SCHIEDAMSCHE COURANT Speurtocht naar jasjes- dieven: een gepakt MB ing: op de br es voor Commissie buigt over nnen Nieuwe man de top Acht miljoen voor Hoekse strand PER 20 OKTOBER NIEUW BUSLIJNENNET RET MEMO H I Route bus 52 nu definitief Bel Canto zoekt leden mm&m. nStreven naar meer spreekuren Loonkosten dwingen tot ingrijpen Fietste* aanrif gewond Bussen 55 en 57 vervallen MODESHOWS IN UW WARENHUIS. PMfSSf - 'V - M HU PI s Vrijdag 14 september 1973 i pagtna'f 99ste jaargadg no. 248X7 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256S - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN ItETHEL Schiedam De politie heeft een grote klopjacht gehouden in een park in de buurt van de Dr. Visserlaan, Zij waren op zoek naar twee mannen die een jas uit een auto hadden gestolen en daarbij door iemand werden gezien. Eén van de verdachtx is aangehouden. Het Is de 26-jarige Algerijn M. G. schiedamse courant De diefstal) werd ontdekt door de echtgenoot van een politieman. Zij zag uit het raam twee man nen een jas uit een geparkeerd staande auto halen. Zij belde di rect de politie. De twee mannen merkten dat echter en sloegen op de vlucht. De politie organiseerde daarna een igrootscheepse jaoht op de twee voortvluchtigen. Het park gedeelte bij de Dr. Visserlaan werd fel verlicht door haastig aangevoerde schijnwerpers. Bij een speurtocht door de bosjes kwam één van de krakers te voorschijn. Het was de 26-jarige Algerijn M. G„ die pas een dag eerder in Nederland was aange komen. Hij was per trein vanuit België gearriveerd. Hij is nu in gesloten. Na de actie, waarbij waarschijn lijk nog waarschuwingsschoten zijn gelost, bleek de tweede man te zijn. ontkomen. Schiedam De gemengde zang vereniging Bei Canto bereidt zich voor op het najaars-kerst- concert, dat zij half december samen met het Martïenerkoor in de Sint Martinuskerk geeft. De vereniging wil het koor ver sterken met nieuwe leden. Wie zich bij BelCanto wil aansluiten, kan zich op maandagavond aanmelden tijdens de repetitie, die van kwart voor acht tot tien uur gehouden wordt in het Groenoordse Trefcentrum. Inlichtingen over Bel Canto zijn verkrijgbaar bij de heer W. G. van Slobbe, Willem Pijperstraat 46, telefoon 700813. VJ I jjgMH Schiedam „Ik kom op voor de belangen van de mensen en wil dan desnoods voor tegen de gemeente knokken", zegt de nieuwe sociale raadsman J. H. Suyling, dieijnet optimisme zijn nieuwe functie te gemoet ziet. Vandaag heeft de 28-jarige raadsman na enkele weken voorbereiding het werk van de heer J. K. Hemmes over genomen, die tijdelijk de vacature van raadsman in Schiedam vervulde. Voor de heer Suyling is raadsman zijn een nieuw bestaan. Tot voor kort was hii werkzaam als groepsleider in een tehuis voor zwak begaafde werkende jonge ren. De heer Suyling is de eerste raadsman, die in vaste dienst van de gemeente is. Hij zet het werk voort van de heer C. Bijl die bij wijze van proef de Schie damse bevolking een jaar met raad en daad bijstond. Hoewel de heer Bijl baanbrekend werk heeft verricht wat betreft het verlenen van sociale bijstand, vndt de heer Suyling, dat er nog wel het een en ander te sleutelen valt aan dfct nieuwe ge meentelijke onderdeel. De heer Suyling: „Ik zou de twee spreekuren per week graag uit breiden tot vier. De praktijk moet eerst uitwijzen uit welke wijk de meeste bezoekers ko men. Daarna weet ik pas, waar ik het beste met een derde en vierde spreekuur kan beginnen. Voorlopig kan men met moei lijkheden terecht in De Ark en op de Broersvest", Volgens de heer Suyling moet het pand op de Broersvest nodig verbeterd worden: het ontbreekt er aan een behoorlijke wacht ruimte, ook laat de aankleding te wensen over. tn :ieder geval ondergaat het pand, waar tot 1 september te vens het informatiekantoor van de Gemeentelijke Technische Bedrijven gevestigd was, bin nenkort een kieine verbouwing. Ian de slechte samenwerking tus sen de sociaal raadsman en de „Tot nu toe heb ik alleen goede 0 Het voormalig raadhuisje in Kethel: handtekeningen voor behoud. Schiedam De commissie stadscmiwiKkebug en stad suitbreiding zal maandag ■aanstaande voor het eerst sinds lange tijd weer verga deren. Om 20.09 uur in het stadskantoor zuilen de leden enkele belangrijke plannen moeten dooraeme n en dat zal niet zender de nodige kri tiek gepaard gaan. Een van die discussiepunten gaat over het bestemmings plan van het winkelcentrum in Kethel. Het fel omstreden raadhuisje, dat voltens deze plannen tegen de vlakte zal gaan, zal ongetwijfeld de no dige moeilijkheden opleve ren. Inmiddels hebben bewoners van de oude dorpskern in Kethel een handtekeninge nactie op touw gezet. Zij stellen, dat vrij we iedereen in Kethel het raadhuisje wil behouden. Zo spoedig moge lijk zulien de handtekeningen aan de gemeente worden aangeboden. Ook zullen eni ge actievoeders de vergade ring bijwonen. Een tweede pur.t is het ge meentebeleid bij de renova tie van oude wijken. Stadsar chitect Van Genï zal hier over nadere informatie ge ven. Het bebouwing spl an voor het terreun van de voormalige Frankenland kerk an de N Nieuwe Haven zal uit de doeken worden ge daan. De eigenaresse van dit terrein heeft bij wethouder Bolmer onlangs een plan in gediend om daar een ecom- bineerde woonkantoortoren neer te zetten. Door de dure grond, zullen do buen van de woningen vrij hoog worden. De laatste punten, die op de bkijeenkomst worden bespro ken, treffen de bebouwings plannen op de 's Gravenland- seweg ïh W oudhoek-Zuid. Op de 's Gravelandseweg 2jn kantoorgebouwen met een to taal oppervlak van 18 vier kante meter geprojecteerd In Woudhoek-zuid zijn plannen voor de beu van een ver pleegtehuis. Nieuwe Water weg Noord voor demente be jaarden. Schiecarto n ontslaat ach ttien man Schiedam De caïtonnagefabriek Schie- carton NV aan de Burgemeester Honner- lage Gretelaan, in de wandeling de „doos- jesïabriek" genoemd, gaat achttien van de ongeveer 280 personeelsleden ontslaan. Het ontslag wordt volgens de leiding "/au het bedrijf veroorzaakt door het feit dat de salariskosten ten opzichte van concur rerende bedrijven veel te hoog zijn. De fabriek een onderdeel van de Amerikaanse verpaklcingsgi- gant American Can (een van de grootste bedrijven qua omzet in Amerika) draait al enige tijd moeilijk. Dat is een gevolg van een verkeerd beleid in het ver leden. Het Amerikaanse bedrijf heeft daar twee maanden geleden een einde aan gemaakt door een „Men moet goed begrijpen dat als drijf op den duur zal moeten sluiten". ,Ik hoop dat we over twee jaar uit de rode cijfer? zijn. Er zijn drie factoren voor die veronder stelling. We hebben een goed gebouw, moderne machines en voor een zeer groot deel goed personeel". van haar mensen naar Schie dam te sturen. Het is de S4-jari- ge M. Paris, die ervaring heeft in het weer op gang brengen van verlies gevende bedrijven. Tot voor kort werkte hij bij een Franse dochteronderneming van American Can. In vijf jaar maakte hij daar weer een winstgevend bedrijf van. Oe heer Paris: „Het was nodig dat de produktiekosten bij Schiecarton omlaag gingen. Be halve dat er verliezen worden gemaakt, zou ons bedrijf zijn concurrentiepositie verliezen' „Daarbij bleek dat de salarissen bij Schiekarton ten opzichte van gelijksoortige bedrijven te hoog ^.waztw'VaUus deheer Paris. ,Wij hebben toen het personeel gevraagd: wat willen jullie? Doe eens zelf suggesties om de situatie te verbeteren: Daar zijn enkele suggesties uit gekomen". ,,Die varieerden van zes procent loonsverlaging voor iedereen tot een uur meer werken per dag zonder vergoeding. Wij hebben besloten een reorganisatie toe te passen, waarbij van hoog tot laag werknemers zullen moeten •«vorder, ontslagen. ..Daarnaast zullen een aantal voorzieningen verdwijnen. Zo kreeg, iedereen die aanwezig is, een aanwezigheidspremie. Dat is te gek om los te lopen. Men woiot betaald om aanwezig te zijn, ziektes en dergelijke na tuurlijk uitgezonderd". „Daarnaast willen we zo ver dat mogelijk is met de prijsstop enze prijzen verhogen. Voor de meeste daarvan verwachten we toestemming te krijgen van het ministerie van economische zaken". De heer Paris: „Maar het belang rijkste is dat het in dit bedrijf etiiciënter en beter kan. Nee, we verwachten niet dat het be er r.iets was gebeura, met ande re woorden als er niet was ge reorganiseerd, dan waren zon der twijfel de verliezen op den duur zo onaanvaardbaar hoog opgelopen dat Schiecarton dicht had gemoeten". „Nu kunnen we vechten voor ons bedrijf. En ik heb van zeer veel personeelsleden positieve reac ties gehad. Men zei tegen me: we zuilen er voor knokken om het bedrijf te behouden". Hoek van Holland Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland itjn akkoord gegaan met een investering van een bedrag van ruim acht miljoen gulden door gemeente Rotterdam ten dienste van bet nieuwe strand van Hoek van Holland. Het ontsluitingsplan van de ge meente voorziet in de aanleg van speelweiden, beplantingen, dagterreintjes voor kampeer ders en andere voorzieningen hoofdzakelijk ten dienste van de dagrecreatie. De goedkeuring betekent dat Rot terdam in principe zou kunnen beginnen met de inrichting van het strand. Na Gedeputeerde Staten moet men nu echter nog wachten op de uitslag van een subsidie-aanvrage bij het minis terie van CRM. Men kan name lijk niet met het werk beginnen omdat dan de subsidie zou ko men te vervallen. Da«. is al eer der het geval geweest bij de aanleg van het parkeerterrein op het strand. Bij de dienst van Sport en Re creatie en de Hoekse deelge- meenteraad hoopt men dat da CRM-subsidie nog dit jaar ver leend zal worden. Men kan dan nog deze winter met het werk beginnen. Komt de subsidie la ter af, dan moet weer een jaar worden gewacht tot na het vol gend zomerseizoen. Schiedam Met ingang van 20 oktober wordt het openbaar vervoer in Schieunm ingrijpend gewijzigd. Lijn 55 door de Gorzen vervalt, lijn 53 verbindt voortaan het noorden en het zuiden van de stad en de veelbesproken bus ,.om de noord" doet als lijn 52 bij wijze van proef zijn intrede. Dit is tijdens een vergadering van de Verkeers- commissie gistermiddag naar voren gekomen. m) 1 M De heer Suyling: „Samenwerking mef gemeente is goed". Lijn 52 rijdt voorlopig een jaar; Aan het traject zitten nogal wat haken en ogen omdat de bus twee stadscentra aan moet doen, wat op vele plaatsen ver traging met zich meebrengt. KETHELL De RET ziet het somber in voor het traject van de huidige lijn 53 tussen KetheJ-dorp en Ke- thel-kerk. Onderzoekingen heb ben uitgewezen, dat slechts zes personen gebruik zouden maken van de drie ritten per dag. Deze regeling zou volgens het KVP-raadslid C. P. M. Langsber- gen in het nieuwe schema van de RET ingepast moeten wor den. Lijn 52 gaat volgens deze route gemeente heeft de heer Suyiin; bi tegenstelling tot Cor Bijl, die de gemeente flink op de vin gers tikte in zijn rapport over zijn werk in Schiedam, niets ge merkt. ervaringen wat de medewerking van de gemeen te aangaat. Wat Bijl over de houding van de ge in eentf' heeft geschreven, kan ik .nog niet beoordelen". De heci Suyling is op vrijdag te spreken op de Broersvest 95 van negen tot twaalf uur (tek tonisch via nummer 269957) en in De Ark (telefoon 7ÖS276) op het Hargplein hout hij elke dinsdag van negen tot elf uur spreekuur. 1 Vlaard ing er dij k-Or an je st raat-G er rit Verboonst raat-Koe markt - Broersvest - Emmapiein - Singel - Stationsplein in Schie dam. Lijn 53: Havendijk-Lekstraat- Nwe Maasstraat - Rozenburger- plein-Rozenburgsestraat-Stad- houderslaan- Willem de Zwijger- laan - Schoolstraat - Nieuwe Ha ven - Oranjestraat - Gerrit Ver- boonstraat- Koemarkt-Broers- vest - Emmapiein Singel - Sta tionsplein - Korvathweg - Brati- dèrsbrug - Burgemeester Van Haarenlaan-Nieuwe Damlaan- Churchiilweg-Laan van Bol'Es- Eduard van 8 ei nu m laan-Mo- zartlaan - Zwaluwlaan - Schie- damseweg - Vlaardingseweg - LindUerstraat (Kethel). rijden: Holy Ziekenhuis in Lijn 54: Stationsplein-Prof. Ka- Schiedam De 4S-jarige me vrouw A. P. D. is bij een bot sing op de hoek Troelstra- laan/Burgemeester van Haaren- laan gewond geraakt en naar het ziekenhuis overgebracht. De vrouw fietste, nadat het ver keerslicht op de kruising op groen sprong, rechtdoor. De 21- jarige automoboüst J. C. J,, die rechtsaf wilde, had dat klaarblij kelijk niet in de gaten en schepte de vrouw. De vrouw liep onder meer een hersenschudding op. Vlaardingen-Holysingel-Frede- rik Hendriklaan-Reigerlaan-Kor- hoenlaan Europaboulevard-Mo- zartlaan - Borodiniaan - Vivaldi- laan-Eduard van Beinumlaan- Laan van Bol1Es-Churchil1weg- Nieuwe Dam laan - Aleidastraat merlingh Onneslaan-Lorentz- plein-Boerenhaavdaan-Boer- h aa vepi ein-Rotte rdam sedi jk- Koemarkt - Gerrit Verboom- Btraat-Oranjestraat-Nieuwe Ha ven - Brugemeester Knappert laan-Rembrandtlaap-P. J. Troel- stralaan-Van der Brugghenlaan- daarna via de laan van Spie- ringshoek dezelfde route terug. KWARTIER Het is de bedoeling-, dat de lijnen 52 en 54 om het kwartier en in de spitsuren om de twaalf minu te gaan rijden, lijn 53 zai om de twintig minuten rijden en om het kwartier in de spitsuren. Lijn 57 naar VJaardingen vervalt en lijn 59 wordt doorgetrokken naar het Station Schiedam. Hierdoor neemt het Stations plein voor een groot deel de functie van het Emmapiein als eindhalte over. Waar nodig is zal de dienst Ge meentewerken de profielen van de straten, die deel gaan uitma ken van de nieuwe routes van de RET, aanpassen. Judith Bosch en een equipe mannequins presenteren u de nieuwe najaarsmode in de rekreatiezaal van ons pand Veerplein te Vlaardïngen op dinsdag 18 september om 15.00 uur en 20,00 uur en op woensdag 19 september om 20.00 uur. Kaarten a 1,50, inclusief een thé-complet zijn verkrijgbaar bij het reisbureau 2e etage. VROOM DREESeVlANN J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1