Veel schouders duwen Schiedamse Boys omhoog Vertrouwen in toekomst Handbalteams weer gretig het veld in 'BEENTJE LICHTEN' SW'S BEKERDUEL; PUUR COMMERCIEEL Goud voor Diane SCHIEDAM EN HOLY: Schiedam - Op Harga ge beurt 5ets unieks. Jaren lang blijft «en club wat in de schaduw van het voet bal gebeuren, buiten de di verse competitiewedstrij den In een absolute stilte, of plotseling wordt een enorme actie ontketend. In eens zet iedereen doelbe wust de schouders onder het opbeuren van een club die door allerlei oorzaken dieper was weggezakt dan goed is voor een competitie spelende vereniging. In een fonkelnieuw clubgebouw wordt intensiefgewerkt, gonst hét van aktiviteiten. Bij Schiedamse Boys, kort- weg „De Boys" genaamd, werkt een onwaarschijn lijk groot kader, met de bedoeling hun Schiedamse Boys weer een frisse klank te bezorgen. Het grapje luidt, dat als Schie damse Boys ooit nog eens ge confronteerd wordt met een be stuurscrisis, de vereniging met een zonder leden komt te zitten. Het lijkt uitgesloten dat het ooit nog zo ver zal koxnen, maar de clou is, dat bijna iedereen be trokken wordt bi] het wel en wee van hun vereniging. De le den vormen de vele commis sies, iedereen heeft zo zijn taak. Ziedaar de nieuwe succesformu le van Schiedamse Boys. Maar niet alleen organisatorisch worden de veranderingen in re cordtempo doorgevoerd, ook sportief stelt Schiedamse Boys alles in het werk om meer aan de weg te gaan timmeren. Ver antwoordelijke man daarvoor is nieuwe trainer Manfred Stolz- m?n (32) die twee keer per week de selectiegroap onder handen neemt. Zelf zegt hij er van: „Het is nu eerst een kwes tie van vooruit zien. VERJONGING P.r moet eerst gebouwd worden, waarbij wij er vanuit gaan, dat als het er dit seizoen nog niet uitkomt, we er dan in het twee de jaar profijt var» zuilen heb ben"- Trainer Stolzman doelt daarbij op de doorgevoerde ver jonging van de selectie, waar van hij zegt: „Het zijn spelers die veel inzet tonen, er voor knokken om een kans te krij gen". Juist het werken met nieuwe spelers, door bovendien een nieuwe trainer, maakt het moeilijk een voorspelling te ma ken omtrent de rol die De Boys in de komende competitie zullen gaan spelen. Manfred Stolz man: „Ik houd het in eerste in stantie op een klassering in. do middenmoot, echter 'met de mo gelijkheid toch in de kopgroep mee te draaien". Optimistisch dus. Het is de basis van de door Schiedamse Boys gehanteerde formule. Gesprek ken met diverse commissieleden maken duidelijk dat iedereen volgens een afgebakende taak te werk gaat, maar ook geloof in het welslagen van de totale reorganisatie. Daarom ook zegt voorzitter Jan van Gene jr.: „Vroeger draaiden een paar man op voor alles, terwijl het nu de bedoeling is dat de com missies zelfstandig deproble men proberen op te lossen, le der heeft z'n eigen werkter rein". ZELFSTANDIG Daarom ook ïs het hoofdbestuur geenszins van plan te gaan „be moederen", de commissies zijn zich bewust van hun taak en dragen de verantwoordelijkheid voor het uitvoeren daarvan. Het is uniek, zo maar op een wille keurige zaterdagmorgen, is het in de kantine van He Boys een drukte van belang. Leden? „Ja", 2Egt Jan van Gene. „maar ook stuk voor stuk com missie- en bestuursleden". Bijna onwaarschijnlijk veel, want ter wijl veel clubs tobben met een nijpend tekort aan kader, no teerde het bestuur van De Boys aan de lopende band namen van leden die „iets" willen doen. Het verklaart het optimisme, want beter dan ooit. worden de SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1973 De selectie in training. Speels, maar straks serieus werkend aan een goede klassering. ruim 170 leden en 130 donateurs nu betrokken bij een goed gelei de vereniging. Jan van Geeè', „De resultaten zijn nu al merk baar iedereen heeft er weer vertrouwen in". Het enthousias me is begrijpelijk groot, want zoveel schouders moeten het mogelijk maken om de vereni ging heel hoog op te. beuren:"'M Schiedam Hoe benadert SVV, nu de competitiestart vooral im productief voetbal opleverde, de voor morgen geprogrammeerde bekerstrijd tegen FC VVV? Gaat SW in het moderne Ven- lose stadion D» Koel voor ver hitte gemoederen zorgen, of, het lijkt zo aannemelijk, wordt het resultaat van ondergeschikt be lang? Experimenteren dus. „Ja en nee", zegt trainer Bob Maas kant. „Aan de ene kant is een bekerwedstrijd iets waarin Ie meer kan proberen, maar aan de andere kant is het ook de enige mogelijkheid om eredivi sievoetbal naar Harga te krij gen". SW benadert de eerste bekerwedstrijd dus puur com mercieel, „want," zegt Bob Maaskant, met een armgebaar SVV in een aanvallende rol. In dit geval resulterend in een knal van Jos Zoetmulder-tegen de paal ...geluk moet ie for ceren in de richting van de op dat moment lege tribunes, „ik wil het hier wel eens vol zien zit ten". Want al voetbalde SW in Heer en- veen bij vlagen verrassend sterk, technisch zelfs opper machtig, het was toch weer de tegenstander die de (commer cieel) broodnodige puntjes pak te. En SW tikte net zo lekker, zelfs zo overtuigend dat kijker Ron Groenewoud zich verbaasd afvroeg hoe het mogelijk was dat twee ploegen een. dergelijk hoog tempo konden dicteren en vasthouden. En daaraan klampt Bob Maas kant zich vast, „want," rea geert hij hoopvol, „het was. ook al verloren we weer, onze beste wedstrijd. Dat ws zo konden voetballen geeft toch wel wat zelfvertrouwen". Zelfvertrou wen, SVV za! het nodig hebben als de zo fel begeerde treffers ook aan de KaLdenkerkerweg achterwege blijven. Bob Maas kant: „Het is niet altijd even gemakkelijk, wrnt wie je ook spreekt, allemaal zeggen ze, nou jullie hebben je aanvallend wel versterkt zeg. Hat verwach ten ze ook van ons, en dan wordt het natuurlijk wat moei lijker dan dat je met een voor hoede komt opdraven die min der bekende spelers bevat". Hetgeen zoveel wil zeggen, dat de beide aanwinsten Paul Roodnat en Jan Coenen nog niet die vooruit gesnelde faam konden waarmaken. Ontbreekt ogen schijnlijk bij blonde Jan Coenen nog die echte wil om te scoren, dat kleine beetje extra om maar te blijven gaan, steeds weer loeren op die ene beslis sende kans, juist Paul Roodnat groeit met de week naar een sterker niveau. Zo zelfs, dat soms de indruk wordt gewekt dat Roodnat's doorgaans snel uitgevoerde acties onvoldoende worden begrepen. „Maar let maar eens op", verklaart Bob Maaskant vol vertrouwen, „Jan Coenen gaat scoren". Ten opzichte van SW's eerste duel in Sittard is defensief de zaak geregeld. Maarten van Beek en Dick van de Korput be naderen hun sterke vorm van vorig seizoen, terwijl Rinus Steenbergen-tegen Heerenveen een van de uitblinkers- onder streepte dat hij weer helemaal terug is van een wat aarzelend begin. Met de betrouwbare Jan van der Velden en de opvallend sterk spelende Jan de Tuinder vormt de roodgroene afweer geen enkel probleem. Ook het middenveld lijkt een wat moeizame start te boven Wim Mulder, door schorsing en ziek te even uit zijn ritme gehaald, vormt met John van der Spek en Jos Zoetmulder een middenrif met karakter, maar ook vanuit die lijn wordt weer opvallend weinig gedaan wat puur gericht is op het maken van doelpun ten. Bob Maaskant: „Er wordt wel veel geschoten, maar steeds net op het verkeerde moment. Gaat zo'n bal dan een paar keer huizenhoog over, dan dur ven ze niet meer". Lef, althans aanvalsgeweld meer gericht op het maken van doel punten, lijkt dan ook de enigé" formule voor het zo improduc tieve SVV. Of, zoals Bob Maas kant zegt; „Dan zie je een spe ler in ideale positie komen, dan denk ik bij me zelf, hang 'm nou joh, maar dan wordt ie nog een keertje doorgeschoven. En- toch wordt er door ons steeds weer getraind op het afronden' van de aanval". Henk Kime- mann onderstreepte het vorig seizoen zo duidelijk; „Geluk moet je forceren. Je kan tien keer misschieten, de elfde keer is ie raak'. SW speelt in dc volgende opstel ling: v.d. Velden: Den Tuinder, Steenbergen, v.d. Korput, van Beek; Zoetmulder, Mulder, v.d. Spek; Roodnat, Coenen en Duti- na. Bij de wisselspelers ook Leen Warnaar, die in ieder ge val een halve wedstrijd in actie zal komen. Schiedam Ongemerkt bijna, tussen de massaal oefenen de voetbalclubs, zijn ook de handbalclubs begonnen met de voorbereiding op een naderend veldseizoen. Onopval lend, want in tegenstelling tot veel andere sporten kent de handbalsport maar een heel korte rustperiode. De in de zaalhandbalcompetïtïe ontketende actie is nauwelijks ver- cfomd, of de handballers maken zich al weer op voor de veldsport. ïs er een landelijke tendens merkbaar naar het zeven-handbal, alle Schiedamse clubs klampen zich vast aan het vertrouwde elf-handhal. Voor de dames van DWS wordt het komende seizoen een kwes tie van terugknokken. De Schie damse dames degradeerden uit de regionale derde klasse en moeten daardoor thans de da mesteams van UVG en Wilton boven zich dulden. Een en an der is het gevolg van clubs die besloten zich uitsluitend te gaan toeleggen op zeven-handbal, met onverwachte promoties als ge- volg- Het blijft jammer dat de derde klasse geformeerd wordt door slechts zes teams, terwijl alle overige klassen uit acht be- staan. Een vreemde situatie die door versterkte promotie en de gradatie opgei ost had kunnen worden. dWS speelt de eerste wedstrijd tegen het Rotterdam se. ADO op Laag Zestienhoven. De beren van DWS handhaafden zich in de regionale tweede klasse. Toch zullen de Schie- dammers het komend»» seizoen constanter spel moeten laten zien, want was de seizoenstart erg sterk, naarmate dè com pet:- tie vorderdï zakte DWS steeds verder terug. De eerste compc- v-titiewedstrijd kan direct al veel -t .duidelijk maken over de huidige "kracht van DWS, want op Thur- JvTede is De Meeuwen een van de ■•^stérkere tegenstanders. De wed- '"l? Strijd begint om kwart over een. JVG en Wilton profiteerden dus van de promotbregeling en kun nen reeds op de eerste competi- tiedag eikaars krachten testen. Per traditie nerveuze duels en ongetwijfeld de opening van een voor beide teams bijzonder zwaar seizoen. De wedstrijd op Harga begint om kwart over twee. De heren van Wilton zullen het komende seizoen twee sterke spelers, Lou Boer en Henk Overheul, moeten missen, maar konden de opengevallen plaat sen opvullen met spelers uit het tweede team. Evenals DWS fcaddeit de heren van Wilton een goede competitiestart, maar kregen een terugslag na de zaalcompetitie. Een tijdig her stel bezorgde Wilton alsnog een eervolle eindklassering. De eer ste wedstrijd brengt Wilton in Delft tegen EDU binnen de lij nen. De heren van. UVG zijn vast van plan het komende seizoen dan eindelijk eens waar te maken wat er al zo lang heeft in geze ten: een kampioenschap. Condi tioneel en speltechnlsch lijkt het team steeds weer klaar voor de strijd, maar op beslissende mo menten mislukt de definitieve machtsgreep. Meer dan ooit heeft trainer Wim Schaap zijn spelers op de competitie voorbe reid. en wat dat wil -zeggen zal het Rotterdamse Snelwiek-2 in Ook voor de handballers sprong in een nieuw sei- de eerste wedstrijd kunnen on dervinden. Dc dames van Scylla moeten In staat worden geacht om hun plaats Ln de eerste klasse is I: overen. Meer homogeniteit .1 onontbeerljjk, vooral ook omüui de start meteen al een duel op levert met het sterke Snelwiek- 2, dat voor het komende seizoen getipt wordt als een van de fa vorieten. Hetzelfde geldt ook voor de heren van Scylla, die rnoat?n aantre den tegen de reserves van UVG. Een teg r- •,;t waarin de routine de ovc .:d heeft en juist daardoor aan deze d.rby een extra tintje geeft. De wed strijd op Harga begint om één uur. Schiedam en loly kampioens- lusies Vlaardingen - De Vlaardingse zwemster Diane Edelijn heeft tijdens wedstrijden over 2000 meter vrije slag dames bij het Eïndhovenae PSV de langebaan- tltel voor zich opgeëist. Haar ti|s was 2S.11, waarmee zij de wisselbeker kreeg die vorig jaar nog in handen was van de Naarden zwemster Truus Ebbe- laar. Op de tweede plek eindigde Reina van der E' t van ZIAN/Vitesse in 28.22. Wilma Jansen van PSV was derde in 29.32. Ook in Den Haag, bij langebaanwedstrljden van Te Werve, was de Vlaar dingse heel sterk. In 14.33.2 won Diane Edelijn de 1900 meter vrije slag, waarmee zij wéér Reina van der Eist kansloos achter zich liet Ook het Vlaardingse Viking '60 kwam met negen deelnemers bij deze wedstrijd goed voor de dag Harry Paas eindigde (op de 1M0 meter vrije slag jongens) op de tiende plek met 15.5.2. De overige tijden van de Vikingers: P.Voogt. 19.35.0, M. Hoek 16.40.0, H.Hermann 23.36,0. Irieké Drop van de VZC zwom de 100 meter vrije slag dames in 20.33 rond. 2000 meter vrije slag heren: Ton- ny Monster 31.36 rond en Jab Veldt van Viking '60.31.19 rond. Frits Jan Edelijn van VZC moest door een oogontsteking verstek laten gaan. Op 2 sep tember krijgt overigens Frits Jan nog de kans om om Deven ter te zwec;'- nen om op de ere- Hjst -v ar 2wemkroniekbeker I kOtJer chiedam De honkbalcompetl- tie dobbert voor Holy en Schie dam langzaam naar het einde. Toch zullen beide ploegen dit weekend een flinke vinger in de competitiepap kunnen steken, want tegenstanders zijn kam pioenskandidaten bij uitstek, VUCen SCR. Vooral Schiedam is er op gebrand het Haagse VUC heentje te lichten, want destijds wonnen de Hagenaars op eigen veld op niters fortuin lijke wijze met 1—0. Belangrijk ste oorzaak ook toen; het volko men machteloze offensieve werk van de Schiedammers. Nog steeds is de Schiedam-verdedi ging een van de minst gepas» seerde defensies in de Neder landse honkbal-wereld, maar daarmee gepaard gaat een ho peloos lage klassering wanneer het om het scoren van runs gaat. Dat laatste heeft Schiedam al een fors aantal overwinningen ge kost en waarschijnlijk ook het kampioenschap. Coach van der Velde heeft al veel geprobeerd, maar heeft het juiste recept nog niet gevonden. Hopelijk wil het zondagmiddag op Harga tegen VUC na vier nederlagen einde lijk weer eens lukken. Voor buurmn Holy is een uit- overwinning op SCR, behalve een stunt van heb ik jou daar, ook een zeer prettig middel om zich naar een zorgenvrije rang lijstpositie toe te knuppelen- Na het sterke spel van de laagte weken, bekroond met de 2—1 overwinning op Schiedam van vorige week, lijkt een dergelijke verrassing van het team vao coach Rob Middendorp beslist niet onmogelijk. SCR is dit séizoen al meerdere malen, door het oog van de naald geglipt door een portie honkbalgeluk in de laatste ki llings, maar juist Holy moet''in staat zijn de Rotterdamse „mazzelbalans" wat meer "in 'evenwicht te brengen. Liefheb bers van verrassingen zouden dit weekend dankzij Schiedam en Holy wel eens aan. hun trek ken kunnen komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4