actie aaren JÉ "W^ Excelsior: sterke generale WilVeltaian: negen treffers Schiedam- reserves M ONGELUKKIG ALL ROUND ONDERDUIKERS BESTUURLIJK SCHIEDAMS CHE COURANT DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1973 g'lj U* k f'-'Vijo i Gymnastiek-demcmsfrah'e DOK. Feest voor -de jeugd vcm PPSC Schiedam Sportief Schiedam vierde gisteren nauwelijks feest. Althans niet binnen de eigen stadsgrenzen, waar slechts inci denteel actie werd ontketend. Zoals de dames van DRZ die er lustig op los knalden en het pas bij dertien welletjes vonden. Ook ExcelsioriSO benutte die met fraai zomerweer begunstig de vrije dag door met 31 te winnen van het sterke amateur- elftal van SVV, Het waren ech ter activiteiten die nauwelijks een feestelijk tintje kregen. Dat lukte wel aan de gymnastiek vereniging DOK die in Schie- dam-ztud de 'drumband er op uit stuurden en heel wat kijkers naar het Wilhelminaplein lokte. Jeugd en senioren gaven daar een fraaie show. Echt feeste lijk werd het wel in Thurlede waar PPSC 's morgens de jeugd volop bezig hield, en 's middags met een gecostumeer- de wedstrijd veel plezier in en rond het veld ontketende. Een opvallende hoofdrol was hier weggelegd voor scheidsrechter Henk van der Veer die het duel „Strak" in banden hield, geas sisteerd door de beide „grens rechters" Sabel en Gudde. Maar voor het overige bleef het in Schiedam erg stilletjes. Vlaardingen Holy mag buurman Schiedam wel erg dank' laar zijn. Schiedam namelijk bezorgde degradatie-colle ga Laakkwartier een 4—3 nederlaag, zodat Holy en Laak kwartier nu (uitgespeeld en wel) op twaalf punten staan. Dit duo kan nog een trio worden als Lijnden zondag van het reeds gedegradeerde Tilburg weet te verliezen, maar erg waarschijnlijk is dat niet. Waarschijnlijk is dus wèl, dat Holy en Laakkwartier straks een beslissingswedstrijd gaan spelen om te kijken wie de degradatie kan ontlopen. Dat kan dan leak worden voor Holy, want als de Vlaar- dingers net zo miserabel slecht spelen als gisteren tegen VUC liggen ze er erg snel uit. kende hem) stond op het derde honk, Piet van der Mark op bét eerste. Op dat moment was er nog niemand uitgegaan. Dat veranderde trouwens spoedig. Twee enorm onhandige steals betekenden twee nullen, en daarmee was ook deze moge lijkheid weer om zeep gebracht „Miserabel „slecht" klinkt hard, maar is beslist niet overdreven. Er klopte onthutsend weinig van het Vlaardingse spel gisteren. Hoe het verdedigend was, wordt al duidelijk als men weet, dat er niet minder dan twaalf veld- foutcn gemaakt werden door het Holy-veld. Gemiste vangbailen, wilde worpen, slecht verwerkte grondballen etc., er was van al les wel wat. Een. gunstige uitzondering vormde het catcherswerk van Wim Pij pers. De Vlaardingse achtervan ger verloor, in tegenstelling tot veel van zijn teamgenoten, juist niet de noodzakelijke concentra tie wanneer dat vereist, was. Het gevolg was onder meer, dat VUC in ieder geval niet de steun kreeg van een stelletje doorgeschoten ballen. Een licht puntje in de duisternis. Was het verdedigend allerminst imponerend bij Holy, ook aan vallend was er weinig om over. naar huis te schrijven. Diepte punt was wel een unieke sco- ringssituatie iri de zesde in nings, die volledig werd ver- prutst. Etienne Meyers (van de week lid geworden, niemand Dat deze blunders gemaakt kon den worden, was vooral ook het gevolg van het gemis van een langs de kant staande coacht Rob Midden dorp,' uitgerekend hij, was op dat moment aan slag en als er één ongelukkige positie voor een speler-coach Is, dan is het wel die van slagman. Rob heeft het gemerkt, onge twijfeld tot rijn grote leedwe zen. Het is voor Holy (en eigen lijk voor Rob Middendorp ook) te hopen dat er een deze onmo gelijke situatie een Snel einde komt. Schiedammer Bob Soudijn (coach, van Wassenaar) die in de dugout zat en dinsdag nog de training bij Holy leidde, zei na afloop: „Het is voor Rob Middendorp een ontzettend moeilijke .taak geweest om er halverwege het seizoen in te springen. De sfeer was al niet best .toen en ook vandaag merk je, dat er jon gens, zijn die er zelf niet in gelo ven. Er zit beslist talent in dit team, maar er is .geen een heid." ''1' Soudijn hield na afloop voor de Holy-selectie een gloedvolle speech en hoopt de Vlaardin- gers voldoende te kunnen inspi reren voor de onvermijdelijke degradatieduels. Soudijn: „Dit is louter een vriendendienst. Ik wil Holy graag behouden in de tweede klasse en wil ze graag helpen daarbij. Jammer is het alleen, dat ik van de bond al léén in de. dugout en niet pp het veld mag komen." Tussen haak- jes: Soudijn doet dit slechts tij delijk, hij blijft verder rustig bij Wassenaar. Over het scoreverloop kunnen we kort zijn. VUC scoorde met de regelmaat van de klok en werd eigenlijk geen moment be dreigd. Holy was deze middag te zwak. Na twee innings was het 20, na drie innings 4--1 en zo ging het door. totdat ïn de ne gende inning de eindstand 7—-1 werd bereikt. Hoogtepunt was een pracht van een homerun van werper Stoop in de dérde slagbeurt waarop twee punten binnenkwamen. Werpersresultaten; Holy, Hubert Hueting; 44—7 12 fouten, VUC, Stoop 11—4-4 2; fouten. Beste Holy-mensen waren Etienne Meyers 0,500 en Piet vanV der .Mark 0,333. Jammer was het natuurlijk, wel, dat Ebeï Scharbaai en Ludwig Ascension er wegens werkzaamheden niet bij konden zijn. Hopelijk kunnen zij straks in de dëgradatie-strijd hun;waarde wèl bewijzen. Schiedam Na de duidelijke ne derlaag tegen het Haagse De Ooievaars leek voor Excelsior het „klaar voor de competitie" nog ver weg. Maar de formatie van Aad Bierhuizen herstelde zich redelijk tegen Het Noorden en speelde gistermiddag tegen het amateurelftal van SW zelfs een uitstekende wedstrijd.,; Ex celsior won tenslotte met |S~lt waarbij vooral de samenwer- king in het elftal beduidend be ter was dan enkele weken gele den. Daarom ook lukte het SW pas na een langdurig overwicht de eerste goal te scoren, al hield de zwartwitte defensie lang stand. Nog voor rust kwam Excelsior weer naast SVV. Een massale aanval kwam tenslotte bij Hans Smit terecht die met de rag naar het doel stond, zich razendsnel omdraaide en raak- schoot: 1—1. In de tweede helft was Excelsior de betere ploeg. De druk op het ■doel van SW werd gróter en dat leidde tenslotte tot een voor sprong van Excelsior. Het was Hans Smit die met de bal aan de voet het strafschopgebied binnen snelde, maar. prompt werd onderuit gehaald. Vanaf elf meter maakte Rob Ruts geen fout: 1—2. En Excelsior ging door. Hans Heyster speelde de bal op maat naar de opgekomen Rob Ruts die voorzette, precies op het hoofd van Aad van de Heuvel die naar 1—3 kopte. Zelfs was Excelsior nog dicht bij een gró tere voorsprong, maar het schot van de voor Hans Smit ingeval len Peter Broerè belandde op de lat. Bij Excelsior werd in de tweede helft ook doelman Coen van: de Pas vervangen door Jan Speelmeijer. Wassenaar Schiedam heeft zijn plicht gedaan en Holy de kans op behoud gegeven door van Laakkwartier te win nen. Het is niet eens zo gemakkelijk gegaan, want uitein delijk kon bot team van Cor van der Velde met een krap pe 43 overwinning Wassenaar verlaten. De spitse lezer zal inmiddels hebben bedacht, dat Laakkwartier een Haagse club was. Hij zij gerustgesteld, dat is nog stéOds 2c. Het probleem was echter, dat Laakkwartier niet over het eigen (Haagse) veld kon beschikken. De voetballers raten in de weg en daarom werd besloten naar Wasse raar uit te wijken. Het heeft in ieder geval niet tot een Haagse overwinning geleid. Het gevolg is, dat er nu met ok met Lijnden) degradatiewedstnj- Holy (en mogelijk ook den gespeeld moeten worden In Wassenaar nam Schiedam met een^ hi de eerste innings een voorsprong van 1—0. Hans Vroon Platste een uitgekiende honkslag en werd vervolgens over thuisplaat geholpen door effectief stootslagwerk van Ton Ebben en Maarten Kouden- burg 'In de zesde slagbeurt bouwde Schiedam verder en de mafifer waarop dat zijn beslag 'kreeg, kan zó mee in een goed filmscenario. Hoofdrolspeler was de 28-jarige Henk Roosloot, die na tien jaar tophonkbal gisteren zijn laatste carnere slechts één enkele ho merun heeft gekend. En nu, uit gerekend in zijn allerlaatste op treden, was het op enkele mili- roeters na weer zover, dat de bal over de hekken vloog. Op het (extra grote) Wassenaar- veld echter spatte de bal echter net tégen het hek. waardoor Henk met een tweehonkslag te vreden moest zijn. Bijzonder prf.tt.ge bijkomstigheid was, dat op rijn formidabele Uk drie man binnen konden komen (Kondenburg, van de Hamer en BJomsteel): 4C. wedstrijd speelde. Roosloot gaat Prompt werd Roosloot naar volgend jaar de jeugd van Schiedam begeleiden. Nu is Henk Roosloot wel altijd een zeer betrouwbare fielder ge weest, maar als slagman beeft Pie het oigenlijk nooit zover ge schopt. Het schijnt, dat zijn hele de kant gebaald ep via een geïm proviseerde erehaag kreeg Roosloot een hulde, welke die van de koningin mogelijk nog, overtrof. Dat Schiedam daarna nog wat foutjes maakte en Laakkwartier tot. 4—3 terug liet Henk Roosloot ...voor het Ioot5t met nummer 9 komen, was in feite niet zo be langrijk meer. Vermelding ver dient neg het (verdienstelijke) debuut van de junioren Rob Blacquire en Eric Sorghdrager. Werpcjfers: Schiedam. Van de Kamer: 12—3—4 3 fouten. Laak kwartier, Kortenbach; 2—1—5 4 fouten. Schiedam Het dames-voetba lelftal van DRZ, dat er afgelo pen zondag en passant zes ink- nalde, was ook gisteren tegen Valkenoord weer driftig op schot. Spanning was er niet, want daarvoor was DRZ simpel weg veel te sterk. De uitslag was er naar; 130. En wat Varkenoord ook probeerde, de Schiedamse defensie bleef op permachtig en de enige keer dat de Rotterdamse voorhoede wei kon doorstoten, was het Keepster Wil Veltman die voor treffelijk ingreep. Evenals afgelopen zondag was het ook nu weer Wil Veltman die een belangrijk aandeel had m de uiteindelijke score. Maar liefst negen keer scoorde Wil, waarmee haar fraaie hattrick in de wedstrijf tegen Zwart Wit ver naar de achtergrond werd gedrongen- Joan van Ham (2x), Judith Berkotte en Ans Jung zorgden tenslotte voor de uitein delijke nionsterscore. Het tweede elftal van DRZ speel de, eveneens thuis, tegen het Vlaardingse VFC. Hier waren het de Vlaardingse dames die productief te voorschijn traden: 06. DRZ-keepster mevrouw Blom deed het ondanks een'half dozijn tegendoelpunten voortref felijk. Ondank: de fraaie actie van Holy's ihonkman is de VUC-lhonkloper 'safe'Dp het derde honk. Schiedam In de grote jaarlijkse luehtderby voor jonge duiven, waarvoor over het gehele land 220.000 jonge vo gels de reismanden ingingen, sloeg de Schiedamse post- duivencrack, Jan Doejaaren, weer eens zijn slag. Zijn doffertje, H.73-799I0I behoorde tot de kopvliegers van de ïuchtmeute met bestemming Rotterdam en omstreken. Stedelijk was hij zijn concurrenten een hajf uur voor en eindigde in de Rotterdamse Bond op de negende plaats. De H.73-79910I is als het ware naar zijn prestatie toe ge groeid. In de eerste africbtingsvjucht eindigde hij in de PV Schiedam als 40ste. Klasseerde zich hoger naar ge lang de afstanden groter werden. Uit Pont St. Maxence (320 km) veroverde de doffer in de RFB een 8ste plaats b;j een inzet van 6159 duiven. Schiedam Het tweede team van Schiedam heeft gisteren niet zo succesvol gehonkbald. In de strijd om het Iaudelük pioenschap werd (over"' 1 wat ongelukkig) van he' se JEKA verloren. De c' werd 32 voor de Brab. zodat het landskampio -> - .pi voor reserve-teams een moeilij- j ke zaak wordt. J Jan Doejaaren spoelde zijn duif ongekoppeld dus niet geforceerd door «sn drang zo snel mogelijk bij duivin of nest terug te ke- ran. „Hij vliegt leuter en alleen op z'n baas", zegt dezie doorge winterde duivencrack die al moer van zich heeft deen spre ken in de plaatselijke en regio nale duivensport. Zijn snelyliegértjé is een afstam meling van zijn befaamde vale doffer, de H.54-579434. In -1956 veroverde deze krachtpatser van het luchtruim op de in Am sterdam gehouden Postduiven-: Olympiade (Internationaal) een zevende plaats in de categoria ,,asduiven", te vertalen als all round vliegers. Op 5-jarige leeftijd pakte de vale nog oven een eerste prijs in de RPB dcor zich de snelste te to nen van de ingeko-rfde 5000 dui ven. Op een gegeven moment keerde de doffer na een vlucht niet terug op zijn hok. Na negen maanden liep hij echter weer te regeren ia de- lucbtrenstal .tot grote vreugde van de familie Doejaaren. Zijn laatste jaren slset hij als kweekdofïer, nu Jntig zijn stempel drukkend, ge zien zijn nageslacht eer en ge win weet té verzamelen, voor het hok van Doejaaren. Voor deze Jan Doejaaren is de duivensport een open boek.: Als jóngen zat. hij thuis al tussen de duiven. De Duitse bezetters maakten 'n abrupt einde aan de sport door bevel te geven alle postduiven af te slachten. Als mogelijke berichtgevers waren ze een: gevaar voor het militaire apparaat. Heoï wat duivenDBihebbers lieten echter hun duiven onderduiken in afwachting op betere tijden. - Uit deze,: hier en daar verkre gen „Onderduikers" bouwde ook Jan Doejaaren na de bevrijding san nieuwe stam duiven op. Als lid van verschillende verenigin gen In Schiedam en Rotterdam vloog hij met zijn duiven zowel In vfiegverband van de Rotter damse Bond ais in dat van de ISïederiandse Algemene Bond. Hoeveel generaal, kampioenschap pen zijn du iven voor hem behaal den getuigen de vele bekers en andere ere-prijzen in de loop der jaren verdiend. Gouden he ren-en dameshorloges en ande re kostbare prijzen op luxe en huishoudelijk gebied vallen hier bij op te sommen.; Bestuurlijk heeft Jan Doejaaren vael bijgedragen aan de ontwik keling an Instandhouding van de plaatselijke postduivensport- Het louter commerciële, wat maer en meerde sport als „sport" gaat ontsieren, is hm' nog scoeds vreemd. Jeugdige liefhebbers kloppen nimmer te vergeefs bij hom aan voor raad sn daad. De jeugd is dan oók vertegenwoordigd onder del 38 leden van de in 1971 door hem opgerichtte PV Schiedam. Zoon, Jack is hiervan voorzitter met. zijn vader, als adviseur. Jan Doejaaren is van plan er voorlopig nog mee door te gaan. Moet hij er mee stoppen, dan blijft de naam Doejaaren.in de sport voortbestaan. Daar zal Jack wel voor zorgen; Tot be- .sluit mag nog wel even gezegd worden dat de duivensport in Schiedam in totaliteit uitstekend functioneert* Ze behoort tot de steden waar de concoursen met een prijzensche ma van 1 op 5, doorgaans het vroegst zijn afgelopen. Over en kele maanden houden de vereni gingen. 'ook de PV Schiedam, hun jaarlijkse tentoonstellingen. Voor de buitenstaanders „open huizen" cm iets meer te kunneo vernemen over deze fascineren- de sport waaraan gehele 'gezin nen jaar in jaar uit veel plezien beleven. >,\c j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4