SCHIEDAMSCHE COURANT iiken maken wensen bekend en speelplaatsen Valse collectanten op pad voor actie nieuw dierenasiel BLAUWE BRUG IN VERVAL Onderwijzers leren zingen Vaart achter bouw nieuwe buitensluis TURKEN EN GRIEKEN VECHTEN OM VROTJW VREDESWERKGROEP MET 'LEGER-ENVEI.OPPES' Voor besteding deel van watermiljoenen Excursie door plantentuin Concert WF ten bate Lentefeest Bijdorpers in wijkblad: Vanavond disco in Instuif Dierenbescherming voelt zich gedupeerd W>'-- Woensdag 5 september 1873 4 pagtaa'r 99ste jaargang no. 24809 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In de Heemtuïn van het Prinses Beatrixpark zal op zaterdagochtend 8 september ?nj excursie gehouden worden. Evenals vorig jaar zal de heer! J. C. Kapel de belangstellenden deskundig voorlichten over de< velé, djkwijls zeldzame planten soorten. 's-Ochtends om30.00 uur begint de excursie op de parkeerplaats in het park bij de ingang bij de Blauwe Brug aan de Schiedanj- seweg. - De kamerplantenverzorging op dé Stadskwekerlj zal op zaterdag 29 september beginnen. De heer De Bruin, 'bij 'wie men zich tele fonisch kan aanmelden (nr. 154605), zal de-verzorging van diU verst billende planten verkla- féïlV" -• Een springtij ais in- 1953 zou •hiermee fcarle meien moken. Krediet voor voorbereidend werk Schiedam Op korte termijn begint men met dé bouw van een nieuwe buitensluis tussen de Voorhaven en de Buiten haven. Vervanging van da huidige sluis is dringend noodzakelijk, omdat deze het laatste zwakke punt is in de waterwerihg langs de Nieu we Waterweg. -Onderzoekingen hebben trit-ge- :.'v vzezjën; -.;datr de. Tüis_ -njist: be- stand zóu 'zijii tegen éèa 'springtij;; waarvan in .1953 sprake was. Eindelijk 'kan men' opschieten met het wégwerken van de zwakke schakel,' nu de ge- meenteraad heeft besloten een.krediet van 826.000 gul-, den beschikbaar Te stellen voor de werkzaamheden, die vooraf moeten gaan" aan de bouw van dé sluis. DU be treft het verleggen van de gas-, water-en elctriciteits- leidingen ter plaatse, waar van de kosten vóór. de helft door het rijk worden gesubsi dieerd. Het is de bedoeling, dat het rijk de bouw'vaó.L'-dê^.'sluis en het aanleggen van een brug daar overheen voor. negentig procent vergoedt.. Aanvanke lijk zou de sluis voor hon derd eh dé brug-voor vijftig procent gesubsidieerd wor den. Schiedam De Top Twintig Dis cotheek geeft vanavond een dis co-show in de sociëteit Instuif Schiedam. Disc-jockey is de Schiedammer John Kloppers, vaste DJ van de voetbalvereni ging Excelsior. De avond wordt gehouden in ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven .71. De toegangsprijs is 2,50 gulden voor leden, introducés moeten zes gulden betalen maar worden dan tevens lid van de Instuif. Schledam/Vlaardin- gen Tijdens een vechtpartij tussen twee Grieken en twee Turken op het grasveldje op de Damlaan is één ge wonde gevallen. De 17-jarige Turk M. C. uit Vlaardingen werd met een meswond la het bovenbeen naar het ziekenhuis ge- bracht De oorzaak van de bui tenlandse ruzie bleek een vrouw te zijn- Een ruzie die al gauw ontaardde ia messetrekkerij tus sen het Griekse en het Turkse duo. In het heetst van de strijd liep de in Vlaardingen wonende Turk M. C. een mes steek in het boven been op. Hij werd naar het Dr. Nolet- zïekenhuis gebracht. De dader, de I8-jarige I. P. uit Griekenland, is ingesloten in het •hoofdbureau vanipp-^' litie. Schiedam De Harmonie en het Gemengd Koor van Wilton-Fij- enoord geven vrijdagavond 28 september een concert in het Passage Theater. De opbrengst is bestemd voor de. stichting Lentefeest, die .zich inzet voor de hulp aan invaliden. Na afloop van het concert wordt een film vertoond over paardrij den voor gehandicapte kinderen. Hierbij zal een deskundige toe lichting gegeven worden door mevrouw De Moll, Kaarten voor het concert zijn aan de kassa van het Passage Thea ter te kcop d 2,50. Inlichtingen over de stichting Lentefeest zijn verkrijgbaar bij -mevrouw R. Konings, Rosslnistraat 25, tele foon 705381, en de heer H. Post- hoomCcpemicusstraat 14, te lefoon; 267131. Schiedam De wijken in Schiedam hebben verlang- lijstjes opgesteld hoe zij „hun" deel van de water miljoenen besteden willen. Algemene wens op de lijs- Schiedam De afdeling Bijzondere Wetten van de Sehie- damsë politie is op het ogenblik naarstig op zoek naar en- - kele jongens die zich uitgeven voor collectanten voor een nieuw Vlaardings dierenasiel. De jongens, die zeggen lootjes te verkopen die behoren bij. een prijsvraag waarvan de op brengst, ten goede komt aan de bóuw van een. nieuw ..asiel, zijn i de afgelopen dagen gesignaleerd k in de buurt van de Vlaardinger- dijk ,iii 'Schiedam. Een inwoonster van de Wïlhelmi- >-.-,naflat aldaar, mevrouw1 Abels- ma, lichtte dè dierenbescher- Vming in, omdat ze het nogal ei-, -genaardig vond, dat het Vlaar dingse dierentehuis in Schiedam collecteerde, terwijl deze stad zelf broodnodig om een. nieuw onderdak voor het asiel verle gen zit,: Deze merkwaardige situatie werd al gauw opgehelderd door de Stichting Vlaardings Dierente huis bij monde van de familie Zwart: „Wij wetenhelemaal niets van de verkoop van lootjes voor een nieuw asiel. We heb- ben alleen een zogenaamde Zil vervlootactie. Scholieren van twee Vlaardingse scholen gaan voor deze actie huis aan huls le peltjes verkopen. Maar ze blij. ven echt op het grondgebied van "Vlaardingen". WRANG De Schiedamse afdeling van de dierenbescherming voelt zich. ui teraard gedupeerd door dezé wrange „grap". Te meer <.mdat zij in- de week van Werelddie rendag (4 oktober aanstaande) zelf een grote collecte wil orga niseren. Een ieder- die dus collectanten aan zijn huis krijgt: zowel het Vlaardingse als het Schiedamse dierenasiel weet' niets van de verkoop van lootjes. tjes van elke wijk: eer» trefcentrumen speelplaat sen. Met het realiseren van alle wensen is bijna twee keer zo veel geld gemoeid, als de twee en een halve mil joen gulden die uit de af koopsom van het watercon tract voor de wijken is uit getrokken. De afkoop van het „eeuwigduren- liseren kan niet. En ik vraag mij af of de raad bij het besluit to: deze verdeling, van al deze wensen op de hoogte was", al dus de arts. Met verscheidene andere leden van de commissie was hij van mening dat het verlanglijstje van sommige wijken overigens aan de bescheiden kant was. Verder vroeg de commissie zich af in hoe verre de opstellers van de lijstjes representief zijn voor de betrokken wijk. de" contract, waarbij Rotter- Op 18 september zal de gemeente rrfl - De Blauwe Brug over He vroegere Poldervaart. Schiedam Er zijn mooie bruine envelop pe» in gebruik bij de gemeente-secretaris van Schiedam. Ze zijn ö.voorgedrukt en op ie dere enveloppe staat te lezen: „Afdeling Be volking, Burgerlijke Stand en Militaire Za ken, Overschiesestraat 2," Let vooral op dal „Militaire Zaken," Nu is het mogelijk dat die gemeente-envelop- .--'pes in handen van on- "--bevoegden vallen Diis: in de handen van nietgemeenteambte- naren. En zo kan het gebeuren dat een stichting als de Vre- deswerkgroep Schie dam die mooie, nog ongebruikte enveioppes in haar bezit krijgt. Op zich is dat niet zo In teressant. Wel komt het wat ongewoon over als de Vredeswerk- groep, een anti-milita ristische beweging, dankbaar gebruik maakt van de envelop^ jes van Militaire Za ken. Waarschijnlijk doet de werkgroep dat dan om papierverspilling ta voorkomen. Deson- danks blijft het verma kelijk om in een enve loppe van Militaire Za ken een bericht van da Vredeswerkgroep aan te treffen, waarin zij mededeelt dat op don derdag 6 september een gespreksavond zal worden gehouden, waarop gesproken zal- worden over dienstwei» geren en over acties binnen de kazernepoor ten. Maar de werkgroep is wel consequent: want zij gebruikt wel leger- enveloppes, maar met twee simpele, nuchter getrokken en dikke balpenstrepen degra deert zijhet gedrukte verhaal op de envelop pe tot een overbodige vermelding, als ware het per abuis op de en veloppe afgedrukt. De gespreksavond begint om. 20.00 uur in het Proveniershuis nr. 16, Belangstellenden zijn van harte welkom. dam zich in ruil voor het ha vengebied Nieuw-Mathenesse voor een gering .bedrag ver plichtte water aan Schiedam te leveren, bracht veertien miljoen gulden in het laatje van de ge meente. Ongeveer vier miljoen daarvan zal worden besteed om een ge leidelijke verhoging van de wa tertarieven mogelijk te maken. Van de overige tien miljoen gul den besloot de gemeenteraad in principe zeven en een half mil joen gulden te besteden aan al gemene projecten en twee en een half miljoen in de wijken. Het lijstje van algemene projecten I bevat ondermeer de verbouwing I van het Passage-theater, een nieuw onderdak voor het asiel, een instructiebad in Groenoord. een nieuwe jachthaven en ver spreid over de stad vier kruis- gebouwen. De Sociale Adviescommissie ver gaderde gisteravond over het verlanglijstje van de wijken, waarover de gemeenteraad eind november zal beslissen. Daar voor zal eerst nog weer een ge sprek plaats vinden met verte genwoordigers van de wijken en verscheidene instanties. VERDELING De Kethelse 2rts R. van der Veer vroeg zich in de vergadering van de commissie af of de ge meenteraad met het oog op het lijstje van de wijken be reid zou zijn terug te komen op de verdedeling zeven en een half miljoen gulden en twee en een half miljoen, MOp e^i zeker moment is het of het één of het ander- Alles rea- Schiedam De wijkvereniglng Bijdorp Is bang voor het Instorten van de Blauwe Brug over de drooggelegde Poldervaart. De houten pa len, waarop de in verval geraakte brug gefundeerd is, gaan rotten, nu ze niet meer in het water'staan. Hoewel het snelverkeer geen toe gang meer heeft tot de Blauwe Brug, maakt het langzame ver keer er nog steeds gebruik van. In het blad Bijdorps Nieuws spreken de Bij dorpers hun onge rustheid over de situatie uit. SPOORBAANSTRAAT Het blad vermeldt tevens de onte vredenheid van de bewoners van de Spoorbaanstraat over het onderhoud van hun straat. Het wegdek daarvan laat zeer te wensen over. Dit is voor een deel toe te schrij ven aan het zware verkeer, dat van de straat gebruik maakt. De bestrating is bovendien ver zakt na het leggen van aardgas- leidingen door de gemeente. De eigenaar van de straat, de heer Martijnse, voelt zich niet verantwoordelijk voor de aange richte s:hade, de gemeente evenmin. Deze is ook nog niet ingegaan op het voorstel van de Bijdorpers om. eventueel met de opbrengst van de afkoop van het watercontract, de straat over te nemen. Dit kwam naar voren tijdens een onderhoud tussen burgemeester en wethouders en een aantal verenigingen over de besteding van het watergeld. De wijkver- eniging Bijdorp deed tijdens het gesprek tevens de suggestie aan de hand, van het geld de krui sing van de Nieuwe Damlaan en de Schiedamseweg beter te .beveiligen en de straatverlich ting in Bijdorp te verbeteren. Dit najaar zullen B en W zich tij dens een tweede gesprek uit spreken over de besteding van het geld. weer met de vertegenwoordi gers van de wijken en instanties om de tafel gaan zitten om ver der te praten over de verlang lijstjes. PER WIJK Per wijk zi?n de lijstjes er als volgt uit: Groenoord: Een trefcentrum (waarin een kindercrèche, bi bliotheekruimte. muziekschool en ontmoetingsruimte) en een onderdoorgang bij de Mozart- laan. Nieuwland: Verbouwing van het huidige wijkcentrum, de aanleg van een speeltuin op het Schutterveld, een oefenterrein voor de Technische School op dat veld en het verbeteren van de toegang tot Nieuwland via het Spinhuispad. Schiedarn-Zuid: Een herverde ling van de speelplaatsen, een dependance van het diensten centrum „Vier molens" (moge lijk in de Bethelkerk). rijwiel- boxen en een onderdak voor de pakvindersgroep Christophorus. Singelkwartier: Verbetering van de speelplaats naast de Beatrixschool, het geschikt ma ken van het grasveld aan het Marconiplein voor de jeugd (voetballen) en verbetering van de speelsituatie van 't Hofplein. Schicdam-West: Twee spcelge- legenheden (in beide de! an van d.- wijk aan weerszijden van de Aleidastraat) en eigen onderko men voor de wijkverenlging. Blijdorp: Verbetering van de Spoorbaanstraat. uniformiteit van de straatverlichting en ver keerslichten bij kruising Bij dorp. Schiedam Het Dr. Gehrels-In- stituut in Amsterdam gaat les geven aan leraren. De cursus muziek-didactiek voor het basis onderwijs, is bedoeld voor on derwijzers die belangstelling voer muziek hebben en hun leerlingen daarin willen onder- ,-F richten. De lessen van het Dr. Gehrels-!n- sti:uut worden wekelijks gege ven door ervaren cursusleiders. In Schiedam gebeurt dat steeds in de Rijks scholengemeenschap in de Hugo de Grootstraat. Cur susleider B. Pak

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1