SCHIEDAMSCHE COURANT aan INTERNATIONALE IN MARGRIETHAL f Volgende week inenting tegen griep ïxïra ver gemeenteraad over bestrijden onkruid Informatieborden in Beatrixpark Beklemming lading hout fataal jos-jeugd: ,,Maas!andse jongeren- armetierig" Geen e: 15 gulden Koele Oude Camps- weg dicht Koninklijk goud voor M. Vorkoom Aantal woning zoekenden gestegen tot 4746 Werkgroep brengt rapport uit fiilgs Oplettende badvronw vist jongen op Peuk kost 8000 gulden Hand in molen; jongen moet vinger missen Barbecue-seis in knusse hoekjes Woensdag 12 september 1973 4 pagïna'f 89ste jaargang no. 24815 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Ifcr'S De Poldervaart bij de "West Abtsmolen", Op de achtergrond het 'bruggetje van het Duivenpad. Schiedam De gemeente is begonnen met het realiseren van de plannen voor de Poldervaart bij het Prinses Bea trixpark. Dit deel van de vaart zal zijn eigen karakter behouden doordat hij in de bestaande omgeving wordt aan gepast Belangrijk wordt de recreatieve functie, die de, vaart in de toekomst zal krijgen. In de loop van het vol" gend jaar hoopt de gemeente het werk Waar te hebben. Speciaal voor dit deel van de plannen voor de vaart, heeft de Werkgroep tot behoud van de Poldervaart een rapport samen gesteld. Een, rapport, waarin.de gemeente suggesties aan de band worden gedaan over de re creatieve voorzieningen die in het gebied mogelijk een plaatsje kunnen vinden. De Werkgroep stelt voorop, dat de kaden van de. vaart,-die door het Beatrixpark doorstroomt, verlaagd zullen moeten worden om recreatie mogelijk' !te maken. Na verlaging van het waterpeil {waarmee-al is begon nen) zat de vaart worden ver bonden met enkele bestaande en enkele nog aan te leggen vijver tjes zodat een waterboezem ont staat. Ook daar kunnen dan re- creatieve voorzieningen worden aangebracht. Gedacht wordt, dat de Schiedamse Modeljacht- vereniging „De Viking", een an dere vijver moet worden toege wezen, omdat het huidige water bij het Theehuis niet .voldoet voor.(inter)nationale wedstrïj- den. Alle waterpartijen, stelt de Werk groep, moeten zo goed mogelijk bereikbaar zijn. Verharde voet paden, vooral belangrijk voor gehandicapten, zijn er gewenst. Verder is de Poldervaart uiterst geschikt voor een route, «die door de Spaland Ruiters kan worden gebruikt. TALUD Omdat vele hengelaars tijdens het visseizoen de Poldervaart „be volken" zal ook aan hen moeten worden gedacht bij het recon structieplan. De werkgroep acht het daarom van belang, dat het waterpeil wordt tenslotte toch verlaagd er een flauw afdalend talud vanaf de water kant wordt aangelegd. Zowel voor de vissers als voor de spe lende .kinderen zal dit een plus punt betekenen. Om de overwin tering van de vissen in het wa- ter. „aangenamer" te maken, is het wel gewenst dat er enige plaatsen, ïn het waterworden aangelegd van ongeveer twee meter diep. Verplaatsing van de. Heemtuin naar het gebied bij het Duiven- pad is een van de laatste wen sen van de groep. Het beter kunnen bereiken van het Volks tuinencomplex Thurlede en een uitérst geschikte plaats voor beoefening van de edele schaatssport op de aan te leg gen vijvers zijn enige voordelen die volgens de werkgroep niet uit te vlakken zijn. PLUIM De Werkgroep heeft de gemeente een pluim op de ambtelijke hoed gezet voor de nauwe sa- menwerking tussen hen beiden. Overleg tussen de werkgroep en de gemeente over andere-delen van de Poldervaart zal plaats vinden wanneer de plannen daarvoor gereed zullen zijn. Ook Soskia en Serge rullen van de partij rijn in de Schie dcmse sporthal Margriet. Schiedam/Vlaardingen Trio Thessaloniki, Los Cobanos, Saskia en Serge, Wilraa, Corry Konings, Anneke Grönioh en het orkest onder leiding van Wim Moens. Zij zijn de hoogtepunten in een internationaal showprogramma, dat op donderdag 13 september in de Schiedamse sporthal Margriet gehouden zal worden. Speciaal voor deze show zal de hal worden voorzien van ge makkelijke stoelen, een perfecte geluidsinstallatie en een zeer bijzondere belichting. Maasland Twee jongeren van de Anti-Revolutionaire jonge renorganisatie (ARJQS) A. W. van Sprang ®n A. Moerman, hebben zich in een open brief tut de jongeren van Maasland gewend. Zij doen een beroep op deze jongeren om zich niet van de actieve politiek in hun gfi- meente afzijdig te houden, ,,De jongerenpolitiek lijdt m Maasland een armetierig be staan en daaraan dient iets te worden gedaan" zo schrijven zij. „Daarom is het idee ont staan om via deze open brief al len, die met ons de noodzaak van politieke activiteiten inzien Uit te dagen om ook hun stem te laten horen" l.Wij jongeren zijn immers mede- verantwoordelijk voor de gang van zaken in ons goede dorp" I aldus Van Sprang en Moerman. „De democratie heeft geen be- hoefte aan laksheid, maar eist vooral van jongeren op* bouwende kritiek." De entreeprijs van de show, die om 2C.00 uur begint, bedraagt 5,50 gulden. De zaal is vanaf half acht geopend. Kaartverkoop aan de kassa kan geschieden vanaf 12 uur op de dag van de voorstelling. Telefo nisch zijn kaarten te reserveren onaer nummer Q1O-266Q0O, Ver der kan men voar de voorver koop terecht bij de VW-kanKV ren in Schiedam, Vlardingen, Maassluis" en Hoek van Holland, bij sigarenmagazijn P-eeters in ce Van Lennepstraat 40a in Rot terdam en bij muziekhandel Van Daalen in de Korte Hoog straat te V! aarding en. Schiedam V/ie zonder geldig plaatsbewijs ir> een zelfbedieningstram worde aangetroffen, zal na 15 september vijftien gulden extra moeten betalen, naast de prijs van een en kel ritje. Deze vijftien gulden dient om strafvervolging te voorkomen. Wie dat niet betaalt, is na de rechts procedure nog veel meer geld kwijt. Tot nu toe was het boetebedrag 2,50 gul den. Het hogere boetebedrag geldt ook voor de metro. Schiedam Tijdens het proefzwemmen zwem bad Zuid spro "-jan* ge Turkse jon^. 2 A. plotseling in het ge deelte van het bat swei hij niet kan zwemmen. Badjuffrouw De Koning dook hem onmiddellijk na en paste, eenmaal weer op de kant gekomen, direct mond op mondbeademing toe. Alie werd daarna tér observatie in het. Gemeen teziekenhuis opgenomen. Maasland ïn verband met de gasvocrziening in de Oude Campspoider en omgeving wor den op beide maandagen 17 en 24 september werkzaamhedèn verricht aan de Oude Camps- weg. Ter hoogte van de panden num mer 7 en 15 is de iveg drie da gen lang - vanaf het begin van de werkzaamheden - opgebro ken. Het doorgaande verkeer moet tussen de Burgerweg en de Hoef weg worden omgeleid, 's A.vends wordt de weg weer opengesteld. Schiedam De heer M. Verboom is in verband met zijn veertig jarig jubileum bij de NV Veree- nigde Glasfabrieken onderschei- den. met' de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranjc-Nassau. De heer Verboom, die in Rotter dam woont, is momenteer ver koopleider-binnendienst bij het bedrijf. De eremedaille werd namens de burgemeester uitgereikt door de chef van het bureau Algemene Zaken van de gemeente, de heer P. J. Drenth, tijdens een speciale bijeenkomst in de ont vangzaal van de Glasfabrieken. Schiedam Bij Katwijk's Glas- ha na el B.V. in de Lange Kerk straat is gisteren brand uitge broken. Het vuur, dat vermoe delijk 'is ontstaan doordat één der werknemers een nog bran dende sigarertepeuk weggooide, heeft voor 8000 gulden schade aangericht. Schiedam In het vloerenbedrijf Litho in de Geervlietsestraat ging de 17-jarige werknemer J. Frudizar te dicht bij een elektri sche betonmolen staan. Zijn lin kerhand werd in de molen ge trokken en raakte bekneld. Hoe wel zijn collega P. van der Berg en A. H. Koogje snel te hulp schoten, en hem vlug naar het ziekenhuis vervoerden, zal de jongen tenminste één vinger van zijn linkerhand moeten mis sen. Schiedam Tijdens het transporteren van een lading hout raakte de 61-jarige heer J. Nek beklemd tussen de muur van dc loods van de houthandel Wetering in de Nieuwe Maas- 'straat en zijn vracht. Te laat werd hij door een collega ontdekt. Reeds buiten bewust- zijn werd hij in allerijl naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd, waar de dood moest worden geconstateerd. Schiedam De Stichting Kruisraad Schiedam stelt volgen- de week alle inwoners van Schiedam in de gelegenheid zich voor vijf gulden tegen griep te laten inenten. Voor deze massale vaccinatie heeft de stichting het volgende schema opgesteld. Woensdag 19 september kan men zich van vier uur 's middags tot negen uur 's avonds laten inen ten in het dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan en in het voormalige schoolgebouw op de boek van de Celciusstraat en de Dr. Za- menhof straat. Zaterdag 22 september kan men van negen uur *s morgens tot een uur 's middags terecht in het wijkgebouw aan de Wester kade en in De Ark aan de Zwa luw! aan. Voor de inenting komt iedereen, die ouder is dan vier jaar in aanmerking. Voor suiker-, hart en longpatiënten is de vaccina tie medisch noodzakelijk. Deze groep moet eerst contact opne men met de huisarts alvorens deel te- nemen aan de door de stichting georganiseerde vacci natie. Ook voor zwangeren en bejaarden is de inenting zeer gewenst. Kinderen van vier tot twaalf jaar krijgen een injectie in de boven arm. Bij personen boven de twaalf wordt gebruik gemaakt van. een speciale techniek, waarbij een prik vermeden wordt. ïn sommige gevallen treedt na de behandeling een licht pijnlijk gevoel op in de bovenarm, dat 24 uur kan duren. Inlichtingen over de vaccinatie zijn te ver krijgen bij de heer C. Dubbeld, Kerk weg 12, telefoon 705378. SchiedamDe gemeenteraad za! Het gebruik van chemische mid- schuwd. volgende week woensdag een extra vergadering wijden aan het gebruik van chemische on kruidbestrijdingsmiddelen. delen is sinds enige tijd in de Tijdens een discussie in de ge- stad verboden, nadat de Sche- meenteraad op 4 juni over een dammer ir. Chr. Zijdeveld tegen al dan niet handhaven van dit het gebruik ervan had gewaar- verbod, besloot de raad de zaak Het eerste bord aan het eind van.de Parkweg Schiedam De Plantsoenendienst heeft gistermiddag bij de in gang van het Beatrixpark aan het eind van de Parkweg een bord geplaatst met aanduidin gen betreffende de mogelijkhe den van het park en waar deze te vinden zijn. Het is de bedoeling, dat alle in gangen van het park van derge lijke grote borden voorzien wor den. Deze borden in -vier kleu ren zijn vervaardigd van weer- bestendig materiaal en staan op een stevige standaard met een wat „bosachtige" aankleding. Op de houten lijsten kunnen even tueel andere bordjes worden be vestigd met bijvoorbeeld verzoe ken, aanmaningen en aankondi gingen, Met de borden wit de Plantsoenendienst het gerichte gebruik van het park stimule ren. Later zullen soortgelijke horden nok worden geplaatst in het sportpark Harga en op de Al ge mende Begraafplaats. BARBECUEN In het Prinses Beatrixpark wor den tevens drie barbecueseis aangebracht, waarvan het pu bliek gratis gebruik kan maken. Deze sets komen in knusse beslo ten hoekjes, niet ver van de ter reinen, waar tenten mogen wor den opgezet. De barbecue-sets bestaan uit een betonnen schijf met een meta len rand. Ze krijgen ieder het nodige barbecue-gerei als een spit. een pook. De gebruikers van de sets moeten uiteraard zelf houtskool en het te rooste ren vlees meebrengen. Rond de sets komen enkele ruw-houten banken. aan te houden, omdat^men meer informatie oyer "Bit onder werp wenste. Het college van burgemeester en wethouders beloofde toen daar voor te zorgen, door het uit schrijven vart een extra raads vergadering, waarbij raadsleden vragen zouden kunnen stellen aan deskundigen^ Aanvankelijk heeft het college acht verschillende instanties en personen verzocht aanwezig te zijn volgende week woensdag. Daarvan hebben er vijf-meege deeld niet te zullen komen. Nadat het college het advies had ingewonnen vanMe ^commissie voor algemene en bestuurlijke zaken werd besloten de verga dering niet in het opehbaar te houden. Schiedam Het aantal wachten den op een wening in Schiedam is in augustus met 36 tot 4746 gestegen. Het Bureau Huisves ting hielp gedurende de vorige maand in het totaal 219 perso nen aan een woning, van wie er 99 niet en 120 wel ingeschreven waren bij het bureau. Onder de laatste groep bevonden zich twintig aanstaande echtpa ren, 30 onvoldoende en 63 vol doende gehuisv^sten... en twee alleenstaander!. Op 31 augustus wachtten volgens het maandoverzicht van het Bu reau Hulsvesting 515 aanstaande echtparen op een woning, even als 289 alleenstaanden en 3091 voldoende en 749 onvoldoende gehuisvesten. Het Bureau Huisvesting heeft In augustus 105 niet- en 19 wel-in- geschrevenen aan een vesti gingsvergunning geholpen. Van de laatsten .waren acht inwo nend en elf zelfstandig wonend. Momenteel wachten nog 976 per sonen op een, vestigingsvergun- ning. Van hen zijn 534 Inwonend, en 442 zelfstandig wonend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1