SCHIEDAMSCHE COURANT SCHIEDAMMERS IN DE BAN VAN ZILVEREN JUBILEUM I GEFLUORIDEERD DRIIN KWATER BLIJFT GETAPT I Muzikaal spektakel van •sen in Indruk- I wekkende dienst Grote Katholieke zieken gaan samen zingen VANDAAG EINDELIJK WEER OPEN ,1 in Zaterdag derde lustrum Drumband-concours Niet voor kosten Rotterdam opdraaien" 29 BANDS STRIJDEN OM DE PRIJZEN Concert WF ten bate van Lentefeest ■ft ft: Donderdag 6 september 1973 [maf a 4 pagina' 99ste jaargang no. 24810 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Idaehtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het is toch een blij feest geworden in Schiedam gisteren. In te- genstelling tot de verwach tingen is de binnenstad'hét centrum geweest van vele festiviteiten met het zilve ren jubileum van koningin Juliana. Reeds tegen koffietijd trek ken de eerste feestganger.* onder leiding van „organi satrice" Miep Vester, ge wapend met een megafoon, door de stad. Op vele hoe ken van straten drukten zij de Schiedammers op het hart om deel te riemen aan de bruisende aktiviteiten. De viering begon elf uur in de Grote Kerk, waar de banken tot de laatste plaats waren gevuld. Burgemeester H. Roelfsenta sprak de honderden mensen op indrukwekkende wijze toe. Hij legde daarbij de nadruk op de bijzondere band. tussen het Huis 'van! Oranje'en het Nederlandse volk door de eeuwen.been. „De band werd gesmeed voor de verdrukten. Die band was en',is noodzakelijk voör dé geestelijke 'De Sdhiedamse amateur-rockgroep Gemus m de Plantage, vrijheid in ons land. Oranje be hoort daardoor aan het hele voik." „Kt heb de koningin twee keer mogen ontmoeten.. Zoals de meeste vorsten in het verleden *en bijnaam kregen, zou ik haar Juliana, de begrijpende" willen noemen. Dat bleek onder meer bij de opening van de Be nelux-tunnel, toen juist de zes daagse oorlog tussen Egypte en Israel was uitgebroken". „Ze zei toen: Ik begrijp dat het voor u een heuglijke gebeurte nis -ik. maar mijn hart is bij de oorlog In het Midden Oosten, bij •de soldaten' die-Tnoeterf valterr,'*- aldus de burgemeester tijdens de herdenkingsbijeenkomst. )n de door de glas-m-iood ramen met zon overgoten kerk zorgden de Christelijke Harmonievereni ging ..Harpe Davids" en de Ge meende zangvereniging „Excel- s:or" voor een plechtig muzi kaal hoogtepunt. DRUMBANDS Muziek van een heel ander kali ber dreunde tegen twee uur door de stad toen elf drum bands naar het Emmaplein trokken. Met majorettes voorop trokken de diverse Schiedamse bands gemeleerd door het hart f vair de stad, waarna op het Em- maplein een staaltje van hun kunnen werd gedemonstreerd. Vrijwel op het zelfde moment konden liefhebbers ven popmu ziek hur. harr ophalen in dc Plantage, waar drie beatforma- ties achtereenvolgens hun pres taties door de geluidsboxen lie ten schallen. Op de terrasjes aan het Broers- vest hadden d? obers hun han den vol aan de var. het zonnetje genietende mensen, vaak verge zeld van met hoedjes, snorren en andere feestartikelen getooi de kinderen. Dok in verscheidene bejaardenhui zen werd feest gevierd.. Zo wer den in huize Liduina verscheide ne feestactiviteiten georgani seerd. HOOGTEPUNT .let zilveren feest toereikte's a- vonds zijn hoogtepunt. Op de Hoogstraat „ontaardde" de kruiwagenrace in een komische vertoning van dapper zwoegen de paren; vrouw in debak, man aan de handvaten. iïet oranjebal bij danshuis Sitton, dat gratis zijn deuren open zet te, vormde een traditioneel be sluit van dit Oranjefeest, dat ondanks dat de gemeente niets op'touw had gezet, een groot succes werd. Beeld uit de Grote Kerk, waar de berden Itings dienst wérd gehouden. Schiedam Het openluchttheater In de Plantage zal aanstaande za- terdag het decor vormen voor één van de grootste, muzikale ge beurtenissen dié Schiedam kent. Dan wordt namelijk voor de 15e keer een Drumband-concours gegeven, dat zijn weerga niet kent in het eulturele leven van de stad. Spectaculair hoogtepunt van het fsesl: krui wegenrace bij bij disco-bar De ApocJ in de Hoogstraat. Maassluis Uit de Maassluïse kranen blijft het is al jaren zo gefluorideerd drinkwater chiedam/MaassIuis ln de kerk Onze Lieve Vrouwe Visitatie aan de Dr. Schaepmansingel 3 wordt zaterdag 13 oktober een ziekendag georganiseerd. Rooms-katholieke zieken uit Schiedam en Vlaardin- gen kunnen dan de dag doorbrengen in een religieuze sfeer en. ge nieten van koorzang en samenzang. ;apelaan J. C. M. van Winkel, moderator en aalmoezenier van het ziekenapostolaat Bisdom Haarlem en Rotterdam, zal de,predicaties houden en een bepaalde inhoud aan die dag geven, e ziekendag begint om 10.30 uur met een Latijnse mis, met een ge mengd koor. Na de koffie vulgt de zalving met handoplegging. Na de lunch eindigt msn de dag met hel zingen van Ma rial iederen. 6 geïnteresseerde zieken kunnen zich opgeven bij mevrouw Mel- chers-Kniepslra, Francois Have.-schmidtiaan 48, iel. 283713 in Schie dam. stromen. Net als in de andere Rijnmor.dgemeenten Vlaardïn- gen en Schiedam. Rotterdam le vert hun niet anders. Bij gebrek aan een gerechtelijke uitspraak over het volgens sommige poli tieke partijen „medicinale wa ter" liep een discussie ln de raad over de schriftelijke vra gen van de christelijke fracties dan ook uit op opnieuw een standpuntbepaling. „Ik wil die fluor best in het drin- water hebben," zei wethouder Huramelen, die er meteen maar een tweetal feiten tegenaan gooide.„Ten eerste zijn vele E®11 schoolartsen enthousiast over de uitwerking van fluor op de gebit- jes en ten tweede zijn in Tiel duidelijk/ aanwijsbare verschil len geconstateerd tussen.de ge bitten van kinderen, die niet en die wel gefluorideerd water ge bruiken. Behalve op het gebit •heeft fluor ook een gunstige in vloed op de botten- en been der structuur," zo sprak de wethou der van volksgezondheid. Dwars daar tegenin ging christe- lijk vragensteller Vreugdenhil, die voüd, dat je ma ar. beter geen fluor als medicament in het drinkwater kunt gebruiken, zolang de kundigen zo van me ning over het effect ervan ver schillen. Aan het slot van een weinig verhelderende discussie riep Vreugdenhil maar uit: ,.We wachten af". Op de ontwikkelin gen bedoelde hij in Amsterdam, waar bet Gerechtshof de fluor- kwestie in behandeling heeft ge nomen. even vochtig punt vormde het drinkwatercontract, dat Maassluis gisteravond voor 23 jaar met Rotterdam afsloof. Voor het zover was drong D'66/PPR-vertegenwoordigcr drs. Van Dijk bij wethouder Van der Knaap erop aan, dat vooral de kwaliteit van het wa ter gegarandeerd moet zijn. Van der Knaap Iakonïek „Het gaat om drinkwater, zo staat het in het contract". Maassluis Maassluis wil niet opdraaiar» voor dö kosten ver bonden aan de overdracht van de hinderwetbevoegdheden door Rotterdam aan het openbaar li chaam Rijnmond. Burgemeester en wethouders van Maassluis hebben de raad voorgesteld g*en goedkeuring te hechten aan de wijzigingen in de Rijn- monclbegrotmg, die de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond betreffen. Maassluis heeft Indertijd al laten weten' 'uitsluitend akkoord te gaan met de begrotingswijzigiii- gen betreffende de instelling van de Dienst Centraal Milieube heer Rijnmond, wanneer de kos ten van de overdracht van de taken en bevoegdheden krach» tens de hinderwet door -Rotter dam aan Rijnmond voor hon derd procent voor rekening van de Maasstad zouden 'komen. Dit blijkt achteraf niet het geval. Integendeel, de Rfjnmondraad heeft besloten de kosten volledig ten laste van Rijnmond te bren gen. Burgemeester en wethou ders van Maassluis hierover: „Rotterdam wentelt een deel var. haar kosten verbonden aan de uitvoering van de hinderwet af op de overige Rijnmondge meenten. In totaal 29 drumbands uit ver schillende delen van het land zullen met hun muzikale aspira- ties de Schiedammers een wer velende show voorschotelen in de vorm van een wedstrijd. Van 13.00 tot ongeveer 18.30 uur zal de stad dan pok op zijn grondvesten dreunen door het tromgeroffel en hoorngeschal, teweeg gebracht door een stoet in kleurige uniformen gestoken korpsen die het openluchtthea ter in de Plantage tot wedstrijd- toneel zullen bombarderen. Daarvóór zullende meeste deel nemers. speciaal 'de bands uit Schiedam en omgeving, een mars houden door de stad. De zogenaamde aanlooproutes naar de opstelplaats lopen vanaf het station via de Singel en het Broersvest naar de Plantage; de tweede route is vanaf de be- nedenzijde van. de Rotterdam se- dijk, Marconistraat, Korte Sin gelstraat en ook via de Broers vest; de derde en laatste route loopt' vanuit de richting viaar- dingen via de Burgemeester Knappertlaan naar de Plantage. DEFILê Muzikaal hoogtepunt van het spektakel is ongetwijfeld het de- filé» dat in de loop van de wed-, strijd (die. dan wordt onderbro ken) door Schiedams' eerste burger, de heer H. Roelfsema, wordt afgenomen. Dit défilé, dat evenals vorige ja ren ook nu ongetwijfeld weer1 een uitgebreide publieke belang stelling zal krijgen, is gepland van 16.00 tot 17.00 uur in de Lange Nieuwstraat, De deelnemende korpsen zullen in aparte afdelingen de strijd met. elkaar aanbinden. 'In volgorde van optreden zijn dat: de junic-. ren, de derde afdeling, de twee de afdeling, de eerste afdeling, de afdeling „Uitmuntendheid" (deze bestaat slechte uit één, band, Wüton-Fijenoord (winnaar van vorig jaar) afdeling: „Supe rieur" en tot slot een optreden buiten mededinging, van de Rijnmondband uit Schiedam. Elke drumband zal een loopmars en een stilstaand werk moeten presenteren aan de uit vier per sonen bestaande jury-, .Voor de winnaar van elke afdeling is een wi3seibeker in het vooruit zicht gesteld. Dit derde lustrum van het Drum band-concours wordt evenals voorgaande jaren georganiseerd door de sectie muziek van de Schiedamse Gemeenschap. De programmaboekjes voor het concours zijn verkrijgbaar bij 'het VVV-kantoor in het Prove niershuis, Overs chiesestra at 1 tegen betaling van vijftig cent. Schiedam De Harmonie en het Gemengd Koor van Wilton Ffj- enoord geven vrijdagavond 28 september een concert in het Passage Theater. De opbrengst is bestemd voor de stichting Lentefeest, die zich inzet voor de hulp aan invaliden. Na afloop van het concert wordt een film vertoond over paardrij den voor gehandicapte kinderen. Hiérbij zal een deskundige toe lichting gegeven worden door mevrouw De Moll. De stichting Lentefeest wil dit in Schiedam ook mogelijk maken. Te zijner tijd zal de stichting eer bijeenkomst organiseren met onder andere ruiterverenï- gingen, doktoren en ouders van gehandicapte kinderen. Kaarten voor het concert zijn aan de kassa van het Passage Thea ter te koop k 2,50. gulden. Inlich tingen over de stichting Lente feest zijn verkrijgbaar bij me vrouw R. Konings, Rossinistraat 25, telefoon .705381, en. de heer H. Posthoorn, Copernicus&traat 14, telefoon 267131. VlaardEngen/Schledam Eigenlijk had'ie al klaar moeten zijn, (de Westlandsebrug), maar het weer zat niet erg mee. Nu was het zon-, nlg, en kon de toplaag voor de brug goed verwerkt worden. Als die toplaag (een nieuwe» teeraefttige emulsie met fijne steenslag erin gestrooid) lekker opdroogt kan het gemotoriseerd verkeer er in ie- der geval morgen weer gebruik van maken. De Verkeerslichten op het kruispunt bij de molen werken al weer een halve week» „om de automobilisten er vast weer aan te laten wennen," zoals de politie zegt. De hele brug gaat nog niet blijvend open. Voor het zuidelijke rijwielpad (op een van de nieuwe, aangebouwde zij-,»vleugels", van de Westlandsebrug kan de toplaag nog niet aangebracht worden, het beton is daarvoor nog te vochtig en te vers. Het doorgaande autoverkeer zal blij zijn dat de Westlandseweg, snelle verbinding vanaf de Schiedamsedljk naar de Westwljk, weer be schikbaar Is. Fietsers en brommers hebben de algelDoen maanden nog wel officieus gebruik mogen make» van de verbinding. De om leiding vla Deiftseveerweg en Groen van Prinstererstraat heelt in de tussentijd voor weinig problemen/ongelukken gezorgd, eigenlijk tegen de verwachting in; '8

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1