS. De ta lentvolle Hermesdoclmam dit seizoen met Harry Spermon duellerend om een plaats onder de lat, liep kort na rust derma, te ongelukkig uit, dat zijn kuit been en mogelijk ook zijn schcenbeen brak. De komende drie maanden hoeft Henk Neb- beling derhalve niet op Van Noortwijk te rekenen. Een ramp hoeft dat niet te zijn. maar dan zal Hariy Spermon toch beter moeten keepen dan hij gisteravond tegen DOTO deed Spermon maakte namelijk een vrij onzekere indruk, en zal toch meer verf rouwen moeten krijgen om voldoende defensie- rust te kunnen garanderen. In het duel tegen DOTO bleek er aanvankelijk niet zo gek veel krachtsverschil te zijn. Hermes draaide wat stroef en sloot de eerste 45 minuten met een. be scheiden 1—0 voorsprong af. De opnieuw zeer sterk spelende Cock Hoogeveen was de maker van die treffer. Na rust liep het allemaal een stuk soepeler bij de Schiedammers. Het spel werd een stuk directer en de taakwisseling tussen Bakkes en Vorstenbos (de laatste ging nu verdedigen in plaats van aan vallen) 'bracht veel meer venijn in de Hermes-aanval. Even nog hield de DOTO-verdediging de zaak via de buitenspel-val aar dig gesloten, maar na tien mi- r.uten brak Cock Hoogeveen knap door en scoorde 20. Hermt*. was hierna oppermachtig en overtroefde DOTO regelma tig met fraai middenveld-spel. De Schiedamse verdediging slool vrij goed, al konden Piel van de Burg en Arie Brouwer toch nog niet helemaal overtui gen. Ger Russeler bleek als voor stopper echter opnieuw zeer waardevol. Via Aat van de Voort (met een prachtige snoek-duik koobal), Rinus Com- BAS VAN NOORTWIJK dubbele beenbreuk mijs (goed doorgebroken naaf rechts) en Ger Bakkes (met een listig afstandsschot) werd het tenslotte 50 voor Hermes DVS. Een tevreden Henk Nebbeling na afloop: „We hebben -bijzonder goed lopen voetballen. £Het zal niet meevallen om straks op het middenveld een keuze te ma ken. want ik heb zo'n vijf kan-' didattn die er voor in aanmer king komen. Toch zijn er colt nog wel een paar zwakke pun ten in het elftal.- Tijdens het Twentse Ros-toemoci dit week end, zal ik wat dat betreft een beetje experimenteren". De wedstrijd van de B-elftallen, werd na het ongeval met Bas van Noortwijk gestaakt bij de stand 1—0 voor Hermes DVS. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat ter gemeentesecretarie (afdeling Openbare Werken, Stadskantoor, etage 5, Emmastraat 1) met in gang van 17 augustus 1973 ge durende dertig dagen voor een ieder ter inzage ligt de door het Hoogheemraadschap van Dejf- land verleende ontheffing nr. Z-P. 65 van het verbod tot lozing van verontreinigende vloeistoffen oj> water van de voormalige Babbers- polder. Gedurende 30 dagen na 17 augus tus 1973 staat voor belanghebben den de mogelijkheid van beroep op Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland open. f Schiedam, 14 augustus 1973. Burgemeester en Wethouds»5 voornoemd. De Secretaris. M. J. Blok., De Burgemeester, H. Roelfsema. Schiedam Ook vanavond oefenen weer een aantal voetba!clubs.j M Kethel ontvangt DHS derdeklasse debutant Schiedam. Beide ploegea wonnen het afgelopen weekeinde hun eerste oefenwedstrijd. DjlS won van de Rotterdamse derdeklasser RFC met 3—0, terwijl Scljie' dam ïn Monster met 14 zegevierde aver RKSVM. Ook HBSS kart' vanavond alweer in actie, na de eerste oefenwedstrijd met 2—0, t® hebben verloren tegen derdeklasser MVV'27, gevolgd door een ver dienstelijke 1—1 deling tegen CVV. Voor FC Nleuwland vanavond eindelijk eens de kans om na twee sterke tegenstanders, Willeen» en Fortune VI., weer wat aandacht te gaan besteden aan de aanvat De ploeg van trainer Clarijs moet in Wateringen weer eens kunh^ gaan scoren, SVDPW oefent vanavond bij EDS. Uitgezonderd HBSS. aanvang kwart voor zeven, beginnen alle wedstrijden om zeven üur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4