86 stands in inmens groot hallencomplex Een vriend op de Kermis P ;,(hn in ieder geval uit de kosten te komen AQ,_2?. SeP> De nieuwe Brievenhoekje HALLO ALLEMAAL De prijs winnaars puzzel SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1973 3 Vlaardingen re 000 ardtëk- -fcfs «3Bura*> - -^o." yiaafdiiigen - Het immens grote haÏÏencom- plex voor het alles -in-één-evene ment i Vlaardingen Present aan de Buys Baltot- laan nadert met rasse schreden z'n vol- I tooling. Over negen dagen moet de thans Be organisatoren van Vlaardingen Present verwachten op z'n minst 22.000 bezoekers. Niet al- leen om m ieder geval uit de kosten (ruim een ton) te komen maar ook omdat de Lijnbaan* beurs» zoals die vorig jaar werd gehouden, binnen drie dagen «J.4.000 mensen trok. Vlaardingen Present - driemaal groter - duurt tien dagen en is boven dien niet louter commercieel. Alles wat er meer aan bezoe kers binnenstroomt Is winst. De stich.uig tentoonstelling Vlaar dingen 700 houdt nog voor zich, waar die extra's naar toe gaan. Er is in ieder geval een doel voor. De officiële opening van dit unie ke Vlaardingse gebeuren is toe bedacht aan mevrouw Th. A. Heusdens-Mansholt. Ze verricht de openingshandeling op dertien september om elf uur. 's Mid dags gaan de poorten voor het publiek open. Een totaal van ze- entachtig stands staat dan klaar om tien dagen lang een, hoopt men, machtige stroom pu- nog lege en stille ruimte daar in de West- wijk zijn ingericht tot wat naar Vlaar dingse begrippen gerekend wei eens de grootste manifestatie aller rijden zou kun nen gaan heten. bliek op tal van zaken te ontha- De hoofdmoot van Vlaardingen Present vormt d «middenstand. Het was tenslotte ook de Vlaar dingse Middenstands Centrale» die het initiatief nam een mach tig slotakkoord te willen geven aan het V 7-feest. Het moest on der verantwoordelijkheid van een stichting een „evenement zonder weerga, bruisend van activiteiten, boeiend als een show, kleurrijk als een parade en interessant als een veelzijdi ge jaarbeurs worden". „Een at tractie van regionale betekenis" zo vermeldt het boekje blij. SHOW De 86 stands, die tentoonstellings architect J. J. Koedood op de 5.400 viedkante meter vloer-op- pervlakte neerzette, zijn onder verdeeld in middenstand, cultu rele, maatsch appel ij ke of gees telijke stands (17) en vijf ge meentelijke diensten of bedrij ven. Er zijn ook de zogeheten evenementen. Kreatief Vlaardin gen presenteert zich met behulp van de Vrije Academie en hon- derdvijftig werkstukken van Viaardingprs, zoals schilderijen, foto's, wandkleden en plastie ken. Er is een Notenfastival Vier leden van de stichting Tentoonstelling Vlaardingen 700 bijeen in de nog holte ruimte, waar alleen maar bet géklapper van het dekzeil ïs te horen. Straks evenwel zal dit complex een geheel van brui sende activiteiten zijn. En zit het er onder andere voor de ze mensen weer op. V.Ln.r. vice-voorzitter mevrouw Van Toor-Busdrmann, directie en administratie. Den Draak, voor zitter van thet stichtingsbestuur L.AAA. Bracco Gartner en se cretaris Oppe, voor bekend en onbekend talent Presentator heet Joop Vos, die de al dan niet muzikaal aange legde Vlaardinger in de gele genheid stelt de bühne te be klimmen. BIOSCOOP Er is een modeshow van doe-het- zelvers en een kindermusical, waarover meer op pagina drie van het Vlaardings Dagblad. De Unilever Re se arch-groep stelde een geluidsprojector en een ope rator beschikbaar, waardoor Vlaardingen Present een bios coop rijk werd. Er worden min stens vier voorstellingen per dag gegeven. Het gemeentebestuur presenteert de nieuwe gemeentebegroting, nog vóór deze officieel aan de gemeenteraad is aangeboden, vermeldt het informatie bulle tin. In de vorm van een telraam wordt het hooggeëerde publiek duidelijk gemaakt welke be stemming er aan de gemeente lijke miljoenen is toebedacht. Een nieuwtje is ook, dat de stand van het gemeentebestuur tot stand kwam dank zij de mede werking van de coördinatiecom missie van de Archeologisch- Historische Tentoonstelling Vlaardinger Getijden. Een deel daarvan is op Vlaardingen Pre sent aanwezig. Voorts staat er de gemeentepolitie, de stichting nationale hart actie, de actie Kameroen en de Caravan van de Herdenkingszegels Vlaardin gen 700 jaar stad. Collectieve stands zijn er van de Vlaar dingse schilde rspatroons, de Vlaardingse Slagerspatroóns en de Vlaardingse drogisten. De Jongeren-lnformatlebenrs be staat uit acht stands, onder meer de Jeugdgemeenteraad, de Vlaardingse raad voor jeugd- en jongerenwerk en Scouting Ne derland. Ook sociëteit 't Vrondel en CJV Liefde en Vrede ontbreken niet, PRIJZEN. De toegangsprijzen zijn nogal ver schillend. De avondtarieven zijn het dubbele van de middag- tarieven. Volwassenen betalen 's avonds 3 gulden toegang 's middags 1,50) en kinderen en 65-pIussers 1.50 ('s middags f 0,75). De bezoektijden zijn dagelijks van 14.00 tot 17.30 en 's avonds van 19.00 tot 23.00 uur. En 's zondags is de tent dicht. Het tentencomplex en de opbouw komen uit Beli ëg.Veel mooter dan van onze vorige leveran cier, vond bestuurslid Den Draak, die nog opmerkte, dat zestig procent van de kosten van de deelnemers moet komen en veertig procent van de be- zoekersgelden. Er was kermis in het dorp. Op de speelweide achter café „Het gulden paard". Er waren twee draaimo lens, vliegtuigjes, botsau- - to's, een reuzenrad, tentjes en kraampjes. Van ver hoorde je de schetterende muziek al, van alles door elkaar. Chris was er elke dag. Hij hoefde alleen de straat maar over te steken en hij stond tussen de ca ravans waar de kennis- mensen woonden. Vroeger heetten die rijdende huizen woonwagens en er Hep een paard voor. Maar toen wist ook nog niemand wat een caravan was. Vanuit zijn slaapkamerraam kon Chris 'v. precies op die caravans kijken en bij wist ook wie v er woonden en of er kinde ren waren. Door al die her- rie kon hij toch niet slapen en daarom ging hij 's ■j avonds voor het raam zit- ten kijken naar al dat kleurige kermisgedoe. ...Chris had een gulden gekre- - gen van opa en ook nog een riks, omdat hij de baas van „Het gulden, paard", gisteren had gehol- - - pen met kisten sjouwen. Ha, nu kon hij zijn geluk eens beproeven boj de tent met de knikkerspellen. Hij wilde graag een horloge 'x'winnen maar dan moest je naar een andere plaats. Maar ze schreven elkaar trouw en toen het jaar voorbij was en het weer zomer werd werd de ker mis op dezelfde plaats weer opgebouwd. Chris ging meteen op zoek naar de vliegtuigjes. Daar stond Roberto's vader. „Dag meneer'*, riep Chris, „is Roberto er ook?" „Kijk maar achter je jongen", riep de baas. Chris draaide zich om en daar stond Roberto. Ja, hij stónd. Met twee krukken. Zijn hels gezicht straalde toen hij zijn vriend zag en in een wip stond hij naast hem. „Jij kan wel een wedstrijd in hard lopen winnen", lachte Chris, „het gaat goed met je he? Dat zie ik wel". „Ik tracteer op een rondje reuzenrad", zei Ro berto, „kom mee". „En dan tracteer ik op een rit in de vliegtuigjes", lachte Chris. ANKE Hanr-eke Ardon. Ais iemand een prijs heeft schrijf ik er in mijn fT* winnaarsboëk' ook de ""Stel 'van hei boek bij dat hij of zij heeft gewonnen. Zo weet ik precies welk boek ik niet moet sturen "Van jou wist ik het niet want je had verleden jaar een boek ge wonnen toen je het nog zelf kon afhalen aan ons bureau. Ik hoop dat je het nog xiiet hebt en het Jeuk vindt. Gelukkig is nu alles goed gegaan in Garderen. Wat leuk, dat vader en moeder even- cp bezoek kwamen. Dat was ze ker wel een verrassing? Bedankt voor je leuke tekening. Mieke van Oeveren. En, bevalt het je in de brugklas? Het was zeker wel erven wennen? Zelf kan ik niet 20 goed zwemmen maar ik ga wel vaak, als het goed weer is, met mijn dochter tje naar het openluchtbad. Ko men er nu nog meer feesten of is het afgelopen? Nu komt er weer feest t.g.v. het vijfentwintig ja rig regeringsjubileum van de koningin. Dat is ook leuk. Be dankt voor je tekeningen. Irma Kunz. Wat een leuke te-ke- nigen heb je gemaakt. Je ziet de danseressen zwieren en zwe ven. Fijn, da Marga de pockets nog niet had. Hoe vond jij ze? Hadden"jullie verleden'jaar ook al een meester of nu voor het eerst? Monique Ouak. Gelukkig maar dat vader niet in het ziekenhuis moest blijven. Is hij nu weer aan het werk? Voor jullie wel pech dat je nu niet met vakantie kon. Maar misschien ga je dan in het weekend nog wel eens. Gerardo Helderman. Leuk, dat je weer eens meepuzzelde. Het v.-as ai weer een poos geleden dat ik iets van je hoorde. Maar je maakt de puzzels nog wel, schreef je. Stuur ze maar weer eens op dan win je misschien wei weer een boek. Jan Berger. Je had de oplossing goed. het was niet zo moeilijk lie? We hebben, spannende poc kets voor oudere jongens dus de moeite waard om te proberen esn prijs te winnen. Houd je van wild west of speurders boe* ken? Tonnie v.d. Kley. Ja, nu gaat Cruyff dan toch naar Barcelona. Misschien speelt die club nog wel eens tegen Ajax. Er komt vast wel weer gauw een heel goede voetbalier en dan juicht iedereen daar weer voor. Wat ecu prachtig weer was bet. Heb •e nog gezwommen? Heb je ei genlijk het B-diploma gehaald? Dat weet ik nog niet. Klki van Mil, Je tekening heb ik ontvangen. Je hebt het meisje erg leuk getekend en zo duide lijk. De oplossing had je hele maal goed. Puzzel je deze week ook weer mee? Wlfïy Maassen. Jullie krijgen zo al een aardige discotheek. Met voor iedereen wat. Over een poosje kun je een venzoekpla- tenprogramma samenstellen voor de hele familie. Wat een prachtig weer is het hè? Ben je al weer gewend op school? Is et bij jullie morgen ook feest?. Conny van Pelt. Het is öok góéd als je de puzzel overschrijft hoor. Je hoeft hem niet uit te knippen. Iemand moest da krent zeker nog lezen? Leuk, dat je weer eens meedeed. Schrijf je nog eens een briefje? Dit is het laatste briefje weer. Dat allemaal, veel groeten van ANKE. Op woensdag 5 september is het feest Bij jullie in de buurt, en in het gehele land. Je weet na tuurlijk wel waarom want daar heeft de juf of meester al over verteld. Koningin Juliana is dan 25 jaar koningin. Op vier augus tus 1948 aanvaardde zij de rege ring en op zes september werd zij in Amsterdam ingehuldigd. Dat is nu 25 jaar geleden en dus is er ter gelegenheid van dit jubileum een feest. Wij wen sen koningin Juliana nog vele gezonde jaren toe en voor jullie allemaal; veel pleziert De winnaars zijn; Patricia Ver-? burgh dertien jaar, Petra van Saus, Janneke van Mil, veert ion jaar, Henk van Zoel en acht jaar, Monique Quak elf jaar, Stella 't Mannetje acht jaar. Jullie krijgen een boek thuis ge stuurd. De oplcasing was; mier, Ier, dier, dor, eter, lor, boor, uur, vier en Ger. het hoogste aantal punten hebben. Chrig deed zijn - best maar toen zijn riks verdwenen was had hij al leen nog maar een doosje bonbons en een speelgoed autotootje gewonnen. Voor T" die gulden die hij nog over had ging hij een keer in de vliegtuigjes en in een bots- auto. Toen was hij hele- maal blut. Hij dwaalde wat over het terrein. Aan de andere kant stonden ook nog wat caravans. Hij slenterde er naar toe_ en opeens schoot een kleine, witte poedel tussen de wa gens door en begon heftig tegen Chris te keffen. „Nou, nou druktemakertje, moet je wat van me?" zei Chris en bukte zich cm het diertje te aaien. Toen werd er opeens tegen het raam pje van één van de cara- p-:;Vans getikt, Chris schrok er van. Mocht hij hier niet lopen? Hij keek op en zag een jon- „gensgezicht tussen de gor dijntjes. Chris wilde door Jopen maar nu zag hij dat de jongen hem wenkte, Chris üep naar het raam en toen zag hij dat de jon gen op bed lag. „WH je Dolly even boven bren gen?" riep de jongen, „dat witte poedeltje, zij wil niet komen". Chris pakte het hondje en ging het trapio op. Nu kon hij ook eens zien hoe het er binnen in zo'n caravan uit zag, Hij bleef in de deuropening staan en zette het hondje op de grond. „Kom maar zei de jongen, „ik Roberto". „Ik hen zei Chris, „ben je „Al heel lang, ik heb iets aan mijn rug en aan mijn benen", zei Ro> ,ik ben pas geope- nu moet ik een „O", zet niet „Nee", zuchtte de juu5w„ „maar ik ben er at aan gewend. Ik lees veel, en ik schaak en ik verza mel postzegels". Chris be gon te lachen. „Dat doe Ik nok allemaal", zei hij, „zal ik mijn postzegels eens gaan halen? Misschien verder" heet Chris", ziek?". berto, reerd - half jaar liggen" Chris, „dat is leuk", jongen, kunnen we ruilen. Ik woon aan de overkant". ,.0 graag", knikte de jongen, „ik verveel me af en toe wel eens". Even later was Chris weer terug met een doos en zijn album. Dolly, het poedelria sprong op de dekens. „Af hoor", zei Roberto, „sla pen", en Dolly kroop in el kaar en deed haar ogen dicht. „Die Is gehoorzaam zeg", zei Chris. „Ze kent een heleboel kunstjes", .zal Roberto, „die heb ik baar geleerd. Nu moest Dolly even laten zien wat ze kon. Dood liggen, bidden, spnn gen, rond draaien, blaffen op commando zitten. Chris vond het prachtig. Roberta vertelde dat zijn vader en zijn grote broers met de vliegtuigjes en het reuzen rad op de kennis stonden. Moeder en een zusje zaten achter de kassa. Chris vond het allemaal erg inte ressant. Het weid aen ge zellige middag en toen Chris naar huis moest be loofde bij dat hij de ande re dag na schooltijd terug zou komen. Jammer dar hij Roberto niet eerder had gezien. Nog maar drie dagen kon hij naar zijn nieuwe vriend toe en toen vertrokken de caravans Deze week weer het figuurraad sel. Daar gaan we. Horizontaal 2 nagerrecht, 4 hier moet de brandweer aan te pas komen, 6 beroep, komt veel in bet West- land voor, 7 enkelvoud van ke tens, 8 Sociaal Economische Raad (Afk.), Verticaal: 1 klant (meervoud) 2 vervoeging van vriezen, 3 het was deze jongen niet maar die 4 bukken, hij bukt, ik 5 boom. De op lossingen verwacht ik weer bij het bureau van de petftsche Courant, Verwersdijk 6-8, Delft, Op de envelop zet je aan Anke en onderaan je brief of oplos sing je naam, adres en leeftijd. Je hebt een week de tijd om je oplossing, briefje of tekening in te sturen. Irma v. d. Steen maakte een soort affiche (bovenaan) en haar zusje Rian da tekende een koningin, een prinses en een vlaggend kasteel. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3