SCHIEDAMSCHE COURANT Uitbreiding tennisvelden in Volkspark? voor Rijnmond krijgt eigen ambulancevervoer Werkgroep heeft handen vol aan Noord-Iertjes In voorjaar folders over molens Muziek- en Schiedam DS70 in brief aan gemeenteraad: Auto duikt sloot in Late gasten maken ruzie Personeel blust zelf Houders van toonkaarien moeten meer betalen 2 kranten voor één prijs Garage- bussen RET wijzigen route SG en VVV werken aan voorbereiding O Ontween van Provinciale Staten oplossing? Opbrengst collecte Nieuwe EHBO-cursus in Oud-Kethel De; bps;;,oin ,de;.l^oord" zal rijden- vaithet station in Schiedam via Groenoord en Holy, naar Vlaar- 7 september 197Ï 4 paginaV 99ste jaargang no. 2 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Machtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL De molen De „Vifalviseh; oveüicht. de grootste van Europa.- Schiedam De heer J. van Vliet, eigenaar van het tenniscomplex in het Volkspark, diende reeds in augustus 1951 hij b. en w. van Schie- dam een verzoek in om zijn terrein te mogen uitbreiden. Nog steed y£ Verkeert hij in onzekerheid over eventuele toestemming daarvoor. £.C.G;-raadslid A. Sonneveld (45) G heeft daarom aan' het college Van b. en w. gevraagd om, i liefst in de eerstvolgende raads- tl vergadering, de heer Van Vliet te laten weten waar hij aan toe bovendien wil de heer Sonneveld weten of die uitbreiding dan zal geschieden in zuidelijke rich ting, zoals andere tennisvereni gingen zouden willen of in oos telijke richting, zoals de heer Van Vliet dat zou wensen. Bezwaar van uitbreiding in ooste lijke riehting is, dat dan veel bomen te gronde zullen gaan. De heer Sonneveld vindt, dat b. ea w, sinds april 1972, de Iaat- ste keer dat het verzoek van de heer Van Vliet door de gemeen- teraad behandeld werd, voldoen de tijd hebben gehad om in de standpunten van de diverse ten- nisverenïgmgen een inzicht te g krijgen en de verkregen gege vens bij de komende raadsver gadering aan de raad voor te leggen. Schiedam/VIaardingen —.In wijk centrum De Heipaal in Vlaar- dingen begint vrijdag zeven sep tember een cursus Algemeen Muzikale Vorming voor kinde ren. Onder deskundige leiding krijgen de kinderen spelender wijs muziekonderwijs. De cur sus kost acht gulden per maand. De lessen worden iedere vrijdag middag gegeven. Ze duren voor kinderen van 6 en 7 jaar van 16.15—17.00 uur. Kinderen van 8-9 en 10 jaar kunnen van 17.15- 18.00 uur terecht Schiedam De Schiedamse Ge meenschap en de VVV geven het komende voorjaar een fol der over de vier Schiedamse molens uit Met deze molenfol- der wil het SG-VW bureau het nieuwe seizoen beginnen. Bij het kantoor staat bovendien een folder over Schiedam op stapel. Deze zal mogelijk tegelijkertijd met de molenfolder op de raar kt verschijnen. In de molenfolder, die waarschijn lijk gratis te verkrijgen zal zijn, wordt een nauwkeurige be schrijving gegeven '/an de mo lens De Walvisch, De Drie Koombloemen. de Noord en De Vrijheid, die tot de grootste van Europa behoren. Dat de folder zal inslaan bij het publiek lijdt volgens de SG-VW directeur Ruud Pillard geen twijfel. „Molens zijn nog steeds bezienswaardigheden. Ze blijven veel bekijks trekken, vooral als de wieken draaien" Aan de molenfolder wordt mo menteel hard gewerkt. Enkele deskundigen, onder wie mede werkers van het Gemeente Ar chief, leveren een bijdrage aan het op het toerisme afgestemde drukwerkje, om dit zo interes sant mogelijk te maken. STAD In de folder Schiedam willen de SG en de WV zoveel mogelijk informaties over de stad ver strekken. Deze uitgave zal dui delijk verschillen van de enkele jaren geleden verschenen Gids voor Schiedam. Er zal vooral aandacht in besteed worden aan plaatselijke bezienswaardighe den. De SG-VW wil de mogelijkheden voor toeristen in Schiedam ver groten door de Grote Kerk da gelijks ter bezichtiging voor het publiek open te stellen. De mo lens zijn reeds voor bezoekers geopend. Schiedam/VIaardingen Het zal binnenkort niet meer mo gelijk zijn, dat de ambulan- ce-diensten van de verschil lende gemeenten langs el kaar heenwcrken, waardoor bijvoorbeeld slachtoffers van verkeersongevallen pas na grote omwegen in een zie kenhuis belanden. Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben namelijk een ontwerp gemaakt, waarbij de provincie verdeeld wordt in een aantal districten die elk een centrale post voor het ambulance-vervoer toe- gewezen krijgen. Binnen die districten zullen de ambulance-diensten geïnstru eerd worden door de cen trale posten. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland moeten nog wel het voorstel goedkeuren. Wordt het ontwerp waarbij rekening is gehouden met de Provinciewet, de Wet Ambu- lancevervoer en het advies van de geneeskundige in specteur van de volksgezond heid in Zuid-Holland, goedge- keurd, dan zal de provincie -verdeeld worden in zeven ge- 'bieden, waarvoor elk een V^entrale: post voor het ambu- ;vï lancevervoer werkzaam is. REGELING Het grootste van die 2even di- stricten is het Rijnmondge bied, dat 23 gemeenten telt. In dit gebied dat bijna 1.105.000 inwoners telt, zijn 58 ambulances aanwezig. Voor het Rijnmondgebied heeft de Wet Ambulancevervoer de mogelijkheid geopend tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling tussen Rijnmond en één of meer gemeenten buiten het grondgebied van bet Open baar Lichaam Rijnmond. Zo zijn de gemeenten Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk al aangewezen op bet ambulancevervoer vanuit Rotterdam/ terwijl de ge meente Maasland op Vlaar- dingen is georiënteerd. Het overlegorgaan West! and heeft zich tegen de indeling vande vier. gemeenten in het gebied Rijnmond verzet en geeft de voorkeur aan de vorming van een gebied dat overeenkomt met- de brand weerregio Delft, waarbij de vier gemeenten zijn aange sloten. Indeling van de vier plaatsjes bij Rijnmond is evenwel overeenkomstig de wensen van de gemeentebe sturen, terwijl zij bovendien in het telefoondistrict Rotter dam zijn'gelegen. Met het oog op de toekomstige invoering van het landelijk aiarmerïngsnummer OOll is er aanvankelijk naar. ge streefd de zeven ambulance- gebieden aan. te passen aan de telefoondistricten. Volledige, aanpassing bleek' echter :niet goed mogelijk: tussen enkele gemeenten wa ren reeds bestuurlijke sa menwerkingsvormen ont staan, die niet zijn afge stemd op de verdeling van ons land in technische tele- foondistricten; daarnaast le verde het moeilijkheden op dat enige districten ovèr de grenzen van de - provincies reiken. Ais de gebiedsindeling een- -maal vastgesteld is, zal het- aantal ambulance-auto'sen de spreiding daarvan nog moeten- worden geregeld. Maar omdat niet gebleken is, dat ér op het ogenblik een behoefte is aan meer zieken wagens zal-voorlopig van de bestaande toestand worden uitgegaan. Schiedam De huis-aan-huiscot- Jecte voor de actie Kind !n Nood heeft maandagavond in Schiedam .23.016,80 gulden opge bracht. Aan de actie verleenden 2BB collectanten medewerking. Wal Schiedam in het totaal bijeen heeft igébracht voor de actie, die is gehouden ter gelegenheid van het jubileum van koningin Juliana, is nog niet bekend. Schiedam Door nog onbekende oorzaak is de 26-jarige automo bilist M. A. Woermeyer na een paaltje te hebben geramd, de sloot lar.gs de Polderweg inge doken. De Schiedammer kon ongedeerd uit zijn wagen op de kant krui pen. Zijn auto werd later zwaar beschadigd uit de. sloot geta keld. Er ontstond een handgemeen waarbij .enkele ruiten sneuvel den. en een- personeelslid snij- wonden opliep. De gealarmeerde politie suste al snel de verhitte gemoederen. Ie dereen ging daarna zijns weegs, behalve een Chinese kelner. Hij moest voor enige smjwonden 'worden behandeld in /hét Ge meenteziekenhuis. Schiedam In het gebouw van Bockel BV, een handels- en transportonderneming in de Nieuw Mathenessestraat, Is een brandje ontstaan bij het afbran den van een wlelbout. Het per soneel kon het vuur zelf blus sen, zodat de gewaarschuwde brandweer niet op hoefde te tre- fóet een knal sprong plotseling een slang van het apparaat, waarmee een personeelslid een wielbout aan het afbranden was. Tegelijkertijd stond de slang in vuur en vlam. Door het snelle optreden van een werkne mer, die de gastoevoer ogen blikkelijk afsloot, bleef het vuur beperkt tot het apparaat. De haastig gewaarschuwde brand weer kon daarom bij aankomst alleen constateren hoe perso neelsleden zelf de brand ai had den geblust. Schiedam .Enige lastige Iaatko- ;mers in een Chinees-Indisch restaurant aart het Broersveld, hebben amok gemaakt met en kele personeelsleden. Deze wil den hen na sluitingstijd niet meer bedienen. .Sdhpedam (Vlaardingep) De afdeling Schiedam van DS'70 heeft een open brief aan de Schiedamse gemeente raad gesluurd over de buslijn „om de Noord", die de ver binding moet vormen tussen Schiedam-Noord en Vlaar- dingen-Holy. Uit dc brief blijkt dat DS'70 zich bezorgd maakt over de ta rieven voor deze buslijn, die onder nummer 52 met in gang van begin oktober in gebruik wordt genomen. „De RET heeft de neiging om elke lijn met bestemming Vlaardingen als „buitenlijn" te beschouwen, waarvoor speciale hogere tarieven gelden. Wij vrezen dat buslijn 32 ook als „buitenlijn zal worden aangemerkt", zo wordt in de brief gesteld. „Dat heeft géén consequenties voor de houders -van losse plaatsbewijzen of zogeheten rit- tenkaarten, mits deze passa giers maar binnen de nog vast te stellen sectiegrens blijven.' Anders wordt het echter voor houders van toonkaarten, die een week-, maand- of jaarabon nement" hebben. Deze passagiers zouden geen gebruik mogen ma ken van de nieuwe buslijn met hun toonkaart". In de brief wordt er op gewezen dat deze situatie nu geldt voor de lijnen 57 en 59 tussen Vlaar- dinger en Schiedam. „Wij vin den dit discriminatie tegenover mensen, die toonkaarten bezit ten", aldus de brief. TEKORTEN „Wij weten dat de RET worstelt met tekorten'"/zo gaat de brief verder, „maar wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat de RET gemakshalve altijd naar één middel grijpt om dit tekort te dekken, namelijk ta riefsverhogingen". „Het zal ons inziens nu eens hoog tijd worden dat de RET de hand in «igen boezem gaat ste- ken of men* niet .eens..fjihk .kan. bez limigeh enbelbedrijf-- gron dig doorlichten om zodoende tot een gezonde exploitatie opzet te komen". „Wij zijn er van overtuigd", aldus DSI70, „dat ais dit serieus wordt aangepakt de abnormaal hoge tarieven tot redelijke pro porties worden teruggebracht". ATTENT In de brief vraagt het bestuur van DS'70 de partij is niet verte genwoordigd in de gemeente raad de raadsleden, bij even tuele toekomstige besprekingen met de RET de vervoersmaat schappij op deze zaak attent te maken. dirgen-Centrum en tecug' Commentaar van 'de RET: „Op deze lijn zal inderdaad wel het bui ten tarief gaan gelden. Dat is meestaf, als: meer dan één ge meente wordt aangedaan". Schiedam De werkgroep Hulp aan Noord-Ierland heeft het druk. Want vlak na Kerstmis arriveren in Sehïedam- Noord 40 Noordierse kinderen tussen 12 en 17 jaar, die hier kennis komen maken met een vrije samenleving waarin geen voorkeur bestaat voor een bepaalde geloofso vertuiging. Die kinderen moeten hier dan wel onderge bracht kunnen worden. En het is de taak van de werk groep daarvoor te zorgen. De werkgroep kan dat niet zonder hulp van de Schiedammers doen, volgens het blad Grcen- oord-Akkoorden. Allereerst is er Profiteer mj vin hot unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs varvB één: de Schledanwe Courant mert nieuws uit uw etad en omgeving, en heli Ftoiterdsmich Nieuwsblad met het 'laatste binnen- en buitenlands* nieuw», f Geel ons nu opdracht ook hij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting. de SC en RN te bezorgen en ontdok ie(ï devote pluspunten. mritÊtÊ. boft 'n open e"VBfoP> zonder postzegel, sturen naar Rotterdamwh Nieuwsblad, antwogfdnummor Ö34, Rotterdam stuurm.i.v.: de $C en RNl4dto«itcnrtIarmaf: naam straat... woonpl telefoon. geld nodig: 18.000 gulden in geld of natura, zoals voedsel, excursies, bustochten, toegangs kaarten, e.d. Ook zijn er men sen. nodig die praktisch werk willen doen. zoals brood voor de lunchpakketjes smeren. Bovendien zijn er pleeggezinnen nodig. Mensen, die drie weken een Iers kind in hun gezin wil len opnemen, worden verzocht een brief te schrijven naar de heer A. van Kan, Toon Verheij- straat 55, Schiedam. Zij, die willen helpen met de aan gekondigde inzamelactïe, kun nen, zich aanmelden bij me vrouw D, Prins, Olmenlaan 7, tel. 708570. Als de kinderen zien dat men hier elkaar accepteert en zelfs waar deert ondanks verschillen in godsdienst en politieke richting, zal dat een positieve invloed hebben op de Noord-Iertjes. Het is al gebleken dat zij dan zelfs in staat zijn om groepen men sen bij elkaar te brengen/die voordien vijandig tegenover ei kaar stonden. Schiedam De bossen op de Schiedamse lijnen 53, 54 en 55 zullen met ingang van morgen via andere in- en uitrukroutes rijden. Wanneer de bussen de garage aan de Siuisjesdtjk in Rotterdam- Zuid verlaten, zullen ze zich via de Doklaan, het Maastunnel- plein en de Maastunnel naar Schiedam begeven. Na de laatste dienst gaan de bus sen 's nachts viade Maastun nel. het Maastunnelplein, de Dorpsweg, Wolphaertsbocht, Doklaan en Sluisjesdljk weer te rug naar de garage. De RET heeft deze maatregel nomen in verband met de stelling van een verbod op de Wolphaertsbocht bij de Plein- weg in Rotterdam-Zuid om links- ae tf slaan. Van de ritten» die de bussen van en naar de garages maken, kunnen passagiers gebruik ma ken. Schiedam Dr. Van der Veer, de huisarts van Kethel en Groen oord, zal de nieuwe E.H.B.O.- cursus leiden. De cursus begint begin oktober en zal in maart eindigen. In het Schephuis in Oud-Kethel worden de lessen éénmaal per week gegeven: vrijdags van 19,30 tot 21.30 uur. Belangstel lenden kunnen zich voor de cur sus in laten schrijven voor 32,50 gulden. Inlichtingen kunnen verkregen worden bij de heer P. Lansber gen, Burgemeester Verveen straat 8, bij de heer H. P. van de Koppel, Moiensingel 27, tel. 702418, bij de heer Th. de Veth, Kor Kuilenstraat 38, tel. 706303, en bij mej. R. Kester, Woudweg 26, tel. 705584. De heer Van der Veer zal tijdens de lessen geassisteerd worden door mej. Van Dorp, die de cur sisten zal onderrichten in het verbinden. Het stuk weg tussen Groenoord en Holy, waar de bus over gaat rijden: een dure grap voor houders van toonkaarfen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1