aan na Croon was trainer, maar meest geleerd van Gosens" Puntenklassement gemraalkampioensehap Reserves VDV med weg J De Zwervende Visser SCHIEDAMSCHE COURANT - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1973 Schiedam „Harga een wandelpark? Kom nou! Dat kun nen jullie nou wel zeggen, maar tot twee keer toe heb ik geprobeerd om in 592 stappen het veld van Schiedam te bereiken, maar beide keren deed ik er veel langer over. Misschien klopt het wel, maar door at die langs scheuren de bromfietsen moest ik steeds extra passen doen om uit te wijken," aldus een verontwaardigde lezer enkele dagen geleden. Zijn conclusie: Harga géén sportpark, maar ze ker geen wandelpark Het Schiedamse zondagvoetbal had een landelijke pri meur. Het eerste doelpunt van de nieuwe competitie werd afgelopen zondag gescoord door Jaap Bokkers, die onmid dellijk vanaf de aftrap (tien seconden na half tien 's mor gens) raak knalde in de wedstrijd Hermes 9 tegen DHZ S. Hermes won overigens met 41. Holy-coach Rob Middendorp kwam, zag en verdween in de eerste de beste ronde van de Berend Boudewijn-quiz van af gelopen zaterdag. De oorzaak: Rob's vrouw gaf heel andere antwoorden dan Rob gedacht had. Berend was onverbiddelijk. Toch wel een kwalijke zaak. als je bedenkt dat een honkbal- coach een expert behoort te zijn in het geven van „seinen". Her mes-manager Jan Rijke heeft alweer een nieuwe BMW, een bruine. Zijn ouwe (tenslotte was die alweer een paar maan den oud) ging waarschijnlijk niet hard genoeg, want Jan hseil er nu eentje met nóg meer paardekrachten. Hoewel, misschien vzndt'ie wei dat zijn modieuze, grijze Hermes-kos- tuum bij bruin beter, kleurt. Een mens is maar een mens tenslot te. Op 20 september houdt de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging weer de jaarverga dering. Dan ook worden de prij zen van de spelregel- en Maver- jaswedstrijden uitgereikt. VVK-er Leo Jacobs ligt toch weer in het zlekenkpis. In eer ste instantie leek zijn blessure, hoewel pijnlijk, niet ernstig. Fo to's wezen echter aan dat zijn enkel dermate ernstig gekwetst Is, dat opname noodzakelijk was. Leo wordt in kamer 310 op de 3e etage van het Gemeente Ziekenhuis met alle zorg om ringd. Afgelopen maandag raakte WK-trainer Wout van Meeteren overigens nog een speler kwijt. Peter van Mil zwaaide gedag en was vanaf dat moment dienst plichtig. Bij de marine... De lichtinstallatie van DHS gaat 11.500 gulden kosten. Hermes DVS entertainde zijn toeschouwers in de rust van de wedstrijd tegen Gouda met iets „extra speciaals". Een zekere Mister X maakte een „praatje" met Piet van de Burg. Het ge- sprekje was van te voren op de band opgenomen, en toen we goed luisterden hoorden we op de achtergrond van. het onge- dwongen gesprekje het papier ritselen waarvanaf Piet zijn verhaaltje voorlas. Het was ove rigens best leuk om naar te luisteren. Volgende keer een nieuwe gast in dezeamusante rubriek: „Wie is dit?" Gezien de vele gillers" wel iets voor de vermakelijkheidsbelasting,.. Zaterdag 15 september start ook Schiedam met. hetvormen van een trimploeg. Deelnemers worden om half tien in de kanti- 'ne verwacht, waarna om tien uur honkbalcoach. Cor van de Velde als eerste de wei in zal rennen. De bedoeling is dat de rest (minimaal 15 personen) hem zal volgen. De verbouwing bij Schiedam gaat overigens gestaag verder. „De. ballenvanger groeit", meldt De Schiedamkrant, „maai" het aantal werkers daalt". De handballers van Wilton ma ken aanspraak op de titel: best beschermde formatie van Schie dam. Tenslotte mocht fotograaf Arie Wapenaar er afgelopen zondag niet in. Een robuuste portier hield hem tegen. Foto graferen bij Wilton mag nu een maal niet Als tezijnertijd Wil ton's teamfoto gepubliceerd woidt, zijn de natte en bezwete gezichten verklaard: Arie moefti pas na druk getelefoneer met diverse „veiligheldsinstan- - ties" de hekken, van de werf passeren... Ook; bij SFC liep het allemaal niet zo soepel. Half drie ver meldde het officiëleprogramma ais aanvangstijd van de wed strijd tegen NRC. SFC diende enkele weken geleden een ver zoek in om al om 2 uur te mo gen beginnen. De "KNVB gaf geen antwoord,, maar berichtte wei NRC en de scheidsrechter, SFC wist nog van niets- De wedstrijd, begon nu om kwart over twee... De Schiedamse afdelingsclubs scoorden in "het aerste voetbal weekeinde maar liefst 28 keer. Toch was er geen enkele speler die de hattrick van DRZ-speel- ster Wil Veltman kon evenaren. Peter Friederich (FCN),. Ab Boes (DRZ), Peter van' Mil (WK) en Ben van de Driesscha (GSS) waren er met twee doel punten wel dichtbij. SVV scoorde ook twee-treffers. In vijf wedstrijden wel te vér- - staan. Jos Zoetmulder en Dick van de Korput waren de ma kers. FC Nieuwland poseerde afgelo pen weekeinde voor onze foto graaf. In fraaie nieuwe trai ningspakken voorzien van de' slogan „Pour Vous". Het stun- tje was bedacht door Peter Friederich, topscorer van Schie dam en eigenaar van een bouti que. Juist, Pour Vous... De verwachting is dat het za terdag bij Spirit gaat stormlo pen. Iedereen die interesse heeft in de hockeysport (en wie heeft dat na die sensationele wereldtitel niet?) kan ook zater dag weer terecht. Bij de tweede „open dag", op Tïmriede. Her bestuur van de voetbalver eniging Wilton overweegt een actie te beginnen om binnen twee jaar het geld bijeen te nebben voor een eigen kantine. Gedacht wordt aan de verkoop van een glas, pen of flesopener. Als daar geen vraag naar. is... Schiedamse Boys is er in ge slaagd een C-elftal op de. been te brengén maar kreeg er en passant oolc een grens- rechi(st)er bij. De echte was er niet, dus pakte mevrouw J. Blom resoluut het vlaggetje.'.-Zij deed hetvoortreffelijk. Opval lend was hoe snel plotseling de buitenspelers waren.., Ook Schiedamse Boys starfcop woensdag 26 september trunafdeiing. De Boys rekeplui op de dames die zich al héwiipi opgegeven. V J'* I Schiedam - De vliegprogramma's voor de plaatselijke post duivenverenigingen spoeden naar het einde. Momenteel Zijn de liefhebbers toe aan de z.g. na-vluchten waarin jonge en oude duiven gezamenlijk op de weds tri jdtoer gaan- Doel hiervan, de laatste punten te verzamelen voor bet puntenklassement van de generaal-kampioenschappen en voor de bazen pooJprijzeo, dik of mager. Dat de laat ste loodjes wel eens zwaar kunnen wegen ondervonden zondag de duiven van de Rotterdamse Bond. PV SCHIEDAM b hun thuisreis van het vliegsta- tion Kathelyne Wavre (96 km) iwerder» *e overvallen door zwa re regenbuien roet slecht grond- richt w een barde wind op kop. Het duurde dan ook meer dan een vol uur voordat alle prijs- vliegers, doornat op hun hokken waren teruggekeerd. Pe PV* Schiedam, vliégverband V CC "Rotterdam en Omstreken" had 251 .duiven mgezet. Tijd van lossing 9.50. uur/,Aankomst eer ste prljsduif, 11:30.06 uur bij Jack Doejaaren, Vjiegsnelheid ca. 57 km per uur. Overige snel ste duiven: 2. A.Suttorp; 3. Th. Stieber; 4. Jan Doejaaren; 5—68 en 22. Th. Stieber; 7, M. Potter; 9-17—20 en 21. A.Suttorp; 10. JJPauIussen; 11. C.van Leeuwen; 12. E.HolIe- man; 13. D.Horsmever; 1415 —16—18 en 24 Jack Doejaaren; 19. D.Horsmeyer; 25, C-Midderi- dorp. Aankomst laatste prijs duif 12.48.19 uur. Werd Jan Doejaaren in de derby voor jon ge duiven negende; in de Unie Zuid-Holland eindigde zijn dof fer op de vijfde plaats wat hem de nodige prijzen opleverde, waaronder «en gouden horloge.*, SCV DE POSTDUIF De Nederlandse Algemene Bond vloog zaterdag vanuit Strom- beek (110) km Er stond een ste vige wind üït Z.W. richting zo dat de kopvliegers ruim 80 km. per uur konden maken. De SCV "De Postduif" had 367 duiven in. concours. Tijd van lossing," 7.30 uur. Aankomst eer ste prijsduif bij A.Faas, tijd 8.48.16 uur." Tevens klokte hij .nr. 3—5—923 en 25 en maakte de mooiste uitslag in zijn ver eniging; 2—20 en 22 H.v.d.Kant; 4—6—13 en 14 D.Bakker; 7. H.Brokling en Zn.; 8 en 16 A.Sanstra; 10 A.v.d. Grijp en Co.; 11. M.v.d. Moezel; 12. J.Fraudeunt; 15. K. van Loopik; 17 en 18 W. vander Hoeven; 19. P. van Os/C.v.d. Grijp; 21. W. van Deurzen; 25. Leo Lems. Aankomst laatste prijsduif, 9,08.30 uur. PV DE VRIJHEID De PV De Vrijheid gaf 287 duiven mee vopr dit concours. Aan komst eerste prijsduif 8.49.15 uur bij G.Barzilay, tevens 18— 21 en 22; 2, G.Breur; 3.H.Volle- bregt; 5, Broekhulzen en Co,; 6, Comb. W. en W. Poort; 7. A. v.d, Tuijn; 8—16 en 24 -P.Pols; 3 en 23 Mtyijnen; 10. en 15. Lv.d.Tuyn; 11, Gébr. v.d. Harg;' 12. en 13. Comb.W. en W. Poort; 14. en 25. C.Robart; 17. P.Kouwenhoven; 20. H.Triel. Aankomst laatste prijsduif, 9.05.46 uur. Schiedam Ook de buitenlandse werknemers vinden bun weg naar de waterkant voor het beoefenen van de hengelsport. In het concours van de „Zwer vende 'Visser" viste zondag de Marokkaan Madreso mee en wist zich als voorlaatste in het klassement te plaatsen. In het water van de Schie wilde de maatyoom wel bijten, ondanks de hevige regen. Winnaar werd Dick Boomsma met 2401 gram vis; 2. Chr. LU- cardi, 2191 gram, 3. van Tie nen 1814 gram, 4. A. Tetteroo 1737 gram, 5. J. Marijn 1492 gram, 6. W. Leerdam 1311 gram, 7.. G. Boomsma 1144. gram, 8. A. van Tienen 1135 gram, 9. F. Verplanken 1061 gram, 10, O. van Oosten 1006 gram (de hengelaar die zonder hengel aan. de waterkant ver scheen?). -TL Madreso .659 gram, 12. G. v. d. Zwart met 213 gram maat vis. Zondag wordt vanuit de boot In de Vliet gevist. De deelnemers aan dit concours verzamelen reeds om 5.30 uur bij het Schenkeveld. jMfe> Vlaardlngen Evenals het eerste tiental van VDV heeft ook het tweede team het nieuwe seizoen ingezet met een overwinning. En dat nog wel op Constant 2, één van de' kanshebbers op de titel in de Rotterdamse Hoofd klasse. Met liefst 14-6 werden de Rotter dammers verslagen en daar had niemand op gerekend. In dit team was het verrassend dat de jongste twee spelers beiden wonnen van: hun geroutineerde tegenstanders, Erik de Heide en Martin Broek speelden zonder enkele vrees tn zorgden samen voor vier punten. Daar stonden wel nederlagen te genover van W. den Breems enj Mostert, maar daarna kwamen: nog twee punten dank zij de ré mises van Smits en van Van- Woerden, gevolgd door overwin-, ningen van Van Ou-dheusden,, Tsang Chung, Boudewijns en J., den Breems. Donderdag 6 september speelt, VDV 2 in Rotterdam tegen,, Charlois 2 op hetzelfde tijdstip,,, dat VDV 1 thuis tegen Charioïsi 1 zal spelen. Voor de onderlinge competitie werden*,' gespeeld: -z Van Splimter-Verburg 1-1. Nentjs»** Lensvelt 2-0, v.d. Sluis-DIjkshoom 1-1. Visser-Bel 24), Andree- B. DljlÉ stra 2-0, Qulst-Dessens 0-2, Goe? mans-Dijkhuizen 2-0. Schoonboven —„Het voetbal bij Schoonhoven is mij bij zonder meegevallen. Trainer Jan Fels (28) die sinds enke le weken zowel de zaterdagl- als de zondagafdeling bij de voetbalclcub Schoonhoven onder ziin hoede heeft, weet waarover hij praat. Weet ook wat er bij beide secties nog aan hapert om in de komende competitie een toonaange vende rol te vervullen. Die hij overigens eerder ziet weg gelegd voor het zondagteam dan voor het zaterdagelftal ook al is met name voetbal in de afdeling Gouda voor hem een onbeschreven bladzijde. „Het zaterdagteam krijgt het moeilijk, omdat het een aderla ting beeft moeten doen", vertelt Fels, die afgelopen seizoen toen hij voor het trainersdiploma P Studeerde nog voor SVV 3 heeft gespeeld. De Schiedammer staat voor de lastige taak de gaten die gestopte Piet en Arie Molenaar en vertrokken Piet Schep achter lieten, op te vul len. Temeer daar er slechts een nieuwe speler Arie v.d. Ende van Ursus, tegenover staat. „Maar". vergelijkt Fels, „de zaterdagspelers zijn gediscipü* neerder en tonen meer karak ter. Zij moeten het echt van vechtlust hebben". Bij de zondagspelers liggen de za ken anders. Fels: „Zij moeten zelfbewuster spelen. Wij hebben tegen Stolwijk (6—2 gewonnen) en DEH dat naar de derde klas se is gepromoveerd een paar goede oefenwedstrijden ge speeld, maar toch hoor je na af loop: Stolwijk speelde wel heel erg slecht. Maar. waarom speel de Stolwijk slecht? Door toedoen van Schoonhoven toch". In voorgaande partijen heeft de oefenmeester voortgeborduurd op de idecdn die naar: Poortu- gaai vertrokken trainer Jan van Loon over de opstelling had. En waarin ai een duidelijke basis zichtbaar wordt. Aanvallend bij voorbeeld mag worden ver wacht. dat Fels weinig meer zal veranderen. Gé van Engelen, stevig gebouwd en doortastend, lijkt de meest aangewezen fi guur om tussen de handige Adrïaan Slappendel en Jan Veer ais spits te fungeren. Van Enge len heeft in de oefencampagne dan. ook enkele malen gescoord- Voor het middenveld zijn vier kandidaten, Fels is vooral blij met de komst van Loek Heme- rick van het Haagse Spoorwijk- ,,Dat is een goede kracht op het middenveld. Hij heeft een goede dieptepass ïn de benen en kan als het moet de bal vasthou den". Naast Hemerick zijn er nog Mees Heerens, Wim Slap pende! en het jonge talent Jos' Driessen. JAN FELS nieuwe rol ols trainer RUSTGEVEND Voor het centrum van de verdedi ging gaan Fels' gedachten dui delijk uit naar Ad; Drost en Frans van der Meer. De laatste Is nog altijd een rustgevende fi guur in de blauwwitte'defensie. Fels: „Het is alleen jammer dat hij zo weinig praat." Aan weerszijden van. deze twee gaan Ron Bartels, Loek Bartels, Twan Bokken en Roy van Rijk om de backplaatsen strijden. Onzeker is nog wie het Schoonho- vense doel gaat verdedigen. Frans Vleggeert vroeg over schrijving aan naar zijn oude club GSV (maar dat deed hij al eerder, terwijl hij toch in Schoonhoven bleef) zodat Fels proeven nam met André Mole naar, die vermoedelijk toch nog in de A-jeugd blijft keepen en Gijs van Rooyen. Het wordt het eerste seizoen van Jan Fels als voetbaltrainer.'Dat hij er nu al mee begint ligt in het feit dat dat een meniscus hem voor de actieve wedstrijd sport uitschakelde. Naast de theoretische kennis die hij in het afgelopen seizoen vergaarde kan hij putten u't de praktische kennis, die hij. als betaalde voet baller van SW onder Hans Croon en Rinus Gnsens opdeed. Fels: „Croon was de fijnste trainer, maar het meeste heb ik toch wel geleerd van Gosens". Bij Schoonhoven kan Fels binnen drié -weken beschikken over een verlicht halfhard oef en veld. Ook het .hoofdveld .dat een fikse op knapbeurt kreeg komt weer ter beschikking. Voor trainings-at- tributén („toen ik' kwam waren er slechts drie poortjes") is in tussen. ook gezorgd. Fels ten slotte: „De, sfeer bij Schoonho ven is goed om een prima voet balprestatie te leveren."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4