Tweede prijzen voor Reyiuer houdt Ducks op nul Schiedam neemt wraak HOLY AFGESTRAFT m POLLUX TROTS DERDE TIJDENS EIGEN TOERNOOI WÊmSk Juliana MêS, iSÉi Geen organisatie e Actie 'Kind in nood' SW weerstaat Sparta iigëfeÉ Ook Govert de Lange sponsort DHS wem* Excelsior echt knock out WK vierde iu Skoltoernooi ASVION naast de prijzen Sebiedamsche Courant - MAANDAG 27 AUGUSTUS 1973 SVV 'Cupfighter' af Door Hans Soeters VENLO Natuurlijk was het Rob Baan, FC VW's tevre denheid uitstralende oef «meester, die als eerste op het in de catacomben verzamelde persvolkje toestapte. Hij, de man d'ie vorig seizoen zoveel hoon te verwerken kreeg, pareerde nu monter de heel wat opgewekter gestelde vra' gen. Zijn VVV, de formatie die in staat blijkt zo'n zesdui zend kijkers naar het Venlose stadion De Koel te lokken, vermorzelde „cupfighter" SVV. „Ja, een cupfighter", straalde Rob Baan, „want reikte SVV vorig seizoen niet tot de derde ronde?" En juist die vooruit gesnelde faam, had de Venlose veldheer graag gebruikt om ziin equipe te inspireren. „Maar", wilde hij graag kwijt, „wat hebben we tegen deze wedstrijd opgezien". De brede lach, die Rob Baan na langs de volle tribunes kon slid- deze woorden de zelfs in de schaduw nog erg warme gang in smeet, verklaarde veel. Een en al opluchting, want met Rob Baan ontdekte VVV al snel dat dit SVV in geen enkel opzicht herinneringen opriep aan die zo gevreesde cupfighter. Snel, te snel eigenlijk, ontdekte de Ven lose Formatie dat het zich te bulten kon gaan aan Spielerei, die toch ook weer zo gevaar lijk bleek. Hoe valt het anders te verklaren dat de defensief zo zwakke Vercoulen zich kon ont poppen als opbouwer bij uitstek. Hoe was het mogelijk dat mid denvelder Hendricks lachend ven, zonder dat SVV's afweer er iets tegenover stelde? ,Geen excuses", reageerde Bob Maaskant op de als een comple te afgang heleefde nederlaag. Geen verzachtende omstandig heden al waren ze er wel. Zoals in eerste instantie het uitvallen van Maarten van Beek („Ik kreeg een trap tegen m'n achil lespees. Nee, niet .m'n eerst geblesseerde enkel, want daar had Ik juist geen last van"), waardoor de op het middenveld niet onverdienstelijke John van der Spek naar de achterste vier gehaald werd. En ook het uit vallen van deze gelegenheids- verdediger, wél een enkelblessu re, kwam de rust, vooral in de fensief opzicht niet ten goede. Toen ook Rinus Steenbergen na een trap tegen het kuitbeen van de uitblinkende Kramer ver van het strijdgewoel op rechts mocht blijven meehuppeien, was er geen houden meer aan. Het waren wél excuses, want de organisatie ontbrak, daar kon den de beide invallers, Leen Wamaar en Aad Osterholt, niets aan veranderen. Geen excuus echter voor de aanvallende machteloosheid, die ook in Ven- Id onverminderd van kracht bleef. Tegenover de bergen werk verzettende Paul Roodnat, demonstreerde Jan Coenen nau welijks spitswerk van enige im portantie, terwijl Slobodan Duti- na er soms nog wel eens tussen door stoof, maar tegen de ro buuste Venlose afweer fysiek veel te veel te kort schoot. Het was meer dan Rob Baan ver wacht zal hebben, want VVV beheerste de strijd, sterteer nog overklaste bij vlagen dit qua ar beidsinzet zo magere SVV. Het was dan ook opvallend en sim pel tegelijk hoe VVV's oefen- meester de naar vrijheid rui kende Dutina wist af te stoppen. „Toen ik dat zag gaan gebeu ren heb ik Smedts er in ge stuurd, nou, en toen was ook die zaak bekeken", motiveerde Baan zijn zo succesvolle wissel. Reserves. Bob Maaskant had ze opgebruikt, hoewel de situatie er om smeekte. Want in de 17e minuut al bestrafte arbiter Ber- revoets een reflex beweging van Dick van de Korput met een vrijetrap op <le rand van het strafschopgebied. De voorzet van Van de Weide was op maat, waardoor de vrijstaande De Klerk zijn ploeg naar 1—0 kon koppen. Bob Maaskant: „Een krijgertje, want wat Dick deed was gezichtsbeschermen, hij stond nota bene maar een paar meter bij die vent vandaan". Toch was SVV in die fase, uitge zonderd enkele zenuwslopende minuten na de openingstreffer, niet eens zoveel minder dan de thuisclub. Dutina knalde een voorzet van Steenbergen net naast, terwijl Paul Roodnat die zelfde Dutina vrij voor Schroemges manoeuvreerde, maar weer ging deze opgelegde kans verloren. Het waren uit vallen, dat wel, maar VVV strandde steeds op de Schie- damse verdedigïngsveste al kreeg Jan van der Velden toen reeds te vaak de sterk spelende Kramer te dicht bij zich. Zeker in de tweede helft bezorgde WV's blonde furie de roodgroe ne defensie koude rillingen. Sterk in de lucht, maar ook vlekkeloos in de combinatie, was het steeds weer Kramer die met de snelle De Klerk verwar ring bleef stichten. Kramer was het ook die de bal ineens op zijn slof nam, boven Van der Velden tegen de lat kogelde, maar de hierop volgende kansrijke posi tie door Pala verknoeid zag. En nog steeds was de stand 10 en ging de Venlose speiersbank toch wat onrustiger zitten schui ven, want SW die kleine marge was juist de enige overgebleven inspiratie voor een steeds moei zamer tikkend SW. Twijfelde Rob Baan, wie het afstoppen van Dutina moest gaan verzor gen, het werd de snelle Smedts en pas veel later Verbong, de man waar het publiek om smeekte. Want al vloeiden VVV's combinaties aanzienlijk geraffineerder dan de haperen de tegenstoten van SVV, pas in de 67ste minuut leverde het ren dement op. Van Tilburg stootte door op links, maaide ter hoogte van Aad Osterholts voorhoofd de bal naar Kramer, die prompt voor 20 2orgde. „Ook een krijgertje", aldus Bob Maaskant, „dat was toch geheid gevaarlijk spel?" Het was het zonder meer, echter niet in de ogen van arbiter Börrevoets, die zich al eerder als home re feree had aangediend. Rob Baan: „Maar het betekende wel dat SVV het na ons tweede doel punt niet meer zag zitten en toen hebben we ook toegesla gen". Wat zoveel betekende als een knal van Kramer op de paal en een doelpunt van Hen dricks, die zelfs in het straf schopgebied nauwelijks werd af gestopt. De strijd was beslist. AI tekende Jan Coenen, na een pass van Dutina, voor 31. Want wat een slotoffensief had moeten inlui den, accentueerde slechts de af gang. Hoe anders was het te verklaren dat invaller Smedts met een simpele voorzet wéér Kramer naar 4—1 kon sturen. Cupfighter SW staat weer jnet beide benen in de competitie.... Opstellingen: (VW) Schroemges; Janssen, Til laar, Hermans, Ver coulen; Pala, Van Tilburg, Hen dricks; Van de Weide, Kramer, De Klerk. (SW) v.d. Velden; De Tuinder, AAD OOSTERHOLTmoeilijke rentree Steenbergen, v.d. Korput, Roodnat, Coenen, Cutina. Beek (Wamaar); Zoetmulder, Mulder, v.d. Spek (Osterholt); Schiedam Sportambtenaar Gé Rens roept alle Schiedamse sportverenigingen op om op maandag 3 september deel te nemen aan de actie „Kind in nood". Gé Rens: „Wij denken daarbij aan eeia onderverdeling van bij voorbeeld een elftal per wijk". Collectanten voor deze actie kunnen zich opgeven bij de afdeling Sportzaken van de gemeente Schiedam, Stadskan toor, tel. 260500. Of via het be stuur van hun sportvereniging. Schiedam Het C-elftal van SW heeft zich in de wedstrijd tegen Sparta, voor de KNVB-beker voor jeugdelftallen, uitstekend geweerd. De Schiedammers wonnen Ihet spannende duel ten slotte met 1—0 door een in de slotfase gescoorde treffer van Jan Grc«neweg. Schiedam Het jaarlijkse toer nooi van Spirit is opnieuw naar alle tevredenheid verlopen. Jammer voor de Schiedammers was het natuurlijk wel, dat men zelf niet de bekers voor de eer ste prijs kon grijpen, maar met twee tweede plaatsen (zowel de dames als de heren) kunnen de organisatoren bepaald niet onte vreden zijn. De dames hadden zelfs uitgesproken pech, want met uitzondering van het 0-0 ge lijkspel tegen winnaar Ring Pass werden alle overige wed strijden gewonnen. Als gevolg echter van de speciale toeraooipuntentelling, waarbij doelpunten extra werden geho noreerd, bleken de Ring Pass dames uiteindelijk één punt ho ger in de toernooi-markt te lig gen. Bij de heren was het dui- delijk, dat de winnaar van vorig i jaar, Rijswijk, in feite veel te sterk was voor dit evenement. Ook de Spirit-heren konden niet tegen de Rijswijkenaren op, en moesten uiteindelijk met een go- deelde tweede plaats genoegen nemen. Overigens was het wel jammer, dat diverse teams niet met hun sterkste formaties naar Schie dam waren gekomen. Zo organi seerde de nieuwe Rotterdamse hockéyreus HC Rotterdam ook zelf een toernooi, zodat in Schie dam met een reserve-team werd geacteerd. Schiedam De dames van Julia na zijn de oefenreeks niet al te best begonnen. De Schiedamse volleybalsters verloren In Rot terdam van een sterke selectie van Gerard de Lange RC met 30, via de setstanden 15—9, 1614 en 1510. Juliana trad aan met een combinatie, be staande uit tweede teamspeel sters, jeugd «n een aantal speel sters van het eerste team van vorig seizoen. Schiedam De honkballende Schiedam-junioren, die in een halve competitie met H.MS, ABC, Haarlem N'icnls, Drachten, ODIZ Zaan dam en Ducks Boxtel om het kampioenschap van Nederland strij den, hebben gisteren een goed begin gemaakt. Op Barga werd het zowaar een echt pitchersduel, dat uiteinde lijk door de talentvolle Fred Reymer werd gewonnen. Veer tienjarige Fred gooide de schit terende cijfers 15 x drieslag, eenmaal vierwijd en geen enke le honkslag tegen. Daarmee ble ven 'de Ducks op nul punten staan en omdat Schiedam drie maal scoorde gingen de punten naar Schiedam. Spelmoment uit de wedstrijd Spirit-AeolusDe Schie damse dames reikten tenslotte naar een fraaie tweede prijs... DHS heeft naast sponsor Patrick, de Fran se firma die de cluh uit Kethel gratis voetbalschoenen gaat verstrekken, ook de Schiedam se dranken-leverancier Govert de Lange bereid gevonden een vorm van sponsoring voor zijn rekening te nemen. Daarnaast bestaan plannen om rondom het nieuwe trainingsveld, dat de2C week In gebruik genomen wordt, maar ook rondom het hoofdveld een complete lichtin- j stallatie aan te brengen. Schiedam Het was duidelijk, dat Schiedam wat had goed te maken. Vier nederlagen op rij elimineerden alle neg aanwezige kampioens kansen voor de Schiedammers en zorgden ervoor, dat VUC en SCR onderling mogen uitmaken wie er met de titel naar huis gaat. Na gisteren lijkt het zeer waarschijnlijk, dat het Rotterdamse SCR de gelukkige zal zijn, want in de voorlaatste wedstrijdserie van het sei zoen liepen de Rotterdammers naar een voorsprong van twee pun ten. Zelf versloeg SCR een machteloos Holy met 10-0, terwijl con current VUC op Harga tegen een geïnspireerd Schiedam geen schijn van kans had. Coach Cor van de Velden had Aad van de Hamer (na twee wedstrijden Hans Vroon) weer op de werpheuvel gezet. Van de Hamer speelde voor het eerst sinds tijden weer 2oals het Schiedam-publiek hem graag ziet; zeer geconcentreerd, ook foutloos fieldend. Het gevolg was een ouderwetse serie werpcijfers; 10 maal drie slag, geen enkele- maal vier wijd en slechts vier honkslagen tegen. VUC kreeg in totaal slechts 31 man aan slag, slechts vier boven het absolute mini mum van 27 (3 slagmensen per inning). De enige Hagenaar die in de buurt van de thuisplaat kwam, was Panhuis. Hij bereik te dankzij een vangfout in de zesde innings het derde honk, maar kwam geen stap verder, omdat Aat van de Hamer Rotterdam Holy heeft tegen kampioenskandldaat SCR een nederlaag met dubbele cijfers <1(M)) geleden. De ambiance was er dit keer niet helemaal. SCR klaarde het karwei ook In één innings minder dan de regle mentaire negen. Onoverkomelijk was voor Holy een in de eerste innings opgelopen 3-0 achter stand. De SCR punten stroom den binnen op een fraaie drie honkslag van ex-Spartaan, ex- Iniemational Ben de Brouwer. Ben was met 0.750 (drie uit vier) de succesvolste slagman en op het eerste honk uitblinkend. Holy raakte verder aangeslagen toen in de vierde .slagbeurt linksvelder Ruud van Gent zich pijnlijk blesseerde. Een hoog geslagen bal werd door hem in eerste instantie verkeerd beoor deeld. Achteruitvallend trachtte hij te corrigeren, doch kwam daarbij ongelukkig terecht, en ging enkele seconden „groggy". Voorzichtigheidshalve werd hij naar Dijkzicht getransporteerd. Een eerste onderzoek wees niets ernstigs uit. Zodoende werd hij naar huis gestuurd, doch zal nog nader onderzocht worden. Ook achtervanger Witn Pijpers raakte geblesseerd, hij verstap te zich. Cees Reinders verving hem als achtervanger. SCR's produktiviteit was gelijkelijk verdeeld over honkslagen.. Holy fouten en vrije lopen. Holy's aanval leek in Vlaardingen te prompt weer een drieslag uit zijn mouw schudde. Coach van der Velde: „Je kon aan Aad zien, dat hij zich weer eens helemaal waar wenste te maken. Het is niet voor niks ge weest dat ik Hans Vroon een paar keer heb laten gooien". Ui teraard was de Schiedam-coach ook zeer tevreden over de slag prestaties van zijn equipe. VUC-werper Ron Stoop kreeg niet minder dan elf honkslagen te incasseren, maar liet na af loop weten, dat hij de hele wed strijd met een pijnlijke arm had staan gooien. Vandaar waar schijnlijk de grote „zichtbaar heid" van zijn worpen, want zijn „trage fastball" werd keer op keer weggetild. Topscorer daarbij was ook dit keer Raymond Morales, die met Deze keer haait de Schiedam honkloper hel net niet. Schiedam De cricketers van Excelsior zijn er niet in geslaagd lot de finale van de Knock Out competitie door te dringen. ïn de halve finaie finale struikel den de Schiedammers, toch fa voriet voor die finaJeplek, tegen het Rotterdamse Sparta. Een te genstander die eèn klasse lager speelt dan Excelsior, maar tot een totaal van 151 all out reikte. Excelsior kwam niet verder dan 78 ail out en verspeelde daar mee een unieke kans om vla een eventuele zege op het Utrechtse UD in het bezit te ko men van de zo fel begeerde ABN'-trofee. Blacquire voor de eerste twee Schiedam-runs zorgde. Ook de andere drie (door St. Maartens dijk gesponsorde) Schiedam-pun- ten, waren afkomstig uit de bo- vaarwel zeggen. Schiedam had er In leder geval de revanche mee gekregen voor de schlemie lige 1-0 nederlaag, destijds in Den Haag, venste helft van de Schiedamse Werpersresultaten: Schiedam: slagformatie (Btacquire, Mora- Van de Hamer ,Mj, les, Vroon en Ton Ebben). een slaggemiddelde van duizend De Hagenaars hadden, zoals ge- (4 uit 4) zeer waardevol bleek. zegd, hier weinig tegenin te Hij was het ook die in de derde brengen, en konden met een 5-0 slagbeurt samen met Gerard nederlaag de kampioenskansen 3 fouten. VUC: Ron Stoop 9-2-10 4 fouten. Slagprestaties Schiedam: Mora les 1,000, Blacquire 0,500, Roos- loot 0,500, Vroon 0,333, Van de Hamer 0,333. Rotterdam VVK moest in het Sknboernuui van Onit winnen om in de finale te komen. Het heeft alles In het werk gesteld om zover te komen. Het lukte echter niet. Onit had aan een gelijkspel voldoende, dus speel de het geheel verdedigend. Mooi was dat zeker niet, maar wel doeltreffend. VVK kwam er niet aan te pas en het Meef dan ook 0-0. De jongens uit Kethel mochten toen gaan spelen om de derde of de vierde plaats met GSV Sero, Het kwam door Peter van Mill wel voor te staan met 10, maar ook deze wedstrijd eindig de In een I—1 gelijkspel. Straf schoppen moesten toen uit gaan maken wie op de derde plaats zou eindigen. Dat werd GSV. Het wist de strafschoppen beter te nemen dan VVK, dat dus ge noegen moest nemen met de vierde plaats. zijn gebleven. Ludwig Ascension liet de ene Holy honkslag voor zich noteren. Met een zeke re opluchting ruimde Holy na 8 innings op, de afstraffing was persresultaten: SCR Wim Bek- hard aangekomen. Scorever- ker 8-3-1. SCR 1 fout. Holy loop: SCR 3-1-0-0-0-0-2-4 is 10. Hubert Hueting 9-7-7. Holy 7 HOLY 0-0-0-0-0-0-0-0 is 0. Wer- fouten. Vlaardingen Het zaterdag en zondag gehouden Zes-Stcden- toernooi, georganiseerd door de VMHC Pollux in het raam van V-7C0, is uitgegroeid tot een le vendig stukje propaganda voor de hockeysport. Een iniernado- naal verbroederingsfeest op het sportieve vlak met pittige wed strijden werd beheerst door de gasUeams van The Olton Hoc key Club (West Warwick) en de Eryv'so ivi'd-sur;y ïlock-y C'ub u't JlesDn. m v/ rd ongeslagen winnaar terwijl Heston alleen voor de 'TT club uit Warwick het hoofd moest buigen en tegen Asvion (Schiedam) niet verder kwam dan een puntloos gelijkspel. Pol lux bereikte een derde plaats, Asvion werd vierde, terwijl HGC uit Wassenaar als vijfde eindigde. Het Rotterdamse Hilli- gersb^rg bezettj de laatste plaats, U tslrgen: Warwick—Rotterdam, 1—0; RotterdamVlaTdhTn o--V Warwick—'Wassenaar 3 0; Rotterdam—Schcd-m 0—Q; Vlaardingen—Wassenaar 2—0; Rotterdam—Wassenaar I—l; Warwick—Vlaardingen 1—0 RotterdamHeston 0—1; VlaardingenSchiedam 2I; HestonWassenaar 2—1; War* wiek —Schiedam 2—0; Schie dam—Heston 0—0; Warwick— Heston 21; VlaardingenHes ton 0—4 en SchiedamWasse naar 1 Or.der de talrijke toeschouwers b^vord zich ook burg meester mr. J, I.'e'ïsd—s. Bij de zater- f*_„ statiir 's r?*n veilia. der A. C. Kloots de honnmrs waar. Er waren toespraken over en weer terwijl de deelnemers aan het toernooi de nodige geschen ken kregen aangebod n. - De gedenkpenning V-700 en boven dien het boekwerk: 700 jaar Vlaardingen. De dames ontvin gen het Delftsblauwe Gedenk bord, de heren de das met de stadskleuren. Na de wedstrijd n was ook op het complex van Pollux de stemming geani meerd, Na het uitreiken van de 1*vn door voorzitter Jam üotzke, werd nog een rondvaart gemaakt door de Rot terdamse havens.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3